23/11/2009 12:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Πολύδωρας στηρίζει Ντόρα

Στο πλευρό της Ντόρας Μπακογιάννη τάσσεται ο Βύρων Πολύδωρας, με άρθρο του στην εφημερίδα «Αδέσμευτος Τύπος». "Οι λόγοι πολλοί" εξηγεί "αλλά κυρίως το γεγονός ότι εκφράζει την αδιάκοπη συνέχεια και συνέπεια της ΝΔ, όπως μετεξελίχθηκε και μορφώθηκε σε μια μακρά διαδικασία ώσμωσης, συναίρεσης και σύνθεσης ιδεών και προσώπων από το 1978 μέχρι σήμερα».

Εξάλλου, ο  πρώην βουλευτής Αʼ Θεσσαλονίκης της ΝΔ Γιώργος Ορφανός έκανε σήμερα την ακόλουθη δήλωση στήριξης της υποψηφιότητας της Ντόρας Μπακογιάννη:  " Για την λειτουργία ενός πολυσυλλεκτικού κόμματος της κεντροδεξιάς που θα ανταποκρίνεται άμεσα και αποτελεσματικά στις κοινωνικές διεργασίες και ανάγκες επιλέγω να στηρίξω την Ντόρα Μπακογιάννη για να υπερβούμε στρατόπεδα και στρατοπεδάρχες και να σφυρηλατήσουμε την πραγματική ενότητα"

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 23/11/2009 12:59:29

    PolyDoras

  2. γώγος avatar
    γώγος 23/11/2009 13:17:40

    Εχει σαφές ρεύμα ο Σαμαράς σου λέει,ας αποκτήσουμε και εμείς εναν άνεμο..Στρατηγό άνεμο μάλιστα

  3. περαστικός avatar
    περαστικός 23/11/2009 13:23:54

    Συγγνώμη παίδες αλλά από όσους έχουν πάει με την Ντόρα, εγώ τον Πολύδωρα τον εκτιμώ περισσότερο από όλους. Κρίμα.

    Τον θεωρώ έναν από τους πλέον μορφωμένους ανθρώπους της ΝΔ. Με μεγάλη διαφορά μάλιστα.

    • loretta avatar
      loretta @ περαστικός 23/11/2009 13:26:25

      Αυτη η θεοδωρα αν αθροισης το μεσο ορο ηλικιας των στελεχων που την στηριζουν πιανεις τα 65!!

      ολο το νεο αιμα πηρε ε??? μας επεισε.

  4. ΦωτηςΑθαν avatar
    ΦωτηςΑθαν 23/11/2009 13:28:27

    Νά σεβαστούμε τόν Βύρωνα. Όσοι έχουν διαβάσει τό βιβλίο του "Γιά μιά νέα Ιδεολογία " ξέρουν ότι ιδεολογικά συμφωνεί μέ τόν Αντώνη .Προσωπικά τόν ξέρω από τό 1977,αυτός 30 κι εγώ πιτσιρίκι ΟΝΝΕΔίτης 14.Τού είπα ότι δέ τόν ακολουθώ . Sui generis ,επαναστάτης κατά τών βαρόνων και τών τζακιών από τό 1997.Μή τά ισοπεδώσουμε όλα ,προσοχή. Σεβασμός στόν Βύρωνα.

    • XAPLAS avatar
      XAPLAS @ ΦωτηςΑθαν 23/11/2009 14:33:51

      "ΤΑ ΣΤΕΡΝΑ, ΤΙΜΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ!"

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ ΦωτηςΑθαν 23/11/2009 14:43:12

      Σύμφωνοι αλλά τότε..;
      Είναι εντυπωσιακό πως αυτοί που τάσσονται με την Ντόρα δυσκολεύονται να δικαιολογήσουν τη στάση τους. Τι είναι αυτά που γράφει σήμερα ο Βύρωνας; Βγάζει κανείς άκρη;

  5. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 23/11/2009 13:28:34

    O Morfomenos ekane agaria sto Ypoyrgeio D.Taxhs, xeperasmenos kai ligos gia emena, xoris shmasia h ypostirixi tou.

  6. ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ avatar
    ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 23/11/2009 13:34:49

    Δυστυχῶς ἀναγκάζομαι νὰ ὑπενθυμίσω στὸν κ. Πολύδωρα ὅτι ὑπάρχει καὶ ἡ λύσις τοῦ σεπούκου. Τὸν κώδικα τῶν σαμουράι τὸν γνωρίζει.
    Κρίμα, ἕνας ἄνθρωπος ποὺ μιλοῦσε γιὰ ἰδέες, παραδόσεις, ἀξίες τῆς παραδοσιακῆς Δεξιᾶς... Κούφια λόγια.

  7. Krik avatar
    Krik 23/11/2009 13:35:35

    Με συγχωρείτε για τη φράση αλλά ο λαός έχει μια παροιμία που λέει:

    "Χέστηκε η φοράδα στ΄ αλώνι"

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ Krik 23/11/2009 13:37:34

      Σοφός ο λάος μας

      • loretta avatar
        loretta @ Kώστας Θ. 23/11/2009 14:01:50

        επισης ο λαος λεει....κουτσοι στραβοι στον αγιο παντελεημονα..!!!

  8. perastikos avatar
    perastikos 23/11/2009 13:39:22

    Ο ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΓΟΜΕΝΗΣ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗΣ ΔΕΞΙΑΣ? ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ "ΕΚΛΕΙΝΕ" ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ? ΤΩΡΑ ΑΣΠΑΣΤΗΚΕ ΤΟΝ ΝΕΟ-ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ? ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΓΕΝΙΑΣ. ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΠΟΣΤΡΑΤΕΥΤΟΥΝΕ!

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ perastikos 23/11/2009 14:11:52

      Θα φύσηξε λίγο παραπάνω ο Στρατηγός άνεμος και το έριξε στις «εκπτώσεις».

      Ασε έτσι πρέπει να εκτίθεται ένας ένας να βλέπουμε και τι καπνό φουμάρει.

    • XAPLAS avatar
      XAPLAS @ perastikos 23/11/2009 14:27:06

      ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο "ΕΝΩΤΙΚΟΣ" ΨΩΜΙΑΔΗΣ...ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΤΟΝ ΟΥΔΕΤΕΡΟ.

      • loretta avatar
        loretta @ XAPLAS 23/11/2009 14:39:04

        απο την στιγμη που εμφανιστηκε ο Γκιουλεκας εχασε πολλα ο πανικας

        οσο για τον ορφανο....αδιαφορος παντελως...με πολυ μικρη δυναμη στην θεσσαλονικη και μικρο πολιτικο εκτοπισμα.

  9. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 23/11/2009 13:45:29

    Όλα τα ρετάλια τους παρελθόντος, που δεν έχουν πιά καμμία απολύτως απήχηση στο ευρύ κοινό, πάνε με την κόρη του Μητσοτάκη.
    Με όλους αυτούς τους δεινόσαυρους της πολιτικής σκοπέυει να φέρει την επανάσταση και την ανανέσωση στο κόμμα η Θοδώρα;
    Είναι πνευματικά καθυστερημένη ή ΠΙΣΤΕΥΕΙ ότι εμείς είμαστε πνευματικά καθυστερημένοι;

  10. sikyonios avatar
    sikyonios 23/11/2009 13:48:52

    ας διαβάζουν την δημοσκόπηση της publi issue για να δουν ότι στα ποιοτικά χαρακτηριστικά υπερέχει ο Σαμαρας. τον εκτιμά η λαϊκή βάση και οι νέοι. αντιθέτως την κα Μπακογιάννη εχει καλύτερες σχέσεις με τα συμφέροντα. Ποιά όμως? μήπως τα διαπλεκόμενα???? (όρο που είχε εισάγαγει ο πατέρας στις αρχές της δεκαετίας '90)

  11. loretta avatar
    loretta 23/11/2009 13:56:59

    Eιναι προφανες τελικα οτι η θεοδωρα μητσοτακη συνεχιζει την μαχη που αρχισε ο πατερας της κατα του σαμαρα και μετα θελει να μας πεισει οτι δεν ειναι προσωπικο το θεμα...και οτι δεν υπαρχει μητσοτακικο μπλοκ στην νεα δημοκρατια...δηλ ξενο σωμα.!!

    Παντως βλεποντας την το πρωι στην ΝΕΤ την εχει παρει η κατρακυλα εχει γινει ιδια ο μητσοτακης (απο την οργη της εχει αλλοιωθεί το προσωπο της σε σημειο που βλεπεις τον επιτιμο ζωγραφισμενο στο επανω της) και εχει χασει καθε λογικο επιχειρημα...συνεχισε ετσι θεοδωρα και απο την πρωτη κυριακη ΣΑΜΑΡΑ θα εχουμε προεδρο.

  12. loretta avatar
    loretta 23/11/2009 14:00:43

    Φακτορα
    θα ειχε ενιδαφερον αν εκανες μια φωτογραφικη απεικονιση της θεοδωρας πως ηταν η εκφραση τους προσωπου της οταν ξεκινησε τον αγωνα και πως ειναι τωρα..!!

  13. DION FROM HLEIA avatar
    DION FROM HLEIA 23/11/2009 14:01:47

    ΚΡΙΜΑ ΒΥΡΩΝΑ!!!! ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ Ο ΑΡΟΥΛΗΣ. ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΥΓΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ. ΣΕ ΞΕΡΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΟΧΙ ΓΙ' ΑΡΡΙΒΙΣΤΑ. ΕΓΙΝΕΣ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ "Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟ".

  14. ιπτκβ avatar
    ιπτκβ 23/11/2009 14:04:05

    Την Μπακογιάννη την είδαμε στην ΝΕΤ τον Σαμαρά γίνεται να τον δούμε??? αλήθεια γιατί κρύβεται και δεν εκτίθεται στο γυαλί???γιατί φοβάται τον διάλογο??? στην δημοκρατία πρέπει να ακούγονται όλοι μπροστά και όχι με παπαγαλάκια!!!!φτάνει πια τόση λάσπη γιατί δεν σκέφτεστε και την επόμενη μέρα??

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ιπτκβ 23/11/2009 14:10:02

      Δεν είναι θέμα κρυψίματος είναι και θέμα ποιος έχει άκρες στα ΜΜΕ...

      Το γενικό πλάνο τον απόψεων Σαμαρά είναι ξεκάθαρο και υπερέχει κατά κράτος από τα Φούμαρα της Ντόρας που δεν την πιστεύει πια κάνεις με όσα αναφέρει, εδώ μέχρι και εκλογές λέει τώρα ότι δεν εισηγήθηκε τέτοιο απύθμενο θράσος τι να λέμε τώρα;

    • σταμ avatar
      σταμ @ ιπτκβ 23/11/2009 14:17:25

      ,,μεθυσμενος εισαι μωρε?...μεχρι το βραδυ θα τρεκλιζεις,,,!

    • loretta avatar
      loretta @ ιπτκβ 23/11/2009 14:17:37

      Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΤΕ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ!! τι αλλο θα ακουσουμε...!! ας τρεχει η ντορα....ψυχολογια του δευτερου...ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΤΟΥ...δινει αυτες που πρεπει στον χρονο που πρεπει...η ντορα ειναι πολιτικος των ΜΜΕ ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!!

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ ιπτκβ 23/11/2009 16:27:35

      Τώρα εδώ τι να τους πεις πια; Γίνονται και προκλητικοί...

      Την παίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ τη Ντόρα, και κατά τα άλλα φταίει ο Σαμαράς που δεν βγαίνει στα κανάλια!

      Όταν λέμε για μηχανισμούς, άνθρωπέ μου, εννοούμε πρωτίστως τα ΜΜΕ.

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ιπτκβ 23/11/2009 17:07:06

      Αυτο το θράσος και η διαστρέβλωση των πραγμάτων είναι φανερό ότι από που εκπορεύεται.

    • Υ. avatar
      Υ. @ ιπτκβ 23/11/2009 18:48:28

      Καμιά άκρη στη ΝΕΤ, μπας και κλειστεί συνεντευξούλα του Σαμαρά? Έστω και ολιγόλεπτη. Για δέσ’ το!

      • loretta avatar
        loretta @ Υ. 23/11/2009 19:15:48

        σας πειραζει δηλ που βγαινει η θεοδωρα και ξεκατινιαζεται??

        αφηστε την....πηρε φορα φορα κατηφορα...και ο σαμαρας ο ιδιος δεν την σταματα!!

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 23/11/2009 19:21:08

          πωπωπωπω! σήμερα, αν δάγκωνε τη γλώσσα της, θα πάθαινε δηλητηρίαση!

        • loretta avatar
          loretta @ loretta 23/11/2009 19:26:07

          χαχαχα ναι απιστευτη αφου ειχε μεταλαχθει και η οψη της...παιδι μου λες και εβλεπα τον επιτιμο ...αν σου πω οτι γελουσα και απο την αλλη.....αυτη η καραμελα ειμαι γυναικα..κλπ κλπ...ε βρε ντορα τραβα μεξικο μερια..!!

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 23/11/2009 19:32:44

          ...καζαμπλάνκα!

        • Υ. avatar
          Υ. @ loretta 23/11/2009 19:45:38

          Κοπελιές. Είστε απερίγραπτες. Άρα δε μπορεί να υπάρξει έγγραφη καλολογική επιβεβαίωση. .... Χαχαχαχα....

        • markella avatar
          markella @ loretta 23/11/2009 19:52:42

          Καλησπερα παιδια!

          Η Ντορα σημερα χαμογελουσε τοσο πολυ σαν να ειχε βαλει ενεση κακου botox!
          Καποια στιγμη αρχισε να μου τη δινει στα νευρα διοτι ηταν σαν να ελεγε " εσεις μου τη χωνεστε, εγω πεταω αετο! Αρχηγος εγω θα μαι αυριο" .
          Αυτη η υπεροψια...δεν σας τη δινει στα νευρα? Εδω ο Λυριτζης εκνευριστηκε μαζι της και η Ντορα προσπαθησε ...να τον ηρεμησει!
          Τι αλλο θα δουμε!!

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 23/11/2009 19:58:29

          Eδώ είχε γίνει τούρμπο ο Οικονόμου, κατακκόκινος από εκνευρισμό, που σε γενικές γραμμές είναι φιλικός προς τον χώρο....! Τι να πεις;
          Σκάει γαιδούρι στην κατηφορά
          αυτή η Θεοδώρα...!

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ loretta 23/11/2009 20:11:49

          Ειναι η φυσικη αισιοδοξια ενος ανθρωπου που ξερει οτι εχει δικιο οσο και να την πολεμανε,ακομη και αν χασει.

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 23/11/2009 20:57:10

          Αλλοι το λένε "έλλειψη επαφής με την πραγματικότητα"

  15. remali avatar
    remali 23/11/2009 14:10:06

    μεγαλος αριβιστας ο χαλανδραιος

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ remali 23/11/2009 14:13:39

      Σιγά τα ωά αυτή την στιγμή διαμορφώνεται ένα νέο σκηνικό και το ποτάμι της βάσης θα ξεσκαρτάρει την κατάσταση είμαι αισιόδοξος ποσύ να πέσουν στην λούμπα των μηχανισμών και του συστήματος;

  16. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 23/11/2009 14:14:03

    DEN KRYVETE KYRIA H KYRIE MOY, ALLA ERXETE SE AMESOTERH EPAFH ME TON PSHFOFORO, ALLOSTE OI MHXANISMOI VLEPOUME POIA PROVALOUN XARAKTHRISTIKA!!! MEXRI KAI TO PASOK THELEI BAKOGI. GIA NATIS TIS PETAXOUN META THN EKLOGH THS TA TIMOLOGIA THS SIEMENS KAI ANENOXLHTOI NA KYBERNOUN XORIS ANTIPOLITEYSH, EYTYXOS OMOS EMEIS OI PSHFOFOROI THA MILISOUME ME THN PSHFO MAS, SAMARAS ARXHGOS!!!

  17. x2 avatar
    x2 23/11/2009 15:53:01

    Γεια σου ΡΕ ¨ΠΑΤΡΙΩΤΗ" ΠΟΛΥΔΩΡΑ!!! ΜΑΣ ΕΠΕΙΣΕΣ....

  18. NAI avatar