#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/10/2013 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΣΥΡΙΖΑ ζεί μια τραγωδία

[caption id="attachment_232048" align="alignnone" width="600" caption="Ο κ. Νταβανέλλος"][/caption]

Είναι πράγματι τραγωδία στον ΣΥΡΙΖΑ. Ακόμη και μια υποψηφιότητα του Αλέξη Τσίπρα για την προεδρία της ΕΕ, γίνεται πεδίο εσωτερικών συγκρούσεων και τα «μαχαίρια βγήκαν ήδη από τα θηκάρια».

Να ξεκαθαρίσουμε ότι η υποψηφιότητα Τσίπρα για να αντικαταστήσει τον Μπαρόζο είναι άνευ ουσίας. Όπως έχουμε γράψει, από κάποια περιθωριακά αριστερά κόμματα, σταλινικής προέλευσης, προτάθηκε, οπότε δεν είναι και κάτι πολύ σοβαρό. Αλλά εν πάση περιπτώσει θα μπορούσε να πει κανείς ότι τιμάται η Ελλάδα μέσω του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Έστω και τραβηγμένη από τα μαλλιά ας την κάνουμε αυτή την ευγενική τοποθέτηση.

Ωστόσο, αυτό που είπε ο αρχηγός της συνιστώσας ΔΕΑ, των τροτσκιστών του ΣΥΡΙΖΑ, μάλλον ξεπερνά τους πάντες και τα πάντα. Για όσους δεν τον ξέρουν τον Αντώνη Νταβανέλλο, είναι από τους «σκληρούς» του κόμματος που δεν ήθελαν να διαλυθούν οι συνιστώσες. Και είναι από τους «επαγγελματίες» συνδικαλιστές, καλοβολεμένος στο Αθηναϊκό Πρακτορείο αλλά πρώτος στους αγώνες και τις απεργίες σε διάφορες εφημερίδες. Ένα από τα βασικά… στελέχη της διάλυσης των ελληνικών μέσων ενημέρωσης εξαιτίας της επαναστατικής γυμναστικής που κατά καιρούς ο Νταβανέλλος και η παρέα του επέλεγαν.

Εν πάση περιπτώσει ο εκπρόσωπος των τροτσκιστών πέρασε γενεές 14 τον κ. Τσίπρα για την υποψηφιότητά του για την προεδρία της ΕΕ. “Είναι λάθος η υποψηφιότητα Τσίπρα για την Κομισιόν. Θα μετρήσει και για τον ίδιο αρνητικά. Η Κομισιόν είναι το γενικό επιτελείο του πολέμου, κάτι σαν τη Βέρμαχτ. Είναι σαν η Αριστερά να διεκδικούσε το 1848 ή το 1871 την προεδρία στην Ιερή Συμμαχία”, τονίζει ο Αντώνης Νταβανέλλος.

Σοκ!!!. Δηλαδή αν (που δεν πρόκειται) εκλεγεί ο κ. Τσίπρας πρόεδρος στην ΕΕ θα είναι ο επικεφαλής της Βέρμαχτ; Ο κ. Νταβανέλλος βλέπει τον αρχηγό του με… στολή της Βέρμαχτ; Έχουν ξεφύγει εκεί στην Κουμουνδούρου; Και μετά τους φταίνε όλοι οι άλλοι;

Για να μην πούμε για τον Π. Λαφαζάνη που ξαναχτύπησε με νέα συνέντευξή του. Εμμέσως πλην σαφώς τα… χώνει και στον κ. Τσίπρα που είναι υποψήφιος για την ΕΕ.

Ο Παναγιώτης Λαφαζάνης τονίζει ότι η λύση στην ελληνική τραγωδία δεν θα προκύψει μέσα από «διαπραγματεύσεις» αλλά μέσα από την ισχυρή βούληση μιας κυβέρνησης της Αριστεράς να προχωρήσει σε κάθε περίπτωση στην εφαρμογή του ριζοσπαστικού προοδευτικού της προγράμματος, σε σύγκρουση με την ευρωζώνη και την ΕΕ.

Ο Παναγιώτης Λαφαζάνης αναφερόμενος στην επίμαχη τροπολογία για την αναστολή της χρηματοδότησης των κομμάτων, έκανε λόγο για διπλό λάθος του ΣΥΡΙΖΑ, λάθος ουσίας και λάθος το ότι ψήφισε υπέρ και από κοινού με το μνημονιακό μπλοκ. Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ υπογραμμίζει ότι έδωσε θετική ψήφο, παρά τη ριζική διαφωνία του, στην τροπολογία, μόνο και μόνο για να μην κάνει και «δεύτερη ζημιά» στο ΣΥΡΙΖΑ, πέραν από εκείνη που υπέστη με το διπλό λάθος της επιλογής του.

Είναι αυτό κόμμα που διεκδικεί την εξουσία;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mara M. avatar
    mara M. 28/10/2013 10:52:43

    Εκτός απο τις διαφωνίες μεταξύ στελεχών,για να μην αναφερθώ στις διαφωνίες των κυβερνώντων κομμάτων που σφάζονται σήμερα έχετε να προσάψετε κάτι άλλο πιο πειστικό ώστε να μας πείσετε να μην τους ψηφίσουμε;

    • Δαρβινος avatar
      Δαρβινος @ mara M. 28/10/2013 11:59:10

      Oπως καταλαβαινετε, δεν εχουν.

    • μεταρρυθμιστής avatar
      μεταρρυθμιστής @ mara M. 28/10/2013 12:11:18

      ευρ. κανονισμός 472/2013

    • παρατηρητης avatar
      παρατηρητης @ mara M. 28/10/2013 12:28:08

      εσεις εχετε κατι πειστικο να μας πειτε για να τον ψηφίσουμε?

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ mara M. 28/10/2013 12:35:22

      Η μη παρουσία τους στις παρελάσεις. Περιφρονούν τους Έλληνες που έχυσαν το αίμα τους για να αποτρέψουν τους φασίστες και τους ναζί. Και μετά θέλουν να λέγουνται δημοκράτες. Αυτοί που είναι ενάντια στα συμφέροντα της πατρίδας μας.

      • mara M. avatar
        mara M. @ Γεώργιος Τ. 28/10/2013 13:37:44

        Κατα τη γνώμη μου κανένας πολιτικός δεν θα έπρεπε να βρίσκεται στην εξέδρα των επισήμων. Είναι αυτοί που σήμερα δίνουν το αντίθετο παράδειγμα με επαναλαμβανόμενα ΝΑΙ, στο μεγαλειώδες ΟΧΙ του ελληνικού λαού το 1940.

        • περαστικος avatar
          περαστικος @ mara M. 28/10/2013 15:42:35

          το πότε λες το ναι η το όχι υπάρχει η κατάλληλη στιγμή. Μη ξεχνάμε ότι και ο Μεταξάς είχε κατηγορηθεί για ενδοτισμό αλλά νομίζω ότι τα καταφέραμε πολύ καλά τότε. Γιατί όχι τώρα?

      • Simon Bolivar V avatar
        Simon Bolivar V @ Γεώργιος Τ. 28/10/2013 13:58:22

        Εκεί στη Συγγρού ανοίξτε κάνα παράθυρο να μπει φρέσκος αέρας.

    • GusP avatar
      GusP @ mara M. 28/10/2013 12:53:20

      Ο δρόμος ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα...Τα δεδομένα πλέον ειναι γνωστά σε όλους. Για πρώτη φορά θα ψηφίσουμε χωρίς να μπορεί κανείς να υπεκφυγει ότι τάχα τον κορόϊδεψαν ή το έκανε από αντίδραση

    • Alexandros A. avatar
      Alexandros A. @ mara M. 28/10/2013 14:23:17

      Κάτι πιο πειστικό για να μην ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ... για να σκεφτώ.... Λοιπόν, ένα μικρό προβληματάκι με την έλλειψη προγράμματος για οποιονδήποτε τομέα (Οικονομία, Εξωτερική Πολιτική, Άμυνα, Παιδεία κλπ...), τις απόψεις στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ για το όνομα των Σκοπίων, τις απόψεις στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ(πχ Ν. Θεωδωρίδης) σχετικά με τις Γκρίζες Ζώνες και οτι τα Ίμια ανήκουν στην Τουρκία, την δηλωμένη επιθυμία του Προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ να αποτελέσει τον νέο Παπανδρέου, την στήριξη και υποστήριξη των Επίορκων Δημοσίων Υπαλλήλων, την μη καταδίκη κρουσμάτων Βίας και δολοφονιών όταν προέρχονται απο τον "Αντιεξουσιαστικό"/Αριστερό Χώρο, την νοοτροποία ρεβανσισμού προς όλους τους μη Αριστερού Έλληνες που έχουν υιοθετήσει τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ, την προσχώριση διεφθαρμένων ΠΑΣΟΚων στο ΣΥΡΙΖΑ με σκοπό να συνεχίσουν το φαγοπότι, τα θλιβερά Επαγγελματικά Βιογραφικά των Στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ που δεν διαφέρουν σε τίποτα απο αυτά των θλιβερών ΠΑΣΟΚων και ΝεοΔημοκρατών βουλευτών και πολιτευτών. Να γράψω κι'αλλα ή φτάνουν? Αν δεν φτάνουν πες μου για να συνεχίσω.

    • Μεγαλες στιγμες avatar
      Μεγαλες στιγμες @ mara M. 28/10/2013 15:10:30

      Ισως το οτι ολες οι συνιστωσες και ολοι οι αριστεροι αγωνισταραδες ειναι καρα-βολεμενοι.Επειδη δεν ξερω εγω,υπαρχει κανενας αγροτης,πωλητης,υπαλληλος σουπερ μαρκετ,φορτηγατζης,κομμωτρια που ειναι αρχηγος συνιστωσας;

  2. CHRIS avatar
    CHRIS 28/10/2013 11:45:42

    Λογικό να υπάρχουν διαφωνίες στο ΣΥΡΙΖΑ από την στροφή προς το κέντρο. Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ήταν ποτέ ενα συμπαγές προσωποπαγές κόμμα.

  3. ntek avatar
    ntek 28/10/2013 13:06:59

    Οι Νταβαν(τζ)έλοι ειναι χιλιάδες και δεν βρίσκονται μονο στο ΣΥΡΙΖΑ , ζουν ανάμεσα μας και ηδη εκπαιδεύουν τους διαδόχους τους. Ελπίζω ο Τσιπρας και ο κάθε Τσιπρας να καταλάβει κάποτε και να τους πατήσει στο λαιμό οπως ξεκίνησε να κάνει το 2011 , αλλα δυστυχώς κατι τον σταμάτησε

  4. Poios laos pige stis parelaseis? avatar
    Poios laos pige stis parelaseis? 28/10/2013 13:19:47

    Και αυτοί που απαγορεύουν στον λαό να παραβρεθεί στις παρελάσεις έχοντας τις μετατρέψει σε πριβέ για λίγους ,τι είναι ;Πατριώτες η Παρτηώτες ;

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Poios laos pige stis parelaseis? 28/10/2013 16:59:53

      Όσοι απειλούν με επεισόδια στις παρελάσεις (syriza) είναι αυτοί,
      που απαγορεύουν στο λαό να βρεθεί στις παρελάσεις.
      Η αόρατος χείρ του Αλέξιου,
      με τις προκαταβολικές δηλώσεις-καλέσματα για μπαχαλοποίηση των παρελάσεων,
      κατευθύνει τα κιγκλιδώματα που αφήνουν το λαό μακριά από τα παιδιά του.
      Εκ των προτέρων εξαγγέλει μπαχαλοποίηση στις παρελάσεις...
      Εκ των υστέρων του φταίει ο κόσμος που κρατάει αποστάσεις λόγω των εξαγγελιών του...
      Τσίπρας πίνει, Τσίπρας κερνάει....

  5. mara M. avatar
    mara M. 28/10/2013 13:39:09

    Και σύμφωνα μ'αυτόν τον κανονισμό εσείς δηλαδή τι θα προτείνατε να ψηφίσουμε;

    • Αρκτική avatar
      Αρκτική @ mara M. 28/10/2013 14:39:31

      Ο καθένας μας, οφείλει να ψηφίσει αυστηρά
      ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ και μόνον, εδώ που έχουμε φτάσει. Με όλη τη σημασία, τη βαρύτητα και την ευθύνη που η φράση αυτή εμπεριέχει. Δεν υπάρχουν συστάσεις, προτάσεις, προγράμματα, υποσχέσεις, προσωπικές προτεραιότητες. Θα ψηφίσουμε για την πατρίδα, για τη ζωή μας και για το μέλλον των ερχόμενων Ελλήνων. Δεν θα υπάρξει...σκονάκι αυτή τη φορά, ούτε δικαιολογίες και φτηνές προφάσεις. Μπορεί να μην υπάρξει καν, άλλη ευκαιρία.....

      • mara M. avatar
        mara M. @ Αρκτική 28/10/2013 15:11:58

        Ευρωπαικος κανονισμος 472/2013:
        Τα κράτη μέλη που δέχθηκαν οικονομική βοήθεια θα παραμείνουν υπο ενισχυμένη εποπτεία αν δεν πληρωθεί το 75% της χρηματοδοτικής συνδρομής που έχουν λάβει και αυτό ψηφίστηκε απο την ελληνική κυβέρνηση στο ευρωκοινοβούλιο.
        Ειρωνικό το ερώτημα και εννοείται ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.

        • Αρκτική avatar
          Αρκτική @ mara M. 28/10/2013 17:40:18

          Οι Ευρωπαϊκοί .....κανονισμοί, οι ψηφισμένοι από κυβερνήσεις που ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΕΙ από τους λαούς που ''εκπροσωπούσαν'' για να υπογράψουν αυτού του είδους την οικονομική υποταγή-κατοχή, γιατί άραγε στο εγγύς μέλλον θα ισχύουν; Είναι ένα ερώτημα, στο οποίο οι Ευρωπαϊκοί λαοί οφείλουν σύντομα να απαντήσουν.

  6. mara M. avatar
    mara M. 28/10/2013 13:39:51

    Δεν σας ζήτησα να τον ψηφίσετε.

    • περαστικος avatar
      περαστικος @ mara M. 28/10/2013 15:34:08

      εσεις λοιπον γιατι θα τον ψηφισετε?

  7. πολίτης avatar
    πολίτης 28/10/2013 14:25:32

    Hυποψηφιότητα Τσίπρα είναι μια λογική επιλογή των αριστερών κομμάτων της Ευρώπης, αφού βάσει του εκλογικού του ποσοστού είναι οπωσδήποτε το ισχυρότερο αριστερό κόμμα αυτήν τη στιγμή. Αν εκλεγεί τελικά υποψήφιος, έχει συμβολικό χαρακτήρα με δεδομένο τον εκλογικό χάρτη της Ευρώπης.
    Είναι όμως μια φωνή ενάντια στην ασκούμενη πολιτική.
    Οι αντίθετες φωνές στον Σύριζα προέρχονται από εκείνους που διαφωνούν με την παραμονή στην ευρωζώνη κάτω από τις υπάρχουσες συνθήκες. Είναι παράλογο αυτό; Μην ανησυχείτε, στην αριστερά είναι συνηθισμένοι σε διαφωνίες, δεν είναι αρχηγικά τα κόμματα. Δεν πρόκειται για τραγωδία.
    ΄Οσο για το σχόλιο περί συμμετοχής στις παρελάσεις.. οι πολίτες γενικά φθίνουν στη συμμετοχή σε σιδερόφρακτες παρελάσεις για λίγους. Μήπως μπορούν να τις παρακολουθήσουν;

  8. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/10/2013 16:16:14

    Ο Νταβανέλος όταν φύγει από τον μάταιο καπιταλιστικό κόσμο σε 50 χρόνια, πρέπει να βαλσαμωθεί δημοσία δαπάνη και να περνάνε τα σχολεία να τον βλέπουν.

    • Αρκτική avatar
      Αρκτική @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/10/2013 17:48:41

      Ε, άμα σε 50 χρόνια έχει φτάσει πια η .....ανάπτυξη κι έχουμε καλοκαζαντίσει και μας παίρνει και να βαλσαμώνουμε τους...περίεργους κάθε παράταξης, τότε, πάρα πολλοί θα βρεθούν σε ...περίοπτη θέση στο Μουσείο των ... ''ιδιόμορφων προσωπικοτήτων'' που θα δημιουργήσουμε!

  9. to_telos avatar
    to_telos 28/10/2013 16:38:16

    Για να τον δοκιμασουμε :)

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ to_telos 28/10/2013 18:09:35

      Και γιατί να τον δοκιμάσετε ;
      Δεν σας υποψιάζει η προκαταβολική ομολογία τους,
      ότι δεν θα μπορούν να σταθούν σε εξέδρα παρελάσεως,
      αν (ω μη γένοιτο) διαχειριστούν κεντρική εξουσία ; (ακόμη και ως συγκυβερνώντες)

      • Αρίμνα avatar
        Αρίμνα @ roadrunner 28/10/2013 18:28:23

        Και τι τους χρειαζόμαστε τους ...επιφανείς στις εξέδρες; Αυτοί δεν είναι απαραίτητοι στις παρελάσεις. Αρκεί ο Ελληνικός λαός, τα παιδιά του και ο στρατός τους. Οι άλλοι, οι ακριβοπληρωμένοι μισθωτοί μας υπάλληλοι, ας μένουν στα γραφεία τους να δουλεύουν, γιατί τα έχουν κάνει ......σαν τα μούτρα τους!

    • παρατηρητης avatar
      παρατηρητης @ to_telos 28/10/2013 19:55:52

      ετσι δοκιμασατε και το Γιωργακη και ειδαμε τα αποτελεσματα

  10. Νηλέας avatar
    Νηλέας 28/10/2013 18:01:27

    Δεν έχω άδικο όταν λέω ότι Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι άκρο με όποια ερμηνεία που δίνουμε στον όρο και παραλληλίζοντάς τον με τη Χ.Α .,αλλά τις έχει τις ακρες του μέσα στις συνιστώσες του ή όπως θα λέγαμε παλιά στις παραφυάδες του.

  11. roadrunner avatar
    roadrunner 28/10/2013 18:40:13

    Aν τα πρόσωπα είναι κατώτερα των θεσμών που υπηρετούν,
    η λύση δεν είναι να υποβιβάσουμε τους θεσμούς.
    Αλλά, να αντικαταστήσουμε ή να προβιβάσουμε, πρόσωπα που θα φανούν αντάξια των θεσμών που εκπροσωπούν. Kαι άρα, θα αντέχουν το crash-test της εξέδρας...

  12. δημης avatar
    δημης 28/10/2013 20:26:37

    Ο..Κύριος του Σύριζα ....δεκαέτίες στο Μαθηματικό στηνη Αθήνα .... ο Μιχαλολιάκος τον είχε ξεπεράσει...φανταστείτε...

  13. AA avatar
    AA 28/10/2013 20:43:36

    o Νταβαννελος εκπροσωπεί μια τροτσκιστική ομαδα 200 ατομων σε ολη την Ελλαδα Έλεος ακόμα και πρόεδρος εξωραϊστικού συλλόγου περισσότερους οπαδους Η 28 οκτ πέρασε οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ δεν κάνανε επαναστάτη οπως νόμιζαν πολλοί εδώ ότι θα έκαναν ......αλλα πήγανε για κοψίδια στις ταβέρνες Αφησανε τους ΝΔκρατες και ΠΑΣΟΚΟΥΣ να χειροκροτήσουν τους μεγάλους ηγέτες ΦΩΦΗ Γεννηματα κλπ Γιατί ρε παιδιά δεν τους χειροκροτήσατε σας εμπόδισαν οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ Οι σημερινές παρελάσεις made ΝΔ ΠΑΣΟΚ θύμιζαν παρελάσεις Βορείου Κορέας .Όταν θα έρθει ο Νταβανελλος στην εξουσία άπλα δεν θα υπάρχουν παρελάσεις γιατί θα τις έχουν καταργήσει επι της ουσίας το Πασοκ και η ΝΔ Η σημερινή επέτειος πρέπει να ήταν η χειρότερη όλων των εποχών Και βεβαία ούτε ιδιωτική ιδιοκτησία εξαιτίας ανήλεους φορολογίας ....

  14. περαστικος avatar
    περαστικος 29/10/2013 00:54:04

    ε οχι και βορειου Κορέας τα παραλετε. Αθελα σας ομως μας προετοιμάσατε για το τροπο διακυβέρνησης της χώρας οταν και αμα αναλαβει εξουσια το ΣΥΡΙΖΑ .....κοψιδια και ταβερνες

    • AA avatar
      AA @ περαστικος 29/10/2013 02:02:40

      Θα τους δώσετε την εμπειρία 2004-2009?

      • περαστικος avatar
        περαστικος @ AA 30/10/2013 09:00:08

        Τοτε λεφτα υπήρχαν εστω και δανικά. Τώρα δεν υπάρχει δεκάρα αλλα η αβασταχτη ελαφρότητα διακυβερνήσεως που μας προτεινει το ΣΥΡΙΖΑ οχι μονο παραμενει αλλα επαυξανεται

  15. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 29/10/2013 03:14:44

    Αντε να βγει ο ΣΥΡΙΖΑ να φαμε κι εμεις κανα ...κοψιδακι. Τοσα χρονια περιμενουμε ενα ριμαδι διορισμο στο Δημοσιο. Δεν τα καταφεραμε στη εποχη Σημιτη, οποτε ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι η τελευταια μας ελπιδα. Αλεξη, ταξε μαζικους διορισμους, και δεν θα χασεις. Δηλωσε οτι θα χαρισεις ολα τα χρεη σε σους χρωστανε μεχρι 200.000, κι οτι θα επανακρατικοποιησεις Ολυμπιακη, ΟΤΕ, ΟΠΑΠ κτλ.
    Μετα θα παρεις ευκολα 44% , οσο πηρε κι ο ΓΑΠ. Αντε ρε φιλε, μασιμενη τροφη σου δινω γιατι σε νοιαζομαι. Καποια πραγματα ειναι ακομα και τωρα πολυ απλα...

  16. Αρίμνα avatar
    Αρίμνα 29/10/2013 08:30:21

    Μπορούμε και να αφήσουμε τους θεσμούς στη θέση τους, αλλά να μην τους χρειαζόμαστε στις παρελάσεις ΜΑΣ. Οι τιμές, αποδίδονται στους νεκρούς μας και σε όσους αγωνίζτηκαν για το Εθνικό δίκαιο. Οι ...θεσμοί διαχρονικά, παραμένουν ....ασυντόνιστοι σ΄αυτό το προαπαιτούμενο. Αν ποτέ παρουσιαστεί κάποιος που θα του αξίζει να παρίσταται, (λέμε ΑΝ), τόοοοτεεεε, θα τον καλέσουμε.

  17. Αρίμνα avatar
    Αρίμνα 29/10/2013 08:34:39

    Το γαρ πολύ της θλίψεως.....
    Συγκρατηθείτε κι εσείς! Δε χάλασε κι ο κόσμος πια.
    Τι; δεν προλάβατε να ...τακτοποιηθείτε και φοβάστε μη σας ...φάνε τη θέση; Μια ζωή οι ...κουμπάροι των κομμάτων εξουσίας να τσακώνεστε για το ...πάπλωμα πια.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Αρίμνα 29/10/2013 18:44:00

      Εγω παντως αν χρειαστει θα κανω και για το ΣΥΡΙΖΑ τον ιδιο αγωνα που εκανα και για τον ΓΑΠ. Απ οτι βλεπω, ο ΣΥΡΙΖΑ εχει γεμισει την Ελλαδα αφισες (σε εποχες που γενικα η αφισοκοληση ειναι πια ...ρετρο). Οποτε αν θελουν βοηθεια, εδω ειμαστε. Επισης ξερω πολλους Πακιστανους, οι οποιοι οπως κονουσαν σημαιακια για το ΓΑΠ, θα ερθουν και τωρα να στηριξουν το ΣΥΡΙΖΑ. Αντε να οργανωνομαστε για να απραξουμε την εξουσια...