#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/04/2009 12:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Π. Γιαννακόπουλος στην θέση του Ν. Πατέρα;

Και ο Α. Βωβός στην θέση του Π. Γιαννακόπουλου;

Την στήριξη του προς το πρόσωπο του Νίκου Πατέρα εξέφρασε με χθεσινή του δήλωση ο μεγαλομέτοχος του Παναθηναϊκού Γιάννης Βαρδινογιάννης. Η δήλωση κρίθηκε αναγκαία επειδή μετά την συνάντηση που είχε την περασμένη εβδομάδα με τον Παύλο Γιαννακόπουλο κυκλοφόρησαν σενάρια για μέτωπο των δυο εναντίον των κ. Βγενόπουλου και Πατέρα.

«Μου προκαλεί έκπληξη το γεγονός ότι έχει τεθεί θέμα αλλαγής προέδρου, ο Νίκος Πατέρας απολαμβάνει την πλήρη εμπιστοσύνη μου» είπε μεταξύ άλλων ο «Τζίγγερ» και άφησε αιχμές για όσους «εκφράζουν αξιολογήσεις και προσωπικές τοποθετήσεις μέσω των ΜΜΕ και των δημοσιογράφων». Η τελευταία φράση «φωτογραφίζει» τον Ανδρέα Βγενόπουλο, ο οποίος κατά την διάρκειας συνέντευξής του στον ραδιοφωνικό σταθμό Real FM άφησε αιχμές εναντίον του «Τζίγγερ» για το θέμα του γηπέδου και άλλα. Ως γνωστόν Πατέρας- Βγενόπουλος συνδέονται με στενή φιλία και ο πρώτος είχε μεσολαβήσει για να τα βρει με τον κ. Βαρδινογιάννη.

Οι δικές μας πληροφορίες, πάντως, τις οποίες μεταφέρουμε με κάθε επιφύλαξη, λένε ότι παρά την χρόνια κόντρα τους, ο κ. Βαρδινογιάννης προτίθεται να προτείνει τον κ. Π. Γιαννακόπουλο για πρόεδρο του  ποδοσφαιρικού τμήματος του Παναθηναϊκού. Ενώ για την θέση του προέδρου του μπάσκετ σκέφτεται τον ...Άρη Βωβό (!!!).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanaris avatar
    kanaris 09/04/2009 12:54:59

    Λυπαμαι σαν Παναθηναικος τον Παναθηναικο. Εχει γινει το καλυτερο παιχνιδι αλλα και μεσο προβολης καποιων επιτυχημενων οι οποιοι δεν εχουν καμμια σχεση,"με το αθλημα". Το παν δεν ειναι χρημα!

  2. Μάρκος avatar
    Μάρκος 09/04/2009 12:59:49

    Παραμύθια της χαλιμάς μας γράφεις. Το πολυμετοχικό σχήμα αφορά την ΠΑΕ. Από που κι ως που θα προτίνει ο Βαρδινογιάννης ποιος θα είναι πρόεδρος σε μια ανόνυμη εταιρεία όπως είναι η ΚΑΕ;

  3. takis avatar
    takis 09/04/2009 13:22:51

    Μαιστα: Ιντριγκα και ραδιουργια στο χωραφι με τα τριφυλια.
    Osadothes

  4. Μάρκος avatar
    Μάρκος 09/04/2009 13:29:16

    @3, Για τον απλούστατο λόγο ότι η ΚΑΕ είναι οικογενειακή επιχείρηση των Γιαννακόπουλων. Η ΠΑΕ δεν είναι πλεον οικογενειακή επιχείρηση των Βαρδινογιάννιδων, απλά. Στο Δ.Σ. της ΚΑΕ ήταν διαχρονικά και τα 3 αδέρφια, ενώ είναι και συγγενείς τους. Και είναι μια ΚΑΕ που είναι "παιδί" τους, δεν θα την έδιναν ποτέ. Ειδικά στον Βωβό, που ήδη είναι ιδιοκτήτης άλλης ΚΑΕ.

  5. tiramola avatar
    tiramola 09/04/2009 13:59:58

    Δεν ξέρω τι θα κάνουν , αλλά ας κάνουν κάτι γιατί έχουμε φτάσει στο αμήν...

  6. osaperas avatar
    osaperas 09/04/2009 16:26:14

    @7
    Μπορεί να κάνουν κάτι οι ..ανίκανοι;

  7. ΑΓΡΑΠΤΑ avatar
    ΑΓΡΑΠΤΑ 09/04/2009 19:55:27

    Μιας και πρωτη φορα βλεπω εδω θεμα για ποδοσφαιρο, μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι οι ΠΑΕ υπαγονται στο Υπ. Πολιτισμου και οχι στο π.χ.Εμποριου?
    Δεν ειναι σκανδαλο να μην πληρωνουν ΕΦΟΡΙΑ με τοσα εσοδα?
    Ο λαλιστατος κ.Βγενοπουλος γιατι δεν παιρνει και εκει μια πρωτοβουλια?
    Το Καραισκακη δεν ειναι ακινητο? Δε θα επρεπε να φορολογειται?
    Ο Βοτανικος μηπως ειναι περιουσια του παππου των Κακλαμανη ή Σκανδαλιδη ή Γεωργιαδη που εχουν λυσσαξει να πουλησουν εκδουλευση στην ομαδα του Χουντεμπλει?
    Η ΑΕΚ σωθηκε με νομο που εφαρμοζεται μονο σε εταιρειες του Εμποριου. Αυτο τι ειναι?

  8. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 09/04/2009 20:27:32

    ΠΑΧΥΣ ΠΑΧΥΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΣΒΕΡΚΟΣ ΤΟΥ ΒΓΕΝΟΠΟΥΛΟΥ.
    ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΟΣ Ν ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.
    ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΑΠΟ ΣΑΛΛΑ-ΒΑΡΔΗ.
    ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΣΦΑΛΙΑΡΑΣ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΗΧΗΡΗ.
    ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ.
    ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΝΤΩΣ..

  9. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 09/04/2009 20:35:19

    Αντε...Φερτε τον ξαδελφο του Ροντριγκο Σοουζα να τρομαξουμε!