14/05/2009 20:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Στ. Μάνος επικεφαλής της Δράσης

Επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου της νεοσύστατης «Δράσης» θα είναι ο Στέφανος Μάνος, όπως ανακοίνωσε ο ίδιος παρουσιάζοντας το ευρωψηφοδέλτιο του νέου κόμματος. Μεταξύ των 22 υποψηφίων είναι πολλοί καθηγητές Πανεπιστημίου και άνθρωποι των τεχνών και των γραμμάτων, όπως ο συγγραφέας Νίκος Δήμου και ο ηθοποιός Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης. Στην τελευταίο θέση του ευρωψηφοδελτίου της «Δράσης», ο Βασίλης Κοντογιαννόπουλος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 14/05/2009 20:17:05

    Όλοι οι υποψήφιοι ευρωβουλευτές για τη «ΔΡΑΣΗ» είναι οι εξής:
     Στέφανος Μάνος (πολιτικός)
     Αντύπας Καρίπογλου (δικηγόρος),
     Αριστοτέλης Αϊβαλιώτης (επιχειρηματίας-χημ. μηχανικός),
     Χαράλαμπος Μουτσόπουλος (καθηγητής Ιατρικής),
     Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης (ηθοποιός),
     Γιάννης Μπουτάρης (χημικός οινολόγος),
     Χαρίδημος Τσούκας (καθηγητής παν/μίου),
     Ηλίας Γούναρης (σύμβουλος επιχειρήσεων),
     Κώστας Ζώρας (αντιπρύτανης παν/μίου Αιγαίου),
     Θάνος Σκούρας (καθηγητής παν/μίου),
     Διονύσης Γουσέτης (αρθρογράφος),
     Νάνσυ Μαλλέρου (σύμβουλος επικοινωνίας),
     Νίκος Πολυδωρίδης (καθηγητής Πολεοδομίας),
     Βάλια Λέστου (κλινική γενετιστής),
     Θάνος Τσοτσορός (τραπεζικός),
     Όλγα Πασχάλη (δικηγόρος),
     Θανάσης Τσιούρας (δικηγόρος),
     Γιάννης Σφηνιάς (επιχειρηματίας νέων τεχνολογιών),
     Ματθίλδη Καββασιάδη-Καράσσο (οικονομολόγος),
     Τάσος Αβραντίνης (δικηγόρος),
     Νίκος Δήμου (συγγραφέας) και
     Βασίλης Κοντογιαννόπουλος (πρώην υπουργός)

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/05/2009 20:30:25

    Για ποια διακήρυξη νέου κόμματος ο Ν.Δήμου είχε διαψεύσει ότι θα συμμετείχε;

  3. Νικόλας avatar
    Νικόλας 14/05/2009 21:09:46

    Φοβερός θίασος αν και περιλαμβάνει μόνο έναν ηθοποιό!
    Το κόμμα λέγεται "Δράση" παρόλα αυτά εμφανίζεται μόνο στον τύπο, την τηλεόραση και το διαδίκτυο. Βέβαια, το στελεχικό του δυναμικό είναι κατάλληλο μόνο για τέτοιου είδους δράση.

  4. ... avatar
    ... 14/05/2009 21:11:06

    αλλενάκι στην καθημερινή το διάβασα οπότε δεν ξέρω να σου πω. Συγγνώμη που δεν το έβαλα νωρίτερα.

    Στο έστειλα σε αυτό το ποστ γιατί στο άλλο υπάρχει moderation.

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_13/05/2009_279491


    factorx: Που το είδες το moderation; θες να το βάλω κανονικά να δεις πως είναι; αμάν πια

  5. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 14/05/2009 21:18:07

    @1, των Δημοκρατικών. Οι οποίοι έβαλαν επικεφαλής τον Παπαγιαννίδη

    omarkosmetamousia.blogspot.com/2009/05/blog-post.html

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 21:34:49

    Λείπει μόνο ο Κοντογιαννίδης ο ηθοποιός και ο Νικοπολίδης ο κηπουρός για να τους ψηφίσω με 2 χέρια.

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 14/05/2009 21:39:15

    Σα να βλέπω ριμέικ των "Ταύρων" του '99...

    Με πατενταρισμένους νεοφιλελεύθερους (Καρίπογλου, Αβραντίνης κ.λπ), βλέπω να πιάνουν πάλι 0,1%.

  8. Hase avatar
    Hase 14/05/2009 21:54:26

    Αλλους τους λυπαμαι, αλλους τους σιχαινομαι και αλλους τους συγχαιρω για το κουραγιο τους. Τον Μανο δεν μπορω να τον χαρακτηρισω, Ειναι ενας πολιτικος χαμαιλεων που αλλαζει χρωματα πιο γρηγορα απο τα βατραχια στην Σουματρα.

  9. ataktos avatar
    ataktos 14/05/2009 22:07:12

    Καλά ένα κοινό θνητό ανθρωπάκι από τα τόσα εκατομμύρια δεν βρήκαν να βάνουν

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 22:15:59

    Ο Μάνος είναι εκείνος με το στραβό στόμα που κατέστρεψε την ΑΛΛΑΤΙΝΗ και μετά το έπαιζε ειδικός επί της οικονομίας επί Μητσοτάκη πριν μεταγραφεί στο ΠΑΣΟΚ της Πατουλίδου και της Ματσούκα;
    Αν ναι τότε μη του δίνετε σημασία. Πρόκειται περί ζαβού.

  11. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 14/05/2009 23:15:43

    Και σας τι σας νοιαζει ρε πατριωτες;
    Εσεις,το μονο που μπορειτε να κανετε,ειναι να μην τους ψηφισετε.Τι σας κοφτει λοιπον,τι θα κανουν και ποσα θα παρουν;
    Και δε μου λετε να καταλαβω κι εγω ο μειωμενης νοημοσυνης,τι εννοειτε με τον ορο νεοφιλελευθερισμος,γιατι μονο τετοιο δεν βλεπω να γινεται στη χωρα μας.
    Διορισμους στο δημοσιο βλεπω αβερτα και τιποτ αλλο.

  12. ... avatar
    ... 14/05/2009 23:45:09

    φάκτωρ, όντως μου έβγαζε moderation, δεν έχω λόγο να πω ψέμματα. Προσπάθησα αρκετές φορές μάλιστα. Και εγώ απόρησα και θα σου έστελνα email. Ξέρετε αν αντιμετωπίζουν κι άλλοι πρόβλημα που χρησιμοποιούν google chrome; Ίσως έφταιγε αυτό.

    Στο θέμα τώρα, αυτό το "πακέτο" σας φαίνεται ελιτίστικο, το άλλο του συνασπισμού σας φαινόταν ψεύτικο γιατί είχε έναν "οδηγό δικύκλου" και άλλους εκπροσώπους των κατώτερων τάξεων και συνδικαλιστές. Διαλέξτε τι θέλετε.

  13. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 15/05/2009 00:56:22

    Οσο χαμερπης και να γινεται προκειμενου να εκλεγει,ο Μανος,εξακολουθει-παρασαγγας-να ειναι ετη φωτος καλυτερος απο τους αλλους...

  14. anetos avatar
    anetos 15/05/2009 08:35:45

    Ο Ν. Δημου ειναι ο γνωστός "φιλοσοφος" ξερολας ?
    "πετυχιμενος" ποιητης ,συγγραφεας ,αραχτος "διανοουμενος" ? Ειναι με την παρεα που λεει απο την αρχη τα σκοπια Μακεδονια λογω "ανθρωπινων δικαιωματων" κλπ
    τι λες ρε παιδι μου !!!!

  15. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 12:59:41

    Καλά η Δράση τελικά αφορά μόνο εξουσιαστές το πόπολο είναι εκτός ???????

  16. αβγδεζηικλμνξοπ avatar
    αβγδεζηικλμνξοπ 15/05/2009 13:38:20

    Άμα αδειάσουν τον βόθρο της Β' Εθνικής στο ποδόσφαιρο, τότε θα τους ψηφίσω!
    Αν όχι θα κάνω ότι θα κάνουν και οι λοιποί........

  17. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 15/05/2009 14:09:54

    ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΔΙΕΤΕΛΕΣΑΝ ΧΑΜΕΝΟΙ ΓΥΡΟΛΟΓΟΙ.
    ΟΙ ΜΥΛΩΝΑΔΕΣ ΟΣΑ ΠΕΤΡΑΧΗΛΙΑ ΚΙ ΑΝ ΒΑΛΟΥΝ,ΔΕΣΠΟΤΑΔΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
    Ο ΓΟΥΣΕΤΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΤΟ ΣΚΟΠΙΑΝΟ?

  18. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 15/05/2009 22:55:17

    Ψηφιστε ...Παυλιδη,και Βουλγαρακη,ή Βερελη και Νεονακη,και Τσουκατο,αλλα και Τσιπρα και Αλαβανο,και με τις υγειες σας.
    Προς τι το μισος;
    Εκεινο που δεν καταλαβα ποτε μου,ειναι οτι απο τη μια,βριζετε αυτους που εκαναν λεφτα,ανεξαρτητα αν τα εκαναν με τη δουλεια τους και προσφεροντας φαι και σε αλλους,ενω ειναι σιγουρο,οτι αν δεν υπηρχαν αυτοι,οι περισσοτεροι απο σας,θα τρωγατε...πιτουρα.
    Εκτος πια,και αν,εισαστε ολοι δημοσιοι υπαλληλοι,κρινοντες εκ του ασφαλους τα παντα,καθ οτι μηνας μπαινει μηνας βγαινει,το παραδακι πεφτει.
    Κοιταχτε ομως και πιο περα,τους αλλους.