#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/11/2012 14:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τατσόπουλος και η …κατάρα του Κολοκοτρώνη



Πήδηξε ο Πετράν τη μισή Αθήνα;

Σιγά την μεγαλόπολη (που λέει και ο ίδιος). Να πήδαγε το μισό Ρίο με τις Βραζιλιάνες να δείχναμε σεβασμό.

Αλλά μέχρι το μισό Αντίρριο τον κόβουμε..

Κυκλοφορούν έντονες φήμες ότι συντάσσει κατάλογο για να τεκμηριώσει τα λεγόμενα του..

Οι μισές δεν είναι εν ζωή και οι άλλες μισές έχουν πάθει Αλτσχάιμερ…

Ο Βαξεβάνης θα τη δημοσιεύσει και ας κινδυνεύσει να κατηγορηθεί για προβολή νεκρών.

Τότε θα αποδειχτεί ότι η λίστα είναι γεμάτη με «ναυάγια»…

Πάλι του ξέφυγε η ατάκα…

Δεν θέλει ντόρο γύρω από το όνομα του και δεν είναι εριστικός ο άνθρωπος.

Διαμαρτύρεται για …κανιβαλισμό και ότι θα έπρεπε να το περιμένει ως «μεγάλο παιδί»…

Έτυχε και παλαιότερα να κάνει ένα καλαμπούρι τότε με τον Κολοκοτρώνη και πέσανε να τον φάνε.

Μάλλον η …κατάρα του Γέρου έπιασε και τώρα βρίσκεται αυτός στη ζηλευτή θέση να πρέπει να απολογηθεί αν δεν πάρει μέρος στο  gay parade.

Ο κάποτε οργίλος συγγραφέας, μετετράπη σε …ανέκδοτο βουλευτή.

Περισσότερο πάντως θα ανέβαινε στην εκτίμηση μας, αν δήλωνε ότι έχει πάρει τη μισή κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ.

Θα έδειχνε άνθρωπος με θάρρος, πυγμή, συναδελφικότητα, αποφασιστικότητα και κοινοβουλευτικό έργο.

Αλλά ας μην παρασυρόμαστε από τον τρελό χαβαλέ στα κοινωνικά δίκτυα που επέφερε η δήλωση του…

Ο κ. Τατσόπουλος έχει επιλέξει έναν «εύκολο» εχθρό, τη ΧΑ. Η συντήρηση της σύγκρουσης του διασφαλίζει δημοσιότητα, αλλά  και την επανεκλογή του.

Έστω και ένα βιβλίο του αν είχαν ξεφυλλίσει οι αστέρες της ΧΑ θα αντιλαμβάνονταν ότι ο άνθρωπος έχει πολλά απωθημένα με το γυναικείο φύλο (και λίγες τύψεις).

Τα συγχαρητήρια μας για το γεγονός ότι είναι στρέιτ και του ευχόμαστε καλή επιτυχία και στην ελληνική περιφέρεια που δεν γνώρισε τις ..επιδόσεις του.

Μία …τουρνέ, θα οδηγήσει σε μια πιο ισορροπημένη ανάπτυξη και στην κοινωνική συνοχή: 1/12 στο Λιανοκλάδι, 3/12 στην Καρδιτσομαγούλα, 5/12 Γράμμο-Βίτσι (να μη μείνουν παραπονεμένες και οι αρκούδες).

Πάντως όπως λέει ο σοφός λαός όποιος «κάνει τουμπεκί» περί τα …αισθηματικά όλο και τα «αλλάζει τα λάδια».

Οι άλλοι με τα λόγια, πηδάν ανώγια και κατώγια…

Μ.Ο.

 

 

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Darki avatar
    Darki 23/11/2012 13:51:38

    Πηδατε με το νου,και πινετε γαλα νουνου,που λεγαμε μικροι.

  2. Darki avatar
    Darki 23/11/2012 13:53:54

    Τη μια ο Βαγγελης με τον Προκοπη,την αλλη ο Πετραν με τον Κασιδιαρη,εχουν λαλησει οι αδερφες κι οι ζωντοχηρες.Σε ποιον να πρωτοπανε.

  3. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/11/2012 13:55:29

    Μας άφησε τελικά στην ομίχλη. Τι απο τα δύο ισχύει;
    Το ψήνει το μπιφτέκι (κι από τις δυο μεριές); Ή τον μπουγελώνει τον παπαγάλο;
    Αναμένονται συμπληρωματικές δηλώσεις απο τον ίδιο.
    Ήδη ο κ. Τράγκας δήλωσε ότι ανήκει στο ανέγγιχτο "μισό".

  4. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 23/11/2012 14:10:38

    Ετσι Μ. Ο. , πέραν της πλάκας που τη χρειαζόμαστε στους καιρούς που ζούμε , όσο πιο ατάλαντος είσαι , τόσο πιο εύκολη '' πρόκληση'' διαλέγεις , για να έχεις σίγουρο αποτέλεσμα . Ο επίλογος του άρθρου σου , είναι όλη η αλήθεια .

  5. Γιωργάκης Κουτσιούκης avatar
    Γιωργάκης Κουτσιούκης 23/11/2012 14:44:30

    Τι να πεις; Κατάντημα.

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 23/11/2012 15:14:12

    Δέν ἀξίζει νά ἀσχοληθεῖ κανείς σοβαρά μαζί του,μόνο πλάκα νά κάνει,εἰδικά ὅσο περισσότερο προσπαθεῖ νά προκαλέσει καί νά ἀναδείξει τό ἐγῶ του.Ὅσο πιό γελοίος γίνεται,τόσο πιό πολύ γιά γέλια εἶναι.Μέ τήν προϋπόθεση νά μείνει μόνο στήν ἀντιπολίτευση.
    Δέν ξέρω,ἀλλά νομίζω ὅτι τό «ἔχουμε ἀνάγκη»,νά βλέπουμε νά αὐτογελοιοποῦνται ἄνθρωποι πού θέλουν νά τό παίξουν σοβαροί,πνευματικοί,κάποιοι,χωρίς νά εἶναι τίποτα.Ὄχι γιά νά γελᾶμε,ἀλλά γιά νά ξεμπροστιάζονται,νά τούς μαθαίνει ὁ κόσμος καί αὐτοί πού τούς ψηφίζουν νά μήν παραπονιοῦνται μετά γιά τήν πολιτική ἀνεπάρκεια τους καί τήν πνευματική ἀλητεία τους.
    Κανείς δέν εἶναι τέλειος,ἀλλά ὅποιος προσπαθεῖ νά τό παίξει ὑπεράνω θά ἔλθει ἡ ὥρα πού θά ἐκτεθεῖ.Καί ὅσο πιό ψηλά βάζει τό ἐγῶ του,τόσο πιό ἐξευτελιστική εἶναι ἡ ἔκθεση καί ἡ πτώση του.Ἄν τό καταλάβει,διορθώνονται τά πράγματα,ἄν ὄχι,ὁ ἐξευτελισμός δέν ἔχει τελειωμό.Καί τό τραγικώτερο ὅλων εἶναι νά τό θεωρεῖ θυσία καί μαγκιά.
    Γι'αὐτό λοιπόν καί ἠ πλάκα μέ τόν κ.βουλευτή...ἔχει πλάκα...

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/11/2012 15:21:56

    Πως έγινε βουλευτής το καταλαβαίνω εύκολα.
    Πώς έγινε συγγραφέας, κατ' ορισμένους "επιτυχημένος", δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

    • Νίκος Αργεάδης avatar
      Νίκος Αργεάδης @ Ο Θείος 24/11/2012 11:20:16

      Αγαπητε Θείε, όσο και αν αντιπαθώ όσα λέει και κάνει τελευταία, έχω διαβάσει το βιβλίο του 'Νεοέλληνες" όπου περιγραφει γλαφυρά και ετεροβιογραφικά τους βίους "σημαντικών" νεοελλήνων. Βάζω τα εισαγωγικά γιατί η συλλογή είναι μαλλον ανορθόδοξη αφού συμπεριλαμβάνει χαρακτήρες σαν την Τζενη Χειλουδάκη της οποίας το κυριο κατόρθωμα του βίου της ήταν ότι έκανε εγχείρηση φύλου.. Όμως, αντικειμεντικά από λογοτεχνική άποψη γράφει μεστά, με ροή που εμένα, τουλαχιστον, μου άρεσε και με χιούμορ. Είναι προικισμένος και καλά θα έκανε να ασχοληθεί με την συγγραφή. Αλλά φοβάμαι πως η συγγραφική του προίκα συνδυαζεται με παλιοχαρακτήρα (;) και με το γλύψιμο της εξουσίας πήραν τα μυαλά του αέρα, θεμελιώδες χαρακτηριστικό των ανώριμων προσωπικοτήτων.
      Καλημέρα.

  8. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 23/11/2012 15:28:39

    Εβλεπα πώς τον έχει καλέσμένο σήμερα ο Πέτρος Κωστόπουλος στην νέα...πολιτιστική εκπομπή του! Τα όμοια έλκονται!

    Αντε να δούμε και τον Κωστόπουλο βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ ,έχει κι'αυτός προσφέρει πολλά στη σαβουροποίηση της χώρας! Γιατί όχι και την Ανίτα Πανιά! (αν δεν τους προλάβουν οι ΑΝ ΕΛΛ!)

    • Ἑκηβόλος avatar
      Ἑκηβόλος @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/11/2012 02:10:47

      Τὴν Ἄρια Ἀγάτσα πάντως τὴν πρόλαβε ἡ Ν.Δ. Καὶ ἐπειδὴ δὲν ἐξελέγη τρώει τὰ λεφτὰ τοῦ Ἕλληνα φορολογουμένου στὸ μαγαζὶ τοῦ Αἰμίλιου..

  9. blue nile avatar
    blue nile 23/11/2012 15:31:49

    ...χιλιάδες λυσίζωνων γυναικών εδώ στα βόρεια ετοιμάζονται να γενούν τρυφερές οδαλίσκες -θεραπαινίδες του τατσοπούλειου πόθου...μακαρίζουν τις χαμουτζούδες πρωτευουσιάνες που προλάβανε να τον χαρούνε πρώτες και υπόσχονται να κάνουν τον μεγάλο συριζαίο διανοητή να ξεχάσει τις νότιες φιλήδονες νύχτες του...Αθήνα μαγαρισμένη ο ΠΑΟΚ δεν πεθαίνει...

  10. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/11/2012 16:10:11

    ¨Οτι κι άν πεί κανείς, η "λίστα" είναι τεράστια:
    h**p://www.geladeros.gr/2012/11/blog-post_8091.html

  11. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 23/11/2012 16:23:46

    Γνωστά ονόματα στην «λίστα Τατσόπουλου»





    Αλιεύσαμε από όλο το διαδίκτυο και σας παρουσιάζουμε τα καλύτερα περί της «λίστας Τατσόπουλου»...





    *«Eίναι κεφάτη, γυρίζει απ' του Τατσόπουλου.»



    *Κάτσε μη δούμε γνωστά ονόματα στη «λίστα Τατσόπουλου». Θα την βγάλει στη δημοσιότητα ο Βαξεβάνης...



    *Επιτέλους καταλάβαμε γιατί το λένε «υπόλοιπο Αττικής».



    *Ο μύθος γκρεμίστηκε. Δεν είμαστε παιδιά του Πασχάλη. Του Τατσόπουλου είμαστε...



    *Γείτονες Τατσόπουλου στο STAR: Βλέπαμε τις νταλίκες της Durex να ξεφορτώνουν σπίτι του,αλλά δεν δώσαμε σημασία.



    *Ο ΣΥΡΙΖΑ ακολουθεί το σχέδιο των Μουσουλμάνων. Πολλά παιδιά με σκοπό να κυριαρχήσει. Όπλο του ο Τατσόπουλος...



    * Αααα! Γι' αυτό δεν ήθελε η Μέρκελ να συναντηθεί με αντιπροσωπεία του ΣΥΡΙΖΑ όταν ήρθε στην Αθήνα!



    *Οι πασόκοι μας πήραν τα σπίτια και οι συριζαίοι θα μας πάρουν την παρθενιά.



    *Ωραία η ζωή στην Αθήνα. 50% να σε σπάσει στο ξύλο ο Κασιδιάρης και 50% να σε πηδήξει ο Τατσόπουλος.



    *Γι αυτό ακριβαίνουν τα τσιγάρα. Ο Τατσόπουλος κάπνιζε μετά.





    Και η κατάμαυρη πολιτική διαπίστωση...



    *Οταν προσπαθείς να πείσεις την Χ.Α. ότι δεν είσαι ομοφυλόφιλος,αυτό σημαίνει ότι η Χ.Α κέρδισε την ιδεολογική ηγεμονία.

  12. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 23/11/2012 16:38:31

    Οταν για να πείσης πως δεν είσαι φούστης , αποδεικνύεις πως είσαι μακάκας, τότε είσαι απλώς νούμερο!

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/11/2012 16:44:07

    Προσθήκες σε real time:
    * Να ανέβει Σαλόνικα να αρχίσει τη διάνοιξη σε καμιά σήραγγα του Μετρό, μη χαλάμε λεφτά άδικα σε εταιρείες.
    * Όταν μπαίνει ο Τατσόπουλος στο λεωφορείο, ρίχνουν όλοι κορώνα γράμματα.
    * - Μάνα θα πάω στον Τατσόπουλο.
    - Γιέ μου, θα τα πούμε εκεί σε λίγο.
    * Μόλις διέγραψαν από το βιβλίο Γκίνες τον Γκουσγκούνη.
    * Το υπόλοιπο Αττικής τρομαγμένο πέρασε απέναντι στην Εύβοια.
    * Ο Πειραιάς υψώνει τσίγκινα τείχη στα δημοτικά όρια: "Είδατε τι έπαθε η Αθήνα", δήλωσε ο δήμαρχος Πειραιώς.
    * Μετά την επίσκεψη Τατσόπουλου στις Παρθένες Νήσους, η τοπική κυβέρνηση μετονόμασε την χώρα τους σε σκέτο "Νήσοι"!
    * Παρεξηγήσατε τι εννοούσε ο Τατσόπουλος: Είναι απλώς καγκουρώ που δραπέτευσε απο τον Αθηναικό ζωολογικό κήπο, πήδηξε την μισή Αθήνα επειδή δεν δέχονται κάγκουρες στο μετρό και τρόλευ...
    Έπεται συνέχεια...

  14. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/11/2012 17:19:37

    Ανάλεκτα περί Τατσόπουλου, σε real time - part 2:
    * Ο Τατσόπουλος και στην επαρχία 2/12 Δομοκός 4/12 Γαστούνη 8/12 Ελασσόνα 14/12 Κεφαλόβρυσο 15/12 Ανώγεια 17/12 Πόρτο Λάγος 20/12 Κορδελιό

    * - Μη βγεις έτσι έξω ελαφρά ντυμένη, θερίζει...
    - Το κρύο;
    - Όχι, ο Τατσόπουλος...

  15. firiki2010 avatar
    firiki2010 23/11/2012 17:26:01

    " Επίκειται... λίστα Τατσόπουλου ; " στο σημερινό firiki2010

  16. Νιόβη avatar
    Νιόβη 23/11/2012 17:26:40

    Αυτό λοιπόν είναι το νέο αντάρτικο πόλεων... Ξαμόλησαν τον Πέτρο στην Αθήνα (ταξική, πάντως, η επιλογή - γιατί μόνο στην Αθήνα; Η ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη τι έχει, ψώρα;) και να τα, τα τριαντάρια στις δημοσκοπήσεις.

    Τα βλέπεις, Βαγγέλη; Έτσι γίνεται πολιτική εν έτει 2012, Βαγγέλη. Για ψαχτείτε κει πέρα στο ΠΑΣΟΚ. Σας ξέμεινε κανένα σεξ μασίν να το ρίξετε στο υπόλοιπο Αττικής (διότι εσείς είστε πραγματικοί σοσιαλιστές, όχι αστοί «αριστεροί») να γίνει το έλα να δεις;

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Νιόβη 24/11/2012 08:10:36

      Φαντάζεσαι νά 'λεγε ὁ Εὐάγγελος ὅτι ἔχει πηδήξει τή μισή Ἀθήνα;
      Ἄν κι ἐκεῖνος ἔχει πηδήξει ὅλους τούς Ἕλληνες...

  17. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 23/11/2012 18:29:54

    Tatsopoulos: Sex and half the city

  18. antigeniko avatar
    antigeniko 23/11/2012 19:29:42

    Έχουμε τους πολιτικούς που μας αξίζουν. Ο πρόεδρος της Βουλής έδειξε το δρόμο.Μην έχουμε επιλεκτική αμνησία,δεν κάνει.

  19. WY avatar
    WY 23/11/2012 20:06:48

    Τά ίδια ισχυρίζετο κι ή πασίγνωστη στήν Αθηναική Κοινωνία Φτερού, τής οδού Πανεπιστημίου κι Αμερικής γωνία,τήν 10ετία τού ΄70.
    Ότι δλδ,είχε πάρει τήν μισή Αθήνα!!!
    ##Φτερά καί πούπουλα## τής Κουμουνδούρου!!!!

  20. nestor avatar
    nestor 23/11/2012 23:40:14

    για να πούμε και την αλήθεια πάντως είναι άξιον απορίας και ίσως και επιστημονικής έρευνας, το πως γίνεται να πηδάς 1.500.000 γυναίκες και να παίρνεις μόνο 18.000 ψήφους!!!!!!!!!!

    • Νιόβη avatar
      Νιόβη @ nestor 23/11/2012 23:50:51

      Γίνεται αν απλώς «πηδάς» (χωρίς τεχνική, χωρίς πάθος, κλπ.). Από την άλλη, βέβαια, πού να βρεις το κουράγιο για τεχνική και πάθος όταν έχεις τέτοιο Γολγοθά να ανέβεις, τόσες στρατιές γυναικών να «πηδήξεις»; Και που «πηδούσε», εδώ που τα λέμε, πολύ ήταν. Του βγάζω το καπέλο. Εγώ ούτε ν᾽ ανασάνω δεν θα μπορούσα ύστερα από τέτοια καταπόνηση. Το δέκαθλο μπροστά στο μητρώο σεξουαλικής υπερ-δραστηριότητας του Πέτρου μοιάζει με σιέστα στον καναπέ.

    • ελλην-1821 avatar
      ελλην-1821 @ nestor 25/11/2012 11:40:37

      Αρα δεν πηδηξε γυναικες

  21. Ηλίας Κατσής avatar
    Ηλίας Κατσής 24/11/2012 00:18:33

    «Η δήλωση του Π. Τατσόπουλου ήταν, πιστεύω, πολλαπλό ατόπημα. Αντί να ψάχνει δικαιολογίες, είναι προτιμότερο να το παραδεχτεί. Όλοι κάνουμε λάθη» σχολίασε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Παπαδημούλης, μέσω Facebook.

    Όλοι ή μόνο το 50%;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ηλίας Κατσής 24/11/2012 01:33:34

      O Στρατούλης τί δήλωσε; Ή μήπως είναι και αυτός στη λίστα και κάνει την πάπια;

  22. ΚΜ avatar
    ΚΜ 24/11/2012 00:21:25

    Θα έλεγα οτι ο Τατσόπουλος είναι το πιο σύντομο ανέκδοτο (μία μόνο λέξη) αλλά είναι τετρασύλλαβος, ενώ ο Τζήμερος είναι τρισύλλαβος.

  23. pipis avatar
    pipis 24/11/2012 02:17:45

    Για κάποιον που κάνει τόσο πολύ σεξ είναι παράδοξο το γιατί είναι διαρκώς εκνευρισμένος.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ pipis 24/11/2012 20:05:33

      Με τέτοιους στρέïτηδες, αρχίζω να εκτιμώ (ως ανθρώπινους χαρακτήρες εννοείται), τους γκέηδες.
      Παρά τα αρνητικά στερέοτυπα ("κακός σαν ....).

  24. Σπύρος Κανελλόπουλος avatar
    Σπύρος Κανελλόπουλος 24/11/2012 02:53:42

    Ουφ!!! Ευτυχώς δεν είμαι Αθηναίος.

    Πέτρο τσίσα σου δεν κάνεις για διάλειμμα; Έλεος...

    http://math-telos-agras.pblogs.gr/2012/11/o-tatsopoylos-me-perase-syriza.html

  25. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 24/11/2012 08:12:51

    Μή χαίρεσαι,ἀπό Γενάρη ἐτοιμάζεται γιά περιοδεῖες καί στήν ὑπόλοιπη χώρα.

  26. Άναυδος avatar
    Άναυδος 24/11/2012 15:31:39

    Καρα-λόλ ρε!

  27. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 24/11/2012 15:35:20

    Κανείς πιά δεν θα τολμήσει ν' αφήσει την Ελλάδα να καταρρεύσει.
    Κινδυνεύει να χάσει ό,τι πολυτιμότερο διαθέτει:
    Όλοι ξέρουν ότι διαθέτουμε το υπερόπλο "Τατσόπουλος".

  28. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 24/11/2012 17:11:11

    Ο "Λουκανίδης" του 2012.
    Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουνε οι νέοι.

  29. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 24/11/2012 17:27:07

    Τα πράγματα πάντως, αρχίζουν να γίνονται εξαιρετικά επικίνδυνα για όσους θέλουμε να διατηρήσουμε την τιμή μας:
    h**p://www.nocomments.gr/o-tkais-loukanidis-vazei-gkol-stoys-anexartitous-ellines.html
    "Μάνα θα πάω στα καράβια".
    Καλού κακού, για ασφάλεια...

  30. PantelisD avatar
    PantelisD 06/12/2012 13:08:09

    Κορυφαίος ο Τατσόπουλος. Βρήκαμε πάλι θέμα να ασχολούμαστε και να ξεχνάμε τα σημαντικά. Αυτό που μένει τώρα είναι να τον δούμε και πρωταγωνιστή σε καμία ταινία: http://www.gelio.gr/asteies-eikones/401