10/07/2012 10:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Ταμίας του ΠΑΣΟΚ παραμένει ακόμα στο ΙΚΑ;

Αλήθεια, παραμένει ακόμα Διοικητής του ΙΚΑ ο εκλεκτός του ΓΑΠ, Ροβέρτος Σπυρόπουλος;

Ο Ταμίας του ΠΑΣΟΚ;

Αυτός που άφησε απλήρωτους τους εργαζόμενους της Ιπποκράτους;

Τόσο καλή δουλειά κάνει πια ή είναι απαίτηση του Βενιζέλου;

Καθότι, ως γνωστόν, το ΙΚΑ ελέγχει το σύνολον των ελληνικών επιχειρήσεων...

Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 10/07/2012 10:29:07

    Και η υφυπουργός υγείας Φωτεινή Σκοπούλη, η μόνη που σκαμπ´αζει για την υγεία, πέραν των περγαμηνών της αξιοσύνης της δεν έχει αναλάβει ακόμα αμοδιόητες... μερβεγιέ!

  2. ΦΑΝΤΑΣΜΑ avatar
    ΦΑΝΤΑΣΜΑ 10/07/2012 10:42:01

    ΜΑΚΑΡΙ να ήταν μόνο ο ταμίας .....

    • Εύα avatar
      Εύα @ ΦΑΝΤΑΣΜΑ 10/07/2012 15:08:36

      Οι ΓΓ στο Παιδείας, οι υπεύθυνοι για τις μεταθέσεις στο Άμυνας, οι περιφερειακοί Δ/ντές Εκπαίδευσης κλπ κλπ..
      Μπορείς να συμπληρώσεις τη λίστα σε παρακαλώ για να χαρώ;

  3. Athanassios Paouris avatar
    Athanassios Paouris 10/07/2012 10:57:35

    ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ;;; ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΟΙ "ΜΑΪΜΟΥ" ΑΝΑΠΗΡΟΙ ΚΑΙ ΝΕΚΡΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ.......

    • Καλά Κρασιά avatar
      Καλά Κρασιά @ Athanassios Paouris 10/07/2012 12:16:08

      Τον Αγαπούλα ,θα έχει τον τρόπο του να μαζέψει τους φοροφυγάδες !!

  4. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 10/07/2012 11:55:02

    σιγουρα υπαρχουν καλυτεροι, ελεος

  5. George avatar
    George 10/07/2012 12:26:00

    Φυσικά και υπάρχουν πολλοί καλύτεροι από τον σπυρόπουλο!Ο πρώην διοικητής του ΟΑΕΕ Παπαθανασίου και έργο έκανε και όλα καλά πήγαν χωρίς προβλήματα.Άμεσα να φύγει ο Σπυρόπουλος

  6. Bulsara avatar
    Bulsara 10/07/2012 14:54:22

    Ο Ροβέρτος, πρώην Πρόεδρος της ΟΜΕ-ΟΤΕ, πετυχημένος επιχειρηματίας (κτήμα Σπυρόπουλου) και εξαίρετος Υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων αποτελεί ένα από τα λιγοστά καυχήματα αυτής της χώρας και μία αξιοκρατική επιλογή με σοσιαλιστικό πρόσημο που πρέπει μάλιστα να αναβαθμιστεί ακόμη περισσότερο. Το ΙΚΑ θα ήταν πολύ φτωχότερο χωρίς τον Σπυρόπουλο. Το ίδιο και η Ελλάδα που δεν μπορεί πλέον να τρώει τα άξια τέκνα της ! Ας ελπίσουμε ότι ο αδέκαστος Πρωθυπουργός μας δεν θα ξεγελαστεί αυτή τη φορά, ούτε και θα υποκύψει !

    • George avatar
      George @ Bulsara 10/07/2012 18:49:19

      Γι' αυτό έχει στο ΙΚΑ τους συμβασιούχους που επέστρεψαν με οριστικές δικαστικές αποφάσεις και τους έχει απλήρωτους ένα χρόνο και ανασφάλιστους.Και μην ξεχνάς ότι αυτοι βγάζουν τις συντάξεις.Πρέπει άμεσα να φύγει,δεν έχει ιδέα από ασφαλιστικά θέματα

  7. δρόμος avatar
    δρόμος 10/07/2012 18:57:18

    Το ΙΚΑ ελέγχει το σύνολο των ελληνικών επιχειρήσεων και ο διοικητής του "φιλοξενεί", δαπάναις του ελληνικού λαού, το παρακράτος που σπάει τα μαγαζιά του κέντρου της Αθήνας κατά τη διάρκεια των διαδηλώσεων.

    Δεν έγινε επαρκώς αντιληπτό ότι ο δολοφόνος των πέντε bodyguards στην Κύπρο συγκαταλέγεται στους μέχρι προχθές "φιλοξενούμενους" του κ. Σπυρόπουλου στην κατάληψη του κτιρίου του ΙΚΑ επί της οδού Βαλτετσίου. Εν γνώσει του, βεβαίως, από την αρχή, δηλαδή εδώ και ένα χρόνο τουλάχιστον.

    Ούτε μαθεύτηκε ποτέ ευρύτερα ότι στο εξ ίσου κατειλημμένο ΒΟΞ, ιδιοκτησίας ΙΚΑ, λειτουργεί, άνευ αδείας φυσικά (με πλήρη αμέλεια του καθ'ύλην αρμόδιου δημάρχου Αθηναίων), καφενείο (=κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος), με στόχο την "συλλογή εσόδων για την απελευθέρωση των φυλακισμένων συντρόφων" των αναρχικών των Εξαρχείων. Εν γνώσει και αυτό του κ. Ρ.Σ.

    Το πασοκικό βαθυκράτος ζει και βασιλεύει, και υπονομεύει το μέλλον μας.

  8. Ραβινος avatar
    Ραβινος 10/07/2012 20:06:30

    Διαβασε πιο κατω το σχολιο του δρόμος και καταλαβε το τι γινεται !Ακου επιτυχημενος επιχειρηματιας με το κτημα Σπυροπουλου !Θα μιλησουμε για το ποθεν εσχες σε λιγο καιρο !

  9. Αsterix avatar
    Αsterix 11/07/2012 23:10:21

    Με τέτοια στελέχη κάθε κυβέρνηση έχει την ευχή " & καλά κρασιά " διότι ο τύπος αυτός έχει ποτίσει και έχει ποτιστεί !!! τον θυμάμαι τον τύπο αυτόν από τον ΟΑΕΔ ως διοικητή με τις εξειδικευμένες σπουδές του Ηλεκτρονικού από τις σχολές Αναστασιαδή και προϋπηρεσία ως συνδικαλιστή του ΟΤΕ . Μετά ως γεν. διευθυντή ΠΑΣΟΚ με βαρύ έργο την πιστωτική κάρτα του φτωχού αν θυμούνται κάποιοι, που ελάφρυνε τους πράσινους ψηφοφόρους από την καπιταλιστική πολιτική της κυβ. Καραμανλή .Παράλληλα ο πολυπράγμων τύπος θα βοήθησε με επιδοτήσεις το οινοποιείο του αδελφού του όπως εύκολα και γρήγορα έπαιρνε ο ελληνικός λαός από το υπ. Ανάπτυξης Το πως φτάσαμε ως εδώ λοιπόν δεν με παραξενεύει αν αξιοποιούνται τέτοια στελέχη . ΕΥΓΕ !!