27/04/2012 17:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Συνασπισμός ...της Καμμένης Αριστεράς (βίντεο)



Αν ο Αλέξης Τσίπρας δεν έκανε τη γκάφα της ζωής του προτείνοντας κυβέρνηση υπό την Παπαρήγα με τη στήριξη ...Καμμένου, τότε κάποιων τα μυαλά έχουν πάρει πολύ αέρα και καλόν είναι να το συνειδητοποιήσουμε εγκαίρως.

Γιατί έρχονται δύσκολες μέρες.

Κατ' αρχήν και αν ακόμα ΝΔ και ΠΑΣΟΚ πάρουν τα χαμηλότερα όσων τους έδιναν οι δημοσκοπήσεις, πάλι αυτή η πολύχρωμη κυβέρνηση που ονειρεύεται ο Αλέξης, δεν μπορεί να σχηματιστεί.

Δεν βγαίνει η ...αριθμητική του Αλέξη. Έπρεπε να το σκεφτεί, πριν πετάξει την πομφόλυγα.

Όμως, και αν ακόμα έρθουν τα πάνω κάτω και βγεί η κοινοβουλευτική αριθμητική του Αλέξη, είναι πολιτικά δυνατόν να συνεργαστούν όλοι αυτοί, έστω σ' ένα ελάχιστο πλαίσιο συμφωνίας;

Το πιθανότερο είναι να πάρει το πρωτάθλημα ο ....Πανρεζιλιακός.

Επομένως;

Μια πρώτη εξήγηση είναι οτι ο Αλέξης την ...πάτησε.

Μια δεύτερη είναι, πως όντως βρίσκεται σε κάποιας μορφής παρασκηνιακές συζητήσεις με τον αυτοχρισθέντα πρόεδρο των ΑΝΕΛ.

Τρίτον, ο Αλέξης να προσπαθεί, όντως, να κτίσει έναν ...αντιμνημονιακό πόλο εξουσίας. Η συμμετοχή, διά της ανοχής, του Καμμένου πιθανόν να είναι εσκεμμένη για να καθησυχάσει τα συντηρητικά τμήματα της κοινωνίας από την έλευση των ....Κομμουνιστών!

Εκτός και αν ο Αλέξης είναι ..διάβολος και ελπίζει ότι με την πρόταση αυτή να κάψει τους ανταγωνιστές του για την ...τρίτη θέση.

Ξέχασε φαίνεται  ό,τι το έξυπνο πουλί, από τη μύτη πιάνεται!

Αδέξιος Δεξιός

ΥΓ. Ξέχασα και την κ. Σακοράφα, που δήλωσε το πρωϊ στη ΝΕΤ: "Η αριστερά θα αναλάβει τις ευθύνες της να κυβερνήσει αυτό τον τόπο, αν το θελήσει ο λαός. Αν ο κ. Καμμένος θέλει να δώσει μια ψήφο ανοχής στις αριστερές δυνάμεις να κυβερνήσουν με το αριστερό τους πρόγραμμα δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο θέμα....". 

Παρακαλώ να συμπεριληφθεί στο βίντεο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. avanti avatar
    avanti 27/04/2012 17:40:35

    Σίγουρα μας ψεκάζουν, δεν μπορεί , μέχρι τώρα δεν το πίστευα, αλλά μάλλον είναι αλήθεια. Τι είπε η Σακοράφα........ ακούνε τι λένε, αλλά μάλλον όχι. Είπαμε, είπε ένα τσιτάτο ο Αλέξης, έτσι για ατραξιόν, αλλά αυτοί συνεχίζουν.
    Υπομονή μία εβδομάδα έμεινε.

    • Ακαυτος avatar
      Ακαυτος @ avanti 27/04/2012 18:49:40

      Όντως άλλη μια απόδειξη ότι μας ψεκάζουν...

  2. Ανδρομέδα avatar
    Ανδρομέδα 27/04/2012 18:20:59

    Ο Τσίπρας νομίζει οτι επειδή μαζεύει ψήφους όταν το παίζει ο ενωτικός παράγοντας της αριστεράς θα γίνει και το ίδιο προσπαθώντας να το παίξει ο ενωτικός παράγοντας του "αντιμνημονιακού" μετώπου (παρότι το ΚΚΕ δεν το αναγνωρίζει). Δεν είναι όλες οι εξισώσεις πρώτου βαθμού.

    • Ακαυτος avatar
      Ακαυτος @ Ανδρομέδα 27/04/2012 18:53:01

      Οι πέντε ψήφοι που θέλει ο Alexis θα είναι με ανοιχτή της παλάμη;

      Εν τη παλάμη (ορθάνοικτη) και ούτω βοήσομεν!

  3. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 27/04/2012 18:34:29

    Πολύ αδέξιο άρθρο.
    Τουλάχιστον όσον αφορά στην προσπάθεια εμπλοκής και της Αλέκας στις μ@@@@ιες του Τσίπρα!
    Κατα τα άλλα, οι νοικοκυραίοι να μην φοβούνται.
    Δεν θα τους τα πάρουν τα σπίτια τελικά οι κομμουνιστές.
    Θα έχουν προλάβει οι τράπεζες!

    • factorx avatar
      factorx @ εναςάσχετος 27/04/2012 18:59:10

      Είαι άσχετος ή παριστάνεις τον άσχετο; Εμείς εμπλέκουμε την συντρόφισσα; Ή ο σύντροφος Τσίπρας;

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ factorx 27/04/2012 19:09:27

        Η εμπλοκή γίνεται μέσω συνειρμών.
        Η φωτό στην αρχική σελίδα και οι παρελάσεις του κόκκινου στρατού, τι κάνουν?
        Παρεμπιπτόντως, ο Τσίπρας δεν είναι σύντροφος. Τουλάχιστον όχι δικός μου.

        • factorx avatar
          factorx @ εναςάσχετος 27/04/2012 19:20:27

          Συνεπώς έχεις πολύ μεγάλη φαντάσια. και δημιουργική για άσχετος

      • skopelos news avatar
        skopelos news @ factorx 28/04/2012 00:27:27

        ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΠΑ.ΣΟ.Κ. - ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ - ΔΗΜ.ΑΡ: ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΝΙΒΕΙ Τ΄ ΑΛΛΟ
        http://skopelos-news.blogspot.com/2012/04/blog-post_4216.html

  4. Ακαυτος avatar
    Ακαυτος 27/04/2012 18:44:09

    Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.

    Να ζήσουμε και συνεργασία Alexis - Παναώτης και τα μυαλά στα κάγκελα.

    Ωρε που πάμε ρε... ρε που πάμε!
    h**p://www.youtube.com/watch?v=uZ5s-vWvvQw

  5. Ακαυτος avatar
    Ακαυτος 27/04/2012 18:44:35

    Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.

    Να ζήσουμε και συνεργασία Alexis - Παναώτης και τα μυαλά στα κάγκελα.

    Ωρε που πάμε ρε... ρε που πάμε!

  6. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 27/04/2012 19:01:20

    Τι μπορεί να συνδέει τον Καμμένο με την Αριστερά; Θυμάστε που στήριζε τον ... Αγγελέτο Κανά, τον δήμαρχο της Κιμώλου που συνελήφθη ως εγκέφαλος του ΕΛΑ;

  7. Τασος avatar
    Τασος 27/04/2012 19:05:08

    Ξεκάθαρη δήλωση του Τσιπρας που δεν μιλαει για συνεργασία με τον Καμμένο.Ο ψυχάρης σπεκουλάρει προκαλόντας γέλιο.

  8. kouvari avatar
    kouvari 27/04/2012 20:46:24

    Εαν ειναι να αποφυγουμε συνεργασια ΠΑΣΟΚ-ΝΔ εγω και με τον διαβολο συνεργαζομαι.....Ο εχθρος του εχθρου μου....ειναι ΠΑΝΤΑ φιλος μου!!

  9. Βατάτζης avatar
    Βατάτζης 27/04/2012 22:19:34

    Τα έβαλε που τα έβαλε με όλους ο Σαμαράς, δεν πρέπει να πει και καμμιά κουβέντα για την ΔΗΜΑΡ; Τους θεωρώ μακράν το πιο επικίνδυνο κόμμα σε αυτές τις εκλογές...

    • Αντώνης avatar
      Αντώνης @ Βατάτζης 27/04/2012 22:36:09

      κρυβε λογια για την ΔΗΜΑΡ γιατι η δρεττα ,σημερα στο μεγκαλο καναλι ,ειπε πως ειναι υπερ της συενργασιας με νεα δημοκρατια και δημαρ.κατι τετοιο ειχε υποστηριξει και ο χυτηρης στην νετ ,προ ημερων.
      Ε-Ε-ΕΡΧΕΤΑΙ!