07/10/2009 23:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Σαμαράς ζητά να παραιτηθούν από την Επιτροπή Εκλογών Ντόρα – Μεϊμαράκης



Κύκλοι προσκείμενοι στον Αντώνη Σαμαρά αντιδρώντας στην σύνθεση της Επιτροπής Συνεδρίου εξέφρασαν την ανησυχία τους, εκτιμώντας ότι συνεχίζεται να μην λαμβάνονται υπόψιν το ξεκάθαρο μήνυμα που στέλνει η βάση των οπαδών της ΝΔ.

Αυτό που προκάλεσε την αντίδρασή τους είναι η παρουσία στην Επιτροπή Συνεδρίου της Ντόρας Μπακογιάννη και του Βαγγέλη Μεϊμαράκη, οι οποίοι φέρονται ήδη ως υποψήφιοι για την προεδρία του κόμματος

«Θέλουμε να πιστεύουμε ότι η Επιτροπή που ανακοινώθηκε θα αρθεί στο ύψος των περιστάσεων» προσθέτουν.

 Όπως γράψαμε προηγουμένως (http://www.antinews.gr/?p=17604) με απόφαση του Προέδρου της ΝΔ Κώστα Καραμανλή ορίζεται Επιτροπή Συνεδρίου αποτελούμενη από τους εξής:

Πρόεδρος: Δ. Σιούφας

 Μέλη:   Ελ. Ζαγορίτης, Μ. Γιαννάκου, Ευ. Μεϊμαράκης, Ντ. Μπακογιάννη, Φ. Πάλλη – Πετραλιά, Π. Παναγιωτόπουλος, Πρ. Παυλόπουλος, Β. Πολύδωρας, Ι. Τραγάκης, Δ. Κοντός, Κ. Κωστούλας, Χ. Μανιάτης, Δ. Πανοζάχος, Φ. Πατριανάκου, Σ. Τσίφτης, Γ. Παπανικολάου και Μ. Δασκαλάκης.

Διαβάστε περισσότερα: Α. Σαμαράς: Σύντομα η ΝΔ ξανά μπροστά – στις 7 Νοεμβρίου το Συνέδριο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 08/10/2009 00:10:17

    Ολη η ναφθαλινη της παραταξης. Τραγακης, Πετραλια, Πολυδωρας κλπ. Μαλλον εχει δικιο ο Σαμαρας. Δε βαζουμε μυαλο με τιποτα. Δεν καταλαβαινει Χριστο αυτη η παραταξη, ουτε με 33%!!!!!!!!!Τί να πω?

  2. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 08/10/2009 00:12:16

    Εχει υποχρεώσει πολύ κόσμο η παρέα εδώ και 20 χρόνια και σε ένα γρήγορο κλειστό συνέδριο η Dora έχει πολλές πιθανότητες. Εκτός αν ακουστεί δυνατά η βάση. Ευτυχώς υπάρχει και το Ιντερνετ. Αυτό η
    Ντόρα δεν μπορεί να το φιμώσει!

  3. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 08/10/2009 00:13:14

    Σωστά."Βάλαν τον λύκο να φυλάξει τα πρόβατα" που θα έλεγε και ο αείμνηστος Αβέρωφ.

  4. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 08/10/2009 00:13:21

    Αντωνη μόνο με σκόδρα και αγιασμό φεύγει αυτή,-

  5. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 08/10/2009 00:16:14

    Το «ΠΟΝΤΙΚΙ» του Αντώνη Δελλατόλα που κυκλοφορεί αύριο Πέμπτη πρωϊ υπάρχει μια μεγάλη αποκάλυψη για την διαδοχή στην ΝΔ... Στο πρωτοσέλιδο θέμα του, αποκαλύπτεται αποκλειστικά το «ΜΥΣΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ-ΝΤΟΡΑΣ» καθώς επίσης και ότι ακριβώς συζήτησαν ο πρώην πρωθυπουργός και η πρώην ΥΠΕΞ, το περασμένο Σάββατο το βράδι -παραμονή των εκλογών- λίγες μόνο ώρες πριν απ' το μεγάλο ναυάγιο των εκλογών. Είναι ένα αποκλειστικό ρεπορτάζ για «το σκληρό παζάρι και το πιεστικό μαρκάρισμα της Ντόρας για το δαχτυλίδι της διαδοχής», ενώ υπάρχει ακόμη πλούσιο ρεπορτάζ από τη μάχη διαδοχής της ΝΔ, (σε τρεις σελίδες 4-5 και 9) στο οποίο αποκαλύτπεται τι κάνουν όλοι οι δελφίνοι, ποιοι έχουν βγάλει ήδη τα μαχαίρια, ποιος είναι ο ρόλος που θα παίξουν τα αουτσάιντερ...

    parapolitika.gr

  6. sinn avatar
    sinn 08/10/2009 00:22:11

    H γνωστή φθήνια. Μόνη έντιμη λύση είναι η διάλυση.

  7. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 08/10/2009 00:31:08

    όλες οι συκοφαντίες για την προσωπική ζωή του Καραμανλή το 1997-2000 σε μεγάλο βαθμό από παπαγαλάκια της Ντόρας διέρεαν. Μετά όταν είδε ότι ο Καραμανλής θα έμενε καιρό, αποφάσισε να το παίξει νομιμόφρων μήπως και κλέψει ψήφους από το Καραμανλικό στρατόπεδο την ώρα της διαδοχής. Δηλαδή τώρα..

    • Κασσάνδρα avatar
      Κασσάνδρα @ Κώστας Θ. 08/10/2009 00:34:57

      Για μένα ποια δεν υπάρχει αμφιβολία ότι παρέδωσε σε Ντόρα και ΓΑΠ.

      Αλλά το τελευταίο σιχαμένο της δρακουλιάρας είναι ότι έλεγε δεν ενδιαφέρεται για την ηγεσία, ότι και να γίνει θα είναι ο ΚΑΚ και πάλι επικεφαλής!

  8. Νικόλας avatar
    Νικόλας 08/10/2009 00:59:46

    Το σχέδιο γνωστό εδώ και καιρό (ΓΑΠ - πρωθυπουργός και η ΝΔ στην Ντόρα), τους τα χάλασε η μεγάλη διάφορα (βλέπε εκλογική σφαλιάρα). Η Βάση πρέπει να αντιδράσει δυναμικά και να μην επιτρέψει τέτοιο ξεπούλημα!!!!

    • Υ. avatar
      Υ. @ Νικόλας 08/10/2009 11:24:38

      Αν αυτό το ξεπούλημα γίνει, να είσαι σίγουρος ότι ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της βάσης θα την κάνει. Που θα πάει? Πολύ φοβάμαι, διάσπαση. Νέος σχηματισμός.

      Μήπως τελικά ένα από τα εναλλακτικά πλάνα που έχουν σχεδιασθεί, στοχεύει στον κατακερματισμό του πολιτικού συστήματος?

  9. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/10/2009 01:23:53

    Αγαπητοί φίλοι του antinews,

    Επιτρέψτε μου μετά από λίγο καιρό μια εκτενή παρέμβαση.

    Η εικόνα που βλέπουμε γύρω μας σε σχέση με τη διαδοχή στη ΝΔ είναι κάτι παραπάνω από σιχαμερή. Βλέπουμε έναν Καραμανλή που του πριόνιζε η Ντόρα το κλαδί όλο τον προηγούμενο καιρό με συνέπεια, επιμονή και επιτυχία, να παραδίδει την εξουσία αυτή τη στιγμή στην ίδια αυτή Ντόρα.

    Δικαιολογημένα αναρωτιόμαστε: Για ποιο λόγο; Πώς είναι δυνατόν; Τι είναι αυτό που την κράτησε στη ΝΔ όλον αυτόν τον καιρό και δεν την ξαπόστειλε ο Καραμανλής; Τι είναι αυτό που την κάνει σήμερα αρχηγό της ΝΔ με μια αρκετά εμφανή προσπάθεια του Καραμανλή να την ευνοήσει στην κούρσα για την αρχηγία;

    Δεν είναι προφανές ότι οι νεοδημοκράτες θέλου να στηρίξουν το Σαμαρά ή κάποιον άλλον. Αλλά είναι εντελώς προφανές ότι θα στηρίξουν οποιονδήποτε άλλον εκτός από τη Ντόρα! Κι όμως, βλέπουμε να οργανώνεται ένα συνέδριο κλειστών θυρών, εύκολα ελέγξιμο, που θα παραδώσει τα κλειδιά ενός από τα δύο κόμματα εξουσίας στη Ντόρα. Θα έχουμε τον απόλυτο εφιάλτη. Από τη μια Γιωργάκη, από την άλλη Ντόρα.

    Νομίζω ότι απέναντι σε αυτή την περιφρόνησή μας, η μόνη λύση είναι να ορθώσουμε το ανάστημά μας και να πολεμήσουμε όσο μπορούμε για να μην τους περάσει. Ας κάνουμε όσο πιο σαφές γίνεται ότι προτιμούμε να έχουμε για πάντα πρωθυπουργό το ΓΑΠ, από το να ψηφίσουμε ένα κόμμα με αρχηγό τη Ντόρα Μητσοτάκη. Η δυναμή μας είναι μεγάλη και μια σημερινή "γύρα" στο Ίντερνετ με έπεισε ότι ο κόσμος δεν τη θέλει. Τουλάχιστον οι σκεπτόμενοι. Ξέρετε, καμιά φορά σκέπτεσαι "μήπως μόνον εγώ σκέφτομαι έτσι;". Αλλά όχι, υπάρχει ένα σωρό κόσμος που σκέφτεται έτσι, και, από ό,τι βλέπω, και πολλοί εδώ μέσα.

    Νομίζω ότι η υποστήριξη του Αντώση Σαμαρά είναι μονόδρομος σε αυτή τη φάση. Μας αρέσει - δεν μας αρέσει, είμαστε - δεν είμαστε νεοδημοκράτες, είναι ο μόνος άνθρωπος αυτή τη στιγμή που μπορεί να δώσει μια συντριπτική ήττα στο σύστημα. Μια ήττα πιο συντριπτική από αυτή του 2007 - που στο κάτω-κάτω είχε δυο δικούς του ανθρώπους να διαλέξει, τον ΓΑΠ και το Βενιζέλο. Διάλεξε το δεύτερο ως ικανότερο, όχι ότι θα τον χαλούσε κι ο πρώτος, αν μπορούσε να κάνει τη "δουλειά".

    Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

    (Προς FactorX: Έχω μπει σε μόνιμο moderation; Μόνον εγώ ή και όλοι οι άλλοι;)

    • Factorx avatar
      Factorx @ Επώνυμος 08/10/2009 01:36:20

      Με έχει κουράσει αυτο το "είμαι σε μοντερέσιον" ορισμένων. εχουμε γράψει και ξαναγράψει οτι το συστημα υπερφορτώνει κι αυτό οφείλεται και στα πολλά σχόλια. προσπαθούμε να το λύσουμε. θες να γράφεις εδώ; γράφε , τα υπόλοιπα είναι εκ του περισού

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Επώνυμος 08/10/2009 10:03:37

      Το πιθανοτερο ειναι οτι ο Καραμανλης κρατησε τη Ντορα για να καλυψει το γεγονος οτι αυτος ειναι που προωθουσε τη διαλυση του κομματος γιατι αν δεν υπηρχε σε ποιον θα τα εριχνε;
      Ισως να την προωθησει στην ηγεσια και μετα την αναποφευκτη ηττα στις επομενες εκλογες να την καθαρισει.
      Εγω εβγαλα τα συμπερασματα μου απο τα οσα εγιναν το Δεκεμβριο.Δεν με ενδιαφερουν οι συνωμοσιολογιες.Ο Καραμανλης αφησε λασκα τους αναρχικους να καψουν τα παντα και ο Μαρκογιαννακης καπως τα μαζεψε.
      Φυσικα οι περισσοτεροι πιστευουν οτι για ολα φταιει η Ντορα γιατι αυτο θελουν να πιστεψουν και προφανως αυτο δημιουργει δεδομενα.

  10. Hot Bird avatar
    Hot Bird 08/10/2009 02:05:28

    Αυτοι θα διαλυθουν πριν το συνεδριο!!

  11. Σολ avatar
    Σολ 08/10/2009 06:49:16

    Ας αφήσουν επιτέλους τα κόλπα ! αν και 24ωρο συνέδριο ας μας αφήσουν ελέυθερους να ψηφίσωμε αυτόν που εμείς θα κρίνωμε...

  12. tolstoy avatar
    tolstoy 08/10/2009 07:18:15

    Ελεος....όχι ξανά η Φεβρωνία! Ούτε καν στην σίγουρη Λακωνία δεν μπόρεσε να βγει η άχρηστη και την έχωσαν στην επιτροπή συνεδρίου!!

    • maquis avatar
      maquis @ tolstoy 08/10/2009 09:28:40

      Ε, όχι κι άχρηστη!!! Για ψάξτε τι περιουσία έκανε η κυρία σε χρόνο dt. (Και σύν τοις άλλοις έχει φεσώσει και επαγγελματίες που εργάστηκαν γι' αυτήν).

  13. kanis avatar
    kanis 08/10/2009 09:12:45

    Δίκιο έχει ο Σαμαράς και φωνάζει ! Τη γάτα, τώρα, πρέπει να τη σκίσει! Η Θοδώρα Μητσοτάκη , ή στην επιτροπή του συνεδρίου θα είναι, ή, υποψήφια για την αρχηγία !

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 08/10/2009 09:21:03

    Δεν τα γνωρίζω τα εσωκομματικά της ΝΔ όπως και κανενός άλλου κόμματος, γιατί στην Ελλάδα αυτό προϋποθέτει αποστήθιση σογιών και κουμπάρων, αλλά νομίζω ότι και για έναν άλλο λόγο η επιτροπή αυτή ειναι φαλκιδευμένη στη συνείδηση των ψηφοφόρων, οπαδών, πιστών, πως αλλιώς να τους πω, της ΝΔ.

    Γιατί συμμετέχουν άτομα που καταψηφίστηκαν στις εκλογές αυτές, αν δεν κάνω λάθος.

  15. Δωδωναίος avatar
    Δωδωναίος 08/10/2009 09:25:54

    Διάσταση βούλησης κομματικού μηχανισμού και των απλών ψηφοφόρων της Βάσης στην Ν.Δ επιβεβαιώνεται δια χειρός του «αποχωρήσαντος»
    Η κόρη του «εφιάλτη» να λύνει και να δένει στην Επιτροπή Συνεδρίου μαζί με τον «κολλητό» της τον Μεϊμαράκη (τον άλλοτε και αποκαλούμενο και «ντοράκη») , είναι μια κραυγαλέα ένδειξη της διαπίστωσης αυτής.
    Είναι οπωσδήποτε μια κακή αρχή και η χειρίστη νομίζω, των επιλογών σε ότι αφορά το άμεμπτο και αδέκαστο της σύνθεσης της επιτροπής αυτής.
    Έχει δίκιο ο Αντώνης Σαμαράς.
    Κακοί οιωνοί και μαύρα σύννεφα απλώνονται από τώρα και στο εξής, πάνω από την Ν.Δ..
    Δεν βαριέσαι!!!
    «Από πίττα που δεν τρως τι σε μέλλει και αν καεί», που έλεγε και ο μακαρίτης ο Χαρίλαος Φλωράκης…

  16. NIKOS avatar
    NIKOS 08/10/2009 09:50:11

    Δεν εχουν καταλαβει τιποτα εκει στη Νεα Δημοκρατία ? οτι αν δεν ανοιξουν το συνεδριο στη βάση της παράταξης στο τέλος θα μεινουν μονοί ? τους εχουμε βαρεθει με τις μαλακιες που κανανε και συνεχιζουν να κανουν μαλλον δεν εχουν παρει το μυνημα ουτε των Ευρωεκλλογων ουτε των τελευταιων εκλλογων. καλα σαραντα.

  17. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 08/10/2009 09:50:30

    Στην ΝΔ δεν θα κερδίσει όποιος είναι στην οργανωτική επιτροπή. Θα κερδίσει όποιος έχει σαφέστερο ιδεολογικό προσανατολισμό και εμπνεύσει την κοινωνία. Κανείς δεν μπορεί να λειτουργεί ερήμην της κοινωνίας όσο και αν προσπαθεί για το αντίθετο.
    Στις δύσκολες στιγμές τα κόμματα θα πρέπει να επιστρέφουν στα βασικά. Στις βασικές δηλαδή αρχές στις οποίες χρωστούν την ύπαρξη τους. Μάλλον είναι η ώρα για μια επιστροφή στην Λαϊκή Δεξιά και την ευρωπαϊκή χριστιανοδημοκρατία. Στο χώρο δηλαδή του πατριωτισμού και της κοινωνικής ηθικής. Σε έναν χώρο που ο καθένας θα αναλαμβάνει τις κοινωνικές ευθύνες του και θα ελέγχεται για αυτό με τις ανάλογες συνέπειες (βλέπε Γερμανία). Μάλλον είναι ώρα να θαφτεί το δόγμα Μητσοτάκη περί φιλελευθερισμού που υποκρύπτει την αυθαιρεσία και την ανεξέλεγκτη κυριαρχία του χρήματος αλλά και το δόγμα περί μεσαίου χώρου με φιλελεύθερο προσανατολισμό που σε «συνεργασία» με την ελληνική εκδοχή περί σοσιαλισμού οδήγησαν τα τελευταία 20 χρόνια τη χώρα στην ηθική διάλυση και αποθέωσαν τον ατομικισμό.

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ παρατηρητής 08/10/2009 15:33:45

      Πολύ μου αρέσουν αυτά που έγραψες. Έχω την εντύπωση ότι ο φιλελευθερισμός αυτός των Μητσοτάκη και σία ήταν η υλιστική απάντηση του αστικού κόσμου στον κομμουνισμό. Σήμερα δεν υπάρχει λόγος τέτοιας απάντησης και ξαναγυρίζουμε στα βασικά, όπως λες.

  18. anetos avatar
    anetos 08/10/2009 09:57:44

    Μήπως όλα αυτά οδηγούν νομοτελειακά και αναπόφευκτα στην δημιουργία ενός νέου κόμματος ,αφήνοντας στην Θεοδώρα Εφιαλτάκη (Dora) τα κατάλοιπα της ΝΔ.... ?
    Κάτι αντίστοιχο με αυτό που έκανε ο Ανδρέας στην Ένωση κέντρου με την δημιουργία του ΠΑΣΟΚ ?
    Εξ ου και η αστραπιαία παραίτηση του ΚΚ ,η αδράνεια στελεχών της ΝΔ ..λες και υπάρχει κάποιο σχέδιο Β’

  19. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 08/10/2009 10:21:15

    Κατα αρχας δεν εχω ψηφίσει ποτε ΝΔ. Ομως νομίζω πως σαν κόμμα είναι απαραιτητο να υπαρχει. Γι αυτό θα μου αρεσε αν απευθυνόταν στη βάση για διάλογο και μετα για εκλογη προέδρου. Ετσι κι αλλιωε την πρώτη τετραετία θα την κάνει ο ΓΑΠ.Ας ετοιμαστούν για μετά.

    • Μποτίλια στο πέλαγος avatar
      Μποτίλια στο πέλαγος @ ΣΟΒΟΚΑΗΣ 08/10/2009 10:36:32

      Γνωρίσαμε και τετραετίες που κράτησαν ένα χρόνο. Ο ΓΑΠ μπορεί να χαίρεται, αλλά άλλοι είναι αυτοί που αποφασίζουν ποιος είναι μεταβατικός και ποιος μόνιμος.

  20. George avatar
    George 08/10/2009 10:33:12

    Την Ντόρα κανείς δεν τη θέλει αλλά στην Α Αθηνών πρώτη βγήκε.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ George 08/10/2009 10:38:30

      Εγω που την ψηφισα σου λεω οτι η Α΄Αθηνων δεν λεει τιποτα.Εχει την πιο φιλελευθερη -λογω συνθεσης του πληθυσμου - μερια της ΝΔ.

  21. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 08/10/2009 10:36:58

    Και εγω ειμαι υπερ του ανοιγματος στη βαση.Μαλλον ομως δεν θα γινει γιατι ο Καραμανλης δεν το θελει.Αν το ηθελε κανεις δεν θα τολμουσε να φερει αντιρρηση.
    Γιστι δεν το θελει,ειναι αλλης ταξεως ερωτημα.Το βεβαιο ειναι οτι παλι αυτος θα αθωωθει και το κλειστο συνεδριο θα αποδοθει σε αυτον που θα το κερδισει-ισως στη Ντορα-για να ειναι υπονομευμενη η αρχηγια της απο την αρχη.

  22. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/10/2009 12:22:40

    Δηλαδη φωναζαμε γοα Ακη, Κατσιφαρα, Βασω, Κουλουρη, Βερελη, Χριστοδουθλακη, Σημιτη και............. δε θα κραξουμε αυτη την ΑΠΟΤΡΟΠΗ-ΕΠΙΤΡΟΠΗ ???

    Αντε να μεινει ο Τσιφτης ο τσιφτης ( δεν τον γνωριζω αλλ μ αρεσει το ονομα του ! )

    Καμια τυχη δεν εχουν, και ο καθε υποψηφιος - Εκτος Ντ. Μητσοτακη, θα πρεπει να επαναστατησει!!!! Τερμα τα αστεια με τα κομματοσκυλα και τα φαντασματα του παρελθοντος. Ακομη και επικοινωνιακα να το δει κανεις.. το90% αυτων πρεπει ν αποστρατευτει οχι να παιρνει αποφασεις !!

    ΕΛΕΟΣ

    ΠΠ

  23. spm avatar
    spm 08/10/2009 12:42:41

    Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε ολους τους φίλους που καταθέτουν την άποψη τους, σ΄αυτό το χώρο που μας δίνει το δικαίωμα να έχουμε βήμα, που μας φιλοξενεί όλους απλόχερα, χωρίς λογοκρισία.
    Η ερώτηση είναι μια και απλή:
    Η κα Μπακογιαννη-Μητσοτάκη-Κούβελου, θα φτάσει μεχρι το συνεδριο να είναι υποψήφια για την προεδρία του κομματος της Νέας Δημοκρατίας?
    Περιμένω τις απόψεις σας.
    Ευχαριστώ

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ spm 08/10/2009 12:54:16

      Η απαντηση μου ειναι οτι δεν ξερω.Εαν κατακτησει την αρχηγια εχει μπροστα της ενα πολυ μεγαλο-σχεδον-ακατορθωτο εργο.Οι κυβερνησεις στην Ελλαδα μενουν συνηθως 2 τετραετιες (του ΠΑΣΟΚ σιγουρα) και ξεκιναει με διαλυμενη την ψυχολογια των οπαδων της ΝΔ και τεραστια αμφισβητηση.
      Ισως αισθανεται οτι θα πεσει στην παγιδα να χασει τις επομενες εκλογες και να εκδιωχθει οριστικα καθως ο Καραμανλης τα εχει φερει ετσι ωστε το δακτυλιδι να ειναι πιο δηλητηριωδες απο αυτο που εδωσε ο Σημιτης στο Γιωργο.
      Ομως οι αρχαιοι ελεγαν "αρχη ανδρα δεικνυσι".Ισχυει και για τις γυναικες και αν δειλιασει αλλη μια φορα οπως το 1997 που εβαλε μπροστα το Σουφλια μετραει αρνητικα.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ spm 08/10/2009 12:56:00

      Ως Μπακογιαννη ΝΑΙ
      Ως Μητσοτακη η Κουβελου δεν εχει καμια τυχη !!

      Ειναι ξυπνια η Θοδωρα φιλε μου spm. Απο τα 3 επιθετα χρεισημοποιει το πιο βολικο για την παρτη της !

      Η Λιανη - Παπανδρεου να φανταστεις εχει χαλαρωσει με το 2ο. Εφτιαξε και πουλησε τα σπιτια στην Εκαλη κ απο δω πανε και οι αλλοι ( οι Παπανδρεοι.. )

      ΠΠ

  24. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 08/10/2009 12:56:23

    Φυσικά! Τόσα χρόνια απεργάζεται το σχέδιο κατάληψης της ΝΔ η κλίκα της. Ξέρεις τι γαρίδες και καραβίδες έχει κεράσει η Ντόρα σε κομματικά στελέχη; Πόσα παπαγαλάκια έχει ταϊσει;

  25. Α.Κ. avatar
    Α.Κ. 08/10/2009 16:05:38

    Ποιος θα μπορούσε να με ενημερώσει και να φρεσκάρει τη μνήμη μου, με συγκεκριμένα παραδείγματα και στοιχεία,για ποιο λόγο έχει τόσες αντιπάθειες η Ντόρα; Δεν ασχολούμαι πολύ με τα πολιτικά πράγματα της χώρας και δεν ξέρω τι έχει κάνει.