#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2012 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΣΥΡΙΖΑ τρέμει τώρα την έξοδο από το Ευρώ



Νάναι άραγε η έμφυτη ροπή του ΣΥΡΙΖΑ στις αντιφάσεις ή να πρόκειται για τον πανικό των δημοσκοπήσεων προ της κάλπης; Το θέμα είναι ότι για άλλη μια φορά στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ, ο κ. Σταθάκης εν προκειμένω, βγήκε χθες στο δελτίο ειδήσεων του Mega και δήλωσε ότι “ουδέποτε είπαμε πως θα καταγγείλαμε μονομερώς το μνημόνιο¨!

Τι και αν του έβαλαν βίντεο με δηλώσεις του όπως και άλλων στελεχών, ο κ. Σταθάκης επέμεινε περί του αντιθέτου σε μια ύστατη προσπάθεια να πείσουν τους Έλληνες ότι δεν έχουν σκοπό να μας βγάλουν το ευρώ. Το θέμα είναι πως κανείς δεν πιστεύει ότι στην πραγματικότητα ο ΣΥΡΙΖΑ έχει σχέδιο εξόδου της χώρας από το ευρώ. Άλλωστε και το οικονομικό του πρόγραμμα το έφτιαξε και τον παρουσίασε πριν από δέκα μέρες. Αυτό που φοβούνται οι ξένοι αλλά και οι ψύχραιμοι αναλυτές στην Ελλάδα, είναι η αποπομπή μας, εξαιτίας ενός τυχαίου γεγονότος που θα το πυροδοτούσε μια συμπεριφορά σαν αυτή του ΣΥΡΙΖΑ

Μια συμπεριφορά λαϊκίστικη και στη λογική πως θα βρούμε τρόπο να μην πληρώσουμε τους δανειστές μας, αντί μιας προσέγγισης ανάταξης της χώρας με συγκεκριμένες πολιτικές.

(διαβάστε εδώ τι έγραψε o επικεφαλής πιστοληπτικής αξιολόγησης της Standard & Poor’s. για το πως μπορεί η Ελλάδα να βρεθεί εκτός Ευρωζώνης “από ατύχημα”)

Κατά τα άλλα, μέχρι και στα ειδικά Site παιχνιδιών βάζει διαφημίσεις ο ΣΥΡΙΖΑ μέσω της google, σε μια προσπάθεια (άραγε) να προσεταιριστεί τους ανήλικους ψηφοφόρους... Εκτός και αν με την κίνησή τους αυτή τα στελέχη της Κουμουνδούρου θέλουν να δικαιολογήσουν  τον αρχηγό Τσίπρα ο οποίος στην προχθεσινή του διακαναλική συνέντευξη επισήμανε ότι “δεν είμαι και ο Χάρι Πότερ”.

Άγνωσται αι βουλαί, πάντως είναι φανερό ότι στοχεύουν σε ένα εκλογικό πανέρι που αν μη τι άλλο... παίζει παιχνίδια!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. spiros avatar
    spiros 15/06/2012 07:29:11

    Καλά από πότε ο βαρύς Τσίπρας φοβικός ; Από την στιγμή που δεν είναι φετίχ το νόμισμα το άρθρο μάλλον έχει λάθος τίτλο !!!! Πιθανόν να είναι και αποπροσανατολισμός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλό έ...................

  2. Σφύριζας avatar
    Σφύριζας 15/06/2012 08:36:45

    Ψήφος για ευρώ/ευρώπη, πολιτικός ψόφος σε λαϊκιστές, παπανδρεικό πλαστοκ. Όσο για το ΣΥΡΙΖΑ αν οι συνιστώσες καταλήξουν στην συνισταμένη μας λένε και σε εμάς ποια είναι η γραμμή του κόμματος. Αλλά λένε οι υποψήφιοι βουλευτές, άλλα κομματικά στελέχη άλλα η ηγετική ομάδα, άλλα ο Σταθάκης άλλα ο Δραγασάκης. Άλλα ντάλα της Παρασκευής το γάλα.

  3. Μαΐστωρ avatar
    Μαΐστωρ 15/06/2012 08:38:45

    “ουδέποτε είπαμε πως θα καταγγείλαμε μονομερώς το μνημόνιο¨!

    Ακόμη έχω μπροστά μου την εικόνα της κ. Δούρου να δηλώνει με τον πιο εμφατικό τρόπο κουνώντας μάλιστα το δάκτυλο -στην εκπομπή του Αντένα που μπουγελώθηκε και λίγο πριν το μπουγέλωμα- ότι "για μας μνημόνιο δεν υπάρχει!".
    Θα μας τρελάνουν τα συνασπιστήρια!;

    • Μαιντανός avatar
      Μαιντανός @ Μαΐστωρ 15/06/2012 09:01:53

      Ναι ουδέποτε:
      w*w.tubechop.com/watch/363366
      :lol:
      Σοβαρή αξιοπιστία έχουν οι άνθρωποι...

  4. Βούρδουλας avatar
    Βούρδουλας 15/06/2012 09:01:24

    Αν βρείτε και βάλετε το βίντεο θα γίνει ακόμα πιο εμφανής η κοροϊδία. Ο Σταθάκης χθες έδωσε ρεσιτάλ κωλοτούμπας, κατάφερε να γουρλώσει ακόμα περισσότερο μέχρι και τα μάτια του μητσοτάκη. Ο τύπος χθες μας δούλευε στα μούτρα, "ποια ακύρωση, ποια κατάργηση, τίποτα δεν θα γίνει'. Και την ίδια ώρα το μικρομέγαλο έλεγε στην Ομόνοια τα γνωστά, περί ακυρώσεων και τα ρέστα.

  5. S.R. avatar
    S.R. 15/06/2012 09:45:29

    Για καλυτερη ενημερωση ,αλλα και καποια ανατριχιλα ,για κανετε ενα κοπο να δειτε το 3λεπτο βιντεο, του μεντορα του Τσιπρα... http://www.youtube.com/watch?v=gZPMtxESZfI&feature=youtu.be
    Αξιζει, πιστεψτε με.....

  6. ΕΛΕΝΑ avatar
    ΕΛΕΝΑ 15/06/2012 10:05:43

    http://youtu.be/6I_ur2krSbA

  7. avanti avatar
    avanti 15/06/2012 10:42:07

    Η Ντόρα όμως έκανε τον καλύτερο χαρακτηρισμό χθες στην ΝΕΤ και πιστεύω πρέπει να γράψει ιστορία ......... μας έχετε μπερδέψει με αυτά τα " κολουμπαρίστηκα " είπε στον Παπαδημούλη .... και πάρτον κάτω τον Παπαδημούλη , έτσι για να μάθει. Παραλίγο να χαλάσει το μπότοξ της Στάη, αλλά χαλάλι!

  8. Σπορέας avatar
    Σπορέας 15/06/2012 11:32:52

    Υπάρχει κανένας ψηφοφόρος σήμερα που μπορεί να ισχυρισθεί άγνοια; Μπροστά και το κεφάλι ψηλά. Ή εμείς ή αυτοί!

  9. restart avatar
    restart 15/06/2012 11:45:05

    το νομισμα δεν ειναι φετιχ
    ο αλέξης έχει back up plan
    δε θα αργησει η εποχή που οι έλληνες θα ξαναγίνουν πλούσιοι
    "χρυση μου, πήγαμε waterland την κυριακή
    περασαμε ωραια και μας βγήκε σχεδον τζαμπα
    καναμε μπάνιο φαγαμε- ηπιαμε & ολα αυτά με 4 τρισεκατομυριακια " 8)
    http://www.freeimagehosting.net/vw7v7

    • Στάθης avatar
      Στάθης @ restart 15/06/2012 14:15:51

      ...και συμπληρώνω τον διάλογο: "α...και που να στα λέω χρυσή μου, σήμερα η ουρά έξω από το Κρατικό Παντοπωλείο ήταν μόνο 2 χιλιόμετρα...τέλεια!!!!!!!! ουάου επιτέλους πρόοδος! ...να σου πω και ένα μυστικό, αλλά μη βγάλεις τσιμουδιά, γιατί σ'εμπιστεύομαι...έμαθα ότι το Κρατικό Παντοπωλείο στο Χαλάνδρι έφερε αυγά και το άλλο στην Καλλιθέα έφερε κονσέρβες ζαμπονάκι...απίστευτο!! τρέχω να προλάβω..."