Ο ΣΥΡΙΖΑ μιλάει με ναζιστές και μέλη εγκληματικής οργάνωσης
04/04/2014 15:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΣΥΡΙΖΑ μιλάει με ναζιστές και μέλη εγκληματικής οργάνωσης

Μείζον θέμα δημιουργείται για τον ΣΥΡΙΖΑ ο οποίος όπως αποκαλύφθηκε στην Βουλή είχε τακτικές επαφές με την Χρυσή Αυγή

Μείζον θέμα δημιουργείται για τον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Στάθη Παναγούλη ο οποίος παραδέχθηκε ότι συνομιλεί με την Χρυσή Αυγή.

«Μιλάω με όλους τους βουλευτές και με τους 298 της Βουλής, εκτός του Μάκη Βορίδη», δήλωσε στον ραδιοφωνικό σταθμό Βήμα, ο κ. Παναγούλης μετά τον ισχυρισμό του βουλευτή της Χρυσής Αυγής Κασιδιάρη ότι του πρότεινε να είναι μάρτυρας στη δίωξη που έχει ασκηθεί εναντίον του.

Ο κ. Παναγούλης αρνήθηκε ότι ο Κασιδιάρης του πρότεινε να είναι μάρτυρας, αλλά πρόσθεσε: «Ποτέ δεν μου ζήτησε να είμαι μάρτυρας. Κι αν μου το ζητούσε, αν πίστευα ότι θα μπορούσα να πάω, θα πήγαινα, δεν δέχομαι ποτέ κομματικές πιέσεις !!!».

Υπενθυμίζουμε ότι πρόσφατα ο αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ Α. Τσίπρας χαρακτήρισε «εγκληματικό» και «αδιανόητο» συνομιλεί κανείς με φασίστες κλπ. Προφανώς αυτό αφορά μόνο τη ΝΔ και όχι τους δικούς του.

Νωρίτερα, όπως έχουμε γράψει ήδη, ο Ηλίας Κασιδιάρης υποστήριξε σε ραδιοφωνική του συνέντευξη ότι τα ίδια που έλεγε ο Τ. Μπαλτάκος του τα έχουν πει και άλλοι βουλευτές της ΝΔ και του ΣΥΡΙΖΑ, αποφεύγοντας να ξεκαθαρίσει εάν οι συνομιλίες είναι βιντεοσκοπημένες.

«Από την ημέρα που ασκήθηκε αυτή η άθλια δίωξη εις βάρος μας μίλησα με όλους τους πολιτικούς αντιπάλους που έχουν πάρει θέση υπέρ της αλήθειας. Ο κ. Μπαλτάκος είναι ένας από αυτούς. Και ο κ. Βούτσης είναι ένας από αυτούς κι έχω μιλήσει και με τον κ. Παναγούλη από τον ΣΥΡΙΖΑ» είπε, τονίζοντας πως έχει ζητήσει από τον Στ.Παναγούλη να προσέλθει στη δίκη ως μάρτυρας υπεράσπισης, αλλά ο κ. Παναγούλης είπε ότι δέχεται κομματικές πιέσεις και αρνήθηκε

Ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής, Ηλίας Παναγιώταρος, εξάλλου, μιλώντας στον τηλεοπτικό σταθμό ΑΡΤ, ισχυρίστηκε ότι έχει ηχογραφημένη συνομιλία με τον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Νίκο Βούτση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 04/04/2014 16:03:52

    Θα ακούσουμε τόσα αυτές τις μέρες που αλήθεια και ψέμα θα γίνουν ένα.Ελπίζω να καταλαβαίνει η ΧΑ οτι λίγο πριν απο τις εκλογές και ενώ όλες οι ενδείξεις δείχνουν βελτίωση ,ποιον βολεύει στις δημοσκοπήσεις αυτό το μπάχαλο. Οχι ,ψήφους δεν θα δεις Κασιδιάρη αλλά κέρδισες την απομόνωση.Εντός και εκτός εισαγωγικών

  2. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 04/04/2014 16:45:22

    Ο κος Παναγουλης ειναι που ειχε μιλησει στην βουλη για εκτελεστικο αποσπασμα? Αληθεια επειδη, δεν θυμαμαι, εκτος απο το βαρυγδουπο επωνυμο εχει να μας δειξει καποια απο τα εργα του στην πολυετη του βουλευτικη καριερα?

    • iconology2009 avatar
      iconology2009 @ Ρεαλιστης 04/04/2014 17:10:10

      Έχουν στενάξει οι μπαρμπουτιέρες Αθηνών, Πειραιώς και περιχώρων. Τα χαρακώματα του χοντρού τζογου δεν έχουν γνωρίσει ηρωϊκότερη μορφή.

  3. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 04/04/2014 16:50:16

    Μεγάλωσε ο μπαγλαμάς κι έγινε σαν βαπόρι... "Έπρεπε να το είχαμε καταλάβει" (γέρο Πιστός και πάλι, από την Λαίδη και τον Αλήτη)

  4. m.s avatar
    m.s 04/04/2014 17:05:18

    Ο Τσίπρας δε δήλωνε ότι θα συμμαχήσει και με το διάβολο; έ τι να κάνουν και οι βουλευτές του; πήγαν και τον βρήκαν.

  5. ΒΑΣΙΛΗΣ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ 04/04/2014 17:28:04

    Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες μας και ο Κουτσούμπας του ΚΚΕ έχει μιλήσει με Χρυσαυγίτες...

    • iconology2009 avatar
      iconology2009 @ ΒΑΣΙΛΗΣ 04/04/2014 17:46:56

      Πρωταπριλιάτικο ακούγεται αυτό. Πολύ περισσότερο που ο Κουτσούμπας δεν είναι καν βουλευτής!

  6. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 04/04/2014 19:30:48

    Να λέτε δόξα τω Θεώ , που ο Τσίπρας δεν έχει την ευφυΐα να καταλάβει την κίνηση μάτ που θα μπορούσε να κάνει τώρα. Την κίνηση που θα έκανε στη θέση του , π.χ, ο δαιμόνιος Ανδρέας Παπανδρέου: Στις ερωτήσεις της ΝΔ αν "αποδέχεται τις θέσεις της Χ.Α", να απαντήσει "ΝΑΙ ,ακόμα και οι φασίστες έχουν ανθρώπινα δικαιώματα, αν αποδειχθεί σκευωρία, οι υπεύθυνοι θα πάνε φυλακή ,όσο ψηλά κι'αν βρίσκονται!" Καταλαβαίνετε τις συνέπειες: Σημαντικό μέρος των αηδιασμένων συντηρητικών ψηφοφόρων θα τον έβλεπαν με άλλο μάτι - και θα το έδειχναν στις εκλογές. Επίσης ,θα έπεφτε ο απόλυτος πανικός στα Υπουργεία Προ-Πο και Δικαιοσύνης: Πολλοί να έσπευδαν να ανοίξουν το στόμα τους για να σώσουν τα κεφάλια τους… Βέβαια ,άλλο πονηρός χαβαλετζής ,και άλλο έξυπνος. Άλλα μήπως τον υποτιμώ? Μήπως απλά δεν είναι τόσο χαζός να θέλει τώρα την εξουσία , πρίν ο Σαμαράς βγάλει και τα τελευταία μνημονιακά κάστανα απ’τη φωτια?

  7. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 04/04/2014 20:39:02

    ήρωας ο Αναγούλης...

  8. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 04/04/2014 20:40:39

    Αν υποψιαστώ ότι ο Σύριζα βοηθάει την Κυβέρνηση στις δύσκολες στιγμές... Δεν ξέρω και γω τι θα κάνω! Κι εγώ που τους κατηγορώ τόσο καιρό. Έχουν καταλάβει και τα συντρόφια δλδ? Ε, τότε εντάξει, να παίξουμε τους ρόλους μας κανονικά.. Λέτε?