#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/12/2012 09:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τσίπρας και η νύφη από την Αργεντινή



Στη φωτογραφία που δημοσιεύουμε, ο Αλέξης Τσίπρας συνεχίζει να βρίσκεται ακόμη στην Αργεντινή και να ενημερώνεται για τη χρεοκοπία, τις κατσαρόλες, τις λεηλασίες. Όπως φαίνεται, ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ ακούει με ιδιαίτερη προσοχή όσα του λένε οι σύντροφοι από την Αργεντινή και φανταζόμαστε ότι δε θα του λένε για τα κατορθώματα του Λιονέλ Μέσι.

Όμως, για όσους είναι πιο παρατηρητικοί, «όλα τα λεφτά» βρίσκονται πίσω αριστερά στη φωτογραφία. Εκεί λοιπόν θα δείτε μια νύφη η οποία μάλλον τέλειωσε το γάμο και σπεύδει να φωτογραφηθεί στον όμορφο αυτό κήπο. Εντυπωσιακό το φόντο για τον Αλέξη Τσίπρα. Μπορεί να μην καταφέρει να φέρει εις γάμον κοινωνία την Ελλάδα με την Αργεντινή, όμως, γάμο σίγουρα θα είδε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Geros avatar
    Geros 25/12/2012 10:21:20

    Το σκάνδαλο δεν είναι ότι πήγε διακοπές στην λατινική Αμερική ούτε είναι ποιος πλήρωσε το ταξίδι , το σκάνδαλο είναι ότι υπάρχει μαζί του συνεργείο της ΕΡΤ που το πληρώνουμε εμείς και ο ρόλος του είναι να μας πείθει με ρεπορτάζ ότι το ταξίδι αυτό δεν είναι χριστουγεννιάτικες διακοπές!
    Ο τύπος είναι λουφαδόρος φοβερός , πάει δυο βδομάδες διακοπές στην λατινική Αμερική και μετά μιας και θα είναι .... εξουθενωμένος από τόσες συναντήσεις για το καλό της χώρας θα φύγει κάπου διακοπές για πρωτοχρονιά! Έτσι δεν έκανε και το καλοκαίρι που έλειπε όλο τον Αύγουστο?
    Το ένα τρίτο των Ελλήνων θέλει αυτόν τον ανεύθυνο και ψευτράκο κοπανατζή για πρωθυπουργό? Είμαστε φοβερός λαός ....

  2. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 25/12/2012 11:08:56

    Αυτό θα πεί κρίση, ούτε ένα φραπεδάκι στο τραπέζι, ούτε μιά πορτοκαλάδα,
    ένα νεράκι βρε αδερφέ; Θα μάς έρθει στυλάκι πίσω ο Αλέξης!!!!!

  3. dem avatar
    dem 25/12/2012 11:18:55

    Τα έξοδα του ταξιδιού Τσίπρα μετά της οικογενείας και της ακολουθίας του στην Λατινική Αμερική ποιός τα πληρώνει; Καλό θα ήταν ο Συριζα να ενημερώσει το κοπάδι των ψηφοφόρων του....

  4. yiannos avatar
    yiannos 25/12/2012 14:08:42

    Οι κηπουροί πήραν άδεια?

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 25/12/2012 14:18:00

    Προ - πο συμπληρώνουν;
    Ή παίζουν σκράμπλ;

  6. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 25/12/2012 14:35:17

    Σε λιγο θα συμμετεχει και στα γυρισματα του ''Τολμη & Γοητεια''...

  7. δημης avatar
    δημης 25/12/2012 15:19:02

    Δεν γνωρίζουμε για την Αργεντίνικη νύφη αλλα την ΝΥΦΗ θια την πληρώσουμε όλοι αν...άν ....ου μη γένοιτω.....
    -ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΕΣ ΤΗΣ...

  8. aggelosview avatar
    aggelosview 25/12/2012 16:45:33

    Ενημερώνεται για τα νέα επεισόδια της Patty και πως θα μπορέσει γυρνώντας να ψήσει τη Ζωούλα να γίνει η πρωταγωνίστρια για να πουλάμε τα επεισόδια στο εξωτερικό! Έτσι οι Ευρωπαιοι συγκλονισμένοι από το δράμα της ελληνίδας χρεοκοπημένης μαθήτριας θα αλλάξουν πολιτική και θα δώσουν εντολή στην ΕΚΤ να αρχίσει να τυπώνει χρήμα για να μπορέσουν ο μεν Αλέξης να φέρει στη Βουλή "ένα νόμο-ένα άρθρο" η δε πρώην οννεδίτισσα να αποκτήσει φυσιολογική σεξουαλική ζωή για την οποία θα ενημερωθούμε με πρωτοσέλιδο της Αυγής....

  9. punisher avatar
    punisher 25/12/2012 16:47:33

    ο αμερικανος θελει τσιπρα και τσιπρα θα παρουμε δυστυχως αυτη ειναι η μαυρη αληθεια

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ punisher 26/12/2012 19:48:12

      Αυτό μας περιμένει..
      https://www.youtube.com/watch?v=jZJ8gMoxhjw

  10. sunra avatar
    sunra 25/12/2012 19:22:45

    Eίδες γέρο?Εμείς σωστά πρεσβεύουμε και δίκαια καταγγέλλουμε την σπατάλη της ΕΡΤ . Ομως η ΕΡΤ έχει προιστάμενο Υπουργό της ΝΔ και αυτός προιστάμενο τον Πρωθυπουργό Σαμαρά. Κι όμως πάνω στο χρέος μας προσθέτουν νέο χρέος αντίθετα με τη λαική βούληση. Οταν οι Τραπεζίτες έρθουν και μας κάνουν ληξιπρόθεσμο το χρέος, και αρνηθούμε να πληρώσουμε τα κερατιάτικα του κάθε Τσίπρα στις Αργεντινές, θα μας πουν εσείς ψηφίσατε τη νόμιμη κυβέρνηση του Σαμαρά που σας χρέωσε, πληρώστε τώρα... Ελπίζω να κατάλαβες πλέον γιατί δεν φταίει ΚΑΘΟΛΟΥ ο λαός για το Χρέος...Αν όχι, δεν πειράζει. Καταλάβαμε εμείς...

  11. Geros avatar
    Geros 26/12/2012 08:15:50

    Αυτό που εγώ κατάλαβα είναι ότι εσύ δεν κατάλαβες τι σημαίνει αντιπροσωπευτική δημοκρατία.

    • Αναξίμανδρος avatar
      Αναξίμανδρος @ Geros 26/12/2012 11:08:20

      Και οι Ισλανδοί σαν εμένα είναι Γέρο. Ούτε αυτοί κατάλαβαν τι σημαίνει αντιπροσωπευτική δημοκρατία, και φυλάκισαν τον Πρωθυπουργό και τους υπουργούς τους που αποτελούσαν την "αντιπροσωπευτική δημοκρατία."

      • Geros avatar
        Geros @ Αναξίμανδρος 26/12/2012 14:03:55

        Εσύ προφανώς δεν κατάλαβες ούτε που πέφτει η Ισλανδία! Κανείς πρωθυπουργός δεν φυλακίστηκε και κανένας υπουργός , από το μυαλό σου το έβγαλες.
        Άλλη φορά να ψάχνεις λίγο πριν γράψεις , όλοι θα πούμε και κάτι που θα αποδειχθεί λανθασμένο αλλά εσύ έφτιαξες ολόκληρο σενάριο αδελφέ!
        Μάθε λοιπόν ότι ο πρωθυπουργός της κρίσης λέγεται Geir Haarde και ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΠΟΤΕ ΦΥΛΑΚΗ! Ούτε αυτός ούτε κανένας υπουργός. Κρίθηκε ένοχος για παράλειψη συγκαλέσεως υπουργικού συμβουλίου εν μέσω κρίσης πράγμα που φυσικά δεν επιφέρει ΚΑΜΙΑ ΠΟΙΝΗ.
        Ακόμα και φυλάκη να έμπαινε όμως τι άλλαζε? Το χρέος θα εξαφανιζόταν? Θα τα χρωστούσε αυτός και η οικογένεια του? Και στην τελική μας έχετε τρελάνει εσείς του αντιμνημονίου, μια λέτε να το κάνουμε όπως η Αργεντινή , μια όπως ο Ισημερινός , μια όπως η Ισλανδία και πάει λέγοντας. Δεν υπάρχει καμία ομοιότητα μεταξύ μιας μικρής νησιωτικής χώρας χωρίς εχθρούς και με τους περισσότερούς φυσικούς πόρους ανά κάτοικο στον πλανήτη και της Ελλάδος.
        Αντιπροσωπευτική δημοκρατία σημαίνει αγαπητέ ότι ακόμα και να βάλεις φυλακή όλους όσους διετέλεσαν βουλευτές από το 1974 μέχρι σήμερα το χρέος δεν θα μειωθεί ούτε ένα ευρώ. Τι? Δεν στα λέγαν έτσι αυτοί που σου μιλούσαν για την αρλούμπα του επαχθούς ή απεχθούς χρέους? Άλλαξε πηγή πληροφόρησης για να σταματήσεις να πιστεύεις ανακρίβειες.

  12. NEW HOPE avatar
    NEW HOPE 26/12/2012 15:26:31

    Παιδιά κάνετε μεγάλο λάθος. Απλώς το νεόνυμφο ζευγάρι ηθελε να δείξει στο Τσίπρα τι έχασε που δεν έκανε θρησκευτικό γάμο (νομίζω ούτε και πολιτικό).
    Punisher νομίζω ότι κάνεις λάθος. Οι Αμερικάνοι δεν ψάχνουν για μαλάκες.

  13. dim avatar
    dim 26/12/2012 19:19:48

    Η Ριζοσπαστική Αριστερά αποδεικνύει καθημερινά πόσο εθνομηδενιστική ιδεολογία έχει... Το αδελφό κόμμα του Σύριζα, "Die Linke", οι "σύμμαχοι" τους στην Ευρώπη, που μαζί τους ονειρεύεται να αλλάξει την Ευρώπη ολόκληρη αποκάλυψε το εξής απίστευτο: "Μείωση 50% στις εξοπλιστικές δαπάνες της Ελλάδας, και φορολόγηση της περιουσίας, για να πάρει βοήθεια η Ελλάδα...!!!!!!!!!"

    Πείτε μου πραγματικά, υπάρχει έστω και ένας καλοπροαίρετος Έλληνας, αλλά Έλληνας, όχι αριστερός που δεν έχει εθνική συνείδηση και πιστεύει ότι όλοι οι Πακιστανοί και κατατρεχάμενοι του κόσμου είναι αδέλφια μας και πρέπει να τους ενσωματώσουμε στην Ελληνική κοινωνία, που θα αφήσει τον Συνασπισμό Ριζοσπαστικής Αριστεράς να κυβερνήσει τη πατρίδα μας ?????

  14. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 26/12/2012 19:53:05

    Ωραίοι οι Αριστεροί της Αργεντινής και τα μηνυματα που περνανε.
    Ενα φτωχό λουλουδάκι στο τραπέζι αλλά γεμάτο i-phone και tablets.
    Τς,τς,τς τί θα έλεγε και ο Τσε!