#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/06/2011 11:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Παπανδρέου επαινεί την "πατριωτική στάση" του ... Καρατζαφέρη !!

[caption id="attachment_105654" align="alignnone" width="600" caption="Τα ... συνεταιράκια "][/caption]

Οι στιγμές είναι κρίσιμες και στα δύσκολα οι φίλοι φαίνονται. Όπως ο Γ. Παπανδρέου με τον Γ. Καρατζαφέρη. Ο πρωθυπουργός αναγνώρισε μέσα στη Βουλή τον ρόλο του ΛΑΟΣ για να περάσει την πολιτική της τρόικας, του μνημονίου 1 και 2 και του μεσοπρόθεσμου. «Αναγνωρίζω ότι παρά τις ιδεολογικές μας διαφορές έχετε κρατήσει μία πατριωτική στάση», είπε ο ΓΑΠ και «πράγματι έχετε καταθέσει ιδέες και πολλές είναι θετικές και θα τις αξιοποιήσουμε».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. giannikos avatar
    giannikos 10/06/2011 11:35:49

    Τρέξτε στην πλατεία μαζί με τους Καζακιδες και Θεοδωρακιδες να ακούτε μπολσεβίκικα παραμύθια που σας αρέσουν.... γιατί η αλήθεια είναι πικρή!

    • Περιπτερας avatar
      Περιπτερας @ giannikos 10/06/2011 11:59:37

      Κακομοίρη…

    • TAKΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠOΥΛΟΣ avatar
      TAKΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠOΥΛΟΣ @ giannikos 10/06/2011 12:52:19

      “Είναι γνωστό ότι ο Πλάτων έλεγε ότι είναι καλόν τα άτομα που δεν έχουν εσωτερικό άρχοντα, να ευρίσκουν τουλάχιστον έναν έξω από αυτά. Σε ότι, λοιπόν, παρουσιάσθηκε ως “απελευθέρωση” εκείνου ή του άλλου λαού, για να απολαύσει την “δημοκρατική περίοδο”, που εξαφάνισε κάθε αρχή κυριαρχίας, αυθεντικής εξουσίας και τάξεως προερχομένης εκ των άνω, αντιστοιχεί σήμερα, σε ένα μεγάλο αριθμό ατόμων, μία “απελευθέρωση” που αποτελεί εξαφάνιση κάθε εσωτερικής “μορφής”, κάθε χαρακτήρος, κάθε ευθύτητος, με μία λέξη, η παρακμή ή η απουσία, στο άτομο, αυτής της κεντρικής δυνάμεως που οι Αρχαίοι αποκαλούσαν ΗΓΕΜΟΝΙΚΟΝ.”
      ΙΟΥΛΙΟΣ ΕΒΟΛΑ

    • ΑΒ avatar
      ΑΒ @ giannikos 10/06/2011 14:18:44

      Ξύπνα ραγιάάάά, ξύπνα.

  2. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 10/06/2011 11:55:49

    Ποιά αλήθεια? Των ...Παπανδρέου και Καρατζαφέρη ?

  3. TAKΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΥΛΟΣ avatar
    TAKΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΥΛΟΣ 10/06/2011 12:01:54

    Δεν έχεις Όλυμπε θεούς, μηδέ λεβέντες Όσσα,
    ραγιάδες έχεις μάνα γη, σκυφτούς για το χαράτσι,
    κούφιοι και οκνοί καταφρονάν τη θεία τραχειά σου γλώσσα,
    των Ευρωπαίων περίγελα και των αρχαίων παλιάτσοι ...
    Και δημοκόποι Κλέωνες και λογοκόποι Ζωίλοι,
    και Μαμμωνάδες βάρβαροι,και χαύνοι λεβαντίνοι,
    λύκοι ώ κοπάδια οι πιστικοί και ψωριασμένοι οι σκύλοι
    κι οι χαροκόποι αδιάντροποι και πόρνη η Ρωμιοσύνη.
    Κωστής Παλαμάς

  4. dadelos avatar
    dadelos 10/06/2011 12:12:05

    Η αλεπου και ο μπουφος

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ dadelos 10/06/2011 22:15:56

      Η χοντρή ΜΑΥΡΗ αλεπού και ο ΜΠΟΥΦΟΣ!!!

  5. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 10/06/2011 13:55:19

    Τέτοιοι πατριώτες είναι αλήθεια ότι σπανίζουν,να ξέρουν σε αυτή την ηλικία να κάνουν τόσο καλές κωλοτούμπες και με τέτοιο σωματότυπο......

  6. ΑΖ avatar
    ΑΖ 10/06/2011 17:46:02

    Προς το χριστεπωνυμο πληρωμα:

    Μην ξεχασετε να σταυρωσετε τον πατριδοκαπηλο και εθνοκαπηλο απατεωνα.

  7. zame avatar
    zame 10/06/2011 20:18:09

    ..σημερα (στο καναλι του) ακουσα καποιες απο τις προτασεις του & δεν ειναι καθολου κακιες..
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΦΑΝΗΣ η ΕΠΙΘΥΜΙΑ του Καρατζαφερη να ΗΓΗΘΕΙ..οκ.
    οπως ΚΑΤΑΦΑΝΗΣ ειναι η ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.. του GAP..
    (αν & ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ του να αποκαταστηση την κατασταση που δημιουργησε το κομμα του.)
    αυτος προσπαθει να μεταθεση τις υποχρεωσεις του..για τον επομενο..και που σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΘΕΙ Ο ΣΑΜ.

  8. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 11/06/2011 01:18:26

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΚΑ!!!!!!!!!
    O GAP έχει τα γενέθλεια του του Αγίου Μνημονίου!!!!!!
    Τίποτα τυχαίο στον κόσμο αυτόν....
    Γεννημένος για το μνημόνιο.

    http://kafeneio-gr.blogspot.com/2011/06/blog-post_3244.html

  9. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 11/06/2011 01:20:40

    Ο άλλος πατριώτης πότε γεννήθηκε?

  10. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 11/06/2011 01:21:33

    "πατριώτης"