#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2012 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο βουλευτής Παύλος Σιούφας αρνήθηκε όλα τα βουλευτικά προνόμια!



 

Μάθημα διά του παραδείγματος από τον βουλευτή Καρδίτσας κ. Παύλο Σιούφα. Μάθημα πρός συναδέλφους του και παράδειγμα για το πως πρέπει οι αιρετοί να μην προκαλούν το λαό που υποφέρει. Όλων των προνομίων παραιτήθηκε ο βουλευτής Καρδίτσας. Με δήλωση του στη βουλή αρνήθηκε το αυτοκίνητο που δικαιούνται οι βουλευτές, τα επιδόματα ενοικίου πολιτικών γραφείων,τα επιδόματα για ξενοδοχειακές διανυκτερεύσεις, τις ατέλειες, τα δωρεάν αεροπορικά εισιτήρια, τα επιδόματα για μετακίνηση ως επαρχιακός βουλευτής!

Μακάρι όλοι οι βουλευτές να κάνουν το ίδιο. Στις δύσκολες ώρες που περνάει ο τόπος το παράδειγμα πρέπει να το δίνουν πρώτοι εκείνοι που οι πολίτες όρισαν εκπροσώπους τους στο Κοινοβούλιο

Στο μεταξύ, όπως γράφει σήμερα το  Έθνος  μόνο 35 από τους 300 δήλωσαν πως δεν επιθυμούν να κάνουν χρήση βουλευτικού αυτοκινήτου. Δηλαδή κάτι παραπάνω από το 10%, μεταξύ αυτών ήταν 11 νεοεκλεγέντες βουλευτές και 24 «παλιοί» βουλευτές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 04/07/2012 10:05:11

    Εύγε!

  2. cummulus avatar
    cummulus 04/07/2012 10:16:41

    Ἄξιος!

  3. niktoump avatar
    niktoump 04/07/2012 10:23:48

    μακάρι να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση!

    αλλά οι Ελληνες πολιτικοί κοιτούν την προσωπική τους βόλεψη στο σύνολό τους

  4. Heaven avatar
    Heaven 04/07/2012 10:38:34

    υπάρχει ελπιδα τελικα!!!

  5. bladerunner82 avatar
    bladerunner82 04/07/2012 11:10:44

    KAI ANTI ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ,ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟΞΑΔΕΡΦΟ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ....

    ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ.

  6. Κώστας Κωτούλας avatar
    Κώστας Κωτούλας 04/07/2012 11:11:08

    Ωραίος.
    Έχει καταλάβει ότι τέτοια προνόμια κάποτε μπορεί να ήταν αναγκαία για την άσκηση των κοινοβουλευτικών καθηκόντων, σήμερα όμως είναι απολύτως περιττά. Και ότι πλέον όσοι τα χρησιμοποιούν, το κάνουν αποκλειστικά και μόνο για να καταστήσουν ευκολότερη την επανεκλογή τους.
    Και, το σημαντικότερο, έχει καταλάβει αυτό που και ο Πρόεδρος της ΝΔ στην πρώτη συνεδρίαση του Υπουργικού Συμβουλίου ανέφερε: τη δύναμη του παραδείγματος.
    Χαίρομαι για την πρωτοβουλία του Π. Σιούφα, χαίρομαι που τον έχει Βουλευτή ο Νομός μας, χαίρομαι για τη συνύπαρξή μας στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ.
    Ελπίζω να βρεθούν και άλλοι της ίδιας "γραμμής", ώστε σύντομα να αναπτυχθούν δυναμικές τύπου "peer pressure", προκειμένου τελικά η επιλογή Σιούφα να μην είναι εξαίρεση, αλλά κανόνας.

  7. Advisor avatar
    Advisor 04/07/2012 11:35:21

    Αναμένω τα ίδια από όλους τους Βουλευτές (τουλάχιστον από τους μη "επαγγελματίες"!!)

  8. TED avatar
    TED 04/07/2012 11:35:57

    Μάθημα "προς συγγενείς και φίλους".

  9. GreekInLux avatar
    GreekInLux 04/07/2012 12:01:37

    Άξιος και χίλια μπράβο στον κο. Σιούφα. Αναρωτιέμαι επίσης τι έχουν σήμερα να πουν όλοι αυτοί που έσταζαν χολή όταν ανακοινώθηκε τ' όνομα του στο ψηφοδέλτιο...είμαι σίγουρος βέβαια ότι η μικροψυχία περισσεύει και όσοι τότε συνωστίζονταν για να γράψουν ένα δηλητηριώδες σχόλιο, το γεγονός αυτό θα το περάσουν στο "ντούκου", αλλά έχει μικρή σημασία αυτό...

  10. Δώρα Γκανούλη avatar
    Δώρα Γκανούλη 04/07/2012 12:39:42

    Άξιος!!! Οι υπόλοιποι???

  11. Γεώργιος Πατακός avatar
    Γεώργιος Πατακός 04/07/2012 12:39:47

    Εύγε.... Ευγενής κίνηση άξια μίμησης και απ΄τους 300......
    (σιγά όμως... σιγά μην αφήσουν τα προνόμια τα λιγούρια.....)

  12. kotstak avatar
    kotstak 04/07/2012 12:43:17

    Απέδειξε ότι δεν είναι φιλάργυρος.
    Όπως αρνήθηκε σήμερα τα προνόμια, προφανώς, θα αρνηθεί αύριο τη “μίζα”.
    Ο εργολάβος που θα προσπαθήσει να του τη δώσει, θα θυμώσει πολύ που δεν θα την πάρει. Θα τον πολεμήσει λαϊκίστικα, βρώμικα και χυδαία.
    Έχει να φάει λάσπη…
    Περιμένετε και θα δείτε.

    • cielo avatar
      cielo @ kotstak 04/07/2012 13:33:40

      Ο εργολαβος ας πιει ξυδι.
      Η ελευθερη αγορα γνωριζει πολυ καλα ποιοι ειναι καθαροι και ποιοι οχι και τους το αναγνωριζει.
      Ειναι θεμα συνειδησης. Τι προτιμαει κανεις, να βγαλει μερικα μαυρα φραγκα και να ειναι ο περιγελως στην ελευθερη αγορα η μηπως να μην βγαλει δεκαρα αλλα να χαιρει του σεβασμου των παντων?
      Ειναι δυσκολες εποχες και το μελι γλυκο... για μερικους ομως ειναι πιο γλυκος ο υπνος οταν ακουμπας στο μαξιλαρι με την συνειδηση σου ησυχη.

  13. firiki2010 avatar
    firiki2010 04/07/2012 13:01:42

    Κατ΄ αρχήν μπράβο!
    Δεν ξέρω όμως αν είναι κάτι που είναι μέσα στις οικονομικές δυνατότητες όλων των βουλευτών ( το λέω χωρίς να ξέρω την οικονομική επιφάνεια του κ Σιούφα). Και σκεφθείτε παρακαλώ τι θα σημαίνει για τη σύνθεση της Βουλής αν σε αυτή συμμετέχουν μόνο άνθρωποι που δεν έχουν ανάγκη τα βουλευτικά αυτοκίνητα, που μπορούν να συντηρήσουν εξ ιδίων τα πολιτικά τους γραφεία , μπορούν να πληρώνουν οι ίδιοι τις μετακινήσεις τους στις εκλογικές τους περιφέρειες και ενδεχομένως θα παίρνουν χαμηλή βουλευτική αποζημίωση (ή και καθόλου). Σε κάτι τέτοιο θα μπορούν να ανταποκριθούν μόνο όσοι έχουν λύσει τα οικονομικά τους προβλήματα (και των παιδιών τους) ή όσοι θα μπορούν να βρουν χορηγούς ή "χορηγούς".

    • voi8ate kaloi mou an8ropoi avatar
      voi8ate kaloi mou an8ropoi @ firiki2010 04/07/2012 17:03:35

      Εφόσον είχαν την οικονομική δυνατότητα να θέσουν υποψηφιότητα, ε θα έχουν και την οικονομική δυνατότητα να βγάλουν μια κάρτα απεριορίστων διαδρομών για να πηγαίνουν ως την βουλή που είναι η εργασία τους ΚΑΝΟΝΙΚΑ και για 8 ώρες την ημέρα ώστε να εισπράττουν τον διόλου ευκαταφρόνητο μισθό τους ,που τους φτάνει με το πολύ παραπάνω για οποιαδήποτε δραστηριότητα.

      Δεν τους χρειάζονται λοιπόν τα έξτρα που απαρνήθηκε ο βουλευτής Καρδίτσας ,κανονικά με νόμο έπρεπε να καταργηθούν χθες , όχι να βασιζόμαστε στην "φιλοτιμία" τους !!

      • voi8ate kaloi mou an8ropoi avatar
        voi8ate kaloi mou an8ropoi @ voi8ate kaloi mou an8ropoi 04/07/2012 17:06:09

        Υ.Γ : "Χορηγούς" τι εννοείς την Τρόικα και τα αφεντικά της ; Αυτοί δεν μας κυβερνάνε από πίσω αλλά και από μπρος ;

        • firiki2010 avatar
          firiki2010 @ voi8ate kaloi mou an8ropoi 04/07/2012 20:45:48

          Αυτό είναι το ζήτημα αγαπητέ ! Οτι στο τέλος με αυτή την λογική θα αποκτήσεις Βουλή ... Λόρδων !
          Αυτά βέβαια τα περί κάρτας απεριορίστων διαδρομών και περί 8ώρου είναι μάλλον μια απόδειξη ότι δεν ξερεις για τι πραγμα γράφεις.

          Οσο για τα περί τρόϊκας που γράφεις .... η τρόϊκα που κολλάει;;;; Αλλά ξέχασα... αν πετάμε και κάτι περί Τρόϊκας ,μνημονίου ή Μέρκελ το σχόλιο γίνεται πιο..." πιασάρικο"!

          • Καλά Κρασιά avatar
            Καλά Κρασιά @ firiki2010 04/07/2012 22:22:10

            Εδώ γέμισε το ντόπιο πόπολο από κατά φαντασίαν "Λόρδους" που ονομάζουν το ξεπούλημα ως αξιοποίηση και αφού δεν τους μείνει τίποτα με αποτέλεσμα να τους κόβει η λόρδα ,αυτοί θα μείνουν με την ικανοποίηση πως άπλωσαν τα βρακιά τους στον ίδιο ήλιο με τους απογόνους βαρβάρων αυθεντικών "λόρδων" !!!! :lol:

    • aleka avatar
      aleka @ firiki2010 04/07/2012 20:06:57

      Όχι βέβαια! Δεν νομίζω το αυτοκίνητο να είναι πρόβλημα.Όσο για τα γραφεία ας αναλογιστούμε τι και ποιους εξυπηρετούν.Θα μπορούσαν οι βουλευτές του ιδίου νομού να μοιράζονται ένα γραφείο. Δεν είναι ανάγκη να πηγαίνουν με δώρα σε όσες κοινωνικές εκδηλώσεις τους καλούν κλπ,κλπ. Για να είμαστε όμως ειλικρινείς το πρώτο και κύριο που πρέπει να αλλάξει είναι η νοοτροπία των ψηφοφόρων. Και εδώ κάνουμε παιχνίδι
      όλοι.

  14. Factorx avatar
    Factorx 04/07/2012 13:17:17

    Όπως γράφει σήμερα το Έθνος μόνο 35 από τους 300 δήλωσαν πως δεν επιθυμούν να κάνουν χρήση βουλευτικού αυτοκινήτου. Δηλαδή κάτι παραπάνω από το 10%, μεταξύ αυτών ήταν 11 νεοεκλεγέντες βουλευτές και 24 «παλιοί» βουλευτές.

  15. KΩΝ-ΝΑ ΤΣΙΧΡΙΤΖΗ avatar
    KΩΝ-ΝΑ ΤΣΙΧΡΙΤΖΗ 04/07/2012 14:04:38

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΣΙΟΥΦΑ....ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ''ΠΟΣΟ ΑΝΘΡΩΠΟΣ'' ΕΙΝΑΙ!!!!!!
    ΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΛΑΜΟΓΙΑ-ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.....ΚΑΡΔΙΤΣΙΩΤΕΣ ΞΥΠΝΗΣΤΕ.......!!!!!!!!!!ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΛΑΡΙΑ.........!!!!!

    • Εύα avatar
      Εύα @ KΩΝ-ΝΑ ΤΣΙΧΡΙΤΖΗ 04/07/2012 18:40:30

      Αδικείς τα ''μπλάρια''...
      ΥΓ: Σωστή η κίνηση από τον κ. Π. Σιούφα

  16. Μένη Πράντζου-Καφφέ avatar
    Μένη Πράντζου-Καφφέ 04/07/2012 14:15:51

    Μπράβο, Παύλο!
    Μας έκανες περήφανους, σ'ευχαριστώ!

  17. Dev avatar
    Dev 04/07/2012 14:55:39

    1/300...

  18. α.α avatar
    α.α 04/07/2012 15:24:30

    Συγχαρητήρια στον κ. Σιούφα. Είναι επιτυχημένος δικηγόρος στον Πειραιά και δεν έχει ανάγκη τη βουλευτική έδρα για να καταξιωθεί κοινωνικά. Τέτοιοι πολιτικοί χρειάζονται, επιτυχημένοι επαγγελματικά, που έχουν διάθεση για προσφορά στην κοινωνία και όχι στον εαυτό τους.

  19. η Dimi avatar
    η Dimi 04/07/2012 15:28:13

    Ατομα το οποία για τις αρχές τους και την εντιμότητά τους διακρίνονται είναι εκείνα από το οποία, όταν έχουμε οικειότητα μαζί τους, σε καμία επιλεκτική εύνοιά τους δεν μπορούμε να ελπίζουμε, αλλά ούτε και πισώπλατα κάποιο χτύπημά τους να φοβόμαστε. Οι αρετές αυτές, κατά τη γνώμη μου είναι, η επιτομή της αξιοπιστίας των ατόμων τα οποία για τις αρχές τους και την εντιμότητά τους διακρίνονται.

  20. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 04/07/2012 15:40:53

    Η απόφασή του αυτή , τον τιμά. Μπράβο του!!

  21. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 04/07/2012 15:45:58

    Άξιος!

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 05/07/2012 12:58:36

      Φαήλο, διάβασε αυτό και πράξε τα δέοντα. Οι πίνακες έπρεπε να μπουν στην θέση τους από την πρώτη μέρα της ορκωμοσίας του Σαμαρά και με το "πίνακες" εννοώ και αυτό του Ντελακρουά στην Χίο (δημαρχείο) και τον άλλον του Κολοκοτρώνη στο ΥπΕξ, που τον είχε βγάλει ο Γιωργάκης, λόγω Τζεμ.

      Αν έχουν ξανατοποθετηθεί στην θέση των, αγνόησε το μήνυμα.

  22. avanti avatar
    avanti 04/07/2012 15:57:39

    Διαβάζω τα επαινετικά σχόλια όλων και χαίρομαι φυσικά και συμφωνώ και εγώ, αλλά μία σκέψη περνά από το μυαλό μου, επαινούμε τον νέο πολιτικό για την πράξη του αυτή.... σκεφτείτε να μαθαίνουμε για πολιτικούς που δεν θα συμμετάσχουν στην διαπλοκή, θα απαρνηθούν τις μίζες, θα ενδιαφερθούν για το δημόσιο συμφέρον....... ερε γλέντια τρικούβερτα που έχουμε να στήσουμε!

  23. SOTPAP avatar
    SOTPAP 04/07/2012 15:58:15

    MΠΡΑΒΟ!!!!!!!!

  24. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 04/07/2012 15:59:27

    Εύγε! Επιτέλους κάτι ανατέλλει! Λαμπρό παράδειγμα προς μίμηση!

  25. Σωτ.Αθ.Μουντζούρης avatar
    Σωτ.Αθ.Μουντζούρης 04/07/2012 16:27:10

    Συγχαρητήρια ,αγαπητέ μας,Παύλο.
    Και χαιρόμαστε για την απόιφασή σου αυτή στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή διότι διδάσκει και παραδειγματίζει,αλλά και καμαρώνουμε για τον συγχωριανό μας τον αγαπητό μας Παύλο,γιό του μακαριστού ΠαπαΒασίλη Σιούφα.
    Καλή δύναμη και καλή επιτυχία στα νέα σου καθήκοντα.
    Σωτ.Αθ.Μουντζούρης
    Ελληνόπυργος Καρδίτσης.

  26. Ατικ avatar
    Ατικ 04/07/2012 17:49:44

    Μπράβο στον κ. Παύλο Σιούφα που δείχνει το δρόμο για μια πολιτική με
    με άλλη νοοτροπία πολιτικών.

  27. 1greek avatar
    1greek 04/07/2012 19:17:03

    Ἄξιος και χίλια μπράβο !!!Μακάρι να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση

  28. Λευτέρης Παπαναστασίου avatar
    Λευτέρης Παπαναστασίου 04/07/2012 20:22:28

    Έμπρακτη απόδειξη ήθους, ευθύνης και χρυσού παραδείγματος!! 
    Εύχομαι να πάρει κ άλλες πολλές πρωτοβουλίες αναβάθμισης του κοινοβουλευτικού λειτουργήματος , πάντα στη πρωτοπορία!!!!

    Τα συγχαρητήρια μου σε ένα διακεκριμένο πολίτη και πολιτικό που εκτός απο Λαμπρός επιστήμονας , δίνει τρανό μύνημα ελπίδας για την επανασύνδεση του διαλυμένου κοινωνικού ιστού

    Εύγε Παύλο Σιούφα

  29. Στέλιος Κουτρώτσιος avatar
    Στέλιος Κουτρώτσιος 04/07/2012 22:04:03

    Μπράβο!!!!

  30. Δημήτρης Νάκος avatar
    Δημήτρης Νάκος 05/07/2012 00:38:32

    Μπράβο Πάυλο που δείχνεις το δρόμο

  31. FREE avatar
    FREE 05/07/2012 02:01:57

    Να περιμένουμε και συνέχεια; Πρώτο δείγμα γραφής απο τον νεοκλεγέντα βουλευτή θετικό. Το ζητούμενο είναι να δούμε αν θα έχει και συνέχεια. Αν θα συνεχίσει να διαχωρίζει τη θέση του απο την συντεχνία των επαγγελματιών πολιτικών που αντί για το βουλεύονται στη βουλή λειτουργούν με το βολεύονται. Αν θα κάθεται στα έδρανα της βουλής όχι ως χειροκροτητής αλλά ως συνειδητός βουλευτής. Ως βουλευτής όπως ορίζει το Σύνταγμα. Βουλευτής κατά συνείδηση. Γιατί αρκετά τράβηξε αυτή η ιστορία με τις κομματικές πειθαρχίες και τα στρατιωτικά παραγγέλματα λές και είναι η κάτω Δούμα της Σοβιετίας.

  32. Chaid avatar
    Chaid 05/07/2012 12:33:11

    Εξαιρετική κίνηση από ένα νεοεκλεγέντα βουλευτή! Είναι στο πνεύμα των προεκλογικών εξαγγελιών του Α.Σαμαρά για τις θεσμικές μεταρρυθμίσεις στο κοινοβούλιο. Θα στηρίξει τις εξαγγελίες του ο πρωθυπουργός πλέον Αντώνης Σαμαράς; Πότε επιτέλους θα πάψουν τα ίδια πρόσωπα να υπηρετούν τη νομοθετική εξουσία και συγχρόνως την εκτελεστική, φροντίζοντας πρωτίστως για την απαλλαγή τους από τις κυβερνητικές ευθύνες; Στην παρούσα κυβέρνηση πάντως έγιναν βουλευτές, υπουργοί!

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Chaid 05/07/2012 12:51:55

      Θα το έλεγα "εξαιρετική κίνηση", αν είχε εισηγηθεί την κατάρηση των προνομίων. Τα υπόλοιπα δεν μου λένε τίποτε.

  33. Ελένη avatar
    Ελένη 05/07/2012 13:23:17

    Οι υπόλοιποι ακόμη δεν έπραξαν το ίδιο?Πρέπει να καταργηθούν δια νόμου όλα τα επιδόματά τους.Μπράβο σου Κ.Βουλευτά!!!Μάλλον είσαι μοναδικός, με φιλότιμο ΕΛΛΗΝΑ!!!!!!!!!!

  34. Μαρία Μπασδάνη avatar
    Μαρία Μπασδάνη 05/07/2012 19:41:11

    Φαίνεται οτι κάτι πάει να αλλάξει στην πολιτική...
    Μακάρι να υπάρξουν και μιμητές...

  35. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 05/07/2012 20:59:04

    Κρεμαστινέ ,μήπως άκουσες τίποτε για την στάση του κ. Σιούφα;Μάλλον δεν θα πρόλαβες γιατί ήσουν απασχολημένος με την επιστολή σου ότι ..." η μείωση των αποδοχών των βουλευτών είναι μειωτική για το κύρος του βουλευτικού αξιώματος" και λοιπά. Αν πράγματι νοιώθεις μειωμένος,παραιτήσου και πήγαινε στον ιδιωτικό τομέα να πάρεις αυτά που νομίζεις ότι αξίζεις.

  36. Βάιος Χαλβατζής avatar
    Βάιος Χαλβατζής 05/07/2012 23:43:32

    Ο Κυριάκος Μητσοτάκης έχει παραιτηθεί από τα αυτά τα "ψιλοπρονόμια" εδώ και χρόνια.

  37. thalia avatar
    thalia 06/07/2012 10:37:20

    ευχαριστω κυριε βουλευτα

  38. dimitra avatar
    dimitra 06/07/2012 11:14:46

    Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΕ ΠΑΥΛΟ!!!!!!!!

  39. HLEKTRA avatar
    HLEKTRA 06/07/2012 14:16:10

    ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΥΛΟ ΕΙΣΕ ΑΣΤΕΡΙ .ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ

  40. Χρύσανθος Κατσικάς avatar
    Χρύσανθος Κατσικάς 08/07/2012 12:55:32

    Φίλε μου Παύλο ΕΥΓΕ,ή πράξη σου μας δίνει ένα μήνυμα αισιοδοξίας για την ανακοπή του κατήφορου της Πατρίδας μας. ΕλπΊζω το παράδειγμά σου να εύρει μιμητές σε όλους τους χώρους του κοινωνικού μας ιστού. Φίλος σου για πάντα.

  41. KOSTOPOYLOS P.VASILEIOS avatar
    KOSTOPOYLOS P.VASILEIOS 20/09/2012 13:30:17

    NA ENAS POLITIKOS POY DEN DOYLEBH TON APLO KOSMAKH MONO KAI MONO GIA NA KRATISH THN EDRA TOY OPOS KANAN ALOI XRONIA KAI XRONIA TORA