#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/09/2010 15:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Σαμαράς με τους επαγγελματίες και τον κόσμο στην Ερμού (φωτορεπορτάζ)



Περιοδεία στο εμπορικό κέντρο της Αθήνας πραγματοποίησε σήμερα ο Πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς, ο οποίος επισκέφθηκε πολλά καταστήματα στην οδό Ερμού και τους γύρω δρόμους.

«Το βάθος της ύφεσης το βλέπουμε εδώ, όπου πραγματικά χτυπάει η καρδιά της πραγματικής οικονομίας» είπε μεταξύ άλλων ο κ. Σαμαράς και κάλεσε τον πρωθυπουργό να πάει και  ο ίδιος στην οδό Ερμού για να δει τις συνέπειες της ύφεσης.

Τολμάνε όμως ο Πρωθυπουργός και οι υπουργοί του να κυκλοφορήσουν μέσα στον κόσμο, ύστερα απο αυτό που έγινε στην Θεσσαλονίκη;

Συνοδευόμενος απο το Βασίλη Κικίκλα, τον οποίο η ΝΔ στηρίζει ως υποψήφιο περιφερειάρχη στην Αττικής, ο Αντώνης Σαμαράς ενημερώθηκε από "πρώτο χέρι" για τα σημαντικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι καταστηματάρχες και η μικροβιοτέχνες, οι οποίοι του επισήμαναν κυρίως το θέμα του παραεμπορίου, της έλλειψης ρευστότητας στην αγορά, αλλά και της εγκληματικότητας.



Σε δηλώσεις του ο Πρόεδρος της ΝΔ απηύθυνε έκκληση στην κυβέρνηση να αντιληφθεί, όπως είπε χαρακτηριστικά, το λάθος της οικονομικής πολιτικής που ακολουθεί. "Το χειρότερο είναι ότι τα μέτρα της κυβέρνησης είναι άδικα", τόνισε ο κ. Σαμαράς, ο οποίος επισήμανε πως αυτό που βλέπει "είναι η διάλυση της αγοράς: Ανθρωποι που προσπαθούν να κρατηθούν στην επιφάνεια, καταστηματάρχες οι οποίοι βρίσκονται αντιμέτωποι με τα χιλιάδες λουκέτα".

Μέσα σε μεγαζί, πελάτης είπε στον Κικίλια: Ρε Βασίλη, αυτοί οι δημοσιογράφοι όλο σε χτυπάνε...

Τότε του απάντησε ο Αντώνης Σαμαράς: Τη μηλιά τη χτυπάνε με μήλα...

Μετά το τέλος της περιοδείας του, ο κ. Σαμαράς αποδέχθηκε πρόσκληση ομάδας νέων και κάθησε μαζί τους σε καφενείο της οδού Αιόλου, όπου και ενημερώθηκε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.









ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 24/09/2010 14:17:27

    Φάκτορα,

    Η περιοδεία του Σαμαρά στην Έρμού είναι ,κατά τη γνώμη μου το θέμα της ημέρας;

    Εχει ρεπορτάζ;

    Ας τολμήσουν να κατέβει ο κ. Παπανδρέου με τους Υπουργούς του.

    Αυτή η αντιπολίτευση ταιριάζει στον Σαμαρά και δείχνει ότι συνεχίζει με την δυναμική της Θεσσαλονίκης.

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 24/09/2010 14:24:31

    Οι μαύροι με τις λινάτσες είναι εκεί ή τους μάζεψαν για λίγη ώρα για να μην εκτεθούν την ώρα που θα περνάει ο αρχηγός της αντιπολίτευσης;

    Αν δεν δει την Ερμού με τις λινάτσες ο Αντώνης, δεν είδε τίποτα.

    • th.pr avatar
      th.pr @ Επώνυμος 24/09/2010 15:46:06

      Σωστος!

  3. wolf avatar
    wolf 24/09/2010 14:25:19

    Στην περιοδεία ο κος Σαμαράς, συνοδευόταν από τον υποψήφιο Περιφερειάρχη Αττικής, Βασίλη Κικίλια.

    • Factorx avatar
      Factorx @ wolf 24/09/2010 14:41:18

      το γραψαμε ρε μεγάλε

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ wolf 24/09/2010 18:33:56

      Εντάξει πως τον είπαμε Κικιλια?

      • Ασχετος avatar
        Ασχετος @ Ανώνυμος 24/09/2010 23:49:09

        xa

  4. Χρηστος Παπανικος avatar
    Χρηστος Παπανικος 24/09/2010 14:57:35

    ο προεδρος θα παει παντου για να μεταδωσει το μηνυμα...οχι στο δντ..αλλα ναι στην ελπιδα

  5. pride avatar
    pride 24/09/2010 15:01:13

    Προσέξατε βέβαια ότι ο Αντώνης δεν έφαγε παπουτσάκι στο κεφάλι;;;;

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ pride 24/09/2010 15:05:52

      Δεν έφαγε παπουτσάκι, έφαγε όμως Σκυλακάκι. Τώρα, ποιό το χείρον ποιό το βέλτιστον, άν ρωτήσεις, μεγάαααααλη συζήτηση!

      • Bodinus1576 avatar
        Bodinus1576 @ Ο Θείος 24/09/2010 16:08:02

        Το καραβάνι προχωρά και τα σκυλιά γαβγίζουν. Καλημέρα

  6. Μάρκος avatar
    Μάρκος 24/09/2010 15:12:47

    Σιγά την προσωπικότητα τώρα ρε παιδιά, που ασχολήστε με τον Σκυλακάκη. Ξεχνάτε ότι μαζί με την Καρακλιούμη του ΠΑΣΟΚ έχουν εκείνη την...αξιόπιστη εταιρία δημοσκοπήσεων;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Μάρκος 24/09/2010 15:22:30

      Για λέγε Μάρκο για την εταιρεία δημοσκοπήσεων..

    • Γλίτσας avatar
      Γλίτσας @ Μάρκος 24/09/2010 19:15:55

      Εδώ άλλοι ασχολούνται με την Αννα Μαρία, την Αλέξια, και τους υπόλοιπους χαραμοφάηδες ρε συ Μάρκο, αυτό σε πείραξε βρε αδερφέ;

  7. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 24/09/2010 15:44:31

    Ωραίος ο Αντώνης!!
    Κάποια στιγμή επίσης μια επίσκεψη στον Άγιο Παντελεήμονα και στην Πλατεία Θεάτρου θα ήταν εξίσου καλή.
    Μπράβο πάντως, δεν κρύβεται σαν κυνηγημένος σαν το άλλο το φρούτο.

    • GRAEKUS avatar
      GRAEKUS @ Ευθύμης 24/09/2010 16:18:56

      Το άλλο το φρούτο θα επιστρέψει στο Ελλάδα για την ονομαστική γιορτή του μπαμπά του και μετά θα πάει στην πατρίδα του για τις γιορτές. Μη με ρωτήσετε ποιες γιορτές ...

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ GRAEKUS 24/09/2010 16:25:43

        Χαλογουίν, Θενξγκίβινγκ και Εξ-μας....

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ GRAEKUS 24/09/2010 16:32:09

        Νο,no,no...not christmas...

        Hanuka...

      • Orestios avatar
        Orestios @ GRAEKUS 24/09/2010 16:35:34

        Σωστά tsilivithras

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ GRAEKUS 24/09/2010 16:37:57

        Σωστός για το Χάνουκα, αλλά εγώ δεν είπα christmas είπα Εξ-μας, X-Mas, κατ' ουσίαν ΚΑΜΙΑ σχέση με τα Χριστούγεννα ;)

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ GRAEKUS 24/09/2010 16:39:24

        Τσιλιβίθρα, ζήτα τώρα αν θέλεις το ι μέιλ μου από τον Φ. και επικονώνησε μαζί μου. Εγώ δεν μπορώ να βρω το δικό σου.

      • Misha avatar
        Misha @ GRAEKUS 24/09/2010 16:59:57

        Θα γιορταζουμε την επέτειο ίδρυσης της Κόκα Κόλα με τον Χοντρούλιακα της και το Άσπρο αρκούδι
        Εχει και Τουρκο επικεφαλής, την ευλόγησε κι ο Βαρθολομαίος, είναι κι ο εδω επικεφαλής της τακτικός θαμώνας της Μπίλντεμπεργκ. Μακράν, το καλύτερο έμβλημα πολυπολιτισμού , της πράσινης ανάπτυξης και της μεσογειακής δίαιατας!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ GRAEKUS 24/09/2010 20:31:26

        Γνωρίζετε φυσικά πως το καταναλωτικό εξάμβλωμα που λέγεται Σάντα Κλάους στην αρχή ήταν μια πρασινοφορεμένη καρικατούρα σε κόμικ στριπς του εμφυλίου των ΗΠΑ και μετά αγοράστηκε σαν trademark από την Κόκα Κόλα και κοκκινοφορέθηκε!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ GRAEKUS 24/09/2010 20:43:31

        Santa Claus owned:

        h**p://www.youtube.com/watch?v=sbKQdxuNjAo

        @Strange

        Ο Θράκας έχει το mail μου.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Ευθύμης 24/09/2010 18:01:30

      Α γεια σου. ΚΑΙ στον Άγιο Παντελεήμονα πρέπει να πάει. Μόνο ο πατριδέμπορας-μοντελέμπορας κωλοτούμπας θα πηγαίνει εκεί για να μας δείχνει την αγραμματοσύνη του?

  8. Aggelos avatar
    Aggelos 24/09/2010 15:48:25

    απο τη συνεντευξη του Σαμαρα και δωθε,κατι συναιβει..
    τα πασοκοσκυλα των μΜΕ ξαφνικα δεν βλεπουν τοσο σκανδαλο το Βατοπεδι,,ουτε τοσο παρανοικα αυτα που λεει ο Σαμαρας..
    τι γινεται ρε παιδια?

    ειδα καμπουρακη και κουφαθηκα..

  9. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 24/09/2010 16:18:54

    Μὲ τοὺς σαμαροταλιμπὰν (σύντροφοι!) τοῦ Antinews πότε θὰ συναντηθεῖ;

    Ἀλλὰ καὶ ἄλλων διαδικτυακῶν συσπειρώσεων.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 24/09/2010 16:27:54

      Σαμαροταλιμπάν?
      Κομματάκι υπερβολικός δεν είσαι?
      Ποιούς εννοείς?

      • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
        Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Orestios 24/09/2010 20:09:50

        Βρὲ παιδί μου, εἶναι ἕνας χαϊδευτικὸς χαρακτηρισμὸς ποὺ ἤθελα νὰ περικλείει μὲ τρυφερότητα ὅλους μας. Ἀπ' ὅτι βλέπω δὲν πέτυχε!

  10. perifanos deksios avatar
    perifanos deksios 24/09/2010 16:46:38

    ρε παιδιά στα δελτία ειδήσεων το θέμα δεν έπαιξε ούτε δευτερόλεπτο..δεν υπήρχαν κάμερες στην περιοδεία??ΑΡΧΗΓΕ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ..

  11. 11888 avatar
    11888 24/09/2010 16:54:04

    Τετοιες κινησεις θεωρω οτι ειναι οχι απλα επικοδομητικες αλλα και επιβεβλημενες αρκει να μην ειναι στημενες.Στο δρομο πρεπει να βρισκονται οι πολιτικοι και οχι στα κυριλατα ρετιρε.

  12. pan avatar
    pan 24/09/2010 17:31:49

    ΧαΧα ,ρε παιδιά στην δεύτερη φωτογραφία απο πάνω που ο Σαμαράς πιάνει απο τον ώμο με το αριστερό τον κύριο μετην ριγέ μπλούζα...με το άλλο χέρι φαίνεται οτι ετοιμάζεται να του ρίξει μπουνιά!!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ pan 24/09/2010 20:33:03

      "Και που λες μπάρμπα, θα τον αρπάξω από τον ώμο τον ΓΑΠ και θα του πω απειλητικά: Ρε θα ρίξεις το ΦΠΑ ή θα φας καμιά μπούφλα!?!"

  13. azxc avatar
    azxc 24/09/2010 17:41:35

    Ο Μάνος στηρίζει Μπουτάρη, Καμίνη, μυαλό δεν έβαλε;
    Θεωρεί ότι τους κάνει καλό; Κι ο ΣΚΑΙ που το αναμεταδίδει ως 4η είδηση, δεν κατάλαβε από τα χαστούκια; Σε ευρωεκλογές και πήρε κάτω από 1%.

  14. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 24/09/2010 18:00:05

    Σωστή αρχή. Το φωνάζω εδώ και καιρό. Βγάλτε τον Αντώνη από τα αραχνιασμένα γραφεία της Ρηγίλλης. Να έρθει σε επαφή με τον πολύ κόσμο. Στην Ερμού, στα δυτικά προάστια, στον Πειραιά, στην επαρχία, παντού. Συσκέψεις επί συσκέψεων χωρίς επαφή με τον κόσμο είναι δώρο άδωρο.

    • radiomedic avatar
      radiomedic @ ΓΙΑΝΝΗΣ 24/09/2010 22:08:01

      Έχεις δίκιο. Είναι τώρα η ώρα Ο Σαμαράς να βγει να μιλήσει με τον κόσμο. Να δείξει ότι είναι δίπλα του και να φανεί πως με τα μέτρα του θέλει να στηρίξει τη μεσαία τάξη και την ελληνική επιχειρηματικότητα.
      Οι συσκέψεις με τους παραγωγικούς φορείς ειδικά στην επαρχία όμως δεν ήταν δώρο άδωρο. Ήταν ένας από τους λόγους που κατάφερε ο πρόεδρος και ήταν τόσο καλά ενημερωμένος για την κατάσταση της πραγματικής οικονομίας. Πράγμα που φαίνεται στο εμπεριστατωμένο οικονομικό πρόγραμμα του κόμματος.

  15. man8os avatar
    man8os 24/09/2010 18:05:48

    Μπραβο στον προεδρο!
    Πολυ σωστη κινηση. Εχει γυρισει το κλιμα! Ο κοσμος ερχεται προς τον Αντωνη.

  16. Γιώργος avatar
    Γιώργος 24/09/2010 18:07:49

    Αντώνη, ετοιμάσου γιατί όπως είπες και εσύ ο κόσμος θα σε φέρει στην διακυβέρνηση του τόπου πολύ πιο γρήγορα από ότι φανταζόσουν...Αρκεί να κάνεις ακριβώς τα ΑΝΤΙΘΕΤΑ από τον κώστακη..!

  17. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 24/09/2010 18:27:06

    Όχι μόνο να κάνει τα αντίθετα αλλά και να μάθει από τα λάθη που έκανε ο Κώστας, να έχει δίπλα του ανθρώπους καθαρούς με νέες αντιλήψεις, γιατί στη δύσκολη ό,ταν τους πλησιάσουν οι μεγαλοκαρχαρίες με τα €, αρχίζει η σκαλδαλο και τα επακόλουθα από τα κέντρα των αποφάσεων (Αμερική κ.α.).

  18. Enzo avatar
    Enzo 24/09/2010 18:47:26

    παμε ολοταχως για εμφυλιο.
    γιατι να δοκιμαζαν τις σειρηνες προχτες αραγες?

    • Nick avatar
      Nick @ Enzo 24/09/2010 19:15:36

      defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=14466&Itemid=139

      Τυχαία πράγματα...

  19. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 24/09/2010 18:54:16

    Το επικοινωνιακό χάρισμα του Αντώνη Σαμαρά είναι μοναδικό. Μαζί με τον κόσμο και μέσα σον κόσμο. Σπουδαίος σ'ολα του. Πολύ καλά που μαζί με τον Βασίλη Κικίλια χάθηκαν μέσα στην απλή και ανθρώπινη ομπρέλα. Πάμε μαζί ομαδικά και δυνατά μπροστά.

  20. geosid avatar
    geosid 24/09/2010 18:58:06

    ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ!!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΣΤΙΚΤΟ, ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΟ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ 4ης ΟΚΤΩΒΡΗ 2009.

  21. η Dimi avatar
    η Dimi 24/09/2010 19:01:34

    «Boni pastoris est tondere pecus, non deglubere» ~Λατινική ρήση

    Ο καλός τσοπάνoς προτιμά να κουρεύει τα πρόβατα και όχι να τα γδέρνει.

  22. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 24/09/2010 19:34:28

    Για τη Dimi: όπως πάντα βρίσκεσαι στην πρώτη γραμμή του antinews !

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Nίκος Θ. 26/09/2010 01:43:28

      Νίκο, Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.
      Συγγνώμη γιά την αργοπορημένη απάντηση.

  23. Ratca avatar
    Ratca 24/09/2010 19:40:36

    Ας έρθει και στην αγορά της περιφέρειας Μαρούσι[πολύπαθο]Χαλάνδρι Ν.Ιωνια
    χωρίς καπέλωμα ομως απο δημάρχους

  24. vassilis avatar
    vassilis 24/09/2010 22:09:12

    Τι Ερμου ,τι Αθηνας οι ιδιοι ανθρωποι τα ιδια λογια αλλα ολος ο κοσμος ξερει το λογο της επισκεψης.

  25. perifanos deksios avatar
    perifanos deksios 24/09/2010 22:20:59

    Στην ερώτηση ποιον θα ψήφιζαν οι πολίτες αν είχαμε την ερχόμενη Κυριακή εκλογές, Κικίλια απάντησε το 19,6%, Σγουρό το 17% και Δημαρά το 15,9%. Ακολουθούν ο κ. Γεωρδιάδης με 7,1%, ο κ. Μητρόπουλος με 6,6%, ο κ. Ψαριανός με 5,7%, ο κ. Αλαβάνος με 4,7% και ο κ. Παφίλης με 4,7%.

    Σημαντικό στοιχείο της έρευνας είναι ότι 50,4% των ερωτηθέντων δηλώνει ότι θα ψηφίσει αντιμνημονιακά, έναντι 25,8% που απαντάει ότι δεν θα λάβει υπόψη του την προσφυγή της χώρας στο ΔΝΤ.


    Άλλαξε το κλίμα σε όλη την Ελλάδα..ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΣΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ..

    • Enzo avatar
      Enzo @ perifanos deksios 24/09/2010 22:31:49

      που το δες ρε μπαρμπα αυτο?

    • aengus avatar
      aengus @ perifanos deksios 25/09/2010 07:33:33

      Πώς και ξέχασε τον ….Καμίνη αυτή η προφανέστατα έγκυρη δημοσκόπηση;;;;;;;;;;; :)

  26. Χρήστος avatar
    Χρήστος 24/09/2010 22:47:10

    http://papaioannou.wordpress.com

  27. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 24/09/2010 22:51:42

    Προτιμω original ANTIMNHMONIAKH ψηφο και οχι μαϊμου! ΠΑΦΙΛΗΣ δαγκωτο!!!

    • aengus avatar
      aengus @ ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 25/09/2010 07:35:45

      Ας πάρει ένα 20%, να δεις πώς πέφτει «ο πανικός της αλεπούς», που λέει και ο Μίσα…

  28. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 24/09/2010 23:00:07

    Ένας από τους βασικός τροφοδότες των ελλειμμάτων του προϋπολογισμού είναι το έλλειμμα τρεχουσών συναλλαγών. Με άλλα λόγια, η διάρθρωση της παραγωγής δεν μπορεί να καλύψει τις εγχώριες ανάγκες, είμαστε μια κοινωνία καταναλωτών χωρίς παραγωγική βάση.
    Συμπέρασμα, η έρμου και κάθε παρόμοιος δρόμος είναι ένας από τους μεγαλύτερους υπευθύνους για τα ελλείμματα της χώρας, όχι μονό επειδή είναι η θεμελιώδης αιτία της έλλειψης ισορροπίας των πόρων αλλά και εξαιτίας του υψηλού βαθμού φοροδιαφυγής.
    Το πακέτο στήριξης που έλαβε η Ελλάδα από την εε και το δντ εξασφάλισε στους δανειστές τα χρήματα που πρέπει να λάβουν την επόμενη τριετία για δάνεια παρελθόντων ετών του ελληνικού δημοσίου. Τα χρήματα που δανειζόμαστε σήμερα μέσω του μηχανισμού στήριξης θα τα πληρώσουμε στο μέλλον.
    Από τη στιγμή όμως που η χώρα μας εξασφάλισε τις δανειακές της υποχρεώσεις λογικά η οικονομία έπρεπε να σταθεροποιηθεί.
    ποιες όμως είναι σήμερα οι προοπτικές για την παραγωγή, την
    απασχόληση, το εμπόριο κ.α.
    μπορούν οι έμποροι στην ερμού να καταλάβουν ότι το πρόβλημα δεν είναι το χρέος αλλά οι αιτίες που το προκαλούν…

  29. Χρήστος avatar
    Χρήστος 24/09/2010 23:10:13

    στο μπλογκ παπαιωαννου

  30. N. KOFAS avatar
    N. KOFAS 25/09/2010 07:24:48

    Ρε PERIFANE μας κούφανες με τα ποσοστά των δημοσκοπήσεων. Μάλλον όνειρο ήταν καί πέρασε, αλλά και πάλι δεν το θυμάσε καλά. Αδέλφια της Ν.Δ. την πατήσατε με το Σαμαρά. Είναι λίγος, χωρίς πολιτικό ένστικτο. Ειδατε τι ανταπόκριση είχε από το κόσμο στην Ερμού. Οσο για την επιλογή Κικίλια, άστο να το συζητήσουμε μετά τις εκλογές. Ευτυχώς που άφησε τον Πανίκα στη Β. Ελλάδα.

  31. 2505 avatar
    2505 25/09/2010 10:19:02

    Τρίτοι τερματιζουν οι Κικιλιας και Μιχαλολιακος διαβαζω σημερα στην ημερησια....Τους περνουν ο Δημαρας και ο Μαντουβαλος!!!Με τετοια αποτελεσματα θα τεθει αμεσως θεμα ηγεσιας για τον Σαμαρα στις 15 Νοέμβρη...

  32. Enzo avatar
    Enzo 25/09/2010 10:27:38

    ο κοσμος 2505 ειναι ακομα υπνωτισμενος και σε σοκ.
    με οποιον μιλαω ολοι μου λενε δεν ψηφιζω κανεναν.
    δεν καταλαβαινουν οτι πρεπει να πανε να ψηφισουν εναντιον της κυβερνησης μπας και τους ταρακουνησουν και ας ψηφισουν οποιον αλλον θελουν.
    αλλα τιποτα, εκει χαϊβανια κοιμισμενα ειναι ολοι τους.

  33. TopGunZ avatar
    TopGunZ 25/09/2010 10:28:49

    Αααα, έχουμε φρέσκια σοδιά σκυφτούληδων. Ωραία. Πληθαίνουν. Αισιόδοξο αυτό.

  34. Κώστας avatar
    Κώστας 25/09/2010 12:56:31

    Oι ποδοσφαιρόφιλοι που πηγαίνουν γήπεδο γνωρίζουν την φράση "παρ' τους μόνος σου αγόρι μου". Ακούγεται συνήθως όταν η ομάδα είναι ντεφορμέ, σέρνεται,όμως ο σταρ της, ο ηγέτης της, συνεχίζει να αγωνίζεται και να παίζει μόνο αυτός καλά. Κάτι τέτοιο-σε μικρότερο βαθμό είναι η αλήθεια από πέρσυ-συμβαίνει και με την ΝΔ. Αρκούν δύο εμφανίσεις Σαμαρά και το ΠΑΣΟΚΟ-ΛΑΟΣ-ΜΜΕ σύστημα κλωνίζεται.
    Με τον Αντώνη σε συνεχείς περιοδείες και με εμφανίσεις σαν της ΔΕΘ,όπου το σύστημα αναγκάστηκε να προχωρήσει ακόμη και στην αυτογελοιοποίησή του βγάζοντας και φαιδρές εφεδρείες τύπου Σκυλακάκη(εξαιρετική επιλογή για το Ευρωψηφοδέλτιο, μπράβο Κώστα Καραμανλή...),είναι ζήτημα χρόνου η αλλαγή της αντζέντας και η οριστική καταδίκη του ΓΑΠ και των ακροδεξιών εξαπτερύγων του(ΛΑΟΣ,Ντόρα) στη συνείδηση του κόσμου.