11/12/2008 15:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ο Πρωθυπουργός είναι σοβαρά μπερδεμένος» !!!

Ενώ συνεχίζονται για έκτη ημέρα τα επεισόδια, όλοι πλέον στο ακυβέρνητο καράβι που λέγεται «Ελλάς» περιμένουν να δουν αν θα κάνει κάτι - και τι - ο Καραμανλής.

Για να καταλάβετε τι κατάσταση επικρατεί στη Νέα Δημοκρατία διαβάστε τι δήλωσε  στην International Herald Tribune (10.12.2008, σελίδα 4), ένας συνεργάτης του Πρωθυπουργού, ο υπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού της Ρηγίλλης, Νίκος Καραχάλιος: «Ο Πρωθυπουργός είναι σοβαρά μπερδεμένος και δεν έχει ιδέα πώς να αντιμετωπίσει αυτή την κρίση» (!!!) - Πάντως ο ίδιος ο κ. Καραχάλιος διέψευσε ότι προέβη σε τέτοια δήλωση.

Τι θα γίνει; Ιδού ένα από τα σενάρια που κυκλοφορούν, κατευθείαν από την ιστορική εμπειρία του ΠΑΣΟΚ (παράδοση Σημίτη σε ΓΑΠ):

1. Κάποια στιγμή μέχρι τα Χριστούγεννα ο Καραμανλής θα παραδώσει

2. Θα βάλει τον Μειμαράκη γραμματέα στο κόμμα για να μαζέψει  την κατάσταση

3. Ο ίδιος θα παραμείνει πρόεδρος της ΝΔ για να διάστημα, για να μην ανησυχήσουν οι «καραμανλικοί».

4. Μετά θα παραδώσει το κόμμα στη Ντόρα

Δεν μας λέει βέβαια το σενάριο αυτό ποιος θα είναι «μεταβατικός πρωθυπουργός», αν και ο Σουφλιάς φαίνεται να κοιτάζει πίσω από την πόρτα.

ΣΣ: Λέτε να διαβάζει «Προφήτη» ο Καραχάλιος; Τι γράφαμε στο «Ποιος ωφελείται;»:

«Ο Καραμανλής, αν πέσει, θα πέσει από ατολμία. Αλλά και από διαφορετική πολιτική κουλτούρα. Δεν έχει πείρα ανατρεπτικών μηχανισμών. Η Δεξιά δεν υπονόμευε το «Σύστημα». Ήταν η ίδια Το Σύστημα. Όταν χρειαζόταν βία για να μείνει στη εξουσία υπήρχαν τα κανόνια του Σκόμπυ ή το Δόγμα Τρούμαν. Φλώροι Οννεδίτες, και καλοταϊσμένα golden boys που να τα βγάλουν πέρα με εξαρχειώτες street fighting men»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 15:14:13

    Γρήγορα και επείγων τον Θεόδωρο Ρ.!!!
    Μάρα μας διαβάζεις εσύ . .

  2. kokkinia avatar
    kokkinia 11/12/2008 15:15:22

    Από οικογένεια Ταγματασφαλιτών συνεργατών των Γερμανών, ενταγμένων κατόπιν στίς εγκληματικές συμμορίες των Μαγγανά και Κατσαρέα που αιματοκύλισαν την περιοχή την περίοδο μετά τη Βάρκιζα και κατά τον εμφύλιο, ο φονιάς ήταν μέλος του Πυρήνα Καλαμάτας της Χρυσής Αυγής στα τέλη της δεκαετίας του '80 και στις αρχές της δεκαετίας του '90. Εντάχθηκε κατόπιν στις Δυνάμεις Καταδρομών του στρατού και το 1999 ήταν απ' τους πρώτους που προσλήφθηκαν στο νέο σώμα των Ειδικών Φρουρών. Υπηρέτησε στα Εξάρχεια και ήταν απ' αυτούς που είχαν την πιο προκλητική συμπεριφορά επί χρόνια. Φυσικά δεν διέκοψε σχέσεις με τη ναζιστική συμμορία, όως δεν έχουν διακόψει και πολλοί άλλοι μπάτσοι. Η αστυνομία και ιδιαίτερα τα ΜΑΤ και οι Ειδικοί Φρουροί είναι σφηγκοφωλιά ναζιστών.

  3. ΠΡΟΑΓΩΓΟΣ avatar
    ΠΡΟΑΓΩΓΟΣ 11/12/2008 15:16:48

    ΑΝ ΤΟΛΜΑΤΕ ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΤΕ ΤΟ

    http://sibilla-gr-sibilla.blogspot.com/2008/12/blog-post_2710.html

  4. Ιοκαστη avatar
    Ιοκαστη 11/12/2008 15:20:23

    Ατακτε
    Καλα τι θα τους κανετε εισεις οι δημοσιογραφοι αυτους τους δυο, αν κατασταλαξει ο κουρνιαχτος και φεξει αλλη μερα;;;
    Μην ξεχνας πως εχουν και την αποπληρωση των Δανειων Μαμουθ

  5. Ευτέρπη Πολυξένους avatar
    Ευτέρπη Πολυξένους 11/12/2008 15:23:24

    kokkinia, να δεχθώ ότι αυτά που λές είναι όπως τα λές. Αυτό είναι, ή τσαπατσούλικη εκπαίδευση, ασαφείς κανόνες συμπεριφοράς και νεοελληνική ανωριμότητα;

    Εδώ προσπερνάς και ο τύπος με το κόκκινο 1600άρι με τις πειραφμένες εξαρτήσεις και την αεροτομή, παρεξηγείται και προσπαθεί να σε σκοτώσει με το αυτοκίνητο.

    Δεν παώ να κάνω τον συνήγορο της ΕΛΑΣ ή των ...ακροδεξιών, απλά απορώ μήπως βλέπουμε φαντάσματα εκεί που το μόνο που υπάρχει είναι η κομπλεξική ανασφαλής Ελλάδα.

  6. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 15:28:40

    Άρα η λύσει δεν είναι να φορολογούμαστε στο άπυρο dt εμείς οι πολίτες;;; ,απλα τους σχολάς από το bismarkiko κράτος Ελλαδισταν και τους στέλνεις σύμφωνα με την ορθόδοξη παράδοση στα Μοναστήρια .Άδεια δεν είναι .Επενδύσεις δεν έχουν γίνει με δικά μας λεφτά τόσα χρόνια .Εμείς εδώ ,αυτοί εκεί (και αγαπητοί!!!!!!!!!!!!! )

  7. Factorx avatar
    Factorx 11/12/2008 15:28:56

    @ΠΡΟΑΓΩΓΟΣ: Γιατί τι τρομακτικό περιέχει; τα γράψαμε πριν απο μήνες αυτά

  8. Ευτέρπη Πολυξένους avatar
    Ευτέρπη Πολυξένους 11/12/2008 15:29:26

    όσο για τον ΚΚ τον β'

    βρε παιδί μου, νομίζω ότι όλοι θέλουν να τον βρίζουν αλλά κανείς δεν θέλει να πέσει.

    Θέλει ο ΓΑΠ να γίνει πρωθυπουργός, τέτοιες μέρες? (2-3 χρόνια, τουλάχιστον, θα κρατήσει το οικονομικό βιολί). Θέλει η Ντόρα εξουσία? Μα έχει το 20% να την στηρίζει? και να πέσουμε στην 146η θέση στο corruption international?

    Θέλει ο Σουφλιάς να πεθάνει "killed in action" χτυπάτε ξύλο καλέ...)

    Πιστεύει ο Αλαβάνος ότι θα γίνει αξιωματική αντιπολίτευση?

    Τρελάθηκαν όλοι τους? Δεν έχει πλιάτσικο για πολύ καιρό...

  9. Factorx avatar
    Factorx 11/12/2008 15:30:02

    Προς βλάκες πρασινοφρουρούς: Αυτη τη φορά ο ΓΑΠ το παίζει καλά. Κάνει την πάπια και σωστά και περιμένει να πέσει η κυβέρνηση ως ωριμο φρούτο. Μην τον προβοκάρετε μόνοι σας τον άνθρωπο

  10. ΠΡΟΑΓΩΓΟΣ avatar
    ΠΡΟΑΓΩΓΟΣ 11/12/2008 15:31:27

    Σωστά. Απλά όλα είναι θέμα timing.

  11. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 15:34:04

    πως -Ολυμπία Γκίμπα-Τζιαμπίρη- ο Διας στον Ολυμπο δεν ειναι;;;Efage tin HRA mas.....

  12. Hypericum Perforatum avatar
    Hypericum Perforatum 11/12/2008 15:34:33

    "He's seriously troubled" about the riots, said Nicholas Karahalios, a strategy adviser to the prime minister. "Whereas before we were dealing with a political and economic crisis, now there's a third dimension attached to it: a security crisis which exacerbates the situation."

  13. Factorx avatar
    Factorx 11/12/2008 15:36:50

    Γιατί ρε παιδί μου ορισμένοι μπλόγκρες μπαίνουν εδω με ψευδώνυμο. δεν έχουν δικά τους; ντρέπονται;

  14. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 15:37:13

    archeopteryx- ΚΑΙ η Βρυξελες εδω ειναι διπλα μας !!!

  15. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 11/12/2008 15:37:48

    Προσωπικά πιστεύω ότι το πρωτοσέλιδο του συνήθως καλά πληροφορημένου "Παρόντος" της περασμένης Κυριακής ισχύει. "Ποιος τους είπε ότι θα γίνω Σημίτης;" λέει εκείνο το πρωτοσέλιδο.

    Ζούμε ένα νέο 1988-89, με τις εξής διαφορές: α) Ο ΚΚ είναι μόνον 52 χρονών και υγιής, κατά πώς φαίνεται, β) η εναλλακτική είναι λιγότερο δυναμική και λιγότερο αξιόπιστη στα μάτια των ψηφοφόρων και γ) οι διαχωριστικές γραμμές έχουν αλλάξει σε μεγάλο βαθμό.

    Αν πεισθούν "αυτοί που ωφελούνται" ότι δεν τρέχει τίποτα και ότι ο ΚΚ θα πεθάνει αρχηγός της ΝΔ, τότε ίσως να έλθει μια κάποια πολιτική ηρεμία στον τόπο. Αλλιώς, ζήτω που καήκαμε. Θα συνεχίσουν να προσπαθούν να ωφεληθούν...

  16. PATRA avatar
    PATRA 11/12/2008 15:41:29

    ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ...
    ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ ΑΣ ΣΚΥΨΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ.

  17. Στελιος avatar
    Στελιος 11/12/2008 15:43:30

    Δεν νομιζω οτι βοηθαει η παρελθοντολογια και οι αναλογιες της σημερινης καταστασης με αυτες του 73, του 85, του 88-89 κλπ.

    Ειναι η κατασταση που συμβαινει το 2008 και ετσι πρεπει να εξεταστει.

  18. δ.ν.σ. avatar
    δ.ν.σ. 11/12/2008 15:44:04

    Αφού σήμερα μετά από 60 χρόνια με αναγνώρισαν στον τόπο του εγκλήματος τους ως μόνιμα ανάπηρο .Χαλαλι τους ….

  19. aris53m avatar
    aris53m 11/12/2008 15:54:46

    Factorx Says: #13 :) Προάγουν προάγουν

  20. kanis avatar
    kanis 11/12/2008 15:59:06

    Πολλοί, πιά λένε, ότι ο ΚΚ, πρέπει να αντέξει μέχρι τις 20 Ιανουαρίου 2009 τις όποιες προκλήσεις. Θα τα καταφέρει άραγε μέχρι τότε, να μην γίνει Σημίτης;

  21. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 15:59:08

    aris53m-to PASOK 99% kalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ha ha ha ha ............

  22. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 16:08:14

    «Αλλ' ο πόλεμος, αφαιρών ολίγον κατ' ολίγον από τους ανθρώπους την καθημερινήν ευημερίαν, γίνεται διδάσκαλος βίαιος και τείνει ν' αφομοιώση τας διαθέσεις των πολλών προς την παρούσαν αυτών κατάστασιν. Αι πόλεις λοιπόν ήρχισαν μαστιζόμεναι από στάσεις, και όσαι τυχόν περιέπιπταν εις αυτάς βραδύτερον, επειδή εμάνθαναν τα αλλαχού γινόμενα, εφιλοτιμούντο να υπερβάλουν εις εξεύρεσιν νέων επινοήσεων, δια της πολυμηχάνου υπουλότητος των επιθέσεών των και του πρωτοφανούς των εκδικήσεών των.

    »Και κατήντησαν να μεταβάλουν αυθαιρέτως την καθιερωμένην σημασίαν των λέξεων, δια των οποίων δηλούνται τα πράγματα.

    »Τωόντι η μεν παράλογος τόλμη εθεωρήθη ως ανδρεία, ετοίμη εις θυσίαν χάριν των πολιτικών ομοφρόνων, η προνοητική διστακτικότης ως εύσχημος δειλία, η σωφροσύνη ως πρόσχημα ανανδρίας, η δια κάθε τι σύνεσις ως βραδυκινησία.

    »Η τυφλή παραφορά εκρίθη ως ανδρική αρετή, ενώ η χάριν ασφαλείας περαιτέρω σκέψις ως εύσχημος πρόφασις υπεκφυγής.

    »Ο τα πάντα επικρίνων και τους πάντας κακολογών εθεωρείτο άξιος εμπιστοσύνης εις κάθε περίστασιν, ενώ ο αντιτιθέμενος προς αυτόν, ύποπτος.

    »Ο στήνων επιτυχή παγίδα εθεωρείτο άνθρωπος ευφυής, αλλά πολύ περισσότερον ικανός, ο οσφραινόμενος εγκαίρως αυτήν. Ενώ εκείνος που εφρόντιζε να μην ευρεθή εις την ανάγκην να κάμη ούτε το εν, ούτε το άλλο, εθεωρείτο διαλυτής του κόμματος και πανικόβλητος απέναντι των αντιπάλων.

    »Με μίαν λέξιν, ο προτρέχων άλλου εις την διάπραξιν κακού εκρίνετο άξιος επαίνων, καθώς και ο παρακινών άλλον εις διάπραξιν κακού, το οποίον εκείνος δεν είχε διανοηθή.

    »Και ο ίδιος άλλωστε ο συγγενικός ακόμη δεσμός εθεωρήθη ολιγώτερον στενός του μεταξύ πολιτικών ομοφρόνων δεσμού, διότι οι τελευταίοι ήσαν προθυμότεροι εις το να τολμήσουν κάθε τι χωρίς δισταγμόν.

    »Καθόσον οι φατριαστικοί σύνδεσμοι δεν συνιστώντο χάριν αμοιβαίας βοηθείας, επί τη βάσει των κειμένων νόμων, αλλά χάριν ιδιοτελών σκοπών, αντιθέτων προς τους καθεστώτας νόμους. Και η προς αλλήλους εμπιστοσύνη ενισχύετο όχι τόσον δια των προς τους θεούς όρκων, όσον δια της από κοινού διαπράξεως εγκλημάτων.

    »Οσάκις οι αντίπαλοι διετύπωναν ευλόγους προτάσεις, εκείνοι προς τους οποίους εγίνοντο αι προτάσεις, εάν ήσαν ισχυρότεροι, δεν τας απεδέχοντο με αίσθημα ειλικρινούς εμπιστοσύνης, αλλά λαμβάνοντες συγχρόνως τ' αναγκαία εξασφαλιστικά μέτρα. Επροτίμων πολύ περισσότερον ν' αντεκδικηθούν δια κακόν, το οποίον έπαθαν, παρά να προλάβουν το κακόν. Και οσάκις υπό την πίεσιν των περιστάσεων αντηλλάσσοντο τυχόν όρκοι προς ενίσχυσιν συνδιαλλαγής, οι όρκοι ίσχυαν μόνον προσωρινώς, εφόσον αμφότεροι οι ορκισθέντες δεν είχαν που αλλού να στηριχθούν. Αλλ' εκείνος, ο οποίος, δοθείσης ευκαιρίας, πρώτος ανέκτα το θάρρος του, εάν έβλεπε τον αντίπαλον απροφύλακτον, εξεδικείτο με μεγαλυτέραν ευχαρίστησιν, λόγω του ότι εξηπάτα την προς τον όρκον εμπιστοσύνην του αντιπάλου του, παρά εάν εξεδικείτο παλληκαρίσια. Διότι υπελόγιζεν ότι εκτός του πλεονεκτήματος της ασφαλείας, εκέρδιζε και το βραβείον της επιτηδειότητος αφού επεκράτησε δι' απάτης.

    Οι περισσότεροι τωόντι άνθρωποι προτιμούν να είναι αχρείοι και να ονομάζωνται επιτήδειοι, παρά να είναι χρηστοί και να λέγωνται ευήθεις, και δια το τελευταίον τούτο μεν εντρέπονται, ενώ δια το πρώτον υπερηφανεύονται.

    Αιτία όλων αυτών ήτο η δίψα της εξουσίας, την οποίαν γεννά η πλεονεξία και η φιλαρχία, και το φατριαστικόν πνεύμα, το οποίον εκτρέφουν τα δύο αυτά πάθη, εις όσους περιπέσουν άπαξ εις φατριαστικάς έριδας».

  23. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 16:09:57

    FENETE oti avta blepi o Giorgakis P stin periohi eklogis tou ke trelenete (evtihos den ta kataskevazo opos i Gianna mas)

    http://kozani.net/news2.php?page_module=news&p_id=11905

  24. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 16:12:17

    @ #3
    Γνωστή η Γκίμπα για αυτούς που ξέρουν. Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις και για τα τεκταινόμενα με τα σόγια των πανεπιστημιακών επί ΠΑΣΟΚ.

  25. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 16:16:46

    Factorx – στα ελληνικά την λέξει αυτή την λέμε απλά τρελαμένος!!! ,στα πολωνικά zwariowany κλπ

  26. tony avatar
    tony 11/12/2008 16:19:38

    Μπερδεμένος με τι?Σοβαρά μιλάτε?ναι και εγω τον ειδα λίγο αδυνάτισε τον τελευταίο καιρό.λέτε να του κόπηκε η όρεξη?

  27. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 16:22:38

    Η λέξη troubled σημαίνει ανήσυχος και όχι μπερδεμένος (confused). Γρήγορα για φροντηστήριο οι άσχετοι με την αγγλική

  28. De Profundis avatar
    De Profundis 11/12/2008 16:24:19

    Factorx Says:
    December 11th, 2008 at 3:36 pm
    Γιατί ρε παιδί μου ορισμένοι μπλόγκρες μπαίνουν εδω με ψευδώνυμο. δεν έχουν δικά τους; ντρέπονται


    Κάντους το ίδιο Factorx.

  29. ataktos avatar
    ataktos 11/12/2008 16:26:32

    Orestios- tin angliki mas tin epebale i Anoula D. os EPITROPOS (KOMISARIOS) (mia mikri leptomeria alloste psihiatri den imaste kanis mas)

  30. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 16:29:33

    Σε παραπέμπω στην 2η παράγραφο του σεντονιού που κρέμασα.

  31. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 16:30:18

    Και στην 3η φίλε atakte

  32. De Profundis avatar
    De Profundis 11/12/2008 16:31:09

    φροντηστήριο και συ Ορέστιε

  33. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 16:32:52

    Εθελοτυφλεις De profundis. τουλάχιστον κατάλαβες το νόημα της λέξης και όχι κάτι άλλο από το σημαίνον

  34. amerikanaki avatar
    amerikanaki 11/12/2008 16:57:30

    Διάβασα κι εγώ οτι ο Καραχάλιος διαψεύδει οτι τα είπε έτσι. Κι επειδή έχει αποδείξει οτι είναι εντιμος και ειλικρινής εγώ τον πιστεύω. Καλά ρε Νικόλα στην Καρασάβα πήγες και μίλησες; Απο το γραφείο του Πευκιανάκη σου τηλεφωνούσε;

  35. aris53m avatar
    aris53m 11/12/2008 17:30:38

    @ ataktos #21.

    Μωρέ καλά κάνουν και το προάγουν, δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

    Το πρόβλημα είναι οτι βγαίνει ο ΓΑΠ στην TV να κάνει δηλώσεις και λέει "εμείς οι Σοσιαλιστές" και με πιάνουν τα γέλια και πονάει το στομάχι μου.
    και
    Το πιο μεγάλο πρόβλημα είναι ότι ενώ ένα 60% με 65% τοων ελλήνων ψηφοφόρων είναι δεξιοί (ότι κι αν σημαίνει σήμερα αυτό) οι μισοί εξ αυτών συνειδητά ή ασυνειδητα νομίζουν οτι δεν έιναι...

    Πάπισέ τα.

  36. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 11/12/2008 17:40:43

    Yes,we watched in Patra the street fighting men!!
    Αντε νἀ κουρεὐεσαι,UFO!

  37. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 11/12/2008 19:59:23

    Καλα,δεν το καταλαβατε μονοι σας, οτι ετσι ειναι τα πραγματα;
    Ο ανθρωπος, φαινεται να τα εχει χαμενα, εδω και πολυν καιρο.Απο το καλοκαιρι και μετα ιδιως.
    Παλια,τον βλεπατε πως ελαμπε,πως μιλουσε απο στηθους ακι ποσο ανετος ηταν.
    Σημερα, ολες τις κουβεντες, τις ΔΙΑΒΑΖΕΙ ,οπως κανει και ο ΓΑΠ,αλλα εκεινος,ΠΑΝΤΑ αυτο εκανε.
    Και εχει μαραθει,παραπαιει.Και κανεις δεν τολμα να τον ανατρεψει και να παει παρακατω.
    Για να μη χαλασει η σουπα τη νδ, ΕΑΛΩ Η ΠΟΛΙΣ.
    Τι διαολο, κανενας δεν υπαρχει εκει μεσα, που να εχει αρχιδια;

  38. Orestios avatar
    Orestios 11/12/2008 20:12:58

    @ #40
    Μα δεν έχεις καταλάβει ότι κανείς δεν θέλει να κυβερνήσει αυτή την χώρα?

  39. tony avatar
    tony 11/12/2008 20:45:54

    ε αν υπάρχει τέτοιο έλειμα εγω δεν έχω δουλειά.Αν δεν θέλει κανείς να αναλάβει πρωθυπουργός αναλαμβάνω εγώ.

  40. Παλιός Οννεδίτης avatar
    Παλιός Οννεδίτης 12/12/2008 13:19:51

    Η παραπληροφόρησ συνεχίζεται. Ο Καραχάλιος δεν έχει πει τίποτα τέτοιο για το Καρaμανλή παραθέτω το απόσπασμα αλλά και το Link

    "He's seriously troubled" about the riots, said Nicholas Karahalios, a strategy adviser to the prime minister. "Whereas before we were dealing with a political and economic crisis, now there's a third dimension attached to it: a security crisis which exacerbates the situation."

    http://www.iht.com/articles/2008/12/10/europe/10greece-strike-cnd.php?page=1

  41. Factorx avatar
    Factorx 12/12/2008 13:22:37

    @Παλιός Οννεδίτης: "He’s seriously troubled". Λέμε τίποτα διαφορετικό. Πως το μεταφράζεις εσυ αυτό;

  42. Κώστας avatar
    Κώστας 12/12/2008 23:11:29

    Η καλά οργανωμένη προπαγάνδα συνεχίζεται από
    πολύ μεγάλο αριθμό ΜΜΕ.

    Ο Αμερικανικός παράγοντας επιτίθεται με σφοδρότητα
    στον Καραμανλή.

    Είναι απίστευτη η διάρκεια και η ένταση της Πίεσης.

  43. Γιώργος avatar
    Γιώργος 12/12/2008 23:17:52

    Ο Γιωργάκης περιμένει στην γωνία.

    Αλλά δεν σκέφτηκαν ότι τα ίδια τους περιμένουν,
    αν δεν συμμορφωθούν προς τις υποδείξεις.

    Ξέχασα, ο Γιωργάκης συμφωνεί με όλα.
    -Δεν φέρνει αντιρρήσεις στο όνομα (τι το θέλει;)
    -Ti τον θέλει τον αγωγό;
    -Tι χρειάζονται οι Κολοκοτρώνηδες κλπ. Αφού έχουν πεθάνει. Μ' αυτούς θα σχολούμαστε ποιά;
    - 'Aντε να πάρουμε και κανένα ψήφο από τον Βαλιανάτο.(πολύ καλό παιδί!)


    KOYNIA POY SAS KOYNAGE!!!