#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/07/2010 15:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Σαμαράς έδιωξε τα πολιτικά ζόμπι απο τη ΝΔ



«Ο Αντώνης Σαμαράς έχει απομακρύνει τα πολιτικά ζόμπι από τη ΝΔ και ας νιώθουν κάποιοι άβολα γι΄ αυτό. Το χτες τελείωσε. Η ΝΔ γυρίζει σελίδα στην πορεία της στο μέλλον», δήλωσε στο Κανάλι 1 ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Ν.Δ., Κ. Μαρκόπουλος.

«Επί τέσσερις μήνες υπήρξα στοχοποιημένος. Δεν μπορεί να χρεώνεται στην πλάτη του Υπουργού Μαρκόπουλου, με οκτάμηνη θητεία, οτιδήποτε συνέβη 10 χρόνια πίσω. Δεν το ανέχομαι πολιτικά», πρόσθεσε.

Σύμφωνα με τον κ. Μαρκόπουλο, «το Βατοπέδι ήταν σκάνδαλο, άλλωστε η ΝΔ έχει αναλάβει πολιτικές ευθύνες. Άλλο όμως η πολιτικές ευθύνες και άλλο το μαύρο πολιτικό χρήμα».

Είπε ακόμη ότι η ΝΔ δεν αλλάζει στάση για τις εξεταστικές, «ωστόσο έχουμε κάθε λόγο να φωνάζουμε δυνατά ότι πρόκειται για στήσιμο από το ΠΑΣΟΚ εις βάρος της ΝΔ. Η Κυβέρνηση δεν ενδιαφέρεται για την αλήθεια, το μόνο που επιθυμεί είναι η παγίδευσή της ΝΔ».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Paranoia avatar
    Paranoia 26/07/2010 15:53:46

    Ο ΚΚ ετοιμάζεται να μιλήσει...
    h--p://sarotiko.blogspot.com/2010/07/blog-post_202.html

    • stelakis avatar
      stelakis @ Paranoia 26/07/2010 23:11:39

      Παίρνει φόρα!

  2. makis avatar
    makis 26/07/2010 16:24:06

    Και συ Μαρκοπουλε τι εισαι?
    Πες μας λιγο και για τα φεσια του ΕΟΤ μεχρι και στους ταξιτζηδες του Λονδινου και ασε τις μπαλαφαρες.

    • loretta avatar
      loretta @ makis 26/07/2010 16:58:03

      Βρε ΜΑΚΙς αφου τα ξερεις εσυ τοσο καλα και εχεις και ολα τα τεκμηρια δεν μας τα ΄λες εσυ????

      αντε γιατι πηξαμε στο ραδιο αρβυλα....

      • gav250 avatar
        gav250 @ loretta 26/07/2010 20:04:06

        πολυ επιλεκτικοι ειστε με το ¨ραδιο αρβυλα¨!! αλλου το ασπαζεστε και αλλου οχι!! αλλου θελετε στοιχεια και αλλου τα υιοθετειτε χωρις φοβο και παθος!!! να σου πω εγω λοιπον!
        ρε ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΕ για πες μας για τις χορηγιες που εχεις υπογραψει και ειναι εκαντονταδες (κυριολεκτικοτατα) σε συλλογους τις Ευβοιας οι οποιοι δεν εχουν παρει φραγκο, και φυσικα το ηξερες αυτο οτι δεν θα υπογραψει ο ελεγκτης!! και αυτοι που τα πηραν εκαναν προωθηση του τουρισμου με πανυγηρια και σουβλακια!!! για ολα αυτα εμεις πληρωνουμε αν θυμασαι!! ενα ρημαδοεργο μεσα στη χαλκιδα ξεκινησε η ΝΔ και δεν εβγαλες τα λεφτα να ολοκληρωθει γιατι απλα δεν το ενταξες εσυ!! δεν σε γουσταρουν στην Κ.Ο. και πας και κατεβαινεις υποψηφιος μονος σου!! Προεδρε σε πιστευουμε και σε στηριζουμε , αλλα ΔΙΩΞΤΟΥΣ!!!! ΟΛΟΥΣ!!! Κυριολεκτικα ολους! και ειδικα αυτους που η προυπηρεσια τους εχει κανει εξαλλο τον κοσμο!!!

  3. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 26/07/2010 16:56:06

    Αδιάφθορος Μαρκόπουλος λοιπόν....... γελάνε και οι πέτρες...

    Το ότι δεν μπορεί "να χρεώνεται στην πλάτη του Υπουργού Μαρκόπουλου, με οκτάμηνη θητεία, οτιδήποτε συνέβη 10 χρόνια πίσω." είναι σωστό αλλά και αυτο κινείται στην ίδια μίζερη λογική που μας έφτασε ως εδω; "ναι αλλά το πασοκ έκανε μεγαλύτερα σκάνδαλα"

    ίδια υλικά ίδια γεύση. Σεμνότητα και ταπεινότητα. Μηδενική ανοχή...
    "ε ρε γλεντια"

  4. lpap avatar
    lpap 26/07/2010 17:13:50

    Το press-gr γράφει σήμερα πως ο Κ,Κ δεν ετοιμάζεται απλά να μιλήσει αλλά να δημιουργήσει ένα νέο φορέα κεντροδεξιό περίπου την Άνοιξη. Πόσο αυτό βέβαια μπορεί να ευσταθεί δεν γνωρίζω. Πως θα μπορούσα εξάλλου! Αλλά δεν αποτέλεσε για μένα έκπληξη η πιθανότητα ύπαρξης μια τέτοιας σκέψης. Έχει ο καιρός γυρίσματα. Θα δείξει, αν και δεν με αφορά καθόλου ούτε ο συγκεκριμένος ούτε το σύστημα το σημερινό. Πιστεύω βέβαια πως συκοφαντήθηκε όσο κανείς άλλος πρωθυπουργός και λοιδορήθηκε επίσης. Αλλά έκανε κι ατελείωτα λάθη κι αναρωτιέμαι με πιο τρόπο θα διεκδικήσει από την αρχή την εμπιστοσύνη των ελλήνων πολιτών. Αδιέξοδα όλα μου φαίνονται. Μάλλον παραμεγάλωσα για να εμπιστεύομαι τόσο εύκολα τον κάθε πολιτικό!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ lpap 26/07/2010 20:07:45

      αναδημοσιευση πλακατζιδικης αναρτησης του κουρδιστου ειναι

    • tiramola avatar
      tiramola @ lpap 26/07/2010 21:39:30

      Είναι ο ίδιος Καραμανλής που προειδοποίησε στο συνέδριο ότι όποιος αμφισβητήσει τον νέο αρχηγό θα έχει να κάνει μαζί του?

  5. ΟΝΤΕΝΣΕ avatar
    ΟΝΤΕΝΣΕ 26/07/2010 17:17:38

    ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ??.Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΕ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΦΗΜΙΑ ΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ.Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ 79 ΤΗΣ ΕΚΑΤΟ ΑΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ?ΚΑΘΕ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥΣ.???

  6. Ηλίας avatar
    Ηλίας 26/07/2010 17:23:18

    Γεράσιμος Γιακουμάτος, Έλσα Παπαδημητρίου, Σωτήρης Χατζηγάκης, Δημήτρης Σιούφας, Λευτέρης Ζαγορίτης, Ευάγγελος Αντώναρος, Μιχάλης Λιάπης...η λίστα με τα ζόμπι που ακόμα φορούν την ταυτότητα της νδ είναι ατελείωτη. Μπορείτε να συμπληρώσετε τη λίστα ελεύθερα!

    • lpap avatar
      lpap @ Ηλίας 26/07/2010 17:27:14

      Αρης Σπηλιωτόπουλος, Ευριπίδης Στυλιανίδης, Προκοπης Παυλόπουλος, ο νυν αντιπρόεδρος ..δε θυμάμαι άλλους τώρα. Θυμάμαι όμως πως η οικογενειοκρατία συνεχίζεται και στο βουλευτιλίκι κι όχι μόνο σε επίπεδο πρωθυπουργών. Κι αυτό ενοχλεί ΠΟΛΥ.

  7. Νιόνιος-διονύσης avatar
    Νιόνιος-διονύσης 26/07/2010 17:28:20

    οχι και τα εδιωξε,ο Αβραμοπουλος τοτε τη κανει?ελεος κ Μαρκοπουλε δηλαδη τιμωρησαμε 2-3(κατωτερα στελεχη)και εχουμε αφεση αμαρτιων οποτε παλι δικαιουμαστε εξουσια?φιλη?-λορετα οσο χρεως ειχε η χωρα απο το 1821 μεχρι το 1990 το εβαλε ΜΟΝΟ η κυβερνηση καραμανλη σε 5.5 χρονια.φιλε ipap οταν το ρωτανε για τα πρεπαγμενα της κυβερνησης του,οταν η χωρα χρεωκοπει και αυτος κανει το χειμωνα σκι στην ελβετια,ταξιδια,τον μαιο μηνα εχει ηδη μαυριση απο τα μπανια,οταν στη βουλη εχει πιασει τερμα πισω ισα να φαινεται και ψηφιζει και χανεται τοτε πιστεψεμε λιγα του λενε,πολυ λιγα φιλε

  8. ΟΝΤΕΝΣΕ avatar
    ΟΝΤΕΝΣΕ 26/07/2010 17:39:05

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΕΠΙΘΕΤΟΥ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ.ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 23 ΧΡΟΝΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΤΗΣ ΝΔ?????? ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ[ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΑΙΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ] ΣΑΣ ΠΑΡΑΔΙΔΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ.ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΔΙΑΘΕΣΗ.

  9. ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ avatar
    ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ 26/07/2010 17:40:19

    χαχαχα

  10. armageddon avatar
    armageddon 26/07/2010 19:05:04

    ΑΚΟΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΗ ΒΑΘΙΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΚΟΚΑΛΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
    ΚΙΑ ΑΛΛΑ ΖΟΜΠΙ ..

  11. spiros avatar
    spiros 26/07/2010 19:26:30

    Είναι γεγόνός ότι ακόμη τα ζόμπι δεν απομακρύνθηκαν όλα. Είναι όμως και αδυνάτως εφικτό να εξωθήσης την μισή κοινοβουλευτική ομάδα σε άλλο φορέα. Ας αφήσει και για μας να αποφασίσουμε αν τους θέλουμε ή όχι. Μόνο ο Λαός μπορεί να προχωρήσει σε μαζική εκκαθάριση. Σκεφτήτε ότι με την άνοδο της ΝΔ θα αποστρατευθεί πλέον του 60 της παρούσας δύναμης. Όλα τα λοιπά είναι προφάσεις . Πόσο εύκολο ήταν για τον Γιώργο να διώξει ακόμη και αντιπάλους εσωτερικούς τύπου Βενιζέλου; Η διαδικασία είναι μόνο οι εκλογές τίποτα άλλο. Στη παρούσα κατάστση είναι εξαιρετικά επικίνδυνο για την συνέχιση του κόμματος η εκδίωξη . Ούτε βέβαια ασπάζομαι την κυριαρχούσα άποψη των MEDIA ότι η ΝΔ με την στήριξη των δικαίων ενεργειών τύπου Αγγέλου βαρύνουν τη ΝΔ και την παρούσα ηγεσία.

  12. ΓΑΝΤΙ avatar
    ΓΑΝΤΙ 26/07/2010 19:28:41

    ΣΟΒΑΡΕΣ ΡΗΞΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΑΚΟΜΗ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΖΟΜΠΙ ΜΕΣΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ

  13. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 26/07/2010 19:28:56

    Καλά πάτε καλά; Δηλαδή τα σημερινά ζόμπι που μας κυβερνούν π.χ. Πάγκαλος προήλθαν εκ παρθενογενέσεως;
    Δεν μπορούμε κύριοι, όλα και όλους στη ΝΔ να τους βάζουμε σ΄ένα καλάθι και να λέμε ότι είναι ζόμπι.
    Διάκριση χρειάζεται η οποία είναι και πραγματική αρετή.....

    • lpap avatar
      lpap @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 26/07/2010 20:42:02

      Τα ζόμπι του ΠΑΣΟΚ τα γνωρίζουμε όλοι. Το ζήτημα είναι από δω τι γίνεται που, τουλάχιστον για μένα, είναι ο χώρος που με αφορά. Όσο βλέπω τα " δικά" μου ζόμπι.,..κοιμάμαι με..ανοιχτό φως!!

  14. Factorx avatar
    Factorx 26/07/2010 20:10:09

    Οταν ομως εμεις γραφουμε οτι πρεπει να κανει απο-καραμανλοποίηση πέφτουν να μας φάνε.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Factorx 26/07/2010 20:50:53

      Υπάρχει ήρεμος και διακριτικός τρόπος να γίνει αυτό. Είπαμε να ανοίξει το κόμμα στην κοινωνία, είπαμε να αφήσει να ανέβουν νέα στελέχη προς τα πάνω είπαμε να φέρει νέες ιδέες. Μέχρι στιγμής δεν είδαμε τίποτε άλλο από μια εσωκομματική μιζέρια.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Factorx 26/07/2010 21:26:42

      είναι πολύ φυσικό, εφόσον δεν υπάρχει αντιστοιχία επιπέδου πληροφόρησης. Αν γνωρίζετε κάτι περισσότερο, παρουσιάστε το ψυχρά, σαν είδηση, και αφήστε τον κόσμο να βγάλει τα συμπεράσματά του.

  15. Μisha avatar
    Μisha 26/07/2010 20:51:58

    Aν ο Σαμαράς ήθελε να κάνει κάτι ρηξικέλευθο ιδού μια ιδέα:
    Να απαιτήσει να του κατατεθούν τα πόθεν έσχες όλων των στελεχών όσοι είχαν εμπλοκή με την κρατική εξουσία, από τους πρώην υπουργούς και τους βουλευτές μέχρι τα στελέχη που είχαν θέση ως διοικητές νοσοκομείων, στην τοπική αυτοδιοίκηση κλπ.
    Και να εξετάσει αν τα δηλωθέντα εισοδήματα συνάδουν με την περιουσιακή κατάσταση τους.
    Ίσως να μη βγαλει άκρη , αλλά και μόνη η εκδήλωση της πρόθεσης θα κάνει τα «ζόμπι» να τρομάξουν και να του αδειάσουν τη γωνιά.
    Το ζήτημα που θα προκύψει είναι πως έτσι μπορεί να του φύγει και η μισή κοινοβουλευτική ομάδα,μαζί με το ανάλογο ποσοστό των κομματικών καρεκλοκενταύρων.
    λχ έχω υπόψη μου έναν τοπικάριο, υπάλληλο σε νοσοκομείο με τρεις πολυκατοικίες.Ο συγκεκριμένος έπαιρνε καρπερούς πολυκατοικιόσπορους από το δίδυμο Άαμποτ και Κοστέλο.

  16. Ηλίας avatar
    Ηλίας 26/07/2010 20:59:05

    "Είμαι βέβαιος ότι αυτοί που κάνουν σήμερα τη βρώμικη δουλειά, ο κ.Παπανδρέου, το οικονομικό του επιτελείο θα είναι αναλώσιμοι την επόμενη μέρα. Μόλις φέρουν εις πέρας το σχέδιο της τρόικα, την επόμενη μέρα θα ανασυντεθεί το πολιτικό τοπίο και αυτοί οι οποίοι κάνουν σήμερα τη βρώμικη δουλειά δεν θα έχουν την ίδια ισχύ που είχαν έως σήμερα."

    Την υπογράφετε όλοι αυτή τη δήλωση; Είδατε κανένα δικό μας ζόμπι να κάνει παρόμοια δήλωση τους τελευταίους μήνες; Κλεισμένοι στα σπίτια τους και πακετάρουν για διακοπές.
    Τι κρίμα Αντώνη να είσαι τόσο μόνος...

    υγ η δήλωση είναι μέρος συνέντευξης του Αλ.Τσίπρα στη ΝΕΤ. Την είδα με εξαιρετικό ενδιαφέρον και μελαγχόλησα.

  17. tzager avatar
    tzager 26/07/2010 21:28:15

    Πολλά ζόμπι ρε παιδιά..! Σαν πολλά δε μαζεύτηκαν,,;

    Καινοτόμες προτάσεις και τόλμη για να υλοποιηθούν απαιτούν οι συνθήκες.
    Ποιός ασχολείται με τα ζόμπι και το δρόμο με τις λεύκες τώρα ποιά;

    O κόσμος έχει βγάλει τα συμπεράσματά του και κοιτάει μπροστά και πρέπει να κοιτάει μόνο μπροστά! Το τοπίο πίσω είναι εφιαλτικό (βλέπε Ζομπιστάν)...

    • tzager avatar
      tzager @ tzager 26/07/2010 21:30:09

      "...τώρα πιά;"