29/11/2012 19:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τσίπρας είπε ΟΧΙ στην ...δική του πρόταση



Είναι από τα απίστευτα που σε κάνουν να πέσεις κάτω από τα γέλια. Ενώ ήταν σε εξέλιξη η ψηφοφορία για τη σύσταση εξεταστικής για το Μνημόνιο όταν ζητήθηκε από τον Αλέξη Τσίπρα να ψηφίσει, σήκωσε το χέρι του και είπε... όχι. Στη δική του πρόταση είπε όχι. Έπεσαν τα... τσιμέντα του Κοινοβουλίου από τα γέλια για το λάθος του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ, ο ψηφολέκτης του είπε «να καταχωρίσω όχι κύριε πρόεδρε, ο Τσίπρας είπε όχι και όλα τέλειωσαν καλώς.

Για να πούνε όλοι εντός της αιθούσης: Έχετε συνηθίσει στο όχι κύριε Τσίπρα, μπερδευτήκατε.

Είδατε τι κάνει η κακή συνήθεια;

Απορρίφθηκε τελικά η πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ για σύσταση Εξεταστικής Επιτροπής για το μνημόνιο. Από τους 286 βουλευτές που ψήφισαν 167 είπαν όχι και 119 ναι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. giorgos avatar
    giorgos 29/11/2012 19:33:13

    Φαντάζεστε να είχε κάνει αυτή την γκαφα ο Γιώργος Παπανδρέου τι θα είχε γίνει; Μέχρι νούμερο επιθεώρησης! Ένώ τώρα... "ήταν βρε αδελφε, μια στιγμιαία αφηριμάδα"!!!!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ giorgos 30/11/2012 00:57:46

      Πρέπει να τα προσέξει αυτά τα στιγμιαία λάθη.Το φυσάει και δεν κρυώνει ο Πασχάλης!!

  2. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 29/11/2012 19:57:15

    Καλό αλλά δεν ξεπλένεται όσο κι αν προσπαθείτε.....
    Η ρετσινιά δυστυχώς έμεινε και η ...ζωή που είναι ωραία συνεχίζεται...αλλά δυστυχώς τάχει με άλλον.

  3. someone avatar
    someone 29/11/2012 20:05:43

    παντως η πιο μεγαλη ρετσινια ειναι να ψηφισει ναι στη εξεταστικη η χρυση αυγη (δεν μιλαμε για πασοκ νδ)και ΟΧΙ η δημαρ

  4. ΣΑΚΑΤΑΚ avatar