#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2011 12:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τσίπρας ζήτησε εισαγγελέα για τη Δαμανάκη



Ένα εισαγγελέα για τη Δαμανάκη, ζήτησε στη Βουλή ο Αλέξης Τσίπρας, που κάλεσε την επίτροπο να παραιτηθεί και την κυβέρνηση να την αποδοκιμάσει. Όμως ο υφυπουργός Οικονομικών Φίλιππος Σαχινίδης δεν είπε κουβέντα! Και ας τον προκάλεσε δύο φορές ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ!

Ο Αλ. Τσίπρας υπενθύμισε ότι όταν κυκλοφόρησε ένα mail που μιλούσε για το ενδεχόμενο χρεοκοπίας της ελληνικής οικονομίας, έσπευσε ο εισαγγελέας και η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για να βρει ότι τελικά ήταν ένα μήνυμα από κάποιο ταλαίπωρο τορναδόρο, και πρόσθεσε: «που είναι ο εισαγγελέας για να εξετάσει την κ. Δαμανάκη που ως φερέφωνο της διεθνούς κερδοσκοπίας, θέτει ζήτημα εξόδου από το ευρώ. Και η κυβέρνηση όχι δεν την αποδοκιμάζει, αλλά κλείνει το μάτι στον Δασκαλόπουλο, τον πρόεδρο του ΣΕΒ».

Ο Φ. Σαχινίδης δεν είπε απολύτως τίποτα, αλλά επικαλέσθηκε τον διάλογο που γίνεται στην ΑΥΓΗ για να πει ότι στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ προτείνουν την έξοδο από το ευρώ. «Λυπάμαι για την αξιολογική σας κρίση», του απάντησε ο Αλ. Τσίπρας, επισημαίνοντας ότι δεν είναι το ίδιο είναι ο διάλογος μίας εφημερίδας και η δήλωση μίας επιτρόπου που ανέβασε 25 μονάδες βάσης το επιτόκιο της Γερμανίας. «Αν δεν την αποδοκιμάσετε σημαίνει ότι έχετε συνευθύνη», τόνισε και ξαναζήτησε να αποδοκιμαστεί η επίτροπος. Αλλά και πάλι ο υφυπουργός σιώπησε. Αργότερα ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ Χρήστος Πρωτόπαπας είπε ότι η Δαμανάκη «έκανε τη δική της τοποθέτηση προφανώς στηριγμένη σε δικά της στοιχεία ή εκτιμήσεις. Δεν θέλω να τη σχολιάσω», ενώ ο Παπανδρέου είπε ότι θα πάρει όλα τα μέτρα για να μείνει η Ελλάδα στην ευρωζώνη.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 26/05/2011 12:52:47

    Κανονικά, την κυρία πρέπει να την ξωπετάξει με συνοπτικές διαδικασίες η ίδια η Ευρωπαϊκή Επιτροπή. Να κατατεθεί σε βάρος της πρόταση μομφής -ίσως οι ευρωβουλευτές θα μπορούσαν να κάνουν κάτι γι' αυτό- και να σταλεί όχι απλά στο σπίτι της, αλλά να της τραβήξουν και τις προβλεπόμενες κυρώσεις οι ίδιοι οι Ευρωπαίοι, για υπονόμευση του ευρώ.

    Αρκετά πια με το κνιτοτάγαρο, θα μείνει κι αυτή στην ιστορία όπως η Ματσούκοβα που η μόνη της ενασχόληση στην ευρωβουλή ήταν να "τσακίζει" τις μπουτίκ των Βρυξελλών...

    • raindog avatar
      raindog @ Αυριανιστής 26/05/2011 19:30:49

      ποια είναι η Ματσούκοβα;;;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ raindog 26/05/2011 19:44:19

        Η επικεφαλής -τρομάρα της- της προηγούμενης ευρωκοινοβουλευτικής ομάδας του ΠΑΣΟΚ. Αυτή με την οποία το ΠΑΣΟΚ έμεινε... 9 μονάδες πίσω απο τη ΝΔ στις ευρωεκλογές του 2004.

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 26/05/2011 12:54:28

    Μπράβο ρε Τσίπρα! Τα αντανακλαστικά του κατά του πασοκ είναι χιλιάδς φορες πιο γρήγορα απο της νδ.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Ηλίας 26/05/2011 14:57:28

      Το πρωί ο Μιχελάκης στον Παπαδάκη το ίδιο πράγμα είπε.

      • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
        Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ TopGunZ 27/05/2011 00:44:48

        Στον Παπαδάκη.... μάλιστα...Τα συγχαρητήριά μας για την τηλεοπτική παρουσία του εκεί αντι να είναι στην Βουλή..

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 12:59:56

    ΝΑ μην γυρισει.. να μεινει εκει...
    οχι αλλου τρως αλλου πινεις αλλου πας και το δινεις !!!
    σε δουλειες να βρισκομαστε??
    Την κυρησσω ΑΠΕΝΙΘΥΜΗΤΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ !... ετσι γουσταρω.
    Θα της στειλω και κατι επιταγες σε Δρχ να βολευτει !

    ΠΠ

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 14:52:51

      Εδώ πολυτεχνείο...
      Εδώ πολυτεχνείο...
      Σας μιλάει η ελεύθερη αγωνιζόμενη επίτροπος να μη φύγουμε από τη ζώνη του €
      Over!


      Υ.Γ Σκίζει ο Τσίπρας, αλλά σε περιβάλλον εντελώς απεχθές (βλέπε σύριζα)

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Γιώργος Μεσσηνία 26/05/2011 15:22:46

        Οταν παρει υπουργειο θα χασει τη λαλια του κ αυτος !
        θα φταινε οι κακες παρεες τοτε....

        ΠΠ

        • Γιώργος Μεσσηνία avatar
          Γιώργος Μεσσηνία @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 15:28:17

          Μένω σε αυτό μόνο ΠΠ, χωρίς να διαφωνω μαζί σου, άλλωστε η ιστορική εμπειρία είναι πικρή...
          Επί του παρόντος, μπράβο του!

  4. Κρητικός avatar
    Κρητικός 26/05/2011 13:02:19

    Εχουμε να δουμε ακομη πολλα!!!!!!!!!!!

  5. kiki avatar
    kiki 26/05/2011 13:04:24

    Ο μικρος δικιο εχει, αμ τον υδραυλικο η ηλεκτρολογο κυνηγαγανε , την τριτη κατα σειρα κυρια των λαχανακιων Βρυξελλων , θα την αφησουν ετσι.
    Και οι τρεις Φαιλτορα, απο κατσικαδερα , Ερμες, και Καβαλι μαθανε.

  6. Kostas D avatar
    Kostas D 26/05/2011 13:12:24

    ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ!!!!!

  7. Τάκης avatar
    Τάκης 26/05/2011 13:27:02

    Μπράβο στον Τσίπρα, έδειξε πιο ώριμος και έτοιμος από τους υπόλοιπους.

  8. Kostas D avatar
    Kostas D 26/05/2011 13:42:57

    ΤΟ θεμα ειναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ....!!!!! Αποκαλυπτεται ολοκληρη πλεκτανη..εκβιασμων!!!!!

    ΣΗΚΩΝΕΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ!!!!!!!

    ΕΛΕΟΟΟΟΣΣ!!!!! ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΤΡΟΜΑΞΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΕΣ, ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ , ΨΕΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΛΟΦΕΣ!!!!!!

    ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΕΤΑΞΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Kostas D 26/05/2011 15:02:06

      +++

  9. Κάποιος avatar
    Κάποιος 26/05/2011 13:51:13

    Σωστός ο Τσίπρας!

    • tiramola avatar
      tiramola @ Κάποιος 26/05/2011 15:18:22

      Ειναι πλαστό και εκβιαστικό το δίλλημα δηλαδή?

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ tiramola 26/05/2011 18:34:59

        Στο πλαίσιο που τέθηκε το δίλημμα και λαμβάνοντας υπόψιν το θεσμικό της ρόλο, ναι!

  10. Kαθιστός Ταύρος avatar
    Kαθιστός Ταύρος 26/05/2011 13:54:56

    Oλοένα και ποιό ενδιαφερον ο λόγος του Τσίπρα και εν γένει του ΣΥΡΙΖΑ!!
    Mακάρι να προκύψει κάτι καλό!!
    Εχουν γίνει τον τελευταιο μήνα δύο επίσημα forum απο μέρους του Σύριζα και τα επίσημα καθαστωτικά κυρίως ηλεκρονικά ΜΜΕ κάλυψαν ελάχιστα !!
    Μιλάω για το συνεδριο της ευρωπαικής Αριστεράς με ομιλητές ΄με πολύ ενδιαφερουσες θεσεις από όλη την Ευρώπη και για το Εγχειρημα για τον έλεγχο χρέους όπου έγινε και επίσημη συζήτηση πρίν 2 εβδομάδες.
    Η Ν.Δ. ουτε που τολ΄μάει να αρνηθεί μέρους του χρέους που προτείνεται !!!

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Kαθιστός Ταύρος 27/05/2011 02:08:09

      Αχχχ....ετσι ειναι δυστυχως φιλε.....
      Ας μην ηταν ο Τσιπρας στο συριζα και να δεις τι ποσοστα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα ειχε!!!!

  11. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 26/05/2011 14:02:37

    Ο Αλέξης είναι killer..
    O Αντώνης πρέπει να τον υπολογίζει..
    Θεωρώ ότι είναι ο μοναδικός που κάνει σκληρή αντιπολίτευση (ανέξοδα βέβαια)..μου αρέσει πάντως που τους τα χώνει....

  12. Μηνάς avatar
    Μηνάς 26/05/2011 14:10:26

    Ευτυχώς που βγήκε και τα είπε κάποιος! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ!

  13. Posidonas avatar
    Posidonas 26/05/2011 14:10:35

    Η αβροφροσύνη ταιριαζει σε σοβαρους ανθρωπους να την απευθυνει καποιος. Σε γενητσαρους και προδοτες ειναι δειλία. Η κυρια αυτη αφου περασε ολα τα κομματα κατεληξε στη φωλια των Βρυξελλών με τον παχυλό μισθό κι ας μην εχει δουλεψει ουτε ωρα στη ζωη της. Ετσι αυτο το ρεμαλη εξαργηρωσε το πολυτεχνειο. Ευτυχως υπαρχει και θεια δικη που για ορισμενους δεν την πιστευουν. Ζει ενας εκ των "επαναστατων" τις 21ης Απριλιου σε βαθυ γηρας τωρα και με διαυγεια πνευματος και βλεπει την καταντια που εφεραν τη χωρα αυτοι οι σωτηρες της τσεπης τους και των διαφορων κομπλεξ που κουβαλουσα και κουβαλουν. Ο Παπαδοπουλος αναπαυεται στο πρωτο χωρις τσεπες. μπορουν αυτοι οι εφιαλτες και λωβιασμενοι, αφου δεν δουλεψαν ποτε τους, που τα βρηκαν τα λεφτα;

  14. Νίκος avatar
    Νίκος 26/05/2011 14:12:23

    O Σαμαράς σωστά χειρίζεται την κατάσταση. Να ακούγονται φωνές από όλα τα κόμματα της αντιπολίτευσης!

    • pizza avatar
      pizza @ Νίκος 26/05/2011 15:21:34

      Καλα ρε Νικο, ο Σαμαρας δεν κανει τιποτε που να ειναι λαθος?

  15. abyssus avatar
    abyssus 26/05/2011 14:27:27

    Με κάτι τέτοια κινδυνεύω να τον συμπαθήσω... :(

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ abyssus 26/05/2011 14:59:48

      Και εγώ στην ίδια "λούμπα" έχω πέσει!
      Αλλά από όσο δείχνουν τα πράγματα, όχι άδικα...
      Ο Τσίπρας αποδείχτηκε αυθεντικός και μάγκας με τα όλα του.
      Κρίμα που χώρισαν τα τσανάκια τους με τον Κουβέλη, που και αυτός έδειξε σοβαρότητα, απέναντι στη τρομοκράτηση του λαού, υπό το φάσμα της χρεοκοπίας.

      • abyssus avatar
        abyssus @ Γιώργος Μεσσηνία 26/05/2011 15:08:25

        Το "αποδείχθηκε" δε θα το έλεγα. Προς το παρόν το "δείχνεται" ή "φαίνεται" ταιριάζει καλύτερα. Για απόδειξη θα πρέπει να περιμένουμε.
        Πάντως εγώ αν τον θεωρούσα αυθεντικό θα περίμενα να έχει κάνει σοβαρότερες κινήσεις απέναντι σε μια προδοσία/απάτη/χούντα στη χώρας μου. Π.χ. θα μπορούσε να αυτοπυρποληθεί στο Σύνταγμα βάζοντας ένα κίνημα όπως στην Τυνησία... και αν όχι να αυτοπυρποληθεί τουλάχιστον να μη συμμετέχει σε αυτή την πραξικοπηματική βουλή.
        Τα ίδια ισχύουν βέβαια και για τους άλλους...

        • Γιώργος Μεσσηνία avatar
          Γιώργος Μεσσηνία @ abyssus 26/05/2011 15:16:45

          Παρορμητική η φράση μου "αποδείχθηκε" έχεις δίκιο...
          Ας περιμένουμε.
          Αλλά και να αυτοπυρποληθεί;
          Νομίζω αρκετά καλά κινείται εως τώρα σε αυτό το ζήτημα τουλάχιστον, είναι ο πιο δυναμικός!
          Επίσης με εξέπληξε ευχάριστα ο Κουβέλης, που κατέθεσε και εναλλακτική πρόταση

      • kiki avatar
        kiki @ Γιώργος Μεσσηνία 26/05/2011 15:18:18

        Ασε φιλε Μεσσηνιε τον Κουβελη καλα εκανε και πηρε την πραματεια του και το ξεπουλημα τους και εφυγε, και ανασανε λιγο ο χωρος.
        Αν δεν καθοταν η στραβη του Μνημονιου 2 μεσα θαταν ο προθυμος.

        • Γιώργος Μεσσηνία avatar
          Γιώργος Μεσσηνία @ kiki 26/05/2011 15:23:26

          Λες;
          Δεν ξέρω βρε Κική, πάντως η στάση του σε αυτή τη περίπτωση τον τιμά νομίζω.

  16. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 26/05/2011 14:41:16

    "ΕΔΩ Δ.Ν.Τ. ΕΔΩ Δ.Ν.Τ.
    ΣΑΣ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ,
    ΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ-ΤΟΚΟΓΛΥΦΩΝ. "

    εκφωνητρια : ΜΑΡΙΑ ΔΑΜΑΝΑΚΗ

    • abyssus avatar
      abyssus @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 26/05/2011 14:59:52

      καλό καλό!

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 26/05/2011 15:04:38

      Φοβερή παρομοίωση!
      Ωραίος!

  17. K. Kapadoks avatar
    K. Kapadoks 26/05/2011 14:56:07

    Μπράβο του . Και ολόσωστη η συσχέτιση των περιπτώσεων .
    Αυτά που είπε η χαμαιλεαίνα , με την θεσμική της ιδιότητα είναι ασύγκριτα
    βαρύτερα από τας διακινηθέντα σχόλια των σάϊτς .
    Και πάλι μπράβο στον "μικρό' (;) Αλέξη !

  18. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 26/05/2011 15:16:29

    Ανεξάρτητα από την εγκαιρη και εύστοχη αντίδραση του κ.Τσίπρα, δεν υπάρχει ένας πολίτης με ένα καλό δικηγόρο, να μηνύσει την Μ. Δαμανάκη για διασπορά ψευδών ειδήσεων, αφού την διαψεύδει η Ε.Ε και η κυβέρνηση, που έχουν αποτέλεσμα την ανάληψη χρημάτων από τις τράπεζες, τον κίνδυνο χρεωκοπίας των τραπεζών, και σε συνέχεια του κρατους. Η μήπως δεν είναι έτσι τα πράγματα, οπότε η ευθύνη της ΝΔ είναι τεράστια αφού δεν κινητοποιεί τον λαό.

  19. Tonia G avatar
    Tonia G 26/05/2011 15:20:02

    Μπράβο στον Τσίπρα! Αφού πήγε εισαγγελέα ο Τορναδώρος να πάει και η Δαμανάκη... Ισονομία επιτέλους!

    • manos avatar
      manos @ Tonia G 26/05/2011 15:23:49

      Η Δαμανάκη έχει ασυλία. Κρατάει μικρόφωνα.
      Τον κακομοίρη τον βρήκανε σε μία μέρα και τον κατηγορήσανε για ψευδείς ειδήσεις.
      Το πασοκ έχει επιλεκτική ταχύτητα. Σαν Τράμπαντ της ανατολικής Γερμανίας.

  20. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 26/05/2011 15:28:16

    "Πού 'σαι νιότη μου πού 'δειχνες πως θα γινόμουν άλλος"

    Η Μαρία τού Πολυτεχνείου (και τής ΚΝΕ τότε) σε πλήρη συντονισμό με τον πρόεδρο τών βιομηχάνων να εκβιάζουν και να τρομοκρατούν τον κόσμο από κοινού, με σύστημα Dolby Surround από όλες τις μεριές (ντου από παντού), με το ξεφτισμένο πια ψευτοδίλημμα: "Μνημόνιο ή χρεωκοπία"...

    Τι ξεφτίλα! Όταν από το:
    "Εδώ Πολυτεχνείο, Εδώ Πολυτεχνείο"
    καταντάς στο:
    "Εδώ Χρεωκοπία, Εδώ Χρεωκοπία"
    κατ' εντολή και κατά παραγγελιά αυτών που κάποτε πολεμούσες!

    • remali avatar
      remali @ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 26/05/2011 16:47:32

      πολλα ειχαν ακουστει για την αληθινη της σταση στο πολυτεχνειο. παντα η αστικη ταξη εχει προσωπα να χρησιμοποιησει. βακαλαο σκορδαλια Μαρια

  21. St avatar
    St 26/05/2011 15:31:35

    Γιατί δεν καταθέτει κανένα κόμμα μια πρόταση μομφής προς την Κυβέρνηση. Αφού δεν έχουν την εμπιστοσύνη του Ελληνικού Λαού πως κυβερνουν ακόμα. Πρέπει να φύγουν το συντομότερο δυνατό. Εκλογές μέσα σε 15 μέρες.

    • χρηχα avatar
      χρηχα @ St 26/05/2011 23:17:54

      +10000000000

  22. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 26/05/2011 15:49:48

    Λίγο αργά θυμηθήκαμε τους εισαγγελείς... Κανονικά έπρεπε να στείλουμε τον εισαγγελέα στους ΓΑΠ-Παπακ, από τότε που πρωτομίλησαν για "Τιτανικό" και "πρόθυρα της χρεωκοπίας".

    Μιλάμε για τεράστιο έγκλημα.

  23. pikis@hotmail.com avatar
    pikis@hotmail.com 26/05/2011 16:08:50

    Ρε παιδιά, εδώ ο εισαγγελέας δεν παρενέβη όταν την κοπάνησε για Μπουένος Άιρες ο κολλητός του Χριστοφοράκου και η Ντόρα έλεγε ότι χάθηκε το fax!!!

    Όσο για τον Αλέξη, αυτός λέει ότι νάναι κάθε φορά. Ψαρεύει ψηφοφόρους.

  24. zap-zap avatar
    zap-zap 26/05/2011 16:17:35

    Άρη, όλοι και όλες την βαράμε την Δαμανάκη εδώ, εσύ χυδαιολογείς...

  25. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 26/05/2011 16:20:19

    Ντροπή σε όλους σας! Η Maria ένα σχόλιο έκανε και ξέφυγε στα ΜΜΕ, ενώ εκείνη αμέριμνη ψώνιζε Villeroy & Boch στο Saarland, λίγο πριν επιστρέψει στις Bruxelles για να φάει ντόπιες πραλίνες (για απόγευμα). Δεν το είπε εν ώρα υπηρεσίας..

  26. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 26/05/2011 16:25:51

    Μπορεί κάποιος φίλος να μου απαντήσει γιατί ο ΓΑΠ λέει συνέχεια, αφήστε μας να κάνουμε τη δουλειά μας με ησυχία,ή στη δικιά του γλώσσα PEACE AND QUIET?Ποιά δουλειά ακριβώς εννοεί?

  27. Ναυσικά... avatar
    Ναυσικά... 26/05/2011 16:33:56

    Τσίπρα άσε το ΣΥΡΙΖΑ παιδί μου. Αλλού θα είσαι πιο χρήσιμος.

    • harry avatar
      harry @ Ναυσικά... 26/05/2011 16:58:43

      pou diladi?

  28. cobalt avatar
    cobalt 26/05/2011 18:48:37

    Δεν νομίζω ότι η καταγγελία των δηλώσεων της Δαμαλάκη θα είχε τέτοια βαρύτητα από τον Αντώνη. Ο Συν είναι σαρξ εκ της σαρκός της και το να την επαναφέρουν στην τάξη τα ίδια της τα "σπλάχνα" είναι πιο εντυπωσιακό, όπως και να το κάνεις. Ο Αντώνης έξυπνα δεν συμμετέχει στην "οικογενειακή" έριδα.

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ cobalt 27/05/2011 10:40:19

      Σωστά!
      Οι επιπτώσεις των δηλώσεων Δαμανάκη δεν αφορούν όλα τα κόμματα αλλά μόνο αυτά της Αριστεράς.
      Ως γνωστόν υπάρχουν αριστερά και δεξιά spreads, αριστερές και δεξιές τράπεζες και αριστερά και δεξιά ευρώ.

  29. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/05/2011 00:50:15

    Ο Τσίπρας αποδεικνύει ότι και σεβασμό έχει στους θεσμούς και τιμά την ψήφο του λαού με την παρουσία του σε αυτούς τους θεσμούς (Βουλή) και έξυπνος είναι

    Θα συμφωνήσω με πολλούς για τον ...συρφετό που κουβαλάει μέσα του ο Σύριζα αλλά ευτυχώς αποδεικνύεται ότι υπήρχε τρομερή προσπάθεια σπίλωσής του όταν οι νταβατζήδες, αφού τον χρησιμοποίησαν για να πέσει ο Καραμανλής, στην συνέχεια φρόντισαν να τον τελειώσουν για να ανέβει ο ΓΑΠ...

  30. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/05/2011 11:26:30

    Αριστερές και δεξιές συντάξεις, αριστεροί και δεξιοί μισθοί, αριστερές και δεξιές τιμές στα σουπερμάρκετ....ο κατάλογος είναι μακρύς...Γιατί να ασχοληθούμε με τα "ενδο-αριστερά" ξεκατινιάσματα;

  31. cobalt avatar
    cobalt 27/05/2011 19:52:05

    Συμπαθάτε με, δεν εννοούσα αυτό..
    Δεν μπορεί να σκορπιέται η ΝΔ (Ο Σαμαράς δηλαδή), για να βάζει παντού, τα πάντα στη θέση τους. Πρέπει να λειτουργήσει Όλη η αντιπολίτευση κάποια στιγμή (όση έχει μείνει). Αυτό εννοούσα.
    Προσκυνώ..

    • cobalt avatar
      cobalt @ cobalt 27/05/2011 19:55:53

      Γιατί ανέβηκε εδω πάνω αυτό; Για παρακάτω ήταν.