#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/02/2011 16:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Πεταλώτης ομολογεί οτι η χώρα είναι "ακυβέρνητο καράβι" !!!



O κ.Πεταλωτής δήλωσε σήμερα μεταξύ των άλλων  ότι η κυβέρνηση αποδεικνύει στην πράξη ότι θέλει να υπάρχει μια εθνική συνεννόηση σε επίπεδο πολιτικών δυνάμεων και τις κάλεσε "να έρθουν να συζητήσουμε πάνω σε συγκεκριμένους στόχους ώστε η χώρα να σταματήσει να πορεύεται ως ακυβέρνητο καράβι με πολύ βραχυπρόθεσμους στόχους, τους οποίους στις περισσότερες περιπτώσεις τους εγκαταλείπαμε, ώστε να υπάρχει μια συγκεκριμένη στόχευση της χώρας με εθνικούς στόχους, ανεξάρτητα από ποια κυβέρνηση βρίσκεται στην εξουσία".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 14/02/2011 16:09:19

    Καταλαβαίνει όρι ουσιαστικά ομολογέι πως το GAP είναι για τα πανηγύρια?
    Αυτοί κυβερνούν και απροκάλυπτα χωρίς ίχνος πολιτικής ντροπής λένε πως με την κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ η χώρα ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ.

  2. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 14/02/2011 16:18:16

    Ελπίζω μετά από αυτό και το απίστευτο "δεν θα απωλέσουμε τα βασικά στοιχεία της κυριαρχίας μας" να καταρρεύσει ο μύθος του επικοινωνιακά αχτύπητου ΠΑΣΟΚ.

  3. Orestios avatar
    Orestios 14/02/2011 16:30:41

    Ο δε Παπακωνσταντίνου δηλώνει πως με την εμπνευσμένη πολιτική του η χώρα βρίσκεται στον σωστό δρόμο!!!!!!!!
    Αλαλούμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κυβέρνηση για τα πανηγύρια!!!!!!!!!!!!!!

  4. man8os avatar
    man8os 14/02/2011 17:09:08

    Βρισκονται σε μαζικη συγχηση, υστερια και παρακρουση. Ειναι επικυνδινο για την χωρα και τους εαυτους τους. Αναρωτιεμαι, δεν παρακολουθουνται και απο κανα ψυχιατρο? Για το καλο τους...

  5. Rote Phane avatar
    Rote Phane 14/02/2011 17:36:53

    Καπου ειδα:
    ΜΟΥΜΠΑΡΑΚ= 30 ΧΡΟΝΙΑ
    ΠΑΠΑΝΤΡΕΟΥ= 1 ΑΙΩΝΑΣ

  6. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 18:10:21

    δε φοβάται μη πνιγεί;το καράβι όταν δε έχει κυβερνήτη,ή μήπως αυτό μας λέει το παιδί,δε ξέρεις ποία θα είναι η τύχη του,ή μήπως ξέρει.Πάντως αν ετοιμάζεται για ταξίδι στο καλό, θα σας λείψει; μη κλαίτε γιατί μπορεί να μετανοίωσουν και μείνουν....

  7. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 14/02/2011 19:01:02

    Αυτή δεν είναι κυβέρνηση. This is the mappet show tonight!

  8. butcher avatar
    butcher 14/02/2011 19:29:24

    Τετοιοι ητανε ανεκαθεν .

    http://www.market-talk.net/index.php/essay/article/9920/

  9. emm avatar
    emm 14/02/2011 19:40:57

    Εντυπωσιακός ο Πεταλωτής κατα την γνώμη μου.

    Ο αντιπρόσωπος της κυβέρνησης που εξαφάνισε το ¨εθνικής¨ από όλα τα υπουργεία θέλει να έχει με τα άλλα κόμματα αυτό ακριβώς που οι ίδιοι πολεμάνε και δεν θέλουνε.

    Εθνική ...... συννενόηση ή ότι άλλο.

    Η περιγραφή ακυβέρνητο καράβι δεν περιγράφει πλήρως την τρικημία εν κρανίω που έχουν.

  10. butcher avatar
    butcher 14/02/2011 20:13:33

    Η αληθεια ειναι οτι το "μπουνταλα" "κ.πεταλοτη", παρουσιαζει "κενα" στον εγκεφαλο.(Τον οποιον τελος παντων διαθετει,αν λεμε αν..).
    Αλλα χαιρει της εκτιμησης του γαπ(α).
    Αλληλεγγυη..

  11. thanasis avatar
    thanasis 14/02/2011 20:19:17

    τωρα το καταλαβε ειναι πολυ αργα καιρος να γεμισουν ενα αεροσκαφος
    και να πεταζου για χωρες μακρυνες

  12. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 14/02/2011 20:43:09

    Και ο ''Τιτανικός'' ακυβέρνητος ήταν.

  13. δημης avatar
    δημης 14/02/2011 22:09:09

    ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΒΕΡΝΗΤΟΙ ΝΟΕΣ........
    (ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ....)

  14. kiki avatar
    kiki 14/02/2011 22:16:14

    Γιατι , Ο Μεγαλος Τιμονιερης που ειναι?
    Α αυτος οδηγει το ΠΑΣΟΚ, και δυστυχως την χωρα Στην βυθιση της.

  15. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 14/02/2011 22:22:04

    ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΠΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ???

  16. Orestios avatar
    Orestios 15/02/2011 01:04:13

    Πού είναι τα χαρτογραφημένα νερά?
    Γιατί εφόσον είναι η Ελλάδα στα χαρτογραφημένα και ασφαλή ύδατα για την ακυβερνησία φταίει ο καπετάνιος.