#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2008 21:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο αναμάρτητος

Σε μια κυβέρνηση που θα σεβόταν τον εαυτό της, ο κ. Λιάπης θα ήταν ήδη εκτός. Αλλά σε αυτήν την κυβέρνηση που μας κυβερνά, ακόμα και ο κ. Λιάπης διαθέτει το ανάστημα να κάνει και …διαγγέλματα, όπως αυτό που έκανε σήμερα το απόγευμα στους δημοσιογράφους. «Δεν παραιτείται κάποιος όταν δίνει μάχη για την εντιμότητα και το ήθος του», είπε μεταξύ άλλων. «Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο μεγάλο θέμα το ταξίδι του υπουργού με το υιό του για έναν αγώνα της Εθνικής μας». Κουβέντα για τον κ. Χριστοφοράκο και της Ζήμενς, τον κ. Λασκαρίδη και την Aegean..

Δεν γνωρίζω αν αυτή η γραμμή άμυνας το υπαγορεύθηκε από το Μαξίμου, αλλά ο κ. Λιάπης προσπάθησε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, μιλώντας και για ανελέητη επίθεση από κέντρα που στόχο έχουν να πλήξουν τον ίδιο και την κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας. Τα οποία, όπως άφησε να εννοηθεί έκαναν ότι ήθελαν στο υπουργείο του. «Με κατηγόρησαν και για κακοδιαχείριση του ΟΣΕ. Κατέρρευσαν όμως όλα. Και σήμερα, το άκρον άωτον, κατηγορούμαι και για τον ΟΤΕ. Όταν είναι σε όλους γνωστό ότι δεν είχα καμία ανάμειξη, καμία σχέση με τη διοίκηση του οργανισμού. Κανένα λόγο, ούτε για τα μικρά ούτε για τα μεγάλα θέματα της εταιρίας. Έλεος πια! Ακόμα και τα ασύστολα ψεύδη έχουν τα όριά τους».

Αν όμως ο κ. Λιάπης δεν ήξερε τι γινόταν στο υπουργείο του, τότε με τι ησχολείτο; Στη φωτογραφία η γνωστή καλλιτέχνις Γωγώ Μαστροκώστα. Τι σχέση έχει με το θέμα; Καμία. Όπως άλλωστε και οι δηλώσεις του κ. Λιάπη με την πραγματικότητα. Αν και υπάρχει μια αμυδρή συσχέτιση του κ. Λιάπη με την αδελφή της Γωγώς, την Φωτεινή, ή Φωφώ, η οποία όπως λέγεται είναι ακόμα ομορφότερη. Όπως πληροφορούμαι μάλιστα την είχε προσλάβει στο γραφείο ο κ. Βερελής και ήταν η μόνη που κράτησε ο κ. Λιάπης όταν ανέλαβε το Μεταφορών. Και δε ξέρω γιατί, άσχετο κι αυτό, θυμήθηκα ξαφνικά εκείνο που έλεγε ο Τζουμάκας: «Σπαταλήσαμε- οι Πασόκοι- την πρώτη τετραετία για να βγάλουμε γκόμενες, την δεύτερη για να βγάλουμε λεφτά και την τρίτη για να πάμε φυλακή! Ετούτοι εδώ -οι Γαλάζιοι- θέλουν μέσα σε μια τετραετία να τα κάνουν όλα» 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lara avatar
    Lara 06/07/2008 21:42:56

    Δηλαδη εννοεις πως προσλαμβανουν τις μοντελες σα γραμματεις στα υπουργεια και τα αναβαθμιζουν;
    Εμ, πως να μη ζητανε μιζες;
    λαρα

  2. Χαράλαμπος avatar
    Χαράλαμπος 06/07/2008 22:07:52

    Αν π.... και ο Λιάπης, κλάψτα χαράλαμπε....

  3. Lara avatar
    Lara 06/07/2008 22:20:55

    Να δουμε ποιος θα κλαψει, Χαρα/λαμπει.
    Ξεχασες τη λαγνα/φωτο με το αετισιο ματι του Λιαπη μεσα στο νεο Μουσειο της Ακροπολης;
    λαρα

  4. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 06/07/2008 22:23:54

    έχει και στα βόρεια προάστεια 4ο με ακάλυπτο άραγε;;

  5. Vrennus avatar
    Vrennus 06/07/2008 22:33:11

    Πάντως ο Λιάπης έχει δίκιο στο ότι δεν έχει καμιά σχέση με τις διοικήσης των οργανισμών που φγαίνενταιο να υπάγονται στο Μεταφορών & Επικοινωνιών. Αλλουνού Υπουργείου Υπουργός είναι αυτός που τις διορίζει και τις εποπτεύει.

  6. nikoleta avatar
    nikoleta 06/07/2008 22:39:57

    H Mαστροκώστα είναι "καλλιτέχνις" με εισαγωγικά... Για να μην αρχίσουμε να λέμε πως πήρε τις βίλες και τα σαλέ και απο που έβγαζε "μαύρα" λεφτά επί χρόνια...Οπως και η Βάνα Μπάρμπα και η Χριστίνα Παπά...

  7. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 06/07/2008 23:04:13

    Τρε μπαναλ πάντως..

    ο μισελ με λαικάντζα!!

    αχαχαχα!

  8. πυρ γυνή και θάλασσα avatar
    πυρ γυνή και θάλασσα 06/07/2008 23:26:40

    Το βασικό ζήτημα με τον κύριο Λιάπη, είναι ότι βρίσκεται στη θέση που βρίσκεται κατά λάθος. Δεν εννοώ μόνο την εμπλοκή του στο σκάνδαλο με το ταξίδι και τα λοιπά. Είναι κατά λάθος υπουργός και κατά λάθος βουλευτής. Γιατί η μόνη ιδιότητα που τον έφερε στην αξιοθρήνητη θέση που βρίσκεται τώρα είναι ότι είναι ανηψιός -γι' αυτά δεν αποφασίζεις, συμβαίνουν. Δε νομίζω να θεωρεί κανείς ότι ο άνθρωπος έχει τις ικανότητες και την απαιτούμενη συγκρότηση. Και ο άλλος ανηψιός είναι πρωθυπουργός επειδή είναι ανηψιός. Οπότε συμπάσχει.

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2008 23:35:34

    καλησπερα,
    το εξηγησε που σωστα ο ΠΓΘ. Κατα λαθος. Ειναι σαν βαζο(ω). Οπου τον βαλεις βολευεται. Ειναι χαλαρος και χωρις πυτιριδα. Εχει ακομη τα μαλλια του και πολλες κατακτησεις. Τι θελουμε δηλαδη να δουλευει κι απο πανω? κανει ματι στις ομορφες, ξερετε τι στρεςς ειναι αυτο?? αβασταχτο. να τα βλεπεις γυρω σου και να μην βορεις ν ακουμπισεις?? τα "γυνη" εννοω. Μια αλλη φορα ειχα αγχωθει με τα κουλουρακια σε συνεντευξη τυπου. Μη μου τον αγχωνεται και πεσει απο καμια καρεκλα και εχουμε αλλα DVD μετα ! Μονο οταν αλλαζει πλευρο στον υπνο ειναι ασφαλης.

    ΠΠ

  10. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 07/07/2008 01:02:43

    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ..ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΑΛΣΜΠΟΥΡΓΚ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑΚΙΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ..

  11. dim avatar
    dim 07/07/2008 02:45:56

    Καυτή πληροφορία: και οι δύο Μαστροκωστούλες ράβονται στον ίδιο ράφτη. Στο Φουστάνο.