08/02/2010 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Πλακιωτάκης συνοδηγός της Ντόρας;

Η  κα Ντόρα περιόδευσε το Σαββατοκύριακο στην Κρήτη με καθαρά αρχηγικό στυλ και ύφος . Και όπως διαβάζω όμως στην καθημερινή εφημερίδα του Λασιθίου «ΑΝΑΤΟΛΗ»: «...η κα Μπακογιάννη εμφανίσθηκε οδηγώντας η ίδια το Jeep έχοντας συνοδηγό τον βουλευτή κ. Πλακιωτάκη και πίσω τον Γιάννη Πευκιανάκη…»

Καλά ο Πευκιανάκης, αλλά ο Πλακιωτάκης υπεύθυνος τομεάρχης εμπορικής ναυτιλίας της Ν.Δ. τι ήθελε σε μια περιοδεία αμφισβήτησης του νεοεκλεγέντος προέδρου του κόμματος; Μήπως μπορεί να εξηγήσει κάποιος , γιατί ο ίδιος πιστεύω δεν μπορεί ;

Η Ρηγίλλης και ο ίδιος ο πρόεδρος τι λένε σε εμάς τους έκπληκτους Νεοδημοκράτες !!!

LAKIOTIS senza P

ΣΧΟΛΙΑ

  1. DION FROM HLEIA avatar
    DION FROM HLEIA 08/02/2010 15:30:19

    Μόνο μια λέξη έχει να πει.

    ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ.

    Πρόεδρε έχεις αρχίσει να χάνεις την μπάλλα. ΠΡΟΣΕΧΕ!!!!!

  2. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 08/02/2010 15:55:40

    Ποτέ εν θερμώ,

    περιμένετε έχει και συνέδριο....

    Φιλικά

  3. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 08/02/2010 16:27:44

    Αυτός ο πολιτικός πολιτισμός θα μας φάει.
    Από τη μια η κυβέρνηση έχει κρατήσει την πλειοψηφία των γαλάζιων διευθυντών στο δημόσιο.
    Από την άλλη ο Σαμαράς ανέχεται χάρην της ενότητας τέτοιου είδους μεθοδεύσεις από εσωτερικούς αντιπάλους.
    Το Πασοκ βέβαια δεν δέχεται τέτοια κόλπα απειθαρχίας και απειλή τα στελέχη του με διαγραφή.
    Πολύ Ευρώπη γίναμε απότομα και περιμένω να δω πότε θα γίνει η έκρηξη.
    Όχι τίποτα άλλο αλλά να ξεμουδιάσουμε και λίγο γιατί το 10.5% μας έριξε λιγάκι.Ο κόσμος θέλει ίντριγκα και περιπέτεια.Ο Σαμαράς μας έχει φλομώσει στην πολιτική σκέψη. Όμως χωρίς αίμα και σεξ Αντώνη θα αλλάξει το κανάλι για να δει καλύτερο έργο.Περνάν τα επεισόδια και χάνεται το ενδιαφέρον ,αν το πιάνεις το υπονοούμενο.

  4. XARIDHMOS avatar
    XARIDHMOS 08/02/2010 16:54:39

    Δείτε τη χθεσινή επίσκεψη της Μπακογιάννη, με όσο το δυνατόν πιό αντικειμενική ματιά, κι αφήστε τις επιθυμίες σας κατά μέρος..
    ΝΑΙ, ίσως ήταν λάθος η συνοδεία της Ντόρας, ειδικά όταν έχει τιμηθεί με την εμπιστοσύνη του Προέδρου. ΑΛΛΑ, σε μια τετράωρη περιοδεία στα καφενεία του Αγ. Νικολάου και Νεάπολης,-(όχι όλης της...Κρήτης!)-, δε θα έπρεπε να παρευρίσκεται ως μοναδικός οικοδεσπότης βουλευτής του Νομού;

  5. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 08/02/2010 17:05:59

    Πευκιανάκης: Το μόνιμο και δημοσιογραφόν θυμιατήρι του Μητσοτάκη

  6. Γ.Μ.Π. avatar
    Γ.Μ.Π. 08/02/2010 17:15:18

    Ποιούς Νεοδημοκράτες????

  7. trochalos avatar
    trochalos 08/02/2010 19:21:41

    Υπομονή,ξέρει ο Αντώνης,λίγα είναι τα ψωμιά τους.

  8. xaroylhs avatar
    xaroylhs 08/02/2010 22:27:17

    ΚΑΛΆ ΤΙ ΓΎΡΕΥΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ κ. ΒΙΡΒΙΔΑΚΗ,ΤΟΝ κ. ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΚΑΙ ΤΟΝ κ.ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗ , ΤΑ ΕΥΟΣΜΑ ΑΝΘΗ ΤΟΥ ΝΤΟΡΙΚΟΎ ΚΗΠΟΥ !ΥΣΤΕΡΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΦΟΝΙΑΣ.
    ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΣΙΘΙ ΜΟΥ ΛΕΙ ΠΩΣ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ Η ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕ ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ.ΤΟ 2004 ΠΗΓΕ ΤΟΝ ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗ ΣΤΟ ΕΚΛΟΓΟΔΟΚΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ 2007 ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΣΚΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ . ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ κ.ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗ ΞΑΦΝΙΑΣΤΗΚΑΝ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΝ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΗΣ κ.ΝΤΟΡΑΣ , ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΛΑΣΙΘΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΗΤΕΙΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ, ΤΑΧΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΣΑΜΑΡΑ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥ Κ. ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ...ΕΦΤΥΝΑΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΓΛΥΨΟΥΝ . ΟΠΟΙΟΣ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΑΣ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΟΜΟΛΙΑΣ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ "ΑΝΡΩΓΕΩ" ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.

  9. ανυφαντάκης μανώλης ή ανύφας avatar
    ανυφαντάκης μανώλης ή ανύφας 09/02/2010 11:09:47

    Εάν εθεάθη ο κος Γιάννης Πλακιωτάκης βουλευτής της Ν.Δ. και υπευθυνος τομέα ναυτιλίας μαζί με την κα Ντόρα Μπακογιάννη στην περιοδεία της στην Κρήτη καλώς και το έπραξε γιατί βεβαίως και εκτιμά την παραταξιακή προσφορά της.
    Ούτως ή άλλως ο ίδιος ο κ.Αντώνης Σαμαράς πρίν την εκλογή του στην περοεδρία με καταγγελτικό λόγο πρός την κα Μπακογιάννη ανέφερε χαρακτηριστικά λέγοντας : απέναντί μου έχω αυτούς που πλήγωσαν την παράταξη και δεν θα έχουν συμμετοχή στο νέο κόμμα, και μετά την εκλογή του ο ίδιος πρότεινε κομματική θέση στην κα Μπακογιάννη και μάλιστα σε μεταγενάστερη δήλωσή του ανέφερε εκλιπαρώντας ότι δεν μπορώ να υποχρεώσω την κα Μπακογιάννη μετά την αρνησή της για συμμετοχή στα κομματικά όργανα .
    Συνεπώς τα σχόλιά σας για την στάση του κου Πλακιωτάκη απέναντι στην κα Μπακογιάννη είναι το λιγώτερο αφελή και κακοήθη. Και κάτι άλλο!!Μήπως η τοποθέτηση του κου Πλακιωτάκη ως υπευθύνου τομέα Ναυτιλίας από τον κο Σαμαρά που καλώς και το έπραξε είναι και απόρροια του μεγάλου ποσοστού αποδοχής της κας Μπακογιάννη στην Κρήτη ;

    Ανυφαντάκης Εμμανουήλ Ιατρός
    Πρώην νομ.σύμβουλος Ν.Δ. και πρώην τομεάρχης υγείας ΝΟΔΕ ανεξαρτητοποιηθής με τα την εκλογή Σαμαρά στην προεδρία

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ ανυφαντάκης μανώλης ή ανύφας 09/02/2010 13:17:07

      Στο καλό και να ΜΗ μας γράφεται κύριε...

  10. xaroylhs avatar
    xaroylhs 09/02/2010 13:01:46

    Ο κος Ανυφαντάκης επικαλείται τις κοματικές του ιδιότητες ως πρώην λόγω της εκλογής του κου Σαμαρά και όχι της κας Μπακογιάννη ή μήπως κάνω λάθος; Είναι λοιπόν φανατικός οπαδός της κας Μπακογιάννη Κρητικός υποθέτω αν και δεν αναφέρει σε ποιά ΝΟΔΕ υπήρξε.Μέσα όμως στα γραφόμενα του υπονοεί σαφέστατα ότι η κα Μπακογιάννη είναι από αυτούς που πλήγωσαν την παράταξη κλπ.
    Όταν έχεις τέτοιους φίλους κα Μπακογιάννη τι να τους κάνεις τους εχθρούς!!
    Όσον αφορά την θεωρία περί αξιοποίησης του κου Πλακιωτάκη δεν νομίζω ότι ισχύει ,ότι δηλδή είναι ό εκπρόσωπος της κας Μπακογιάννη στην Κρήτη και ως εκ τούτου απολαμβάνει τα όποια ωφέλη.
    Κε Ανυφαντάκη είναι νομίζω ώρα να βρείς στέγη να στεγαστείς γιατί σε κτύπησε το αγιάζι και ..σέρνεται και γρίπη!!!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ xaroylhs 09/02/2010 13:18:03

      Ας μην κάνουμε μέγα εθνικό θέμα τον Πλακιωτάκη. Σιγά τον γίγαντα της πολιτικής.

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ xaroylhs 09/02/2010 14:45:55

      ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΗ . ΑΡΚΕΤΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ..ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ..

    • Γ.Μ.Π. avatar
      Γ.Μ.Π. @ xaroylhs 09/02/2010 14:53:35

      ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΝΕΟΚΟΠΟΥΣ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΝΑ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ (ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ) ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ! ΔΕΝ ΔΙΔΑΧΘΗΚΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΥΠΕΡΒΑΣΕΩΝ?? Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΑΣΙΑ ΠΟΛΑ-ΚΕΠ. ΩΣΤΟΣΟ ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΑΣ (ΤΑ ΟΛΙΓΑ) ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΤΕ ΤΟ. ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ??

  11. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 09/02/2010 14:45:52

    Για να αναθέσει τον Τομέα Εμπορικής Ναυτιλίας ο Αντώνης Σαμαράς, στο Γιάννη Πλακιωτάκη δεν καταδεικνύει τη στήριξη και την εμπιστοσύνη του σε έναν από τους λίγους Υπουργούς της προηγούμενης Κυβέρνησης ο οποίος διασώθηκε;

    Και δεν είναι η πρώτη φορά που ο Σαμαράς στηρίζει τον Πλακιωτάκη...

    Από εκεί και πέρα ο Πλακιωτάκης ήταν αναμφισβήτητα υποχρεωμένος να συνοδεύσει τη Ντόρα Μπακογιάννη στο Λασίθι ως ο μοναδικός βουλευτής της Ν.Δ. στην περιοχή.

    Ας μην ψάχνουμε, λοιπόν, ψύλλους στα άχυρα...

    Αυτό που μετρά είναι η ενότητα της παράταξης της Ν.Δ., η οποία με σαφή και νωπή λαική εντολή απέκτησε αρχηγό.

    (Σχόλιο: αναφορικά με τον Πευκιανάκη, χαριτολογώντας, αυτό είναι που λέμε "πίσω μου σε έχω σατανά!")

  12. GK avatar
    GK 09/02/2010 16:01:09

    Ασχοληθείτε με τα σοβαρά

  13. xaroylhs avatar
    xaroylhs 09/02/2010 21:36:10

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Γιώργο , απο ευγένεια και επιπολαιότητα ίσως δημιουργήθηκε το θέμα ,ενοώ από μεριά Πλακιωτάκη .
    όσο για την ..Πετραχειλού όπως τον αποκαλούν στο Λασίθι "πίσω μου σ'έχω σατανά"

  14. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 10/02/2010 12:44:26

    «…η κα Μπακογιάννη εμφανίσθηκε οδηγώντας η ίδια το Jeep έχοντας συνοδηγό τον βουλευτή κ. Πλακιωτάκη και πίσω τον Γιάννη Πευκιανάκη…»

    Αυτό το κείμενο δεν υπάρχει στην εφημερίδα "Ανατολή" (!!!) και το αστείο είναι ότι έχουν μπει εισαγωγικά!

    Πουθενά δεν υπάρχει ο ακατανόμαστος, ενώ και το κείμενο έχει παραφραστεί.

    Τελικά, Χαρούλη, από το πουθενά -πραγματικά- δημιουργήθηκε το θέμα για την πλευρά Πλακιωτάκη.

    Ας ασχοληθούμε καλύτερα με τα πραγματικά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά.

  15. salonica_4_ever avatar
    salonica_4_ever 10/02/2010 14:57:36

    Ντόρα παντού μαζί !

  16. haroylhs avatar
    haroylhs 10/02/2010 18:37:32

    Γιώργο το κειμενο υπάρχει στην εφημερίδα της Δευτέρας 8/2 και γράφει ότι κατεφθασε στο Δημαρχείο Αγ.Νικολάου , απλώς η λέξη τζιπ είναι στα Ελληνικά.
    το είδα ο ιδιος στην ηλεκτρονική σελίδα της εφημερίδας ότα διάβασα το σχόλιο.
    Αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι δημιουργήθηκε θέμα σχεδόν από το πουθενά γιατί επαναλαμβάνω ότι έγινε από υπερβολική ευγένεια ή αφέλεια αν θέλετε.
    Πιστευω ότι πρέπει να μπεί .&-

    • haroylhs avatar
      haroylhs @ haroylhs 10/02/2010 18:49:03

      υπογράφει ο δημοσιογράφος Νίκος Τράντας

  17. ΑΡΕΤΗ avatar
    ΑΡΕΤΗ 10/02/2010 20:06:17

    Η "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ" ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ Η "ΘΕΙΑ" ΠΕΡΙΟΔΕΥΕΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΑΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ?? ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΣΑ, ΤΟΝ ΣΙΜΟ Κ.Λ.Π.

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ ΑΡΕΤΗ 10/02/2010 23:13:02

      Και να μείνουν στο κόμμα η Παπακώστα, ο Μανώλης κι ο Μαρκόπουλος. Πέστα βρε ΑΡΕΤΗ.