#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2010 14:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Σαμαράς πήρε σβάρνα την Ελλάδα. Μπορεί να κάνει το ίδιο και ο Παπανδρέου;









Αλλάζει τους κανόνες επικοινωνίας





Το έχω γράψει πολλές φορές.

Τον Αντώνη Σαμαρά τον είχαν υποτιμήσει.

Το θεωρούσαν  αρχηγό μια χρήσεως.

Μεσοβασιλεία.

Ετσι είναι το σύστημα στην Ελλάδα των διαπλεκομένων ΜΜΕ.

Παίζεις μαζί τους; Θα έρθει η σειρά σου, αρκεί να είσαι ..φρόνιμος και να περιμένεις.

Τι παρακολουθούν όλοι αιφνιδιασμένοι τις τελευταίες εβδομάδες;

Έναν πολιτικό αρχηγό που πήρε σβάρνα την Ελλάδα.

Βόρειο Αιγαίο, Δυτική Μακεδονία, Ηπειρος, Στερεά Ελλάδα, Πελοπόννησος, Πειραιάς, Δυτική Αττική και έπεται συνέχεια.

Επισκέπτεται καταστήματα, περπατάει στους δρόμους, κάθεται και συζητάει με νεολαίους.

Δεν αντέχω στον πειρασμό, θα την  κάνω την ερώτηση.

Μπορεί να κάνει το ίδιο πράγμα και ο κ. Παπανδρέου;

Μπορεί να πάει να περπατήσει στους δρόμους του Πειραιά;

Η απάντηση δική σας.

Αυτή η επικοινωνιακή καταιγίδα του Προέδρου της Ν. Δημοκρατίας, αλλάζει τους κανόνες..

Τους φέρνει στα μέτρα του!

Επέλεξε να παίξει σ’ ένα …γήπεδο που ξέρει!

Δείχνει στα γνωστά ΜΜΕ,  που ανέλαβαν εργολαβικά την υποστήριξη του Μνημονίου, ότι δεν τα  χρειάζεται και θα επικοινωνήσει απ’ ευθείας με το λαό!

Ετσι, όπως, τον βλέπω μπορεί και να το καταφέρει!

Κώστας Ροδινός

Υ.Γ. Και επειδή εμείς τα έχουμε γραμμένα στα παλιά μας τα παπούτσια και τα κόμματα και τους μηχανισμούς ρωτάμε το εξής: Κάνουν το ίδιο όλα τα στελέχη και όλοι οι βουλευτές της ΝΔ; Δεν ξέρουν ότι πλησιάζει η ώρα της κρίσης;



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 14/10/2010 15:12:36

    Ηρεμία σύνεση μετριοφροσύνη και όχι κορόνες ο λαός θέλει ένα ρεαλιστικό 2ο δρόμο όχι άλλα παραμύθια και πασοκιές.

    Πρέπει κάθε μέρα να αποδεικνύει ότι είναι διαφορετικό από τον τουριστικότερο

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Σοσιαληστής 14/10/2010 15:15:05

      Τώρα που είπες και κανόνες επικοινωνίας το νέο μέλος του επικοινωνιακού επιτελείου τι είναι; Τα έχει σπάσει με τον κυρ Γιώργο ή θα έχουμε φαινόμενα έπαρσης και αλαζονείας σαν αυτά του γιου του ταχυδρόμου.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Σοσιαληστής 14/10/2010 16:15:48

      Ο Σαμαράς πήρε το ρίσκο να καταθέσει μια ολοκληρωμένη πρόταση για την έξοδο της χώρας από την κρίση.
      Αρα υπάρχει άλλη διέξοδος.
      Συμφωνώ ομως απολύτως μ' αυτό που λέτε οτι ο κόσμος δε "θέλει άλλα παραμύθια και πασοκιές".

  2. Factorx avatar
    Factorx 14/10/2010 15:29:26

    Σοβαρα; Ο Μητσοτάκης δεν είπε ότι είμαστε "λαικιστες"; Ασε να δείξουμε λιγο λαικισμό για να δουμε πόσο μαγκες ειναι

  3. Αντώνης avatar
    Αντώνης 14/10/2010 15:32:00

    Πάντως Κύριε Ρόδινε,

    καλό θα ήταν αυτό να συνεχιστεί και αφού γίνει πρωθυπουργός!

    ΑΠ

  4. Factorx avatar
    Factorx 14/10/2010 15:33:31

    @Σοσιαληστής says: "Τώρα που είπες και κανόνες επικοινωνίας το νέο μέλος του επικοινωνιακού επιτελείου τι είναι; Τα έχει σπάσει με τον κυρ Γιώργο ή θα έχουμε φαινόμενα έπαρσης και αλαζονείας σαν αυτά του γιου του ταχυδρόμου".

    1. δεν θα μεταφέρεις εδω όσα διαβάζεις αλλού

    2. αν αναφερεσαι στον Χαρβαλιά δεν είναι ακόμα τίποτα επίοσημο και απο όσα γνωρίζω θα αναλάβει συμβουλος του Σαμαρα για επικοινωνιακα θεάματα

    3. απο άλλους είναι πολυ καλύτερος

    4. παραλληλισμούς με τον Ριρή μόνο προκατειλημένοι κάνουν

    5. θα τον δούμε και θα κρίνουμε

    6. γουστο και καπέλο του Σαμαρα ποιον θα παρει συμβουλό το

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Factorx 14/10/2010 16:23:48

      Όλα γούστο καπέλο του είναι, αλλά το εγώ που το ψήφισα δεν θέλω αλλο πασοκ.

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ Σοσιαληστής 14/10/2010 18:27:46

        περίμενες πολύ ώρα στις ουρές ε;

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 14/10/2010 15:36:12

    Οπως είχε πει και ο μεγάλος Χατζηδάκης στην ζωή σου θα σε χαρακτηρίζουν τα όχι που είπες και όχι τα ναι.

    Αποδεικνύεται ότι το όχι του Σαμαρά στο μνημόνιο παρά την πίεση που του ασκήθηκε ήταν σοφή ενέργεια και η βάση της μετέπειτα πολιτικής του.

    Πρώτον γιατί όπως όλοι παραδέχονται το μνημόνιο και τα μέτρα που ακολούθησαν δεν δίνει λύση στο πρόβλημα του μεγάλου δημόσιου χρέους που έχει η χώρα αλλά αντίστοιχα το διογκώνει.
    Αρα δικαιώνεται η επιλογή του.

    Παράλληλα λέει ναι σε προπάθειες όπως η εξυγίανση των ΔΕΚΟ και των εξόδων του τομέα υγείας που αποτελούν το βαρέλι δίχως πάτο των εξόδων του κράτους.
    Σε τέτοια θέματα πρέπει να υπερκεράσει το Πασόκ με περισσότερο ριζοσπαστικές προτάσεις αφαιρώντας του το επιχείρημα της μηδενιστικής αντιπολίτευσης.

    Με την στάση του απέναντι στο μνημόνιο έκανε διακριτό τον διαχωρισμό του με την πλευρά Μπακογιάννη και όταν αυτή δεν υπάκουσε την διέγραψε δείχνοντας αρχηγική πυγμή.

    Πλέον δίνει στην ΝΔ στοιχειώδη ιδεολογική ομοιογένεια.

    Παρά τον πόλεμο που δέχεται με την σκληρή προσπάθεια υπονόμευσης των υποψηφίων περιφερειαρχών που ανακοινώνει από το δίδυμο Καρατζαφέρη Μπακογιάννη απαντάει στις προκλήσεις και τους χρεώνει στην πράσινη πολυκατοικία.

    Παρά τις προξενήτρες της πολιτικής εντός και εκτός ΝΔ που του ζητούν να πάρει πίσω την Μπακογιάννη κλείνει με συνεντευξή του το θέμα και απαντάει άμεσα στην πρόκληση Μητσοτάκη συνεχίζοντας την επιλογή της ρήξης με εκβιασμούς και παζάρια όπως γίνονταν κατά κανόνα στην ΝΔ στο παρελθόν.

    Αιφνιδιάζει τους πάντες στην ΔΕΘ με την επιθετική πολιτική που εφαρμόζει απέναντι την πολιτική Παπανδρέου.

    Για πρώτη φορά η κοινή γνώμη αμφισβητεί ότι η προσφυγή στο ΔΝΤ ήταν μονόδρομος και αντιλαμβάνεται ότι ήταν πολιτκός σχεδιασμός από την αρχή το μνημόνιο.
    Πετυχαίνει καίριο πλήγμα στην κυβερνητική προπαγάνδα.

    Το Πασόκ αιφνιδιάζεται.
    Είναι χαρακτηριστικό ότι την αποδόμηση των θέσεων Σαμαρά αναλαμβάνει η Μπακογιάννη μέσω Σκυλακάκη και όχι το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης.

    Αν συνυπολογίσουμε τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το Πασόκ σε δεδομένες γι αυτό περιφέρειες όπως τα Ιόνια νησιά και η Αττική καταφέρνει να μετατρέψει σε ντέρμπυ εκλογές που φάνταζαν περίπατος για το Πασόκ.

    Συνοπτικά ένα χρόνο μετά την εκλογή του δίνει επιτέλους λύση σε έναν αφύσικο γάμο της ΝΔ με την πτέρυγα Μητσοτάκη που κράτησε και ταλαιπώρησε το κόμμα για πάνω από τριάντα χρόνια προσδοκώντας να τελειώσει οριστικά ο κύκλος της υπονόμευσης.

    Επιτίθεται κατά μέτωπο στην καρδιά της κυβερνητικής πολιτκής προβληματίζοντας για την ορθότητα της και ειλικρινιά της την κοινή γνώμη.

    Ενα χρόνο μετά την συντριβή της ΝΔ στις εκλογές πετυχαίνει να δίνει με τους καλύτερους δυνατούς όρους μια κρίσιμη εκλογική μάχη παρά την λευκή απεργία των βουλευτών του.

    • qwert avatar
      qwert @ Aris. A 14/10/2010 15:50:59

      Έτσι είναι.

    • man8os avatar
      man8os @ Aris. A 14/10/2010 16:32:22

      Πεσ το ψεμματα, ετσι ειναι. Αλλα υπαρχουν και τιμιοι βουλευτες οπως ο Μιχαλολιακος που παει για δημαρχος.
      Ελπιζω να βγει, δυστηχως δεν ψηφιζω στον Πειραια.

      • Misha avatar
        Misha @ man8os 14/10/2010 16:35:20

        Nταξ τώρα, μην υπερβάλουμε...
        Είναι και προεκλογική περίοδος

  6. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 14/10/2010 15:45:03

    Καλημέρα κύριε Ροδινέ,
    χαίρομαι που αναγνωρίζετε πόσο σημαντικό είναι στη σημερινή εποχή να έχει ο ηγέτης απυεθείας επαφή με τον λαό, παρ' όλο που τα ΜΜΕ απλόχερα προσφέρουν προβολή πανελλαδικής κλίμακας, εφόσον κάποιος "παίξει μαζί τους" και πολλοί θεωρούν επικοινωνιακή πολιτική την προβολή από τα ΜΜΕ. Δεν είναι μόνο η αίσθηση της αποδοχής, είναι και η αίσθηση της πραγματικότητας. Εκεί νομίζω ότι την πάτησε ο ΚΚ. Έχασε την επαφή με τον κόσμο και δεν μπόρεσε να αντιληφθεί πόση δύναμη μπορούσε να του δώσει η αγάπη του κόσμου. Γι' αυτό και στις δύσκολες στιγμές κατέληξε μόνος και κατά συνέπεια κουρασμένος.. Έκτός από την αίσθηση της αποδοχής και της πραγματικότητας, η επαφή με τον κόσμο προσφέρει και την αίσθηση της υπεροχής απέναντι στον αντίπαλο. Όπως πολύ σωστά το θέτετε ας βγει και ο ΓΑΠ στο δρόμο. Να δεχτούμε ότι λόγω της φθοράς που φέρνει η διακυβένηση μιας χώρας, ίσως πλέον να μην προσφερθεί κάποιος να του δώσει τη σύνταξή του ή το μισθό του για τη "σωτηρία της πατρίδας" όπως πριν κάτι μήνες. Αλλά ούτε μια καλή κουβέντα; Τόσο πολύ αλλάξαν τα πράγματα;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Bodinus1576 14/10/2010 15:57:28

      O Καραμανλής,απο κάποιο σημείο και μετά, διέπραξε το τραγικό λάθος, αντι ν' ακούει τον κόσμο,να ακούει τους ...Λούληδες.
      Αυτό το αναγνώρισε το βράδυ των εκλογών του 2009.

      Κατά τη γνώμη μου ο Σαμαράς δεν έχει άλλη επιλογή εκτός απο αυτό που κάνει.
      Να κερδίσει την εμπιστοσύνη του κόσμου και μία -μια ψήφο!

  7. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 14/10/2010 15:50:52

    Η απάντηση στο άρθρο είναι :
    Βεβαίως. Όχημα Stryker, συνοδεία Humvee, μέσα Βlackwater associates και από έξω πεζή στοιχεία 101ης και 82ας Αερομεταφερόμενων Μεραρχιών.
    JOY RIDE!!!!

  8. kastroHEL avatar
    kastroHEL 14/10/2010 16:03:09

    για κατι ελληνοφωνους σαν και εσενα αξηζει ο ΓΑΠ να ειναι προθυπουργος...να σε ξεσκηζει και να το ευχαριστιεσαι..."ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΟ"..."ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ"...

    • kastroHEL avatar
      kastroHEL @ kastroHEL 14/10/2010 16:04:24

      το σχολιο μου ηταν για εναν που αρχησε να βρηζει εδω...

  9. vassilis avatar
    vassilis 14/10/2010 16:11:36

    Ασφαλως και το ιδιο μπορει να κανει ο ΓΑΠ και αν δεν κανω λαθος απο καστελοριζο και αλλα νησακια μας εκανε τις δικες του ανακοινωσεις για να αισθανομαστε περηφανοι για τους κυβερνητες μας.Επισης ολοι μπορουν να παρουν τους δρομους η διαφορα εγκειται στο τι εχει να πει κανεις.

  10. ανωνυμ avatar
    ανωνυμ 14/10/2010 16:20:57

    Με Ντινόπουλους και άλλους ..όπουλους στο περίγυρο έχει πολύ μέλλον ο Αντωνάκης. συνεχίστε το λιβάνισμα κάτι θ΄αρπάξετε και σείς.

    • Μετανάστης στη χώρα μου avatar
      Μετανάστης στη χώρα μου @ ανωνυμ 14/10/2010 16:27:46

      Εξ ιδίων μη κρίνεις τα αλλότρια, ριγμένε καντηλανάφτη!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ ανωνυμ 14/10/2010 16:28:03

      αν δεν τραβήξουν οι οπουλοι να μας δανείσετε τους ακηδες που είναι γατόνια.

  11. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 14/10/2010 16:28:50

    "Ο Σαμαράς πήρε σβάρνα την Ελλάδα. Μπορεί να κάνει το ίδιο και ο Παπανδρέου;"

    πως δεν μπορεί; απλά πηγαίνει ...γύρω γύρω με κανό γιατί πλέον εκτός από παπούτσια ίσως αρχίσουν και τα γιαούρτια

    • man8os avatar
      man8os @ Ο Ιθαγενής 14/10/2010 16:33:56

      Ποτε δεν ξερεις. Ενα ειναι σιγουρο. Δεν θα βγει ξανα ποτε δημοσια χωρις 10 φρουρους.

  12. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/10/2010 16:33:14

    Πόυ είναι τα μεγαλοστελέχη και οι ΒΟλευτές της ΝΔ? Απέχουν? Λευκή απεργιούλα? Η βάση βλέπει και κρίνει. Και όταν έρθει η ώρα του σταυρού, μαύρο φίδι που τους έφαγε ορισμένους..

  13. bromoskylo avatar
    bromoskylo 14/10/2010 16:35:39

    "Ο Σαμαράς πήρε σβάρνα την Ελλάδα. Μπορεί να κάνει το ίδιο και ο Παπανδρέου;"
    Το κάνει και ο κ. Παπανδρέου απ' το λάπτοπ του.

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ bromoskylo 14/10/2010 16:38:49

      απο το googlemap?

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ LEWNIDAS 14/10/2010 16:44:45

        Eχετε,όμως,κάτι ιδέες!
        Ακούς εκεί από το googlemap!
        Aν έβαζα κουϊζ ΄"πείτε μας πώς παρακολουθεί την Ελλάδα ο κ. Παπανδρέου ",ποιός ξέρει τι θα γράφατε!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ LEWNIDAS 14/10/2010 16:49:25

        Απ΄το έξω διάστημα. Τον έχει παραλάβει το Enterprise. Είναι πλέον απεσταλμένος του ΟΗΕ για τις διαπραγματεύσεις με εξωγήινους. Ο Mr Spock παραιτήθηκε σε ένδειξη διμαρτυρίας

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ LEWNIDAS 14/10/2010 16:53:01

        Φαίλτωρα,

        Με τις ελάχιστες γνώσεις μου παρακολουθώ εκείνη τη συζήτηση για το χρόνο.
        Εξαίρετο θέμα.
        Φανατικός trekki,εννοείται της πρώτης σειράς!
        Beam me up Scottie!

  14. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 14/10/2010 16:43:00

    @ Κώστας Ροδινός....ο κύριος Σαμαράς όντως πήρε σβάρνα την χώρα....μήπως όμως παλεύει μόνος του?
    Τα πρωτοκλασάτα στελέχη του κόμματος και οι βουλευτές τι κάνουν?

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ δαιμονάκι 14/10/2010 16:47:45

      περιμενουν να τους πει η ΕΜΥ προς τα που φυσαει

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ δαιμονάκι 14/10/2010 16:49:30

      δαιμονάκι,

      Κατά τη γνώμη μου,μια χαρά το παλεύει μόνος του!
      Οσον αφορά στα πρωτοκλασάτα, θα τους κρίνει ο κόσμος,ειδικά αυτούς που φυγομαχούν.

      • LEWNIDAS avatar
        LEWNIDAS @ Κώστας Ροδινός 14/10/2010 16:56:58

        δεν εχει η νεα δημοκρατια μαχες στην νεα υορκη?

      • eleos avatar
        eleos @ Κώστας Ροδινός 14/10/2010 18:39:46

        Το μεγάλο λάθος του ΣΑΜΑΡΑ θα είναι να επιτρέψει στους αχόρταγους πρώην υπουργούς να εμφανισθούν μαζί του .
        Μόνος χωρίς Λούληδες και επικοινωνιολόγους άμεση επαφή με τον κόσμο.

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 14/10/2010 16:49:18

    Who speaks, sows; Who listens, reaps the rewards
    ~Argentine Proverb

  16. ALex avatar
    ALex 14/10/2010 16:49:36

    Ετσι οπως παει ο Σαμαρας θα γινει πρωθυπουργος σε χρονο ρεκορ...και αναλογιστειται πως ηταν περσι η Ν.Δ τετοια εποχη και πως ειναι σημερα....Τρεμετε λαγουδακια του μνημονιου και εξαπτερυγα......
    Α ρε δρακουμελ θα το δεις και αυτο για κακη σου τυχη τον Αντωνη πρωθυπουργο και τη θυγατερα σου στα αζητητα

  17. Kennan avatar
    Kennan 14/10/2010 17:14:32

    Ο κ. Λούλης δεν ήταν αυτός που συμβούλευε τον Καραμανλή, λέγοντας του ότι το μόνο που μετράει είναι τα νούμερα των δημοσκοπήσεων και τίποτε άλλο; Τώρα τον κατηγορεί κιόλας; Πόσο αξιόπιστες μπορούν να θεωρηθούν οι αναλύσεις του;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Kennan 14/10/2010 17:24:53

      Ο κ. Λούλης, οταν είναι έμμισθος (και ακριβοπληρωμένος) υπάλληλος της Ν.Δ., τότε το κόμμα βαδίζει στο σωστό δρόμο.

      Οταν είναι εκτός, τότε η Ν.Δ. "είναι φθαρμένο προϊόν" ή "έχει πρόβλημα στρατηγικής".

      Τα έχουμε ακούσε τόσες φορές!
      Αρκετά συμβούλευσε τους αρχηγούς της Ν.Δ. άς συμβουλεύσει και κάποιον άλλον αρχηγό!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Kennan 14/10/2010 17:30:01

      Σε τί ακριβώς συνίσταται η υποτιθέμενη δεξιά στροφή του Σαμαρά? Τί ακριβώς εννοεί ο Λούλης? Μήπως ο Σαμαράς μίλησε για τον εθνικό στρατό και τον Παπάγο που το 1949 συνέτριψαν τους κομμουνιστοσυμμορίτες στο Γράμμο? Μήπως τον άκουσε κανα πρωί να περπατά τη Ρηγίλλης και να σιγοτραγουδά 'μύρισε θυμάρι και βασιλικό'? Τί ακριβώς είναι η δεξιά στροφή? Το όχι στο μνημόνιο και τα αναπτυξιακά μέτρα που προτείνει? Μωραίνει Κύριος, κύριε Λούλη

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Kennan 14/10/2010 18:09:29

      Γιάννη,

      Δεν υπάρχει καμιά "δεξιά στροφή".

      Ενα κούφιο επιχείρημα είναι γιατί νομίζουν οτι θα κάνουν ζημιά στον Σαμαρά!
      Ονειρα θερινής νυχτός.

  18. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/10/2010 17:23:07

    Ο πολύς κύριος Αντιπρόεδρος (τρομάρα του) Αβραμόπουλος πού βοσκάει? Ακόμα στις Νέες Υόρκες βολοδέρνει? Είκοσι μέρες πριν τις εκλογές? Ο κύριος Αρούλης - ζελεδούλης ζεί? Στη Β Αθηνών η ΝΔ έχει ακόμα βουλευτές? Μόνο αξιώματα και καρέκλες τους ενδιαφέρουν. Αντώνη ΜΗ συμβιβάζεσαι μαζί τους. Οι εσωκομματικές ισσοροπίες και οι φατρίες μας έφαγαν. Όχι άλλο..

  19. lornion avatar
    lornion 14/10/2010 17:50:59

    δεν θεωρώ τα λεγόμενα πρωτοκλασάτα άξια λόγου.Ο Σαμαράς είναι αυτόφωτος και δεν χρειάζεται συμβουλές για να εκφραστεί.Προτιμά την επαφή με τον κόσμο γιατί εκεί βρίσκει το πεδίο αντλησης περαιτέρω δύναμης, πέραν των προβλημάτων που γνώστης καθίσταται.Από κεί θα κερδίσειτον ΓΑΠ όταν θα γίνουν εκλογές.

  20. Aggelos avatar
    Aggelos 14/10/2010 18:49:32

    "Ο πολύς κύριος Αντιπρόεδρος (τρομάρα του) Αβραμόπουλος πού βοσκάει? Ακόμα στις Νέες Υόρκες βολοδέρνει?"

    καλα κανει..διπλωματης ειναι,,το θεματα εξωτερικων εχει..
    απο τον Γιωργακη και την ντορα πολυ καλυτερος και Ελληνας ειναι..

    ειναι ειδικος στη δουλεια του,,οχι σαν την ασχετη ντορα..
    μακαρι να ηταν υπεξ ο Αβραμοπουλος τα περασμενα 5,5 χρονια..

  21. αντισταση avatar
    αντισταση 14/10/2010 19:17:20

    Ακούστε πώς φτάσαμε στο ΔΝΤ
    http://www.youtube.com/watch?v=9aPwypiYZYQ
    Ολα με σχέδιο

  22. anonymos avatar
    anonymos 15/10/2010 00:11:03

    Τον περιμένουμε με τις πέτρες

  23. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 15/10/2010 21:59:58

    Που είναι τα πρωτοκλασάτα ονόματα των βουλευτών της Α! και Β! περιφέρειας των Αθηνών.Γιατί δεν βγαίνουν στο δρόμο να στηρίξουν την υποψηφιότητα του Βασίλη Κικίλια ; Πρέπει να βάλουν καλά στο μυαλό τους ότι στίς εκλογές του Νοέμβρη δεν αποδοκιμάζονται μόνον ο ΓΑΠ και οι επιλογές του. Κρίνονταικι'αυτοί για το αν και κατά πόσο βάζουν ή δεν βάζουν πλάτη για την εκλογή του Κικίλια. Ας μην το ξεχνούν.