13/02/2009 12:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ανακριτής προσέκρουσε στον υπουργό

Τον πρώην υπουργό Αιγαίου Αρ. Παυλίδη έδειξε ευθέως ως ποινικά και πολιτικά υπεύθυνο για την υπόθεση εκβίασής του από το δεξί του χέρι, Παν. Ζαχαρίου, ο εφοπλιστής Φ. Μανούσης. Παρέδωσε μάλιστα στον ανακριτή και επιταγή -δωράκι σε κομματάρχη του υπουργού στη Ρόδο. Κίνδυνος παραγραφής αν δεν πάει ο φάκελος στη Βουλή. Μονόδρομος πλέον για τη Δικαιοσύνη η αποστολή της δικογραφίας στη Βουλή.

http://new.enet.gr/?i=news.el.home&id=16827

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GreenPoint avatar
    GreenPoint 13/02/2009 12:23:46

    Τελικα αυτη η παραταξη ,η παραταξη της δεξιας πρεπει να ειναι υποψηφια για το βραβειο Νομπελ για τα εξης '''Βραβειο Νομπελ ανικανοτητας,βλακειας,κλεψιας, απατεωνων,ψευτιας .ασυνεπειας μεταξυ λογων και εργων και αλλων ων ουκ εστι αριθμος.

  2. Ferdinand Lassalle avatar
    Ferdinand Lassalle 13/02/2009 12:24:02

    Όλα τα 'χε η Μαριορή...
    Μετά το Μανώλη ο Τέλης!
    Όλα τα τσίρκουλα από δώ περνάνε;

  3. tiramola avatar
    tiramola 13/02/2009 12:24:27

    Άλλο ένα λαμόγιο με τους κολλητούς παρατρεχάμενους του στο υπουργείο....

    θα περιμένω με αγωνία τις "κινήσεις" Καραμανλή...

  4. ariel avatar
    ariel 13/02/2009 12:45:52

    Τιραμόλα
    Το ζήτημα αυτό έχει σκάσει εδώ και πολύ καιρό. Τι έγινε μέχρι τώρα? Αδικα περιμένεις. Ο Καραμανλής θα κάνει ότι έκανε σε τόσα άλλα σκαστά σκάνδαλα. Θα θυμώσει....και μετά θα δει ένα dvd για να ξεδώσει.

  5. tiramola avatar
    tiramola 13/02/2009 12:50:47

    Δεν μπορεί ariel κάποια στιγμή θα κινηθεί!!!!
    5 χρόνια ακινησία , δεν γίνεται...
    Τον βλέπω να την "κάνει" για Tafts....
    Θα διδάξει πως να παριστάνεις τον πρωθυπουργο...

  6. ariel avatar
    ariel 13/02/2009 13:15:19

    Αν το TAFTS είναι τόσο ξεπεσμένο, να τον πάρει να τον χαίρεται. Σιγά όμως που θα πάει. Να χαλάσει το αραλίκι του? Εδώ σε άλλη ανάρτηση τον αναφέρανε σαν πιθανό Πρόεδρο Δημοκρατίας. Καλύτερος ο Σαρτζετάκης, Θεέ μου φύλαγε τι θυμήθηκα τώρα.

  7. saaladin avatar
    saaladin 13/02/2009 13:22:11

    Ψάξτε και το σκάνδαλο του 'κλεισίματος' του ΟΠΕΠ Θεσ/νικης.Πως διέλυσε το παράρτημα της συμπρωτεύουσας ένας της Νέας Δημοπρασίας,,ονόματι Σαμαντζίδης 'ψυχολόγος' των,,ΤΕΙ τρομάρα του,φασιστόμουτρο του κερατά.Σας θυμίζω τον 'προιστάμενό του στην Αθήνα Σιώψη,που πήρε πόδι μετά την αποκάλυψη πως η κωλοεταιρία που είχε φτιάξει ως ιδιώτης, έπαιρνε μίζες απ τον ΟΠΕΠ,στον οποίο 'προέδρευε'....

  8. kboutzis avatar
    kboutzis 13/02/2009 13:28:46

    ΤΕΛΙΚΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΓΙΓΑΝΤΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΗΓΕΤΗΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ;

    Μία εβδομάδα τώρα ρωτάμε τον κύριο Παπαντρέου να μας εξηγήσει ΓΙΑΤΙ δεν δέχεται να γίνουν οι επόμενες εκλογές με το νόμο Παυλόπουλου, που ευνοεί το πρώτο κόμμα.
    Όλες οι απαντήσεις του είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
    Τα πολύπλοκα δεν τα καταλαβαίνει και με τα απλά μπερδεύεται.
    Πάμε πάλι, από την αρχή. Έξι μήνες τώρα λέει ότι είναι σίγουρος ότι θα νικήσει στις επόμενες εκλογές, ΟΚ. Αφού ο νόμος Παυλόπουλου ευνοεί το πρώτο κόμμα γιατί δεν τον δέχεται ο ΓΑΠ αφού λέει ότι θα είναι πρώτο κόμμα;
    Δύο είναι οι πιθανές εξηγήσεις:
    Πρώτο, έχει εντελώς μπερδευτεί. Eίναι φυσιολογικό αυτό, διότι παίζει συνεχώς την κασέτα με τα ευχολόγια και δύο πράγματα συγχρόνως για το μυαλουδάκι του Γιωργάκη είναι, ας το πούμε διπλωματικά, πρόκληση.
    Δεύτερο, οι δημοσκοπήσεις είναι μαιμού, πάντα ήτανε. Κάθε σαββατοκύριακο δημοσκοπήσεις υπέρ του πασόκ και το πασόκ να μη θέλει τον εκλογικό νόμο που ευνοεί το πρώτο κόμμα, λέει ξεκάθαρα ότι το Giorgakis ξέρει ότι οι δημοσκοπήσεις είναι αέρα-πατέρα.
    ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΕΙ ΕΚΛΟΓΕΣ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ, ΚΑΝΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ.
    Θυμάστε το ανέκδοτο με το λαγό, το λιοντάρι και το σέξ; (Λέμε και καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα)!

  9. matakis avatar
    matakis 13/02/2009 13:43:02

    Αναμένουμε αποδείξεις.
    Η κατηγορία είναι για εκβιασμό που πληρώθηκε με 1 εκ. ευρώ στον προϊστάμενο του πολιτικού γραφείου του Παυλίδη.
    Οι αποδέιξεις μέχρι στιγμής είναι μια επιταγή 150000 ευρώ σε "κομμάταρχη" του υπουργού και μια φωτογραφία με "κάποιον" να λαμβάνει "κάποια" επιταγή.... Τέτοιες μπλε so far....
    Βλέπω οι πολιτικοί δικαστές βγήκανε αμέσως από τα λαγούμια τους πάντως...

  10. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 13/02/2009 13:49:30

    Αναμείνετε αποδείξεις.

  11. daris avatar
    daris 13/02/2009 14:01:16

    kboutzis Says:
    Υπαρχει και κατι το οποιο μαλλον δεν γνωριζεις.
    Αυτο λεγετε ΑΡΧΕΣ και ΑΞΙΕΣ πραγμα που ισως πολλοι απο εμας εχουμε ξεχασει(ισως οχι αδικαιολογητα και οχι παντα με δικη μας ευθηνη).
    Πως μπορεις να δεχτεις ενα νομο που πριν λιγο καιρο κατηγορουσες μεσα στη βουλη ως καλπονοθευτικο εστω και αν τωρα σε βολευει? Πως θα λεγοταν κατι τετοιο?
    Σκεψου το και με παραδειγμα απο την προσωπικη σου ζωη...ειναι ευκολο να καταλαβεις τι λεω.
    Ενας ανθρωπος με αρχες δεν κανει σκοντο και μικροκοματικους υπολογισμους.
    Και τετοιος ειναι ο ΓΑΠ οσο και αν δεν θελετε να το δειτε!!!

  12. daris avatar
    daris 13/02/2009 14:02:58

    @12 ***
    Οσο για το αν οι δημοσκοπισεις ειναι μαιμου δεν το γνωριζω αλλα γνωριζω πολυ καλα ποτε το επικαλειται ο καθ'ενας!!!!

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/02/2009 14:09:58

    Τώρα θ αρχίσουν τα όργανα σε ενορχήστρωση Μίνωα !

    όχι οτι δεν υπάρχει θέμα φυσικά! αλλά θα ξεθάβει ο "γίγαντας" όλες τις ιστορίες.

    Θα γίνει Πρόεδρος της Νέας ΕΟΕ ( Ελληνικής Οπορτουνιστικής Επιτροπής ),
    και σ ανώτερα μάστορα. Και ο Δεύτερος έχει Προεδριλίκι σ αυτή τη χώρα.

    ΠΠ

  14. Orestios avatar
    Orestios 13/02/2009 15:22:06

    Η Ελευθεροτυπία για μια ακόμη φορά επιβεβαιώνει την αντίθεση που χαρακτηρίζει τον τίτλο της με το περιεχόμενο της. Πότε κλείνει?

  15. tiramola avatar
    tiramola 13/02/2009 15:42:35

    Ορέστιε θα υπερασπιστείς και τον Παυλίδη τώρα?
    Τι είσαι εσύ , δικηγόρος της ΝΔούλας

  16. ariel avatar
    ariel 13/02/2009 15:51:25

    Daris 12
    με πρόλαβες με το σχόλιό σου. Αν το δεχόταν ο ΓΑΠ θα τον έλεγαν κολοτούμπα, το παρατσούκλι του Μανώλη. Οσο για τις δημοσκοπήσεις, όπως μας βολεύουν. Δεν τις δέχονται, αλλά επικαλούνται την καταλληλότητα του Κ.Κ. Εγώ όμως ξέρω ότι σηγκρίνεις όμοια πράγματα, όχι πρωθυπουργό με πρόεδρο αξιωματικής αντιπολίτευσης. Ετσι και ο Σημίτης ήταν στις δημοσκοπήσεις μακράν καταλληλότερος του Καραμανλή, αλλά η κάλπη /εβγαλε άλλα.

  17. ariel avatar
    ariel 13/02/2009 15:52:55

    για το 20, συγκρίνεις ήθελα να γράψω, συγνώμην

  18. Orestios avatar
    Orestios 13/02/2009 15:54:18

    Άσε μας ρε tiramola. Σιγά μην τον υπερασπιστώ. Για την "Ε" μίλησα που κατρακυλά όλο και περισσότερο.

  19. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/02/2009 20:09:17

    Tiramola – εμείς είδαμε την μόνιμα διορισμένη δικαιοσύνη και επί Σημίτη αλλά και τώρα σχεδόν καθημερινά άσε καλύτερα σιώπα κάποτε μιας και ανέλαβες εκπρόσωπος του ΓΑΠ να μας κάνεις για όλα μαθήματα καθημερινός .Δεν βαρέθηκες …

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/02/2009 21:13:57

    Ο Κούβελας τι λέει για το δημιούργημά του;

  21. tony avatar
    tony 13/02/2009 21:55:44

    Από όλους τους κατακτητές που πέρασαν από τά Δωδεκάνησα χειρότεροι ήταν οι ΕΛΛΗΝΕΣ.Λόγια σοφού Ροδίτη γέροντα. Ζώντας εδώ τόσα χρόνια έφτασα να πιστεύω ότι οι χειρότεροι κατακτητές της χώρας μας είμαστε εμείς.

  22. thanos avatar
    thanos 13/02/2009 23:19:36

    3-tiramola
    February 13th, 2009 at 12:24 pm

    Οσο και να περιμενεις θα ειναι χαμενος χρονος.Αυτος θα παρει τα διδυμα και θα παει στο παρκο να κανει τραμπαλα.

  23. thanos avatar
    thanos 13/02/2009 23:27:22

    5-Τiramola
    February 13th, 2009 at 12:50 pm

    Οταν αυτος θα παει στο Tafts, τοτε και εγω θα παω στο φεγγαρι.

  24. thanos avatar
    thanos 13/02/2009 23:36:33

    8-kboutzis Says:
    February 13th, 2009 at 1:28 pm

    Ερωτας και απαντας ο ιδιος,εισαι τοσο μαμακας? μαλλον ειναι αληθεια αφου το λες και συ ο ιδιος...."(Λέμε και καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα)! Θαυμαστε!!!! εναν απογονο του Ζαχοπουλου.

  25. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 13/02/2009 23:59:37

    ΠΑΥΛΙΔΗΣ: "Για την φουκαριάρα την ...κόρη μου"!!!