12/05/2010 12:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο (ανύπαρκτος) Μάνος μηνύει το ...ΠΑΜΕ

Μηνυτήρια αναφορά κατά του ΠΑΜΕ κατέθεσε ο Στέφανος Μάνος

Η ΔΡΑΣΗ κατέθεσε σήμερα μηνυτήρια αναφορά στον Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου, με την οποία ζήτησε να διερευνηθούν τυχόν ποινικές ευθύνες της διοίκησης του ΠΑΜΕ για την οργάνωση και το συντονισμό παράνομων πράξεων, στις οποίες έχουν επιδοθεί το τελευταίο χρονικό διάστημα μέλη του ΠΑΜΕ ανά την Ελλάδα (κατάληψη λιμανιού, ξενοδοχείων, Ακροπόλεως, κ.λπ.).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ avatar
    ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ 12/05/2010 12:53:03

    MAKAKIES ΕΝΟΣ "ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΦΕΛΛΟΥ"...

    • σερτης avatar
      σερτης @ ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ 12/05/2010 13:19:19

      και τώρα θα έχει και παρέα.....ο φελλός....την άλλη μεγάλη φελλό

  2. Il marinero avatar
    Il marinero 12/05/2010 13:07:16

    ΠΑΜΕ Ρόδο?
    ΠΑΜΕ ξύλο?
    Οι Ρόδιοι ταξιτζήδες έχουν βαρύ χέρι!!!

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 12/05/2010 13:23:45

    Μην βιαζεστε να κρινετε. Ισως ειναι καιρος να γινουν επι τελους τετοιες κινησεις για να αποδιδεται ευθυνη, πραγματικη ευθυνη και οχι μπαρουφες πολιτικαντηδων που "αναλαμβανουν την ευθυνη", διοτι εχουμε καταντησει ερμαια του καθε ηλιθιου με ανευθυνες επαναστατικες ορμες.
    Ευγε στο Κο Μανο, καιρος ηταν...

    • Μisha avatar
      Μisha @ Νίκος 12/05/2010 13:58:10

      Η πραγματική ευθύνη προς τα παχύδερμα του υποείδους ΟΦΑΠ (Οπου Φυσά ο Άνεμος Πάω),τύπου Μάνου θα αποδοθεί στους δρόμους της αντίστασης και σε τυχαία συναπαντήματα, συνοδεία ληγμένων γαλακτοκομικών.

    • ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
      ΓΙΩΡΓΟΣ @ Νίκος 12/05/2010 22:39:37

      ΝΙΚΟ πρόσεχε ποιόν υποστηρίζεις .
      Το ΠΑΜΕ φίλε μου την δεδομένη χρονική στιγμή είναι όαση αντίστασης στην επίθεση που δέχονται τα συοιχειώδη εργασιακά δικαιωματά μας ,εκτός και εάν ανήκεις και εσύ στα τροκτικά του κεφαλαίου, που αφού έφαγαν και μας χρέωσαν 300 δυσμύρια, τώρα ζητούν αναίσχυντα να μας φάνε ζωντανούς .
      Είναι γεγονός το ΠΑΜΕ μερικές φορές έίναι υπερβολικό σύμφωνα με τον συντηριτικό τρόπο που φαντάζομε ότι λειτουργείς ,αλλά φίλε μου φαντάζεσαι να μην υπήρχαν και αυτοί οι γραφικοί; να κατεβαίνουν στο πεζοδρόμιο ως ανάχωμα της κυβερνητικής αυθαιρεσίας .
      Και για να μην περεξηγούμαστε δεν είμαι κουμουσιστής ,αλλά σε πληροφορώ δυο τρείς φορές που κατέβηκα σε πορείες ,στο μπλόκ του ΠΑΜΕ πήγα ,γιατί εκεί ένοιωθα σιγουριά και ασφάλεια .
      Ελπίζω αυτά που σου γράφω να μην είναι ψιλά γράμματα για σένα.

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 12/05/2010 13:37:29

    Eντάξει ο Μάνος,είναι αυτός που είναι, αλλά μη δώσουμε και βραβεία στο ΠΑΜΕ!
    Ελεος πιά!
    Δηλαδή συμφωνούμε με τα πανώ στην Ακρόπολη, τις εφόδους στη Βουλή, το κλείσιμο ξενοδοχείων και λιμένων;

  5. Tassos avatar
    Tassos 12/05/2010 13:38:04

    Ονειδος για τους Αθηναίους που ψήφιζαν αυτό το άτομο με ειδικές ανάγκες για βουλευτή.

    • Κάποιος. avatar
      Κάποιος. @ Tassos 12/05/2010 13:46:51

      Με την σύγκριση που κάνεις, προσβάλλεις εμμέσως τα άτομα με ειδικές ανάγκες.
      Για το "όνειδος" συμφωνώ απολύτως.

      • Tassos avatar
        Tassos @ Κάποιος. 12/05/2010 16:41:31

        Σκεφτόμουν πραγματικά να το γράψω αυτό αλλά μου προέκυψε δουλειά. Ειλικρινά δεν ήθελα να προσβάλλλω κανέναν άνθρωπο με ειδικές ανάγκες συγκρίνοντάς τον με αυτόν τον αστείο που παρίστανε τον υπουργό Οικονομικών ενώ είχε χρεωκοπήσει την εταιρεία του την ΑΛΛΑΤΙΝΗ.

  6. Μisha avatar
    Μisha 12/05/2010 13:42:35

    Oι ρουφιάνοι τού ΔΝΤ σε διατεταγμένη υπηρεσία.
    Μάνος, Ανδριανόπουλος, Δαμανάκη, Μπίστης, Ανδρουλάκης όλα τα καλόπαιδα στο πλευρό της κατοχικής κυβέρνησης τού ΓΑΠ.

    • ataktos avatar
      ataktos @ Μisha 12/05/2010 15:22:37

      Μisha -Αστοισες τον Κουναλακη κλπ..........χαχαχ

      • Nancy avatar
        Nancy @ ataktos 12/05/2010 15:33:15

        Ατακτε, για να σε παρακολουθήσω, κάνεις μια μετάφραση του ρήματος αστέω, αστώ? Γιατι κάπου το είχες ξαναβάλει χτες και δεν καταλαβαίνουμε..

  7. popolaros avatar
    popolaros 12/05/2010 13:50:45

    Μάνος, Ανδριανόπουλος..οι αγαπημένοι νεοφιλελεύθεροι του Jeffrey.
    Τους είχε κάνει και βουλευτές του νεοΠΑΣΟΚ..μην ξεχνάμε.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 12/05/2010 15:01:32

    H NΔ ασφαλως ειναι μακρια σημερα απο το Μανο αλλα ακομη μακρυτερα απο το ΚΚΕ.
    Στο αλλο ποστ εγραψα για τη σημασια της ιδεολογιας στην επικοινωνια.
    Η ιδεολογια της ΝΔ δεν ειναι αριστερα και καθε συγχυση θα λειτουργησει εις βαρος της οπως επι Καραμανλη.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ψυχραιμια 12/05/2010 15:19:55

      ψυχραιμια, το πρόβλημα λέγεται Vertigo, είναι ο εφιάλτης του κάθε πιλότου και κάθε ορειβάτη που θα βρεθεί στο βουνό με χιονοθύελλα. Πάς πρός βορράν ενώ ήθελες να πάς προς νότον. Ή βλέπεις θάλασσα και νομίζεις ότι είναι ουρανός (και αντίστροφα). Το αντίδοτο είναι ένα: Να κυττά κανείς τακτικά τα όργανα πορείας. Υψόμετρο και πυξίδα. Το έχω πάθει στο βουνό και ξέρω.
      Στην πολιτική, όπως και στον βίο του ατόμου, άν θέλεις να είσαι σοβαρός, απ' όσο ξέρω, "κύτταγμα στην πυξίδα" είναι ν' απαντάς με σοβαρότητα και ειλικρίνεια στις τρείς απορίες του Kant: "Τι μπορώ να γνωρίζω, τι οφείλω να πράττω, τι μου επιτρέπεται να ελπίζω".

  9. ataktos avatar
    ataktos 12/05/2010 15:05:56

    Καλά ..αυτός ..τα έχει χάσει ..εντελώς …κουρκουτ μυαλό που λένε στο χωριό μου

  10. δήμης avatar
    δήμης 12/05/2010 15:24:15

    Η Σ Υ Χ Α Σ Τ Ε δικαστική διερεύνηση για την ύπαρξη φαιάς ουσίας δέν υπάρχει

  11. anonymous avatar
    anonymous 12/05/2010 15:47:17

    Εγώ θα γούσταρα να κατατεθεί μια μήνυση κατά του ΓΑΠ που μας έβαλε με το ζόρι στο ΔΝΤ.

  12. σταυρος avatar
    σταυρος 12/05/2010 16:24:41

    Δεν είδα να κάνει καμιά μήνυση ο κ. Μάνος για το κόψιμο στα δύο του κύριου οδικού άξονα της χώρας στα Τέμπη,απο τις ....20 Δεκεμβρίου μέχρι το περασμένο Σάββατο!
    Εκεί βλέπετε,δεν ήταν υπεύθυνο το ΠΑΜΕ,αλλά οι φίλοι του οι εργολάβοι...

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ σταυρος 12/05/2010 17:04:27

      Μάνος ή Μόνος;;;;;;;;Μονόμανος.Τι να πεί κανείς;;;Κι ακόμα ο υδράργυρος δεν ανέβηκε αρκετά.Οπου γάμος και χαρά,η Βασίλω πρώτη.

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/05/2010 17:47:43

    Ετσι είναι πάντα οι αρχηγοί αφήνουν τα εξαπτέρυγα να κάνουν τις ...δουλειές:

    ΠΑΣΟΚ -> Μάνος, Μητσοτάκης, Καρατζαφέρης κλπ

    Πάντως αν το δούμε ρεαλιστικά είναι ιλαρό μέχρι γελοιότητας το θέμα του θεάματος, τον υιό του Ανδρέα Παπανδρέου να τον στηρίζουν οι εν λόγω κύριοι....

  14. Bloody_Ofelia avatar
    Bloody_Ofelia 12/05/2010 21:43:33

    Αυτός ο αποτύχας, η ντροπή των επιχειρηματιών, αντί να κόπτεται για τα συμφέροντα των φίλων του των εφοπλιστάδων, να μας πει γιατί εκτός από τη μήνυση στο (έκνομο) ΠΑΜΕ γιατί δεν κάνει καμιά μήνυση στους ( σύννομους) άρπαγες του κρατικού κορβανά φίλους του.
    Παρντόν αλλά μ αυτά που βγαίνουν και λένε διάφοροι άρπαγες, θα μας κάνουν όλους κουκουλοφόρους στο τέλος.

  15. Στέργιος avatar
    Στέργιος 13/05/2010 08:22:26

    Σωστός!

    Όχι ότι συμφωνώ με τους νεοσταλινιστές, όμως.