11/06/2010 17:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Χαρβαλιάς, η ΝΔ και η παραπληροφόρηση

«Χαμός» από το πρωί με αφορμή την «πληροφορία» ότι ο μέχρι χθες διευθυντής του ΕΘΝΟΥΣ Γιώργος Χαρβαλιάς θα πάει εκπρόσωπος της ΝΔ μετά την παραίτησή του από την εφημερίδα.

Η αλήθεια είναι ότι εμείς δεν έχουμε σχετική ενημέρωση και δεν πρόκειται φυσικά να ψάξουμε το θέμα με βάση μια φημολογία.

Όμως:

Η λογική λέει αν ο κ. Χαρβαλιάς πάει όντως στη ΝΔ, αυτό μπορεί να το ξέρουν μόνο ο ίδιος και ο κ. Σαμαράς. Θεωρούμε λοιπόν απίθανο να έκανε ένας από αυτούς την διαρροή, για ευνόητους λόγους και κυρίως λόγω του …μπάχαλου που γίνεται.

Το πιο πιθανό λοιπόν είναι η φήμη και η διαρροή να προέρχονται από … «φίλους» του κ. Χαρβαλιά μέσα στο συγκρότημα Μπόμπολα.

Η παραίτηση Χαρβαλιά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GreenHorses avatar
    GreenHorses 11/06/2010 17:33:37

    Είναι αυτός που την είπε και στον Πασα;

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/06/2010 17:41:10

    Ναι και αυτός που επέλεγε εκείνα τα ...άκρως αντικειμενικά πρωτοσέλιδα για τον Καραμανλή και για τη Νέα Δημοκρατία.

    Που επι πεντέμιση χρόνια δε βρήκε ούτε ένα έργο της Ν.Δ. (εκτός από αυτά που έκανε ο Ομιλος Μπόμπολα)

    Να μην αναφερθώ στα αντικειμενικά ρεπορτάζ και τα άρθρα!

    Α,ξέχασα και τη συμμετοχή του στα πάνελς!

    Διευθυντής μιας εφημερίδας που στήριζε ΠΑΣΟΚ και Παπανδρέου με φανατισμό νεοπροσύλητου!

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/06/2010 17:45:18

    Από ...υπάλληλο του Μπόμπολα σε ...υπάλληλο του Μπόμπολα!

    Ολα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν!

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Κώστας Ροδινός 11/06/2010 21:24:24

      Κάτι σε ...Τζανετάκο για την υπερνομαρχία Αθηνών μου κάνει.

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/06/2010 17:45:49

    λες να βάλει μόνος του τα χεράκια του να βγάλει τα ματάκια του;
    και ποιος ακούει τον Ψυχραιμία μετά για την ιδεολογία-σούπα της ΝΔ θα έχει και δίκιο

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ αλλενάκι 11/06/2010 17:47:36

      Αλλενάκι,
      Ούτε που θέλω να το σκέφτομαι!

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Κώστας Ροδινός 11/06/2010 22:14:38

        factorx: ξερεις εσυ

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Κώστας Ροδινός 11/06/2010 22:23:42

        Eνταξει,δεν πειραζει.

  5. Factorx avatar
    Factorx 11/06/2010 17:52:30

    Τελικά αν τσιμπάτε εσείς με αυτα που γραφόνται, φαντάσου ο απλός κόσμος

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Factorx 11/06/2010 17:55:49

      Εχουν δεί πολλά τα μάτια μας Φάκτορα!
      Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Factorx 11/06/2010 17:56:33

      μια σκουντιά αρκεί για να σώσει από το γκρεμό καμιά φορά...

  6. ΠΑΝΟΣ avatar
    ΠΑΝΟΣ 11/06/2010 17:57:36

    ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΤΥΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟΠΟΥΛΟ!!

    • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
      I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ ΠΑΝΟΣ 11/06/2010 22:09:04

      Ακριβώς έτσι ξεκίνησε κι ο Ρουσσόπουλος!

  7. socrates avatar
    socrates 11/06/2010 18:44:42

    Το άτομο είναι ανάξιο λόγου, γενικώς.
    Ας ασχοληθούμε με πιό σοβαρά θέματα όπως η καθημερινότητά μας που γίνεται όλο και πιό δύσκολη.
    Αυτή την εβδομάδα στην περιοχή Πατησίων είδα (3 φορές) παρακαλώ συν-ανθρώπους μας να ψάχνουν τα σκουπίδια.
    Και οι τρείς ήταν Έλληνες.

  8. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 11/06/2010 21:18:24

    Αντί του Ρουσο-Βαρδέως, Μπόμπ ο Μάστορας μετά του Χαρβαλέως; Έ, και; Έσταξε η ουρά του γαιδάρου, σ' αυτό θα κολλήσουμε;

  9. Κώστας avatar
    Κώστας 11/06/2010 22:42:36

    Kαλή επιλογή ο Χαρβαλιάς, αν τελικά ισχύει η φημολογία. Τη δεκαετία του 90 ήταν νομίζω στον Ελεύθερο Τύπο,με αντικείμενο τα διεθνή και τα θέματα εξωτερικής πολιτικής. Και η πρόσφατη κόντρα του με Ερντογάν, στα συν του.
    Αν αρχίσει το κυνήγι μαγισσών με βάση την ιδιοκτησία του κάθε ΜΜΕ τότε όλοι οι δημοσιογράφοι-μα ανεξαιρέτως όλοι-θα βγουν "υπάλληλοι" κάποιου.Δεν είναι λογική αυτή...Με το ίδιο σκεπτικό και ο Πάνος δούλευε στον Αντέννα. Μήπως στέκει να τον πούμε υπάλληλο του Κυριακού..;
    Μέτρο χρειάζεται.
    Ο Χαρβαλιάς μακάρι να γίνει εκπρόσωπος.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Κώστας 11/06/2010 22:55:08

      Όλη η ΝΔ, δεν έχει έναν(1) καλύτερο από τον Χαρβαλιά;
      Έναν; Κανέναν; Και θέλουμε και να κυβερνήσουμε; Αν δηλαδή ο συγκεκριμένος δεν απολύονταν, τότε η ΝΔ (σημείωση: η ΝΔ του Σαμαρά),δεν θα είχε εκπρόσωπο; Τι αστειότητες είναι αυτές;

  10. τάσος avatar
    τάσος 11/06/2010 23:00:41

    ήταν και διευθυντής της εφημερίδας που πρώτη βάφτισε την παγκόσμια κρίση ενδογενή και τη φόρτωσε στον Καραμανλή, ξεκινώντας παράλληλα να καλλιεργεί την εντύπωση πως όταν φύγει ο Καραμανλής η κρίση θα σταματήσει, πριν η έτερη φυλλάδα που ανήκε στο αφεντικό του βγει μπροστά τάζοντας διαγραφή των χρεών από το πασοκ; ήμασταν εδώ πέρσι; halloooooooooooooooooooooooooooooo.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ τάσος 11/06/2010 23:04:49

      Έλα μωρέ, γιατί πας μακρυά;
      Πέρσι; Γιατί επιστρέφεις στο παρελθόν; Το ΓΑΠ, αγναντεύει το μέλλον.Και οι εφημερίδες του, υμνολογούν και "εξαφανίζουν" ειδήσεις.Καλό ε;
      Last year...

      • τάσος avatar
        τάσος @ ΒΡΑΧΟΣ 11/06/2010 23:25:17

        επιγραμματικά: πας στο site του "έθνους" πατάς καραμανλής και κρίση, βρίσκεις τα προεκλογικά άρθρα και γουστάρεις

        http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=12197&subid=2&tag=8777&pubid=2558757

        δεν μπορεί το άτομο που επέβλεπε το βασανισμό δυόμισι εκατομμυρίων νεοδημοκρατών ως τον ολοκληρωτικό εξευτελισμό και την απαξίωσή τους, να αναλαμβάνει τώρα το ρόλο του εκφραστή τους στα μέσα, είναι ανωμαλία.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ τάσος 11/06/2010 23:42:06

      Τάσο,
      Που το θυμήθηκες αυτό με τη διαγραφή των χρεών;
      Τι έλεγαν προεκλογικά οι άνθρωποι!

      • τάσος avatar
        τάσος @ Κώστας Ροδινός 11/06/2010 23:58:04

        ο λαός δεν ξεχνά το νεοαυριανοτομπρισμός:

        http://4.bp.blogspot.com/_Zus0hhpeoW4/SrSz-gFP2eI/AAAAAAAANHk/FukJd8feOqY/s1600/%CF%80%CF%84.jpg

        "το πρώτο νομοσχέδιο που θα φέρει η κυβέρνηση παπανδρέου στη βουλή"

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Κώστας Ροδινός 12/06/2010 01:10:06

        Kαι το φωτομονταζ απο τις φωτιες.
        http://1.bp.blogspot.com/_8YaKnx58UoU/TBHopYDgjdI/AAAAAAAAE2E/4RQdc_YhaAg/s1600/ethnos-fire.jpg