11/05/2009 01:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο άντρας που σνόμπαρε το σεξ απίλ

 http://www.antinews.gr/?p=6346

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 11/05/2009 01:17:24

    Προηγείται ο Woody Allen.
    Ο Μπενίνι, απλώς τον κοπιάρει, χωρίς να διαθέτει το πνεύμα του, τον αυτοσαρκασμό του κι ούτε την εκτίμηση, που έχει ο Woody, για την Ελλάδα!

  2. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 11/05/2009 08:49:31

    όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

  3. bill avatar
    bill 11/05/2009 09:08:37

    Ναι ρε παιδια,πολυ σπουδαιος ειναι αλλα οντως ηταν μεγαλη αρπαχτη αυτο που ειδαμε στο Μεγαρο

  4. herbie avatar
    herbie 11/05/2009 09:56:00

    υπερεκτιμημένος πολύ.Αλλά στη χώρα του λαζόπουλου ο μπενίνι μοιάζει ταλαντούχος

  5. georgia avatar
    georgia 11/05/2009 10:29:31

    Δεν είχε γραφτεί και δεν γνώριζαν αυτοί που πήγαν να τον δούν ότι ήταν αυτοσχεδιασμός? Τι θα μεταφραζόταν δηλαδή εκτός από το κείμενο αυτό καθ' εαυτό? Αυτά που ο μπενίνι αποφάσισε να πεί όταν ήταν ήδη στη σκηνή? Και καλά στην Πάτρα που έγινε η ίδια παράσταση το 2006 γιατί δεν ούρλιαζαν οι Πατρινοί? Δεν είδε κανένας τη διαφήμιση στην τηλεόραση που ό ίδιος ο μπενίνι εξηγούσε τι θα δουν οι θεατές? Άλλο δεν συμφωνώ με αυτό που παρουσίσε ο καλλιτέχνης και ο τρόπος που το παρουσίασε και άλλο αρπαχτή.

  6. donaE avatar
    donaE 11/05/2009 10:36:02

    Εκεινη η ταινια με το στρατοπεδο συγκεντρωσης ητανε πολυ αμφιλεγομενη.Οσο για το σεξ απηλ,αμα δεν το εχεις το σνομπαρεις.

  7. kathi avatar
    kathi 11/05/2009 10:37:25

    Καλά ο άνθρωπος είναι θεός. Δεν πάει να μη μιλάει καθόλου και να περπατάει μόνο. Εγώ πάντως πήγα να δω τον μπενίνι και αυτόν απόλαυσα.

  8. kanis avatar
    kanis 11/05/2009 16:37:23

    @kathi

    ....ήρεμα. Δεν μιλάς ούτε για τον Μαστρογιάνι, ούτε για τον Ντε Νίρο, ούτε για τον Νουαρέ!

    Για το ιταλικό κακέκτυπο του Γούντυ Αλλεν μιλάς!

    Ακόμη κι ο Μητσικώστας μας ...ανώτερος κι αξιοπρεπέστερος είναι!

    υγ ...οι θαυμαστές του λαζόπουλου, εξαιρούνται για ευνόητους λόγους!

  9. stelios avatar
    stelios 11/05/2009 20:00:22

    11@
    η ταινια με το ολοκαυτωμα με συγκλονισε και δεν ειναι τυχαιο οτι σαρωσε στο ιδιο το Ισραηλ.
    Ο "Διαβολακος"επισης ειναι απο τις σπουδαιοτερες κωμωδιες σε μια εποχη που και ο ιδιος ο Γουντυ Αλεν ηταν πλεον πολυ κουρασμενος.Θυμασαι καμια καλυτερη κωμωδια εκεινα τα χρονια?
    Εξαλλου ειναι νεος ακομη,στην ηλικια του ο θρυλικος Ουωλτερ Ματαου ξεκινουσε την καριερα του ως κωμικος.

  10. herbie avatar
    herbie 11/05/2009 22:31:59

    για το ολοκαυτωμα ηταν η ταινία?νόμιζα ότι ήταν για το οσκαρ

  11. donaE avatar
    donaE 11/05/2009 23:05:53

    @ 13 herbie
    Ποσο συμφωνω

  12. Ο δρόμος της σιωπής avatar
    Ο δρόμος της σιωπής 12/05/2009 08:46:24

    @9 & 14

    γλυκειά μου DonaE

    σημασία δεν έχει αν είναι αμφισβήσιμη η οχι ταινία, αν για το ολοκαύτωμα ή για οσκαρ

    εμένα μου άρεσε η τανία όπως κι ο Μπενίνι για άλλους λόγους.

    Γιατί κατάφερε, με αγάπη "απέραντη αγάπη" και τρυφερότητα μέσα από ένα παιχνίδι κι ένα παραμύθι να σώσει την ζωή και την ψυχή του μικρού.

    Κατάφερε να μην νιώσει την κόλαση γύρω του.

    Πόσοι από μας θα το μπορούσαν...

    Αν βλέπεις ταινίες έχω να σου συστήσω μια.
    Δες "το σπίτι των Πνευμάτων", με την Maryl Streep. (Δεν είναι θρίλλερ).

    Εκεί θα δεις την διαφορά και πως εύκολα μπορείς να πάρεις τον δρόμο της απόλυτης σιωπής.

    Αναγκαίο κακό κι αναπόφευκτο, όταν λείψουν όλα όσα ο Μπενίνι έδειξε στην ταινία του.

    Αγάπη, χαρά, τρυφερότητα, ενδιαφέρον.

  13. donaE avatar
    donaE 12/05/2009 10:06:35

    Το εχω δει απο παλια.Δεν βλεπω πλεον Χολλυγουντ που πουλαει συναισθημα.Για αυτην την περιπτωση εχω την πραγματικοτητα γυρω μου δεν χρειαζομαι το σινεμα.

  14. herbie avatar
    herbie 12/05/2009 10:59:16

    @ πολυ καλυτερη το σπίτι των Πνευμάτων