#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/10/2011 07:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Παπανδρέου τρέμει την λαϊκή οργή



Λοιπόν, η κυβέρνηση και ο κ. Παπανδρέου μου φαίνεται ότι μοιάζουν με τον… Ολυμπιακό.

Τις τελευταίες ημέρες και πριν το μεγάλο ματς με τη γερμανική Ντόρτμουντ, στο λιμάνι οι φανατικοί γαύροι φώναζαν στους παίκτες του Ολυμπιακού και στον προπονητή «αν δεν κερδίσετε την Τετάρτη, θα σας κρεμάσουμε στο Πασαλιμάνι». Ειδικά μετά το πατατράκ με την ΑΕΚ, μόνο λαϊκά δικαστήρια δεν στήθηκαν.

Φαίνεται ότι η ομάδα φοβήθηκε τις κρεμάλες και έπαιξε χθες λίγο μπαλίτσα, όσο χρειαζόταν για να δείξει στον Γιωργάκη τι εστί… διαπραγμάτευση με τους Γερμανούς.

Ο πρωθυπουργός από την άλλη, μας έχει φάει τα αυτιά γιατί λέει ότι κάποιοι τον χτυπούν και τον απειλούν με "νέο Γουδή", δηλαδή με κρεμάλες για τα όσα έκαναν την τελευταία διετία.

Τα ίδια είπε και στον Αντώνη Σαμαρά ζητώντας του μάλιστα να ... αποκηρύξει όσους φωνάζουν για Γουδή και για ελικόπτερα. Όλοι όλοι γνωρίζουν ότι για Γουδή μίλησαν ο Καρατζαφέρης και ο δικός του ο Λοβέρδος

Μα καλά, ο ΓΑΠ δεν έχει καταλάβει ότι τις κρεμάλες στο Γουδή και τις απειλές τις εκτοξεύει ο λαός, οι… φίλαθλοι του ΠΑΣΟΚ, όπως αυτοί του Ολυμπιακού, μπας και η ομάδα (συγγνώμη η κυβέρνηση) ξυπνήσει και παίξει και λίγο μπαλίτσα. Ήτοι, να κάνει και καμιά διαπραγμάτευση με τους Γερμανούς, όχι μόνο υποτέλεια και το κεφάλι σκυμμένο.



Ο Γιωργάκης, λοιπόν με τη στάση του δείχνει ότι φοβάται το Γουδή, τρέμει στην ιδέα της τιμωρίας από το λαό. Διότι εν έτει 2011 μπορεί να μην υπάρχει Γουδή και κρεμάλες, υπάρχει, όμως λαϊκή δίκη, τιμωρία είτε με χλεύη, είτε με την ψήφο στις εκλογές που πλησιάζουν.

Ας μη ζητά, λοιπόν ο πρωθυπουργός αποκήρυξη ενός συνθήματος που πρώτο οι ίδιοι οι οπαδοί του ή ακόμη και υπουργοί του (βλέπε Λοβέρδος) φώναξαν.

Κι εν πάση περιπτώσει, τρεις ημέρες πριν από τη μητέρα όλων των μαχών, ο δήθεν ηγέτης, ο στρατηλάτης να δείχνει φοβισμένος και πελαγωμένος, δεν είναι ότι καλύτερο.

Ο Ολυμπιακός παίρνει τα πρωταθλήματα διότι στις δύσκολες στιγμές καταλαβαίνει ότι είναι μεγάλη ομάδα κι έχει και ένα κοινό να ικανοποιήσει.

Ο Γιωργάκης στις δύσκολες στιγμές λιγοψυχεί, ζητά στήριξη και τρέμει μπροστά στην ιδέα της τελειωτικής αποτυχίας.

Αυτός δεν είναι πρωθυπουργός. Ούτε αναπληρωματικός στα παιδικά του Ολυμπιακού δεν κάνει.

 Αριστερός Ψάλτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. attractoras avatar
    attractoras 20/10/2011 07:11:25

    Αν έτρεμε και λιποψυχούσε, θα είχε φύγει εδώ και πολύ καιρό.

    Προσωπικά θεωρώ πως δεν φοβάται διόλου, αλλά είναι αδίστακτος εκτελεστής και δεν θα φύγει αν δεν τελειώσει το έργο της ολοκληρωτικής παράδοσης της χώρας. Η χώρα σείεται απ' άκρη σ'άκρη, ο κόσμος βρίσκεται στους δρόμους, η λαϊκή οργή ξεχειλίζει και αυτός παραμένει αδιάφορος και προσηλωμένος στο σκοπό του. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΜΕΣΑ.

    • ταμπακιώτης avatar
      ταμπακιώτης @ attractoras 20/10/2011 09:48:44

      γραφοντας για εκτελεστες,μου ηρθε στο μυαλο,βιντεο με οικονομικους εκτελεστες που καταστρεφουν χωρες και λαους για οφελη των εντολοδοχων.αρα συμφωνω μαζι σου για τον χαρακτηρισμο,προχωρωντας παραπερα λεγοντας.......μηπως τελικα ο ΓΑΠ ,ειναι ενας οικονομικος εκτελεστης που ηρθε ,οχι τηρωντας την πεπατημενη,αλλα ως αρχηγος κοματος ,αλλαζοντας λιγο και το σεναριο,για να εχει περισσοτερο σασπενς,στον απλο κοσμο.διο και οταν τελειωσει η εργασια του.τοτε και μκονο τοτε θα αποχωρησει απο την ελλαδα.
      ετσι το βλεπω,διοτι οι ενδειξεις αυτο δειχνουν......
      καλημερα σε ολους

      • Μ.Γ avatar
        Μ.Γ @ ταμπακιώτης 20/10/2011 10:32:20

        Εχεις απολυτο δικηο. Ο ανθρωπος ειναι κανονικος "ντηλερ" και δεν θα σταματησει αν δεν ολοκληρωσει πρωτα τη δουλεια για να παρει τη μιζα του. Θα σου ελεγα επισης οτι ακολουθει πιστα την "πεπατημενη", γιατι εξ΄ισου "ντηλερς" ειναι και ολοι οι συνομιλητες του στην Ευρωπη, που παριστανουν κι' αυτοι τους εκλεγμενους ηγετες. Ολοι τους βρισκονται στην υπηρεσια των ιδιων αφεντικων.

    • Evans avatar
      Evans @ attractoras 21/10/2011 00:01:02

      Ακριβώς, αν έστω τον ενδιέφερε η χώρα (και ας μην έτρεμε) θα είχε παραιτηθεί ήδη απο τον Ιούλιο.

      Αλλά δεν.Εχει ένα έργο να εκτελέσει και το πάει μια χαρά αφού αυτή η αντίδραση του λαού έχει ξεπεραστεί απο τα παχύδερμα πλέον πολιτικά πρόσωπα.Πρέπει ο λαός να φερθεί όπως του φέρονται.

      Με κτηνωδία και βαναυσότητα.

  2. tpe avatar
    tpe 20/10/2011 07:46:05

    Εγώ νομίζω πως διαβάζει antinews... Αλλιώς τα έχει τελείως χαμένα...

  3. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 20/10/2011 08:06:25

    ΟΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ!
    ΔΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΣΕΙ Η ΧΟΥΝΤΑ!
    ΝΑ ΜΗ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!
    Ε Λ Ε Υ Θ Ε Ρ Ι Α!!!

  4. bladerunner avatar
    bladerunner 20/10/2011 08:25:32

    Ο Ολυμπιακός παίρνει τα πρωταθλήματα διότι στις δύσκολες στιγμές καταλαβαίνει ότι είναι μεγάλη ομάδα κι έχει και ένα κοινό να ικανοποιήσει.
    ===========================================

    Bασικα ο γαυρος παιρνει τα πρωταθληματα γιατι εχει στησει ενα κυκλωμα διαφθορας,μαφιας και παραβατικοτητας του μισου ποινικου κωδικα με σκοπο να εξασφαλιζει εδω και 20 χρονια αβιαστα το 20αρικακι του τσου λου,διαλυοντας καθε εσωτερικο ανταγωνισμο και στην ευρωπη να ειναι ευχαριστημενος μετα απο 20 χρονια με 3-4 βαθμους στον ομιλο καθε χρονια πλην 1-2 εξαιρεσεων που επιβεβαιωνουν τον κανονα.

    Απο που να ξεκινησεις? Απο το αξιωμα Πασοκισταν-Ελλαδισταν-Γαυρισταν?
    Απο τον κροκους,τον πρακτορα της σταζι που ανελαβε με απευθειας αναθεσεις το μισο δημοσιο,που η ομαδα του κρατους επαιζε χρονια με την siemens στην φανελα,με το ξυστο,τα χαλασμενα isdn,τις τηλεφωνικες συσκευες,το οτι τον κυνηγανε ρωσσοι και λοιπες δυναμεις ακομα?
    Ο Γαυρος αποτελει το καλυτερο παραδειγμα της διαφθορας και της ηθικης καταπτωσης του Ελληναρα-Νεο ελληνα που προκειμενου να νιωσει νικητης μαζι με μερικους αλλοδαπους ταλαιπωρους που γινονται γαυροι,ειναι προθυμος να τυφλωθει σε θεματα δικαιοσυνης,βιας,κανονισμων και δημοσιου χρηματος.
    Απο το Κοκκαλισκακι και την σκαναδαλωδη συμβαση παραχωρησης μεχρι τον οπαπ,το παμε στοιχημα,τα στημενα,τους διαιτητες,τα παντα ολα.

    Χαιρομαι ομως που το κειμενακι αυτο παραπανω μας θυμιζει οτι ο Καραμανλης αν και τον ψηφισα γιατι θα τα εβαζε....με τους νταβατζηδες και τους πρακτορες που λυμαινονται τον χωρο και την χωρα,αντιθετως τον γιγαντωσε ακομα περισσοτερο,εδινε 8 μυρια ευρω τον χρονο απο τα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ για να δειχνει γαυρο η νετ,ο μικρος προωθυπουργος παναγοπουλος εκανε την δημοσια τηλεοραση tv magic,ειχαμε καθε πρωι τους γαυρο βρωμοπασοκους λυριτζη και οικονομου να κομπαζουν για την διαφθορα και την ανομια και να προωθουν βια (δεν εγινε τιποτα στην ριζουπολη ας πουμε,αν και δεν ειμαι παναθηναικος,μου εχει μεινει).

    Για να ερθει ο Τραγακης να μας θυμισει στο Φως,οτι και ο Σαμαρας ειναι τακτικος με τον γιο του στο Κοκκαλισκακι.

    Ο,τιδηποτε που ειναι αντιθετο στο περι δικαιου αισθημα,η σαπιλα,οι διδαξαμε ηθος,οι σε βιδωσα και οι υποστηρικτες τους δεν εχουν θεση στην νεα ελλαδα που υποτιθεται οτι ΘΑ ερθει.

    Ομως ο Ελληναρας ειναι παντα ελληναρας,παταει επι πτωματων,δεν τον νοιαζει η δικαιοσυνη αρκει να ειναι βρωμικος αλλα πρωτος στο χωριο για αυτο φτασαμε ως εδω,βγαλαμε γκιοργκο πρωθυπουργο...

    Χαιρομαι που μας θυμιζετε οτι και η ΝΔ ειναι η αλλη οψη του ιδιου νομισματος τελικα.

    ΠΑΣΟΚΙΣΤΑΝ-ΓΑΥΡΙΣΤΑΝ-ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ.

    • Y. avatar
      Y. @ bladerunner 20/10/2011 09:40:14

      Σωστός, μπράβο! Τα ακούσια λάθη και υπολογισμούς του ΚΚ2 πληρώνει εν μέρει η χώρα και η Παράταξη τώρα. Εμπιστεύτηκε λάθος ανθρώπους σε σωστό χρόνο.
      Παρ’ όλα αυτά όχι, η ΝΔ δεν είναι “...η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος τελικά”. Πάντοτε έδινε τη λύση στα αδιέξοδα. Θα το κάνει και σε αυτές τις πολύ κρίσιμες στιγμές
      Υπάρχει ελπίδα!

      • ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
        ΠαναγιώτηςΖΜεσ @ Y. 20/10/2011 10:28:01

        Περαστικά σας και στους δύό σας!!!!

    • Vassilis avatar
      Vassilis @ bladerunner 20/10/2011 09:47:20

      Μπράβο! Υπάρχουν λοιπόν κι άλλοι που ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ!!! Ίσως γίνουμε πλειοψηφία κάποτε....

    • parsifal avatar
      parsifal @ bladerunner 20/10/2011 10:25:59

      Εμίλησες σοφά !
      Η ταύτιση "ελληνόμαγκα" - ολυμπιακού που ξεκίνησε απο τον Τρύπα - Αναστασιάδη στον ΦΛΑΣ στις εκλογές του 2000 εξακολουθεί να δηλητηριάζει την κοινωνία. Μπάλα, τηλεόραση, πολιτικολογία - κενολογία, προσήλωση σε"σωτήρες" - ηγέτες - προπονητές - προέδρους κλπ. παράσιτα χαρακτηρίζουν "αθλητισμό" και "πολιτικό" σκηνικό.
      Αποτέλεσμα, η εκτόνωση με δέκα ηλίθιους που δήθεν κατατρόπωσαν τους Γερμανούς στο γήπεδο φωνάζοντας εξυπνακίστικα συνθήματα, οταν κοντεύουν να τους πάρουν τα σπίτια και τα σώβρακα στην Ελλάδα !
      Ετσι χιλιάδες κόσμου εκτονώνονται βρίζοντας εξω απο την βουλή, φανατίζονται και λλαλάζουν οτι θα διώξουν τον "ΓΑΠ"... ΚΑι μετά ?
      Αλλος προπονητής. αλλος πρόεδρος, η "ομαδάρα" να είναι καλά και οι κάφροι - φίλαθλοι να πληρώνουν !

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ bladerunner 20/10/2011 10:38:39

      Δέν εἶσαι Παναθηναικός ὃπως λές,βρίζεις τούς πάντες καί τέλος κάθε τί ὀλυμπιακῆς προελεύσεως σέ ἐρεθίζει τόσο...,μάλλον γιά γερμαναράς φρίτσης μοῦ φαίνεσαι,ἢ γιά μπουχέσας.

    • Φρέσκος Γαύρος avatar
      Φρέσκος Γαύρος @ bladerunner 20/10/2011 10:52:28

      Μου άνοιξες τα μάτια. Δεν είχα καταλάβει τόσο καιρό οτι για όλα τα δεινά που περνά η χώρα ευθύνεται ο Ολυμπιακός. Φοβερή ανάλυση.
      Για το πρόβλημα της Ισπανίας φταίει μάλον η Real.

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Φρέσκος Γαύρος 20/10/2011 11:59:37

        Τώρα ἐγώ μπερδεύτηκα...,στήν Πορτογαλία ποιός φταίει,ἡ Πόρτο ἢ ἡ Μπενφίκα.Στήν Ἰταλία ἡ Μίλαν ἢ ἡ Γιουβέντους.Ἂντε νά βγάλεις ἂκρη. Ἀλλά ξέρουμε, τά βαζελάκια ἒχουν θολώσει ὃπως ὁ Γ.Α.Π. καί δέν ξέρουν τί νά πούν καί τί νά κάνουν.

    • np_complete_problems avatar
      np_complete_problems @ bladerunner 20/10/2011 11:31:12

      και εκτός βέβαια από τους Γαύρους, φταίνε και οι Εξωγήινοι.
      Σε αυτή την χώρα δεν φταίμε ποτέ εμείς, πάντα κάποιοι άλλοι φταίνε ...

  5. Lampros avatar
    Lampros 20/10/2011 08:46:48

    H αδερφή απο την Minessota δεν μπορεί ουτε την εφηβικη φανελα με τον δαφνοστεφανωμένο να φορέσει.

  6. BlueSky avatar
    BlueSky 20/10/2011 09:42:32

    Ο αμερικανοεβραιοπολωνός γράφει στα φρύδια του 10.000.000 έλληνες. Οι υπόλοιποι είναι τα πασοκόσκυλα που τον πιστεύουν ακόμη!

  7. The Saint avatar
    The Saint 20/10/2011 10:13:28

    Γιατι δεν υπάρχει σήμερα Γουδί, και κρεμάλες αγαπητέ Α.Ψ. ;;;;;
    νομίαζω ότι κάνεις λάθος εδώ.
    Υπάρχουν και παραυπάρχουν...

  8. manos avatar
    manos 20/10/2011 10:20:34

    Φίλοι μου ο ΓΑΠ δεν είναι βλάκας. 'Ηρθε με συγκεκριμένο σχέδιο να οδηγήσει την Ελλάδα στην εξαθλίωση, με σκοπό την εκμετάλευση του πλούτου της από τις πολυεθνικές, και με μεροκάματα πείνας. Σκεφτείτε απλά πως αν είμαστε νηστικοί, ένα κομμάτι ψωμί να μας δώσουν θα τους λέμε κι ευχαριστώ.
    Δεν θα φύγει εύκολα. Θα κρατηθεί όσο μπορεί για να πετύχει το σκοπό του. Μόνο η ΒΙΑΙΗ αντίδραση του κόσμου τον προβληματίζει. Κι αυτόν κι αυτούς που κρύβονται πίσω του. Στο χέρι μας είναι να τους αναγκάσουμε να φύγουν. 'Οπως καταλάβατε οι απεργίες δεν τον φοβίζουν. Βούτυρο στο ψωμί τους είναι, για να λένε πως δεν υπάρχουν έσοδα και να παίρνουν νέα μέτρα οδηγώντας κόσμο στη φτώχια. ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ.........

  9. KillTheKing avatar
    KillTheKing 20/10/2011 10:23:53

    ο ολυμπιακος παιρνει τα πρωταθληματα οπως ο ΓΑΠ τις εκλογες. με ψεμματα
    TheKing

    • Κατ.Κατ. avatar
      Κατ.Κατ. @ KillTheKing 20/10/2011 13:25:01

      Μπράβο, King απο το στόμα μου το πήρες!!!

  10. ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ avatar
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ 20/10/2011 10:27:21

    Αγαπητέ bladerunner συγχαριτήρια !
    Εγκρίνω και επαυξάνω !!
    Κάποτε πρέπει να ακούγονται και μερικές αλήθειες, Γιατί η γελειότητα ...βγήκε σαν την ψείρα στο γιακά !
    Κοντεύουν να το πιστέψουν κιόλας οι αξιολύπητοι οπαδοί της σαπίλας , ότι παίρνουν πραγματικά πρωταθλήματα !

    • ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
      ΠαναγιώτηςΖΜεσ @ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ 20/10/2011 10:30:54

      Το "σκεπτόμενος" είναι κυριολεκτικά ψευδώνυμο!

    • alfisti avatar
      alfisti @ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ 20/10/2011 11:17:16

      Δεν υπάρχει μεγαλύτερη και λαικότερη ομάδα στην Ελλάδα, από την ομάδα του Πειραιά!! Προφανώς δεν έχεις ιδέα από ποδόσφαιρο, γιατί αν είχες θα έβλεπες ποιος παίζει τη καλύτερη μπάλα τα τελευταία χρόνια!! Και όταν λες αξιολύπητους τους φιλάθλους του Ολυμπιακού, είναι σα να βρίζεις 4000000 Έλληνες!! Σου προτείνω καθημερινό πλύσιμο του προσώπου το πρωί, μπας και φύγει η πρασινοκίτρινη τσίμπλα!!! Περαστικά!!

  11. kostas* avatar
    kostas* 20/10/2011 10:32:06

    Ατυχες αρθρο , ετσι οπως παιρνει τα πρωταθληματα ο Ολυμπιακος (του Κοκκαλη δηλαδη , γιατι πριν δεν επαιρνε πρωταθληματα) ετσι και το Συστημα Πασοκ απο το 1996 ειδικα και μετα... το Πασοκ του Κοκκαλη δηλαδη , παιζει "μπαλα" στην εξουσια !

    καταλαβαινω οτι οι γαυροι εισαστε αλλο ειδος ... Και μπροστα σε αυτο θολωνετε , αλλα μη γινονται και ατυχεις συγκρισεις

  12. Φρέσκος Γαύρος avatar
    Φρέσκος Γαύρος 20/10/2011 11:01:01

    Όλοι οι πικραμένοι Χανουμοβάζελοι βγάζετε χολή σήμερα.(χιχιχι)
    Αντε πάτε πορεία να εκτονωθείτε.

  13. andreas avatar
    andreas 20/10/2011 11:35:05

    Καποιος μεσα στην κυβερνηση ειναι μαρτυριαρης γιατι δεν εξηγηται πως εμαθε ο GAP τι σημαινει ΓΟΥΔΙ.

  14. Σταύρος avatar
    Σταύρος 20/10/2011 11:41:29

    Είχε δίκιο ο Δαναός προχτές με το άρθρο του σχετικά με την διχόνοια των Ελλήνων.
    Ενάντια στο ΠΑΣΟΚ και στα μέτρα και στο ξεπούλημα αλλά, ΜΗΝ ΣΑΣ ΘΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.
    Σε τι διαφέρει ένας ποικιλόχρωμος "φίλαθλος" από έναν βαμμένο ΠΑΣΟΚο;
    Ίσως, μόνο στο χρώμα.
    Σχολιαστές που συμφωνούν σε πλείστες όσες αναρτήσεις για την λαίλαπα του ΠΑΣΟΚ, εδώ είναι έτοιμοι να βγάλουν μαχαίρια για την ομάδα τους.
    Δεν αξίζετε για τίποτα.
    Ούτε για τον "τίτλο" του Ελληναρά.
    Ούτε καν για φτύσιμο!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Σταύρος 20/10/2011 12:02:50

      Ἂντε ρέ, δέν φτύνεις καλύτερα κατά πάνω.

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 20/10/2011 12:28:08

        Σε ποιόν όροφο μένεις;

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Σταύρος 20/10/2011 12:54:39

          Ἀπό κάτω σου.

          • Σταύρος avatar
            Σταύρος @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 20/10/2011 13:13:51

            Συ είπας!!! ;)

          • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
            ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Σταύρος 20/10/2011 14:31:23

            Ἀγαπητέ Σταύρο, ὁφείλεις νά καταλάβεις ὁτι ἂλλο ἡ <> γιά τίς ὀμάδες ἐδῶ, καί ἂλλο οἱ τσακωμοί γιά τό ἠθικοπολιτικό κατάντημα νά γίνονται ἓνας ἀχταρμάς μέ τό πῶς πέρνουν τά πρωταθλήματα οἱ ὀμάδες.Ἃμαθές νά εῖσαι ἀντικειμενικός δέν μπορεῖς νά λές γιά κάποιους,μέ τούς ὁποίους διαφωνεῖς,ὃτι δέν ἀξίζουν τίποτε καί εἶναι γιά φτύσιμο.Ἐξ' οὑ καί τό φτύσιμο κατά πάνω,δηλαδή τό ἐκ τοῦ στόματος ἐξελθών γυρίζει στό κάτοχό του.

          • Σταύρος avatar
            Σταύρος @ Σταύρος 20/10/2011 15:09:37

            Αγαπητέ Κυθήριε ή "τσιριγώτη" αν μου επιτρέπεις, αν διαβάσεις προσεκτικά τα σχόλια θα δεις ότι η διαχωριστική γραμμή μεταξύ οπαδού και πολιτικά συνειδητοποιημένου, είναι σαφέστατα τραβηγμένη.
            Σε ρωτώ κι εσένα με την σειρά σου.
            Τι θα γίνει αν στην "Μία Εξεταστική" του Σαμαρά βγουν στην φόρα τα άπλυτα του Κόκκαλη και της χαριστική σύμβασης του Καραϊσκάκη.
            Τι μέλλει γενέσθαι;
            Εδώ κάποιοι επειδή νίκησε ο Ολυμπιακός (και μπράβο για την νίκη του) έφτασαν να τον αναγορεύσουν αντιμνημονιακό!
            Θα ανεχθούν έναν ενδεχόμενο "διασυρμό" του "Θείου" ή κι εγώ δεν ξέρω πως, θεωρούν τον Κόκκαλη;
            Το "έτσι μαμάνε αυτοί που σας χρωστάνε" εμένα δεν με εκφράζει για έναν και μοναδικό λόγο.
            ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ!!!
            Τα ανά καιρούς δικά μου χρέη τα έχω ξεπληρώσει στο ακέραιο.
            Αυτό πιστεύω ότι λίγο ή πολύ έχουν κάνει οι περισσότεροι σχολιαστές εδώ.
            Τα λεφτά τα έφαγαν οι Κυβερνήσεις του ΠΑΣΟΚ και κατά προέκταση αυτοί τα χρωστάνε.
            Αν κάποιοι από εδώ θεωρούν τους εαυτούς των συνοφειλέτες, ας περάσουν από το ταμείο!
            Χωρίς χουλιγκανισμούς και φαφλατισμούς!

    • Φρέσκος Γαύρος avatar
      Φρέσκος Γαύρος @ Σταύρος 20/10/2011 12:15:29

      Το ποδόσφαιρο είναι ένα ακόμα παιχνίδι που δίνει στους φιλάθλους που το παρακολουθούν άλλοτε χαρά και άλλοτε λύπη.Δεν καταλαβαίνω σε τι ενοχλούν τα εκατέρωθεν πειράγματα ειδικά όταν δεν ειναι υβριστικά. Μακάρι όλες οι διαφορές μας να ήταν για την μπάλα.
      Κράτα το σάλιο σου,θα σου χρειστεί ;)

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ Φρέσκος Γαύρος 20/10/2011 12:32:19

        Ποιά πειράγματα;
        Κοίτα τι έχει να γίνει αν ο Σαμαράς στην "μία εξεταστική" περιλάβει και τον Κόκκαλη και την χαριστική σύμβαση του γήπεδου του Ολυμπιακού ή ότι άλλο έχει να κάνει με "ολυμπιακές λαθροχειρίες".
        Θυμήσου τα λόγια μου και την ημέρα!

  15. man8os avatar
    man8os 20/10/2011 11:57:19

    Διαφωνω με το αρθρο. Δεν μιλαμε για πολιτικη τημωρα του ΓΑΠ. Εαν εσεις μιλατε για τετοια εγω δεν θα ξαναψηφισω τον Σαμαρα αν δεν τημωρισει παραδειγματικα τον ΓΑΠ και την συμμορια του. Ενα ολοκληρο εθνος περιμενει διαιωση και εσει αριστερε ψαλτη μιλάς για χλευη? Να την βρασω, αν δεν αποδωθει δικαιοσυνη. Και η δικαιοσυνη ερχεται μονο μεσα απο ποινικο δικαστηριο.
    Ο Σαμαρας εχει μονο μια ευκαιρεια να αποδειξει οτι εχει φιλοτιμο και αγαπαει την πατριδα του, κανοντας κατι για να ξεπερασουμε την κριση και τημορωντας τους ψευτες και τους κλεφτες.

    • Αριστερός Ψάλτης avatar
      Αριστερός Ψάλτης @ man8os 20/10/2011 12:01:44

      1. Σε παρακαλώ πολύ να διαβάζεις προσεκτικότερα τι γράφω και να μην καταλαβαίνεις αυτά που θέλεις εσύ

      2. Οι διάφοροι τάχα ρηξικέλευθροι βουλευτές που θαυμάζεις (με τους πλούσιους μπαμπάδες, τα κότερα και το ατέλειωτο χρήμα που την είδαν και ... εθνικοί ηγέτες) ουσιαστικά λειτουργούν ως προβοκάτορες με αυτά που λένε: Τα "γουδιά" και οι "κρεμάλες" τρομάζουν την κρίσιμη εκλογική μάζα των μικροαστών που δίνουν τις πελιοψηφίες και για αυτό τα "παίζει" και ο Παπανδρέου.

      3. Δεν προαναγγέλονται τα μεγάλα θέματα

  16. Ευγενιος avatar
    Ευγενιος 20/10/2011 12:11:16

    εχεις μπερδεψει τα πρωταθληματα που σας χαριζουν, με αυτα που κερδιζονται.Λογικο.Το τελευταιο σωστο που πηρατε ηταν με τον Γλυκα και τον Μπεμπη.

  17. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/10/2011 13:34:03

    Διότι εν έτει 2011 μπορεί να μην υπάρχει Γουδή και κρεμάλες,

    Δὲν καταλαβαίνω γιατί εἶσαι τόσο σίγουρος. Φυρὶ-φυρὶ πᾶνε, καὶ καλῶς ἢ κακῶς ὁ ἑλληνικὸς λαὸς δὲν εἶναι καὶ τόσο... ὐπεράνω. Ἡ ὀργὴ δὲν αὐξάνεται ἁπλῶς, μεταστοιχειώνεται σὲ νέους τύπους ὀργῆς, πιὸ βίαιους. Ὁποιοσδήποτε σώφρων θὰ ἔφευγε ἀπὸ τὸ τιμόνι μόνο καὶ μόνο γιὰ νὰ μὴν φέρει τὴν εὐθύνη τῆς μετατροπῆς τοῦ ἑλληνικοῦ λαοῦ σὲ δήμιο τῶν δημίων του. Ἤ, ἔστω, γιὰ νὰ σώσει τὸ τομάρι του.

  18. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 20/10/2011 14:06:12

    Ἑσᾶς πότε;;;

  19. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 20/10/2011 15:50:34

    Σταύρο,συμφωνῶ μαζί σου,ἐκτός ἁπό τό ὃτι τά ὃρια μεταξύ τῆς ἀγάπης στήν ὁμάδα τοῦ καθενός καί τῶν λαμογίστικων τρόπων πούὃλες οἱ ὁμάδες κατακτοῦν ππρωταθλήματα ἢ φτιάχνουν γήπεδα,ὃπως λές εἶναι δυσδιάκριτα, γι'αὐτό δέν ὠφελεῖ μιά τέτοια ἀντιπαράθεση.Τά συνθήματα πού ἀκούγονται σέ κάθε γήπεδο,ἀκόμη καί ἐξ' ἀφορμῆς τῶν πολιτικῶν γεγονότων, μένουν μόνο μέσα στά γήπεδα. Εἶμαι τῆς γνῶμης ὃτι ὁ ὁπαδισμός ἀκόμη καί ὁ χουλιγκανισμός πρέπει νά εἶναι ἒξω ἀπό τήν πολιτική,μήν κοπιτᾶς πού λέμε καί κανένα ἀστεῖο γιά τήν ὁμάδα του ὁ καθένας... Εὐχαριστῶ γιά τό Τσιριγώτης,μέ τιμᾶ. Υ.Γ.: Ἂσε νά χαροῦμε κι ἐμεῖς λίγο γιά τή νίκη τοῦ Ὀλυμπιακοῦ μας...

  20. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 20/10/2011 18:55:26

    !!!???

  21. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 20/10/2011 18:58:03

    Εννοείται...

  22. Evans avatar
    Evans 21/10/2011 00:06:55

    Αφού καταφέρατε και επικεντρωθήκατε στα αθλητικά και τα του Ολυμπιακού ενώ στην χώρα, στην κοινωνία γίνονται όλα αυτά πιστεύω δεν χρειάζεται να πω κάτι που να σας χαρακτηρίζει.

    Όταν συνέλθετε γράψτε και τίποτα σοβαρό.

    Ρε μαλάκες, είστε ικανοί αφού μαζευτείτε εκεί στο Σύνταγμα να διαλυθείτε και να παίζετε μπουνιές μεταξύ σας αρκει να βγει ο παπανδρέου στο προαύλιο της βουλής και να πει κάτι αθλητικό.Οι μισοί θα πάτε φανατικά υπερ του και οι άλλοι μισοί εναντίον του, και όλοι εναντίον όλων.
    Πιστεύω αν διαβασετε εξαρχης τα σχόλια θα καταλάβαιτε ΤΙ λαός ήμαστε και γιατί οι πολιτικοί σπάνε πλάκα με εμάς και τις και καλά διαμαρτυρίες μας.

    • Civil-Eng. avatar
      Civil-Eng. @ Evans 21/10/2011 09:25:23

      Πράγματι έτσι είναι όμως υπάρχει σαφής ομοιότητα στον τρόπο που ψηφίζουμε και στη συγχρονη οπαδική σκέψη. Νικη με κάθε κόστος στην μπάλα και στην πολιτική. Επαίρονται οι Ολυμπιακοί για τα επί σειρά πρωταθήματα (ενώ θα έπρεπε να το αποσιωπούν διότι δείχνει μεγάλη διαφορά δυναμικότητας άρα άδικο πρωτάθλημα ή πλάγιους τρόπους οπότε πάλι άδικο πρωτάθλημα) επέρονται και οι "σοσιαλιστές" για τα καλά που έφερε η τριακονταετής παρουσία τους στην εξουσία κατηγορώντας τη Δεξιά για όλα.
      Και μια που το πιάσαμε με το ποδόσφαιρο, ο ΓΑΠ μου θυμίζει ομάδα που κλείνεται και κρατάει άμυνα κοιτώντας το ρολόι, και περιμένοντας κάτι, κάποιο άλλο αποτέλεσμα που πρέπει να βγεί αλλού. Και στο τέλος , θα παραδώσει την εξουσία με ανακούφιση.

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Evans 21/10/2011 15:37:08

      Ἐγώ πάντως ἂν πεἶ ὁ Παπανδρέου ὃτι εἶναι Γαύρος,τά ξεχνάω ὃλα,καί μνημόνια καί μεσομακροπρόθεσμα κ.λ.π.,μοῦ ἀρκεῖ μόνο μιά του δήλωση.