06/10/2011 21:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Παπανδρέου παρουσιάζει επιτυχία Σαμαρά ως δική του

Όπως πληροφορούμεθα αυτήν την ώρα ο πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου, συνοδευόμενος από τον υπουργό Πολιτισμού κ. Γερουλάνο παρουσιάζει στο Αρχαιολογικό Μουσείο μια συλλογή από κλεμμένα αρχαιολογικά ευρήματα. Η κυβέρνηση ισχυρίζεται ότι   η ανεύρεση της συλλογής  είναι δική της επιτυχία ύστερα από έρευνες που άρχισαν πριν από ένα χρόνο.

Η αλήθεια είναι ότι οι έρευνες ξεκίνησαν επί υπουργίας Σαμαρά στο Πολιτισμού και τα σχετικά στοιχεία παραδόθηκαν από τον σημερινό αρχηγό της ΝΔ στον κ. Γερουλάνο κατά την παράδοση του υπουργείου.

Προφανώς αυτός είναι και ο λόγος που ο κ. Παπανδρέου κάνει την παρουσίαση εν κρυπτώ, χωρίς την παρουσία δημοσιογράφων

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ierofantis avatar
    ierofantis 06/10/2011 21:12:44

    Ρε μπας και αντί ξενάγησης κάνει επίδειξη για πώληση;

    Βραδιάτικα και χωρίς κάλυψη από τα μέσα;

    Ρε που έχουμε μπλέξει....

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ ierofantis 06/10/2011 22:02:37

      Στην συγκυρια που ζουμε το σχολιο ειναι παρα πολυ καλο για ναναι ψεμα !

  2. kostas* avatar
    kostas* 06/10/2011 21:18:11

    εχει και ευρηματα απο τα "χανια" ??
    στην εκθεση ...

  3. φωνη avatar
    φωνη 06/10/2011 21:25:56

    Κάθε επιτυχία είναι του Παπανδρέου και κάθε αποτυχία είναι του Σαμαρά. Αυτά είναι νόμοι της φύσης.....

  4. Wolf avatar
    Wolf 06/10/2011 22:02:12

    Στην οικογένεια Μητσοτάκη κάνει την παρουσίαση;

  5. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 06/10/2011 23:40:28

    Επειδή μετέβη προφανώς στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο ο "πρωθυπουργός", γι' αυτό φαίνεται έδιωξαν τα πρεζόνια από την Τοσίτσα και σήμερα είχαν κατασκηνώσει στον πεζόδρομο-γιουσουρούμ μεταξύ των κτιρίων του Πανεπιστημίου και της Ακαδημίας. Αν περπατούσες στον διάδρομο που είχαν αφήσει ελεύθερο τα αφροασιατικά σκουπίδια, έβλεπες δεξιά και αριστερά πρεζόνια και κινέζικα-μαϊμούδες. Φρίκη! Η Αθήνα εν έτει 2011....
    Δεν θα ήθελα τα παιδιά μου με τίποτα να ζήσουν όλη τους τη ζωή σε αυτή την πόλη και σε αυτή τη χώρα, αν συνεχίσει να είναι έτσι.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΒΙΣ 07/10/2011 11:06:22

      Είναι εδώ και 2 τουλάχιστον εβδομάδες που είναι εκεί.

  6. gianni avatar
    gianni 07/10/2011 11:31:36

    Σ' Αυτην την χωρα οι πολιτικοι που συμμετεχουν στο πολιτικο συστημα πηγαινουν απο ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
    Το μονο προβλημα ειναι οτι ο καθενας τους προσπαθει να παρουσιασει ως δικη του επιτυχια την επιτυχια του αλλου.
    ναι ,ακριβωσ αυτο ειναι το προβλημα ,οτι δεν λενε την αληθεια ποιος ευθυνεται για τις συνεχεις ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.
    Ε ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ, ΛΕΩ ΕΓΩ.
    ΜΠΟΥΧΤΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ,ΦΤΑΝΕΙ ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΕΥΜΑΡΕΙΑ,ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ,ΤΗΝ ΕΥΝΟΜΙΑ,ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ,ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΑΠΟ ΤΙς ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!!!!!!!!!!!