#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/12/2013 13:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΣΥΡΙΖΑ νοίκασε ... τρίωρη τηλεοπτικη εκπομπή



Βοά η τηλεοπτική πιάτσα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ, που έψαχνε κανάλι για να προωθήσει τις απόψεις του, βρήκε τελικά ένα τρίωρο και το ενοικίασε. Το τρίωρο θα είναι 7 με 10 το πρωί στο κανάλι "Ε", δηλαδή τον πρώην 902 του ΚΚΕ. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι την εκπομπή θα αναλάβει ο διευθυντής του σταθμού «Κόκκινο», Κώστας Αρβανίτης και η Μαριλένα Κατσίμη, Γ.Γ. της ΕΣΗΕΑ. Το δίδυμο που έκανε εκπομπή στην πρώην ΕΡΤ είχε απομακρυνθεί πέρυσι.

Η εκπομπή θα έχει φυσικά ενημερωτικό χαρακτήρα αλλά με τον ΣΥΡΙΖΑ να είναι υπεύθυνος για την παραγωγή και το στήσιμο της εκπομπής, αντιλαμβάνεται κανείς ότι θα έχει έντονο… ροζ χρώμα, με την καλή έννοια φυσικά.

Δεν είναι κακό να έχει και η Κουμουνδούρου τη δική της φωνή στα media, αν και δε θα πρέπει να έχει παράπονο. Όλα τα κανάλια, τα οποία βρίζει ασύστολα, φιλοξενούν επί ώρες διάφορους βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ που σκούζουν από το πρωί ως το βράδυ. Αλλά μισθωμένο χρόνο από κόμμα δεν έχουμε ξαναδεί. Θα μοιάζει με την εκπομπή για τα… σουτιέν Pretty Bra και μάλιστα στο κανάλι του «εχθρού», τον άλλοτε κόκκινο 902. Έτσι ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει πετύχει διπλό στόχο. Αφενός θα έχει μπει στη μύτη του Κουτσούμπα και αφετέρου θα πωλήσει, εν είδει τηλεμάρκετινγκ, την πολιτική πραμάτεια του.

Αλλά θα πει κανείς, μήπως και τα άλλοτε μεγάλα κόμματα δεν έχουν τα δικά τους κανάλια; Αυτή η διαπλοκή της πολιτικής με τα media δεν είναι μια από τις πληγές της μεταπολίτευσης; Ε, ας μπει και ο ΣΥΡΙΖΑ στο παιχνίδι της διαπλοκής, κόμμα εξουσίας είναι άλλωστε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anettos avatar
    anettos 31/12/2013 13:44:13

    "Θα μοιάζει με την εκπομπή για τα… σουτιέν Pretty Bra " ....κακιουλες !

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 31/12/2013 13:48:24

    Τον ΣΥΡΙΖΑ τον φέρνει η ατολμία της κυβέρνησης να βάλει το μαχαίρι μέχρι το κόκκαλο της διαπλοκής και της μίζας,η προστασία του βενιζέλου, και η συνεχιζόμενη φτωχοποίηση των Ελλήνων. Καλή Χρονιά.

    • Αντιγραικύλος avatar
      Αντιγραικύλος @ ΠΕΛΙΑΣ 31/12/2013 15:19:18

      Όταν έρθει ο Σύριζα για να μοιράσει τα λεφτά που έχει ο Σαμαράς στα υπόγεια του Μαξίμου και τ' αφήνει και κάθονται, παρακαλώ, βάλτε μια φωνή..

      • 2014 Έρχομαι !! avatar
        2014 Έρχομαι !! @ Αντιγραικύλος 31/12/2013 18:17:44

        Αυτό καλό θα ήταν να το υπενθυμίσετε επίσης και στο οικονομικό επιτελείο, που συνεχώς ζητά να μας πάρει λεφτά, που όμως δεν υπάρχουν ,όπως εσείς είπατε !

    • Jimakos avatar
      Jimakos @ ΠΕΛΙΑΣ 31/12/2013 16:02:23

      Δηλαδή για να καταλάβω, η κυβέρνηση είναι άτολμη με τη διαπλοκή και τη μίζα και προστατεύει το Βενιζέλο του ΠΑΣΟΚ, άρα το καλύτερο φάρμακο είναι το πρώην ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ).

    • Αντιγραικύλος avatar
      Αντιγραικύλος @ ΠΕΛΙΑΣ 31/12/2013 16:35:35

      Όταν θα έρθει ο Τσίπρας να μοιράσει τα λεφτά που βρίσκονται στα υπόγεια του Μαξίμου, πράγμα που δεν κάνει ο 'κακός' Σαμαράς, παρακαλώ, βάλτε μια φωνή..

  3. parsifal avatar
    parsifal 31/12/2013 13:55:55

    Το κόλπο με την ενοικίαση χρόνου σε κανάλια το ξεκίνησε ο Κυριακίδης που ενοικίασε εξάωρο στο 10 του Τράγκα εως οτου το αγόρασε. Γιατί οχι, απο την τσέπη του πλήρωνε ;
    Παρατηρούμε οτι ο ΣΥΡΙΖΑ ακολουθεί κάθε trend στον χώρο των επιχειρήσεων και της "ενημερώσεως"... Με τόσους εμπειρους περί τα επιχειρηματικά και τις επενδύσεις εξάλλου στην σύνθεση του, λογικό.

  4. Tassos avatar
    Tassos 31/12/2013 14:00:07

    Ακούς αυτόν τον Αρβανίτη να μιλάει στο Κόκκινο με τσιτάτα, γενικότητες, μια αηδία,και λες "καλά ρε γμτ την τρέλλα μου, ποιός την έβαλε αυτήν την μετριότητα να κάνει ενημέρωση στην κρατική τηλεόραση"? Την ίδια ώρα, δεξιός δημοσιογράφος δεν υπάρχει ούτε για δείγμα σε τηλεοπτικό κανάλι σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Στην δε Θεσνίκη δεν υπάρχει ούτε στο ραδιόφωνο!

  5. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 31/12/2013 14:13:35

    Όλα τα λεφτά το Bra...

  6. Jimakos avatar
    Jimakos 31/12/2013 14:51:14

    Το έχει πει ο Αρβανίτης οτι οι αριστεροί δημοσιογράφοι δεν έχουν ελεύθερο βήμα στα μέσα και ειδικά στην τηλεόραση. Προφανώς αυτό πάει να "βελτιώσει". Τι δεν καταλαβαίνετε;

  7. Exleft in the right place avatar
    Exleft in the right place 31/12/2013 14:58:24

    Πικρόχολο σχόλιο αλλά με σωστή κατάληξη. Μήπως έχουμε μια εξιδανικευμένη άποψη για την δημοκρατία; Τι είναι η δημοκρατία αν όχι διαπραγμάτευση, συναίνεση, πραγματισμός; Για να μην .......καταλήξει βέβαια θέλει και ένα ... όραμα.Όχι παραληρηματικού χαρακτήρα αλλά προσγειωμένο ...δηλαδή αν δεν προσφέρει στο λαό ένα minimum επίπεδο ζωής .... η κατάπτωση είναι αναπόφευκτη.

  8. Ρηνα avatar
    Ρηνα 31/12/2013 15:26:47

    Αμα δε βαλει ο Τσιπρας στο καναλι του Λειτουργια τη Κυριακη το πρωϊ, εγω δεν θα το βλεπω....

  9. ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ avatar
    ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ 31/12/2013 15:57:29

    Καθόλου δεν μπαίνει στη μύτη του Κουτσούμπα με αυτή του την κίνηση ο Σύριζα. Αντίθετα, αφοπλίζεται από ένα βασικό του επιχείρημα ενάντια στο ΚΚΕ. Πριν τρεις μήνες μας είχε πρήξει ότι το ΚΚΕ πούλησε τον 902 στον Σαμαρά και στους συν αυτώ. Υπάρχει άρθρο ότι το ΚΚΕ χαρίζει (ποιος ξέρει με τι ανταλλάγματα...) τον σταθμό της αριστεράς στην ακροδεξιά.
    Φυσικά συγγνώμη από τους ...αλμεκτές της παχιάς αγελάδας ΕΕ δεν περιμένω. Ποιος έχασε τη ντροπή για τη βρουν αυτοί;

  10. Μάνος Π avatar
    Μάνος Π 31/12/2013 20:13:50

    Υπάρχει ήδη η εκπομπή του Νικολόπουλου που κρατάμε την κοιλιά μας από τα γέλια τελικά το Ε θα γίνει κωμωδία

  11. Περσεφώνη avatar
    Περσεφώνη 31/12/2013 20:22:50

    Το κανάλι Ε φημολογείται ότι έχει μετόχους τους Τράγκα και Νικολόπουλο.Φανταστείτε αν ισχύει αυτό τι υπόγειες διαδρομές παίζονται και πως ορισμ'ενοι κάνουν πολιτικές κωλοτούμπες.Από εκεί και πέρα θα δούμε πολλά ακόμη.Καλό είναι το ΣΔΟΕ να κάνει έναν έλεγχο γιατ΄΄ι το κακό έχει παραγίνει με τα μέσα

  12. poiu avatar
    poiu 31/12/2013 23:26:25

    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΩΣ ΚΟΜΜΑ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΉΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΜΕΣΟ , ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗΝ ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΟΛΥΦΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η Ν,Δ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ 80" ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ !!

  13. Γιαννης Στενιώτης avatar
    Γιαννης Στενιώτης 04/01/2014 10:41:26

    Κύριε Αρβανίτη δεν θα είναι κρίμα να μη γίνετε Γ.Διευθυντής ράδιο τηλεόρασης έπειτα από τόσους αγώνες που δίνετε και με τόση συνέπεια για την κατάκτηση της εξουσίας από τον σύριζα;;;;; Θα είναι Μ Ε Γ Α Λ Η αδικία