#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/04/2010 15:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Στρος-Καν υπόσχεται οτι θα μας φορέσουν το ΔΝΤ γρήγορα



Ο Γενικός διευθυντής του ΔΝΤ Ντομινίκ Στρος-Καν εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση με την οποία γνωστοποιεί την απόφαση της Ελλάδας να κινήσει τη διαδικασία δανεισμού:

"Παραλάβαμε το αίτημα της Ελλάδας για ένα stand by arrangement. Εργαζόμασταν στενά με τις ελληνικές Αρχές εδώ και μερικές εβδομάδες για τεχνική υποστήριξη και η αποστολή μας βρίσκεται τις τελευταίες ημέρες στην Αθήνα και εργάζεται με τις Αρχές και την Ευρωπαϊκή Ενωση. Είμαστε έτοιμοι να απαντήσουμε με ταχύτητα στο αίτημα".

Υπενθυμίζουμε οτι με μια νέα κουτοπονηριά ο  κ. Παπακωνσταντίνου ανακοίνωσε πρεοηγουμένως οτι δεν έστειλε την επιστολή και προς το ΔΝΤ.

http://www.antinews.gr/?p=41821

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pikaia gracilens avatar
    pikaia gracilens 23/04/2010 16:02:42

    Πάντως δέν ἦταν σωστός ὁ ΓΑΠ. Ἒπρεπε νά φοράει μαγιουδάκι καί νά πίνει φραπεδιᾶ ὃταν μίλαγε. ῏Ετσι θά ἒστελνε πραγματικό μύνημα στοῦς γερμανοῦς

    • maquis avatar
      maquis @ pikaia gracilens 23/04/2010 17:04:25

      Aσχετο. Αν θες τοοοοόσο πολύ να χρησιμοποιείς πολυτονικό, μάθε τουλάχιστον τι είναι η περισπωμένη και που μπαίνει. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κόλους έλεγε η γιαγιά μου. Ή αλλιώς, με πορδες, αυγά δε βάφονται.

    • skeptiki avatar
      skeptiki @ pikaia gracilens 23/04/2010 17:49:48

      φραπεδιᾶ !!.... έχει και δοτική :) :)

    • Eastrader avatar
      Eastrader @ pikaia gracilens 23/04/2010 18:04:14

      Και μηνυμα.Οχι μυνημα

  2. πολίτης avatar
    πολίτης 23/04/2010 16:03:35

    ”Η εμπλοκή της ΕΕ είναι πολύ υποβοηθητική. Εμείς τώρα αρχίζουμε τις διαβουλεύσεις με την Ελλάδα, η οποία είναι μέλος του ΔΝΤ. Η ΕΕ δεν είναι μέλος
    Έχουμε συνεργαστεί με χώρες της ΕΕ, όπως τις Λετονία, Ουγγαρία, Ρουμανία. Φυσικά θα πρέπει να ακολουθήσουμε τους κανόνες του ΔΝΤ και δε θα υπάρξει διαφορετική αντιμετώπιση της Ελλάδος.»
    Αυτά φέρεται να δήλωσε ένας άσχετος, που λέγεται Στρος Καν.
    ΦΑΤΦΑΤ, ποιος είναι ο κύριος; Δεν ξέρει ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΦΥΓΑΜΕ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΝΤ; ΤΙ ΧΑΖΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ; Πες του σε παρακαλώ την αλήθεια, να ξέρει πού πατάει ο άνθρωπος, μην έρχεται τζάμπα…

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/04/2010 16:17:58

    Να ετοιμάσουμε τις βαζελίνες.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Strange Attractor 23/04/2010 18:32:26

      Γράσσο σιλικονούχο χρειάζεται. Τα φορτία θα είναι μεγάλα και η βαζελίνη δεν τα σηκώνει.

  4. Ελεος avatar
    Ελεος 23/04/2010 16:34:32

    Καλά έκανε ο Πρωθυπουργός και μάλιστα έπρεπε να το κάνει πολύ νωρίτερα. Ευκαιρία να μας φτιάξουν οι του ΔΝΤ το ΚΡΑΤΟΣ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ που το κατήντησαν έτσι οι πολιτικοί μας τα τελευταία 35 χρόνια.

    Οι διάφορες λινάτσες της μαρξιστικής αριστεράς που ουσιαστικα κυβερνούσαν όλα αυτά τα χρόνια, αν νοιώθουν εξάψεις, ας βρουν το πλησιέστερο κόλπο να βουτηξουν να δροσιστούν. Το ίδιο ισχύει και για το βαθύ ΠαΣοΚ της εποχής “Τσοβόλα δώστα όλα”.

    Αλλά και ο Σαμαράς έκανε ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ. Αν δεν στηρίξει αυτή τη πολιτική του ΓΑΠ, δεν πρόκειται να βγει ούτε σε 40 χρόνια..

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Ελεος 23/04/2010 16:45:41

      Πόσα ακόμα θέλετε να ληστέψετε ρε; Φέρατε και τα φιλαράκια σας για να τρώτε παρέα; Ξύπνησαν οι σκλάβοι!!!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Ελεος 23/04/2010 17:15:56

      Καλά ἐσύ δεν παλεύεσαι με τίποτα!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ TopGunZ 23/04/2010 17:16:35

        (και φυσικά δεν ἀναφέρομαι σε σένα πολίτη)

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Ελεος 23/04/2010 17:44:55

      Λάδωσε τ'αντεράκι σου μικρό μου Ελεος;

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Ελεος 23/04/2010 18:36:27

      ΜΠΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!
      Κανένα έλεος για τους δοσίλογους.
      Αν νομίζετε ότι θα την σκαπουλάρετε όπως τη σκαπούλαραν οι δοσίλογοι της κατοχής με το "Γέρο", είστε γελασμένοι.
      Γερανοι-κρεμάλες με συρματόσχοινα θα στηθούν στο Σύνταγμα και θα σας περιμένουν.

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ Ελεος 23/04/2010 19:02:18

      Eeee, βα φανκούλοοο!

  5. george avatar
    george 23/04/2010 17:30:58

    καλά φιλε "έλεος" αφου το ΔΝΤ θα μας συμμαζέψει γιατί δεν πηγαίναμε εξαρχής να πάρουμε το γιατρικό και να γιάνουμε; γιατί να περιμένουμε εξι μήνες αντιφατικών δηλώσεων πράξεων που οδήγησαν σε αυτό που ζούμε όλοι μας σήμερα; Δεν ξέρω αν πρόσεξες αλλά στη δήλωση του ΓΑΠ δεν υπάρχει λέξη για την εμπλοκή στο ΔΝΤ τόσο σίγουρος είναι ο ΓΑΠ για το ορθό του πράγματος.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ george 23/04/2010 17:38:31

      Χρόνια Πολλά George,
      Σωστή επισήμανση.

  6. fatfat avatar
    fatfat 23/04/2010 17:33:02

    @ πολίτης.....Σε αυτόν τον νεοσύστατο μηχανισμό στήριξης συμμετέχει και με μειοψηφική συμμετοχή το ΔΝΤ.....αυτό αποφασίστηκε στην Σύνοδο Κορυφής της 25ης Μαρτίου 2010......η βοήθεια από την Ε.Ε αφορά διμερή δάνεια από τα
    κράτη-μέλη της ευρωζώνης.......

    Κάποια στιγμή πρέπει να μπουν σε τάξη τα δημόσια οικονομικά....δυστυχώς όλες οι κυβερνήσεις αποδείχθηκαν τουλάχιστον "κατώτερες των περιστάσεων" να διαχειριστούν αξιόπιστα και συνετά τα δημόσια οικονομικά..........

  7. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 23/04/2010 17:48:03

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ αυτήν την ώρα στο Real FM Φάκτορα;Μπούκαραν τα ανάρχια γιά να κάνουν....κοζερί στον Χατζηλαλάκη;;;;;;;;;;;;;;;

  8. Κρης avatar
    Κρης 23/04/2010 17:50:38

    http://realfm.live24.gr/realfm

    ακουω απο το internet,

    αλλα διακοπη για διαφιμησεις ; ; ; !!!!!!!!