#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2011 16:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Παπανδρέου θα προτείνει κυβέρνηση προσωπικοτήτων;



Η πληροφορία που διακινείται τώρα είναι ότι ο Γ. Παπανδρέου θα προτείνει κυβέρνηση με προσωπικότητες κοινά αποδεκτές από τα κόμματα. Υπό όρους θα συζητούσε ακόμα και την θέση του πρωθυπουργού;

Ιδού και τι έγραφε σήμερα η "Καθημερινή":

Το ενδεχόμενο να εντάξει σε θέσεις-κλειδιά της κυβέρνησης πρόσωπα κοινής αποδοχής από τα κόμματα που θα συμφωνήσουν με τα αναγκαία μέτρα για τη χορήγηση νέας βοήθειας από την Ευρωπαϊκή Ενωση και το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο εξετάζει ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου. Το σχέδιο του πρωθυπουργού, που εν πολλοίς εδράζεται και στη στάση την οποία θα τηρήσουν τελικώς ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Αντώνης Σαμαράς, αλλά και το ΛΑΟΣ και η κ. Ντόρα Μπακογιάννη, προβλέπει να αξιοποιηθούν όχι μόνον τεχνοκράτες με αναφορές στο ΠΑΣΟΚ, αλλά και εξωκοινοβουλευτικά στελέχη που θα μπορούσαν να του υποδειχθούν από τα κόμματα της αντιπολίτευσης.

Οπως αναφέρεται, τα συγκεκριμένα, ευρύτερης αποδοχής πρόσωπα θα μπορούσαν να αναλάβουν χαρτοφυλάκια σε τομείς σύγκλισης μεταξύ των κομμάτων, όπως για παράδειγμα οι αποκρατικοποιήσεις και η αξιοποίηση της δημόσιας περιουσίας ή η εποπτεία των φορολογικών εσόδων.

Περισσότερα εδώ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. jk avatar
    jk 26/05/2011 16:15:35

    Κυβέρνηση προσωπικοτήτων για να μας περάσει τη θηλιά στο λαιμό; ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΪΚΟ, αποτελούν την κατάρα αυτού του τόπου!

  2. Jimesto avatar
    Jimesto 26/05/2011 16:15:35

    η περίπτωση να μπει σε ελικόπτερο και να φύγει, παίζει;

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:18:50

    Σολο Κλαρινο... Ο Ολλανδος λεει σφιξτε,
    η Deutche Bank “Δεν μιλώ για τα 300 δισ. ευρώ που προσδοκούν συνολικά οι Έλληνες..”προσδοκουν = συζητουν=εχουν προτεινει Υπογειως παλι !

    Σόϊμπλες :
    Πρέπει να στηριχθούν οι επενδύσεις στην Ελλάδα καθώς τα μέτρα δημοσιονομικής πειθαρχίας δεν μπορούν από μόνα τους να επιλύσουν το πρόβλημα , υποστηρίζει ι ο γερμανός υπουργός Οικονομικών στην Χάντελσμπλατ.

    Ως παράδειγμα αναφέρει τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και τη ηλεκτρικό δίκτυο.
    xaxaxaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    Deutche Bank και ΥπΟικ Γερμανιας σε πληρη ΓΑΠΙκη συγχιση !
    χαχαχαχαχαχα θα πεθανω απ το γελιοο…. ωωωωωωχ μανα μου

    ΠΠ προεδρος

    • drider avatar
      drider @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:33:37

      Καλά τα λες... Τους έχει στείλει αδιάβαστους!

    • co avatar
      co @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:34:13

      τους τρελανε ο γαπ πανευρωπαικος. σε καλο δεν θα μας βγει αλλα εχουμε ριξει γελιο...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ co 26/05/2011 16:35:48

        Σε παρακρουση !! Ολοι...

        ΠΠ

  4. Δανάη avatar
    Δανάη 26/05/2011 16:20:00

    Στα τσακίδια όλοι τους. Που θα μας φέρει και τεχνοκράτες. Να φύγουν όλοι τους..Αυτό ακούς όπου κι αν πας....

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:22:46

    Δεν χρειαζεται να διαμενουν και Ελλαδα ουτε να ειναι Ελληνες...
    εχουμε Μπερλουσκονι, Ντομινικ απο ψειρου, Θαπατερα, Σοιμπλε, Λαγκαρντε....
    τον Μπατσινιλα, τον Μπαρμπαμητουση, την Παρις Χιλτον, την Οπρα ( ειναι και ανεργη ), τον Πωλ Μακαρτνευ, τον Τζιμη Πανουση, να χωσω κ εναν βασιλια...μμμμμμμ Μπουταν...

    ΠΠ

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:26:57

      βάλε και τη Lady Gaga, άκουμε που σου λέω, ξέρει από διοίκηση..

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:27:38

      χαχαχαάαα :-)

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 26/05/2011 16:30:40

        διαβασες πιο πανω?? διαβασες και το σχολιο στο μπλογκ σου ??
        χαχαχαχαχα ετσι να μαθαινεις! χαχαχαα
        δε βγαινετε Ελληνες θα σας παρουμε τα παντα, ΑΛΛΑ επενδυστε σε ΑΠΕ ! χαχαχαχαα ποιος ?? ο Σοιμπλες !

        ΠΠ

  6. jkr avatar
    jkr 26/05/2011 16:23:14

    Το είπα και νωρίτερα. Αυτό θα γίνει.

  7. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 26/05/2011 16:23:30

    Ξηλωθηκα για καινουργιο κουστουμι.

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/05/2011 16:27:07

    Εκλογές, με καθαρές προτάσεις. Και όποιος θέλει. Όχι άλλα πραξικοπήματα.

    • drider avatar
      drider @ archaeopteryx 26/05/2011 16:34:34

      +100000

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:29:05

    Σοβαρα τωρα.. Ποια προσωπικοτητα ΘΑ ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ εαν ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΚΛΕΞΕΙ????? Πραξικοπημα θα κανουν???
    ΑΝ ειναι ετσι, να παραιτηθουν ΟΛΟΙ και να μας δωσουν λιστα Προσωπικοτητων την ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΕΜ κ ΕΜΕΙΣ και η ΤΕΛΙΚΗ παει για Δημοψηφισμα !!! ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ !!! ολα τ αλλα ειναι ΓΥΨΟΣ και ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑ.-

    Υποθεση εργασιας : Πειτε μου ΜΙΑ κοινης αποδοχης στο 51% των Ελληνων.

    Θα πρεπει να ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙ ο ποιο ΣΟΒΑΡΟΣ !!! να μην πω πιο βαρια κουβεντα!

    ΠΠ - ο απροσωπικοτητας

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:30:03

      Θα σε βάλω στο ηθών, αν με βάλεις στα τυροπιττάδικα!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 26/05/2011 16:33:17

        Νεα Ηθη - Νεες Τυροπιττες ! αυτα ειναι... Συνεργεια !...
        Ηθικες Τυροπιττες.

        ΠΠ

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/05/2011 16:29:20

    Δηλαδή ο ΓΑΠ ασπάστηκε τις προτάσεις περί Προεδρική Δημοκρατίας και αυτοαναγορεύτηκε Πρόεδρος σε Γαλλικό Μοντέλο... Γουστάρω... Εμείς, o λαουτζίκος, τι ρόλο παιζουμε σε αυτό;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 26/05/2011 16:31:51

      Σε τσοντα θες να πεις... "1 εβαλα 10 εφαγα καλα ειναι?"...

      ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 26/05/2011 16:39:58

      ενας χτες μου ειπε οτι εβαλε ΦΒ στο σπιτι ( μεγαλο ) και μικρη Φτερωτη και πηγε Σαλαμινα, αγορασε τσαμπα μια μπαταρια υποβρυχιου !!! 1.5 τονο ! και ειναι χαρουμενος ! χαχαχαχαχααααα εκσασα στα γελια... και καναμε και δουλεια ! αχχαααα " ρε μη γελας, τοσα χρονια ουτε που εχει παθει τπτ...ουτε συντηρηση"

      ξερει ο Σοιμπλες... αν εμεινε καμια απο τα ρεστα του Ακη...

      ΠΠ

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/05/2011 16:35:04

    Οι μόνες προσωπικότητες γενικής αποδοχής στο Ελάντα, είναι οι σκυλάδες και οι σκυλούδες. Άντε και ο Χατζηγιάννης. Λέτε;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Strange Attractor 26/05/2011 16:36:02

      Ακούω ότι αυτή την ώρα σπεύδει στο ράφτη του ο Γονίδης!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 26/05/2011 16:37:29

      ΔΙΑΦΩΝΩ ! χαχαα θα μου βαλεις και παρκαδορους, πορτιερηδες και λουλουδουδες... εισαι επικινδυνος !!!!

      ΠΠ

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:39:29

        Ξέχασες τις κονσοματρίς...

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 26/05/2011 16:41:37

          Δημοκρατικο και Συλλογικο Πραξικοπημα !
          Αυριο θα περασω απ το σπιτι σου, θ αφησω την Μπεκατωρου να σε οργανωσει.. οκ??? δε θελω μα και μου... ( ασε που δεν εχεις και αποψη, στην αφαιρω ) αφου δεν μπορεις..

          ΠΠ

    • TED avatar
      TED @ Strange Attractor 26/05/2011 17:01:14

      Άμυνας (επίτηδες δεν το λέω Εθνικής Αμύνης) ο Ρόκο...

  12. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 26/05/2011 16:41:24

    Oλίγη σοβαρότης, σύντροφοι - τα μετεμφυλιακά μαγαζιά που μας είχαν "πελάτες" παραδίδουν το πνεύμα.
    Το γράφω από καιρό, αλλά λίγοι καταλαβαίνουν. Ήρθεν η ώρα τους.
    May rest in peace.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Θείος 26/05/2011 16:43:22

      Πως ρε Θειε? θα βαλουν χαρτακια σε κληρωτιδα και θα τραβηξουν 20 προσωπικοτητες? αχχαχαα παρτα ολα? σβουρα? πως?
      Θα μου βαλουν πχ τον Παπαδημα στο ΥΠΟΙΚ ? θα χαρεις?? και καλα τι σε ρωταω... δε γουσταρω να εχεις αποψη ουτε να ψηφισεις... αχχαα

      ΠΠ

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 16:48:04

        Ά δεν ξέρω πώς ακριβώς θα γίνει η "μεταβίβαση της (φαγωμένης) κληρονομιάς" . Συμβολαιογράφος δεν είμαι. Δικό τους πρόβλημα!
        Το δικό μου είναι άλλο: Να φύγουν, να πάνε αλλού.

    • drider avatar
      drider @ Ο Θείος 26/05/2011 16:43:46

      Αυτό τι σημαίνει; Ότι ξεμπερδεύουμε μια και καλή με τους "νταβατζήδες";
      Μήπως επιστρέψουμε στα προεμφυλιακά μαγαζιά (Γερμανοί);

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ drider 26/05/2011 16:51:45

        Ά όχι, στα προεμφυλιακά είχε πάλι Βενιζέλο, Κονδύλη, Μεταξά και Κώτσο βασιλιά. Γνώριμα μου φαίνονται, αυτά τα έχω ζήσει εξαντλητικά, 1955 - 2008.
        Μέχρι σήμερα μεσοπόλεμος είμαστε.
        Το μέλλον αόρατον (αλλά κοινή η τύχη, πούλεγε και ο Περίκλας).
        Αλλά χειρότερο απ' όσα ζήσαμε, δεν γίνεται.

        • drider avatar
          drider @ Ο Θείος 26/05/2011 16:59:52

          Κατάλαβα εντελώς λάθος το σχόλιο σου Θείε...

          Βέβαια στη φύση τα κενά παραμένουν για πολύ λίγο ακάλυπτα.
          Το θέμα είναι ότι τα "συμφέροντα" πιέζουν εδώ και καιρό για μια τέτοια εξέλιξη. Και μέσα και εκτός Ελλάδας...

          Εγώ γιατί να πιστεύω ότι δεν γίνεται χειρότερα; Ειδικά αν τις αποφάσεις δεν τις πάρει σε αυτή τη κρίσιμη στιγμή ο "κυρίαρχος" λαός (χτες παρεμπιπτόντως έδειξε ώριμος);

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Ο Θείος 26/05/2011 17:15:26

      καταλαβαίνω απόλυτα τι λές. Ντοϋτσλαντ ούμπερ άλλες λες, αλλά δεν σας βγαίνει δημογραφικά και σας πήραν και χαμπάρι (δεν σας ξεχνούν) οι Πολωνοί χαχαχάαα

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 26/05/2011 16:44:51

    Oli και Christine, προσοχή μόνον στο παλούκι: Να είναι οπωσδήποτε επίχρυσο.
    Μη μας προκύψει μετά πράσινος και μπλέ βρυκόλακας, και ψαχνόμαστε!

  14. Kennan avatar
    Kennan 26/05/2011 16:48:45

    κυκλοφορεί ήδη και κατάλογος με ονόματα προσωπικοτήτων που θα μπορούσαν να συμμετάσχουν σε μια κυβέρνηση ευρύτερης στήριξης
    Δήμας
    Μάνος
    Μαρκεζίνης
    Τζαβέλλα
    Παπαδήμος
    Αλέκος Παπαδόπουλος
    Στουρνάρας
    Κουβέλης
    και Ντόρα Μπακογιάννη!!!

    Μας δουλευουν κανονικά δηλαδή. Ανεξαρτητες προσωπικότητες είναι αυτοί;

    • drider avatar
      drider @ Kennan 26/05/2011 16:53:48

      Ποίος τα κυκλοφορεί και για ποίο λόγο;
      Δεν πιστεύω ότι θα τολμήσουν...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ drider 26/05/2011 16:59:51

        χαχαχααα νομιζεις ΕΑΝ το τολμησουν.. θα ειναι καλυτερα??
        δεν ξερω αν εχεις μαλλια ΑΛΛΑ σε παω στοιχημα.. δε θα σου μεινει τριχα !!

        ΠΠ

        • drider avatar
          drider @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 17:02:48

          Το τολμήσουν πήγαινε στο ότι θα φάνε το "κράξιμο" της ζωής τους και ότι αυτή τη φορά ο κόσμος δεν θα κάνει το κορόιδο...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Kennan 26/05/2011 16:59:17

      Μάνος; Κάτι ακούγεται και για τον Παττακό...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Kennan 26/05/2011 16:59:30

      Ο Δήμας είναι καλός.
      Ο Μάνος λέει πότε πότε και μερικές αλήθειες, αλλά ξεπερασμένος - του 20ού αιώνα.
      Ο Μαρκεζίνης είναι της βασίλισσας.
      Η Τζαβέλα του "ξέρεις ποιός".
      Παπαδήμος; Άν ακούει τον Τρισέ και Λαγκάρντ εγκρίνω, άν ακούει τον Χάνς Βέρνερ Ζίνν, όξωάποδώ!
      Παπαδόπουλος: Ότι και για Μάνο.
      Στουρνάρας: Άν ακούει τον Μπίνι Σμάγκι ναί.
      Κουβέλης: "Εφτασες αργά, σου πήρε άλλος τη θέση".
      Ντόρα: Ο πατέρας της είπε και αντιδημοφιλείς αλήθειες στην ώρα τους (για να είμαστε δίκαιοι). Άν είχε παραιτηθεί έγκαιρα το 2007-2008 θα έλεγα τώρα ναί. Αλλά άν έβλεπε και δεν μιλούσε, δεν είναι "αθώα του αίματος". Άν δεν έβλεπε, άστα να πάνε στο διάολο, "θηλικός Κωστάκης".

      Αλλά δεν φαντάζομαι να είναι αυτοί, οι περισσότεροι.

      • drider avatar
        drider @ Ο Θείος 26/05/2011 17:14:24

        Είναι απλά τα πράγματα... Μιλάμε για πραξικόπημα. Η ονοματολογία τί νόημα έχει;

        Μπορεί τα σημερινό σύστημα να έχει τελειώσει, αλλά δεν γουστάρω να έρχονται άλλοι πριν από μένα και για μένα να μου λένε τι θα γίνει από εδώ και πέρα.

        Μήπως η κατά εξαίρεση παραβίαση των κανόνων του συστήματος (το είχαμε συζητήσει πριν από μήνες για Τρισέ) επαναλαμβάνεται σήμερα με χονδροειδέστατο τρόπο;

        Λέω μήπως;

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Ο Θείος 26/05/2011 17:17:51

        Ο Δήμας είναι καλός Πράσινος, φον Θείε. Αυτά είναι τα κριτήριά σας. Πράσινα. Die neue gekauft Revolution. Σας τα χαλάει λίγο η Φουκουσίμα, αλλά με λίγο κατενάτσιο θα το ξεχάσετε...

        • drider avatar
          drider @ archaeopteryx 26/05/2011 17:24:31

          Αν είναι έτσι να καλέσουν και κανέναν Χρυσόγελο. Μετά από τέτοια προϋπηρεσία σε περιβαλλοντικά θέματα και ΜΚΟ, μην πάει χαμένο το παλικάρι...

        • Ο Θείος avatar
          Ο Θείος @ archaeopteryx 27/05/2011 11:34:01

          Έτσι κι αλλοιώς η γή θα γίνει Πράσινη.
          Αλλά χωρίς πασόκ.

    • siakkas avatar
      siakkas @ Kennan 26/05/2011 16:59:33

      Βάλε και Διαμαντοπούλου απο τους ήδη υπάρχοντες.
      Πριν απο λίγο διαφήμιζαν (ανακοίνωναν) απο την ΥΕΝΕΔ συγνώμη ΝΕΤ την συνέντευξή της στα ΑΚΡΑ!.
      Με μερικά αποσπάσματα όπως:
      Κατάργηση των ΕΠΑΛ και δημιουργία Τεχνολογικού Λυκείου (Καημένη νδ με αυτόν που έχεις τομεάρχη παιδείας )
      Και το σημαντικότερο που αρπάζει η μπάλα ανθρώπους του στενότερου δημοσίου τομέα, μετά τις οθωμανικές καταργήσεις σχολείων, Αξιολόγηση ξανά μανά των εκπαιδευτικών μέσω αξιολόγησης. ΠΟΙΑ!! ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.
      την απόλυση την κάνανε τέχνη
      Το ξύλο να δω που θα φάνε πως θα το αξιολογήσουν
      Π-Ξ-Σ
      το ξύλο

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ siakkas 26/05/2011 17:48:49

        Αν ήξερες και τί συμβούλους έχει θα αποτρελαινόσουν.

    • Περιπτερας avatar
      Περιπτερας @ Kennan 26/05/2011 17:21:43

      Εάν εξαιρέσεις τον Μαρκεζίνη που είναι πράγματι προσωπικότητα καλύτερα να μείνουμε με τον ΓΑΠ, τον Παπ και τον Πάγκαλο….

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Περιπτερας 26/05/2011 17:49:14

        Όντως, διαφέρει

      • Αίθρα avatar
        Αίθρα @ Περιπτερας 26/05/2011 17:50:43

        +1000. Oι άλλοι είναι ό,τι να 'ναι.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Kennan 26/05/2011 17:30:23

      Η αγάν γκατέ της νεοφιλελεύθερης κτηνωδίας...

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 26/05/2011 17:32:27

        (Δήμας και Μαρκεζίνης εξαιρούνται. Κουβέλης συμπεριλαμβάνεται. Πλέον δεν έχει σημαντικές ιδεολογικές διάφορες με το Μάνο...)

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 26/05/2011 17:33:25

        αφάν γκατέ

  15. pilot avatar
    pilot 26/05/2011 16:59:18

    Εγω λεω............ προεδρος κυβερνησης ο Λεβεντης!!!!!!!!!!!!!
    και μετα ολα κολαση!!!!!!!!!!
    ζουμε ιστορικες στιγμες!!!!!

  16. adidrust avatar
    adidrust 26/05/2011 17:04:45

    ο Chuck Norris ξέρει την λίστα...

    • AUD avatar
      AUD @ adidrust 26/05/2011 17:08:55

      o Chuck Norris θα καθαρίσει για όλους μας ..

      ειναι judge, jury and executioner....

      • adidrust avatar
        adidrust @ AUD 26/05/2011 18:15:22

        πλάκα πλάκα...θέλει ένα Judge Dredd...ας αρχίσει από ΒΠ μεριά

  17. Ναυσικά... avatar
    Ναυσικά... 26/05/2011 17:09:31

    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ
    γέλασα με την ψυχή μου με τα σχόλιά σου, άξιος!
    Κennan
    με το δικό σου αστείο, πάγωσα....

  18. τρελλοκαμπέρος avatar
    τρελλοκαμπέρος 26/05/2011 17:13:36

    το μεγαλο ζορι του ειναι οι απολυσεις στο δημοσιο

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 17:18:13

    Ελαβα τα βιογραφικα του Προφητη και του Τσουκρατου... ποιο να στειλω?
    αχχαχαχα
    μου τα εστειλε ο Πανταγιάς..! καλο παιδι..

    ΠΠ

  20. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 17:25:51

    «Η Ελλάδα απέχει ελάχιστα από το βάραθρο μιας πτώσης»

    «Κορυφαία κατάκτηση της χώρας ήταν η ένταξη της χώρας στην ΕΕ και στο ευρώ. Θα ήθελα να κάνω σαφές ότι η χώρα έχει τις δυνάμεις, τις προϋπόθεσης και τις συμμαχίες να προασπίσει την ένταξη»

    ΔΙΑΝΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ !! Η ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΝΡΗΣΗΣ... τωρα μπηκε..
    Οταν ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΗΣ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΜΑ΅ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΗΝ GOLDMAN SACHS.... και το σημερινο της αφεντικο, δεν λεει κουβεντα... ΑΥΤΗ τι θελει τωρα? ΑΥΤΗ ειναι και πολυ ΑΥΤΗ !!! πως λεει η Παγκάλου?? ΑΥΤΟΣ...

    ΠΠ

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 17:52:24

      Θα θέλει να μπει στην κυβέρνηση "προσωπικοτήτων".

  21. blue nile avatar
    blue nile 26/05/2011 17:29:55

    Να δω τη Ντόρα ξανά υπουργό και τίποτα άλλο δε θέλω...να της φτιάξουμε και νέο υπουργείο ειδικά γι'αυτήν: Το Υπουργείο του περιφερόμενου χαμόγελου και των γενικόλογων ηθικολογικών διαπιστώσεων...

  22. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 17:31:34

    οι G8 (ΗΠΑ, Ρωσία, Γερμανία, Βρετανία, Γαλλία, Ιταλία, Καναδάς, Ιαπωνία)
    εχπουν Συνοδο !! τα θεματα??? ο ΓΑΠ, το Ελληνικο Χρεος, οι Ελληνικες Τραπεζες, η μεταβαση στη μετα ΠΑΣΟΚ εποχη, Αποκρατικοποιησεις..., Ισπανια κλπ...
    εαν θελετε να μου σχολιασετε κατι, τωρα που θα ειναι μαζεμενοι .. καντε το γρηγορα !! εχω κανονισει μειλ !!! γρηγοραααααα

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2011 17:48:15

      νομιζετε......
      H Συνοδος G8είναι αφιερωμένη στις εξεγέρσεις στον αραβικό κόσμο, τις οποίες θέλουν να υποστηρίξουν, στην πυρηνική ασφάλεια, την οποία θέλουν να ενισχύσουν, και στη διαδοχή του Ντομινίκ Στρος-Καν στη γενική διεύθυνση του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου, την οποία θέλουν να διευθετήσουν.

      καμια σχεση.... λενε λενε μεχρι να φυγουν... τοσο πολυ καιγονται !! οι Αραβες ειναι το θεμα τους και πως θα τους τα παρουν οπως εχω πει... τα Σαρια Ντεποζιτς!...

      ΠΠ

  23. Φ.K ΓΑΠ avatar
    Φ.K ΓΑΠ 26/05/2011 18:55:07

    Ρε παιδιά, τι είναι αυτά τα πράγματα;;; Τι σουρεαλισμός στην ΓΑΠιο εποχή που ζούμε! Τι είναι τούτη η ταινία που ζούμε όλοι μας; Κωμωδία, τρόμου, θρίλερ, δραματική ή όλα αυτά μαζί;;;;

  24. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 26/05/2011 20:39:16

    Ερχεται ο Μαρκεζίνης;;;;

    Παπανδρέου μετά από Καραμανλή και περιμένουμε Μαρκεζίνη;;;

    Θεέ μου σε ποιά δεκαετία ζούμε; Τί φάρσα είναι αυτή;

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/05/2011 11:37:22

      Ο απαισιόδοξος, νόμιζα ότι είναι ακόμα Μεσοπόλεμος.
      Ευτυχώς είναι δεκαετία του 1950: Παπανδρέου μετά από Καραμανλή με προσμίξεις Μαρκεζίνη, χα χα !
      Έσφαλλα, συγγνώμη, δεν είναι τόσο μαύρα. Ούτε Μεσοπόλεμος ούτε Μεσαίωνας, τη γλυτώσαμε πάλι φτηνά.