#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/07/2011 14:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Πλατινί στην χώρα του Μπέου και του Τσακογιάννη



Θα είχε πολύ μεγάλη πλάκα να μπορούσαμε να ακούσουμε τι είπαν ο Γ. Παπανδρέου και ο Μισέλ Πλατινί για το ποδόσφαιρο. Ο πρωθυπουργός είναι δεδομένο ότι αγνοεί παντελώς τι σημαίνει παράγκα, Μπέος, Κούγιας, “Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδάνε και οι άλλοι να πάνε να...”, Κοκκάλας ή Θωμάς Μητρόπουλος κ.λπ.

Αγνοεί σίγουρα τι σημαίνει οφ σάιντ, κόρνερ, χαφ, φάουλ καθώς είναι γνωστό ότι είναι λάτρης του ποδηλάτου και των θαλάσσιων σπορ.

Από την άλλη ο Μ. Πλατινί, ο Μίστερ Φάουλ – Μπανάνα, όπως έγινε γνωστός, ήρθε ως πρόεδρος της ΟΥΕΦΑ για να βρει λύση στη σαπίλα του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Το συμφώνησαν επί της ουσίας; Απολύτως τίποτε. Την ώρα που στην Τουρκία αποφάσισαν να αναβάλλουν την έναρξη του πρωταθλήματος προκειμένου να πάνε και κάποιοι φυλακή, στην Ελλάδα προσπαθούν να βγάλουν λάδι τους ισχυρούς και να την πληρώσουν μερικές δευτεράτζες, διότι άλλωστε το πολιτικό κόστος είναι μεγάλο.

Αυτό που συμφώνησαν Παπανδρέου και Πλατινί είναι η παροχή τεχνογνωσίας της ΟΥΕΦΑ στην Ελλάδα για την αντιμετώπιση της βίας και της διαφθοράς.

Αφού δεν μπορούμε μόνοι μας να κάνουμε εξυγίανση θα έλθουν τοποτηρητές της ΟΥΕΦΑ για να μας βάλουν σε τάξη. Στη χώρα του Μπέου και του Τσακογιάννη είναι λογικό να έρθουν οι ευρωπαίοι να προσπαθήσουν να λύσουν το πρόβλημα.

Όπως διευκρίνισαν οι κυβερνητικοί κύκλοι δεν ετέθη θέμα συμμετοχής των ελληνικών ομάδων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Είναι αυτό ακριβώς που λέγαμε πριν. Σιγά μην τα βάλει ο Γερουλάνος με τους ισχυρούς του ποδοσφαίρου. Σιγά μην αποκλειστεί καμιά ομάδα από την Ευρώπη ή μην πέσει κατηγορία.

Και από Σεπτέμβριο που θα ξαναβλέπουμε μπάλα θα αναρωτιόμαστε αν ο διαιτητής είναι στημένος, πόσοι έπαιξαν στοίχημα, αν κάθε Κυριακή θα γίνει χαμός από χούλιγκανς. Αλλά κατά τα λοιπά Παπανδρέου και Πλατινί συμφώνησαν για τεχνογνωσία.

Αστεία πράγματα δηλαδή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 26/07/2011 15:34:08

    ....και του Μαρινακη βεβαιως βεβαιως.

    • ΣΠΥΡΟΣ avatar
      ΣΠΥΡΟΣ @ Aris lalidis 26/07/2011 15:37:22

      Tου ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ή έχει φύγει από το ποδόσφαιρο;

      • Aris lalidis avatar
        Aris lalidis @ ΣΠΥΡΟΣ 26/07/2011 20:55:30

        Kαλη η προσπαθεια συμψηφισμου αγαπητε,
        αλλα μπλεκεις τις φουτσες με τις βουρτσες.
        Φερτε πισω τα κλεμμενα ρε αληταραδες
        που εχετε το θρασσος να μιλατε οταν σας
        βλαστημαει ολοκληρη η Ελλαδα.

  2. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 26/07/2011 15:35:02

    Θα σου πω εγώ τι είπανε. Μπορεί από μπάλα όπως λές να μην ξέρει το παλικάρι
    αλλά από δωράκια ξέρει και πολύ καλά από την εποχή ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ. Στό ποδόσφαιρο δεν έχει δωράκια;

  3. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 26/07/2011 16:03:42

    ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ.!!!!!!!!!
    ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ
    Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.!!!!! ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΣΩΣΤΟ, ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΟΜΑΔΩΝ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
    ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΤΑΜΠΑΚΕΡΑ.
    ΠΡΩΤΕΡΓΑΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΩΝ ΣΤΗΜΕΝΩΝ ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ, ΤΟΝ ΜΠΕΟ, ΤΟΝ ΠΙΛΑΔΑΚΗ, ΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ,ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ, ΤΟΝ ΖΑΓΟΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ;;;;;;
    ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑ ΓΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΥΡΩΠΗ ΕΝΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΗ Δ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ.!!!!!!
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Ο ΠΛΑΤΙΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΝ ΓΑΠ, ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΕΝΤΟΝΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΕΣ ΑΠΟ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΟΥΕΦΑ-ΤΣΑΜΠΙΟΝ ΛΙΝΓΚ, ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΙ ΤΗ ΘΕΣΗ.!!!!!
    ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ.;;;;;;
    ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΑΛΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ.!!!!!!!

  4. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 26/07/2011 16:31:20

    Σπύρο, τι σχέση έχει η εποχή Βαρδινογιάννη με αυτή των 15 τελευταίων χρόνων. Ο Βαρδινογιαννης ασχολειτο μόνο με την ομάδα του καμία σχέση με την τωρινή μαφία που επικρατεί στο ποδόσφαιρο.

  5. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 26/07/2011 18:21:26

    Του είπε ότι το μαχαίρι θα φτάσει στον Κόκκαλη,ε συγνώμη στο κόκκαλο ήθελα να πω και ο Μισέλ ακόμα γελάει....

  6. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 26/07/2011 19:03:20

    σαν τι συνάντησε ο ΓΑΠ τον Πλατινί! Αν είναι δυνατόν ο Πρωθυπουργός της Ελλάδας να συναντά το αρχιλαμόγιο της Διεθνούς μαφίας του ποδοσφαίρου!... Τόση ξφτίλα πιά αυτός ο Παπανδρέου! έεεελεος....

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ http://chomatery.blogspot.com 26/07/2011 21:28:50

      Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι ότι κάπως μειώθηκαν τα διαρκείας!
      Κατά τ'άλλα,οι τρελλαμένοι οπαδοί,πιστεύουν σ' ένα καλύτερο πρωτάθλημα,
      (πιο καθαρό).Κούνια που τους κούναγε.
      Τώρα τι συζήτησαν ο Γιωργάκης και ο Μισέλ,αδιάφορο.
      Εδώ που τα λέμε, καλύτερα ο δικός μας να ασχολείται με το ποδόσφαιρο, παρά με οτιδήποτε άλλο.Είναι λιγότερο επικίνδυνος.
      Άντε να δούμε.......