Ο Παναγούλης αποκαλύπτει ότι γνωρίζει τα επόμενα  βίντεο εκβιασμού της Χρυσής Αυγής
04/04/2014 20:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Παναγούλης αποκαλύπτει ότι γνωρίζει τα επόμενα βίντεο εκβιασμού της Χρυσής Αυγής

Για μια ακόμα φορά δοκιμάζεται η γνωστή τακτική του παρελθόντος με παράνομες ηχογραφήσεις και βίντεο.Ποιοι είναι, όμως, αυτοί που τολμάνε να εκβιάζουν την κυβέρνηση;

Το σχέδιο αποσταθεροποίησης της κυβέρνησης κατά πως συμφέρει ισχυρά επιχειρηματικά και πολιτικά συμφέροντα θα έχει και συνέχεια.

Η απομαγνητοφώνηση των χθεσινών πρακτικών της Βουλής που αποκαλύπτουμε σε αυτήν την ανάρτηση αποκαλύπτει ότι ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Στάθης Παναγούλη γνωρίζει το περιεχόμενο των επόμενων βίντεο εκβιασμού που έχει η Χρυσή Αυγή.

Λέει μεταξύ άλλων ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ αναφερόμενος στα επόμενα βίντεο της ΧΑ: "Είναι πληροφορίες και στοιχεία που έχω εγώ.Θα δείτε και πολύ χειρότερα πράγματα, αν βγάλουν και τα υπόλοιπα βίντεο!!!"

Αφήνουμε στον ίδιο να μας εξηγήσει πως τα έμαθε αυτά . Και στον κ. Τσίπρα να μας πει πως δικαιολογεί τις εμπιστευτικές συνομιλίες ενός βουλευτή του με «εκβιαστές» και «ναζιστές», κατηγορία που απηύθυνε ως γνωστόν στη ΝΔ

Θα επισημάνουμε μόνο προς το παρόν ότι για μια ακόμα φορά δοκιμάζεται η τακτική του παρελθόντος με παράνομες ηχογραφήσεις και βίντεο.

Ποιοι είναι, όμως, αυτοί που τολμάνε να εκβιάζουν την κυβέρνηση; Οι πεθαμένοι που δεν θα πάρουν ούτε 2% στις εκλογές; Ο τελειωμένος Γ. Παπανδρέου που βγήκε να πει ότι δεν μπορεί το ΠΑΣΟΚ να στηρίζει την κυβέρνηση και που ο ίδιος δεν ψήφισε στη Βουλή το άρθρο για τις τράπεζες όταν ο ίδιος μοίραζε δισεκατομμύρια στους τραπεζίτες; Οι υποκινούμενοι ποιος από ποιον ξένο και ντόπιο παράγοντα φασίστες;

Στη συνέχεια παραθέτουμε αυτούσιο απόσπασμα από τα χθεσινά πρακτικά της Βουλής.

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ, Εισηγητής του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

Αυτό το αναφέρω ξανά για ένα και μόνο λόγο, κ. Πρόεδρε. Η ιστορία του Γενικού Γραμματέα της Κυβέρνησης δεν είναι τυχαία και θα γίνουν σοβαρές αποκαλύψεις σε λίγο καιρό. Ο κ. Μπαλτάκος δεν ήταν ένας τυχαίος άνθρωπος. Ήταν το «μάτι» της Κυβέρνησης μέσα και έξω από τη Βουλή. Ο κ. Μπαλτάκος, ο Γενικός Γραμματέας της Κυβέρνησης, είχε καθημερινές επαφές με Βουλευτές και στελέχη της Χρυσής Αυγής, και στο γραφείο του στη Βουλή αλλά και αλλού, και εκβίαζε τη Χρυσή Αυγή με προφυλακίσεις. Τους είχε πει: «Ελάτε να τα βρούμε, γιατί θα προφυλακίσω και τους υπόλοιπους, εκτός αν δεχθείτε να βοηθήσετε ώστε να μην έρθει πρώτη δύναμη ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α.. Εφόσον βοηθήσετε, δεν θα προφυλακιστείτε οι υπόλοιποι και μετά τις εκλογές θα αποφυλακιστούν οι άλλοι». Η πρόταση ήταν συγκεκριμένη και θα την καταλάβετε όλοι. Είναι σημαντική και προσέξτε την. Γι’ αυτό σας λέω ότι είναι ύποπτο το άρθρο 9 παρ. 3, γιατί στο πίσω μέρος του μυαλού η Κυβέρνηση έχει εκλογές και για τις 25 Μαΐου. Ήταν ένας ωμός εκβιασμός. Τους είχε προτείνει ότι με κάποιο τέχνασμα δεν θα κατεβάσει η Χρυσή Αυγή στο νομό Αττικής, στην Α΄ Αθηνών, στην Κορινθία και στη Μεσσηνία. Και δεν είναι καθόλου τυχαίο, κ. Πρόεδρε, το γεγονός ότι ο πρώην Βουλευτής της Χρυσής Αυγής, κ. Ευστάθιος Μπούκουρας, δεν πήγε όπως οι άλλοι στις φυλακές Κορυδαλλού, αλλά τον πήγαν στο Ναύπλιο για να τον - θα μου επιτρέψετε τη λαϊκή έκφραση - ψήσουν, όπως και πράγματι έγινε και αποφυλακίστηκε. Καταγγέλλω το συγκεκριμένο γεγονός. Είχε συχνές επαφές και μέσα και έξω από τη Βουλή.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ (Ειδικός Αγορητής του ΠΑ.ΣΟ.Κ.): Αυτό είναι προσωπική σας άποψη ή η εισήγηση του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.;

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ: Είναι πληροφορίες και στοιχεία που έχω εγώ. Τι εννοείτε εισήγηση του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.; Ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α., δηλαδή, υιοθετεί αυτές τις μεθοδεύσεις του κ. Μπαλτάκου; Θα δείτε και πολύ χειρότερα πράγματα, αν βγάλουν και τα υπόλοιπα βίντεο.

Υπήρχε επιτελείο, κύριοι συνάδελφοι, αν θέλετε να τα πούμε έξω από τα δόντια, στο οποίο ήταν επικεφαλής ο κ. Μπαλτάκος, ο κ. Δένδιας, ο κ. Βορίδης και ο κ. Γεωργιάδης. Οι δύο τελευταίοι τουλάχιστον προέρχονται από τον ακροδεξιό φασιστικό χώρο. Το επιτελείο αποτελούνταν και από άλλα στελέχη της Ν.Δ., τα οποία ήταν παλαιότερα συναγωνιστές με τη Χρυσή Αυγή. Αυτό που σχεδίαζαν ήταν πώς θα έπαιρναν ψήφους από τη Χρυσή Αυγή. Αυτή είναι η πραγματικότητα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χρηστος avatar
    Χρηστος 04/04/2014 22:25:01

    δεν υπαρχουνε παρανομα βιντεο οταν υπαρχουν παρανομες πραξεις

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Χρηστος 05/04/2014 11:31:00

      Υπάρχουν και τα 2. Αλλιώς η κατασκοπεία είναι νόμιμη. Όλα δικά σου δε γίνεται. Διάλεξε.

      • LV avatar
        LV @ Γεώργιος Τ. 05/04/2014 15:20:32

        Tote tha prepei na diwxthei kai o typos pou estise ton Tompouloglou... Etsi?

  2. Λούκιος avatar
    Λούκιος 04/04/2014 22:25:17

    Η ηθική απαξία των παράνομων προφυλακίσεων είναι απείρως βαρύτερη εκείνης των παράνομων παρακολουθήσεων.

  3. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 05/04/2014 01:28:54

    Χρηστο και Λουκιε μαλλον ξεχνατε οτι οι προφυλακισμενοι κατηγορουνται για 2 δολοφονιες και απειρους ξυλοδαρμους. Μαλλον ξεχνατε οτι ο αρχηγος εχει βαρυ παρελθον βαζοντας βομβες σε κινηματογραφους. Μαλλον ξεχνατε οτι ο πολλα βαρυς Κασιδιαρης γρονθοκοπησε μια γυναικα και κρυβοταν μετα για να γλυτωσει τον εισαγγελεα. Φυσικα εχετε ξεχασει τι εγινε την ημερα εορτασμου για τα θυματα της πηγαδας. Φυσικα σας φαινεται ψυχικα υγειης ο Κασιδιαρης οταν μιλαει στην βουλη η οταν κλωτσαει καμεραμεν. Ανθρωποι που εχουν σαν προτυπο τον Χιτλερ που σκοτωσε εκ. χιλιαδες Ελληνες δεν εχουν καμια θεση στην Βουλη. Τελος εχετε ασθενη μνημη και ξεχασατε οτι οι νταβατζηδες ΧΑγητες τα επαιρναν και απο τους πακιστανους.

    • Άλυτη εξίσωση avatar
      Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 05/04/2014 10:03:51

      Οι κατηγορίες όμως, δεν πρέπει να ...επικρέμονται επί μακρύ χρονικό διάστημα μετέωρες, χωρίς δίκη - καταδίκη ή αθώωση. Κυρίως όταν αφορούν πολιτικούς αντιπάλους. Και για να φαίνεται η ...γυναίκα του Καίσαρα τιμία, θα έπρεπε να είχαν ήδη επισπευστεί οι προβλεπόμενες διαδικασίες! Το οτι κρατώ στη φυλακή υπόδικους τους ''Χ'' υπόπτους για την τέλεση εγκλημάτων για όοοσοο χρόνο απαιτηθεί να στοιχειοθετήσω τις κατηγορίες, δημιουργεί υπόνοιες.... Οι φασίστες δε, υπάρχουν παντού και δρούν ελεύθερα τριγύρω μας, ντυμένοι με διάφορες φορεσιές.... Δεν είναι μόνο οι στολές παραλλαγής και τα άρβυλα. Διαθέτουν άφθονους, πανάκριβους και ...καθώς πρέπει υπεράνω υποψίας μεταξωτούς ...φερετζέδες. Είναι τελείως ...κύριοι εν τη πλειοψηφία τους και τα εγκλήματά τους ή ...παραγράφονται, ή συγκαλύπτονται. Πολλές φορέ, γίνονται για τη ...σωτηρία της πατρίδας και το ..καλό του Ελληνικού λαού. Απορώ που διακρίνετε τόσο επιλεκτικά τον ''φασισμό''...

      • Ρεαλιστης avatar
        Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 05/04/2014 10:43:37

        Εγω αναφερομαι σε πραγματικα περιστατικα εσεις γενικολογητε. Να το πω διαφορετικα ? Παρανομησαν ? Φυλακη !!!! Το οτι γραφετε για το οτι διακρινω επιλεκτικα τον φασισμο κανετε μεγαλο λαθος. Οι κυριοι αυτοι , αν σας αρεσουν δικαιωμα σας. Εμενα και στο 99% του Ελληνικου λαου δεν μας αρεσουν.

        • Άλυτη εξίσωση avatar
          Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 05/04/2014 10:56:18

          Κύριε, όποιος παρανομεί ΔΙΚΑΖΕΤΑΙ και αν κριθεί ένοχος, φυλακίζεται. Δεν φυλακίζεται ΕΠ' ΑΟΡΙΣΤΩ , ούτε επειδή ''δεν σας αρέσει'' , ούτε κι ή επειδή ''δεν αρέσει'' στο .... 99% του ...Ελληνικού λαού. Αν θέλετε να μην ταυτίζεστε με αυτό που κατηγορείτε, τους φασίστες δηλαδή, θα πρέπει να το ξανασκεφτείτε και να υιοθετήσετε απόψεις πιο ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ. Σαν αυτές που σας κατέθεσα, αλλά το μένος σας εμποδίζει να αντιληφθείτε. Καλή σας ημέρα.

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 05/04/2014 11:03:35

            Μαλλον λυθηκε η εξισωση. Ανηκετε στο 1% . Ο Ακης ποσο καιρο ηταν προφυλακισμενος? Οι ληστες και δολοφονοι της Παρου? Δημοκρατια δεν ειναι να υποστηριζεις υποδικους. Δεν σας ευχομαι ποτε να ερθετε στην θεση της οικογενειας του Φυσσα ή του Αξαρλιαν.

          • Άλυτη εξίσωση avatar
            Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 05/04/2014 11:49:27

            Πώς φαίνεται οτι ΔΕΝ γνωρίζετε καθόλου μαθηματικά μα ούτε κι από λύση ...εξισώσεων!!!! :-) Ανήκω κύριε στους ανθρώπους εκείνους, που δεν καταπίνουν αμάσητο τον προσφερόμενο σανό και που οι προσωπικές τους αντιπάθειες, οι εμμονές και οι συναισθηματισμοί, ΔΕΝ θολώνουν την κρίση τους, και δεν ''διαμορφώσουν'' την άποψή τους. Λέτε να είμαστε 1% μονάχα; Μπααααα, δε νομίζω....

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 05/04/2014 12:40:49

            Μαλλον γνωριζω λογω σπουδων πολυ καλα μαθηματικα. Οσον αφορα το 1% ΧΑγητων μαλλον ειναι και λιγοτεροι. Δεν θελει πολυ να καταλαβετε οτι οι ανθρωποι ειναι παρανομοι. Αν σας αρεσουν δικαιωμα σας. Εγω δεν τους θελω ουτε στο σπιτι μου, ουτε σαν φιλους ουτε σαν γνωστους. Ποσο μαλλον να εκπροσωπουν μισος και ιδεες που αιματοκυλησαν τον κοσμο. Και ειδικα την Ελλαδα. Το ιδιο ισχυει και για τους αναρχομπαχαλακηδες της αλλης πλευρας.

          • Άλυτη εξίσωση avatar
            Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 05/04/2014 13:39:59

            Αγαπητέ, στη φύση και στη ζωή, δεν νομιμοποιούνται μονάχα αυτά που ''θέλετε'' και απαγορεύονται αυτά που ''δε θέλετε'' !! Οι επιθυμίες σας, είναι επιεικώς, αμελητέες. Παγκοσμίως, ο φασισμός ...ανακάμπτει και αναζωπυρώνεται. Δεν σας εντυπωσιάζει αυτό τόσο, ώστε να τοποθετήσετε το φακό σας στο δάσος, ξεφεύγοντας από το δέντρο; Περιμένετε να δείτε την πανευρωπαϊκή εικόνα και να ερμηνεύσετε τότε την πραγματικότητα λιγότερο στενόμυαλα. Από εκεί και πέρα, οι …’’παράνομοι’’, δεν είναι μόνο αυτοί που επιλεκτικά φωταγωγείτε. Δυστυχώς η πλειοψηφία των καθώς πρέπει …παρανόμων κυκλοφορεί ελεύθερη ανάμεσά μας, κανονίζει δουλίτσες δις, διαμορφώνει τις συνθήκες ζωής του παρόντος και του μέλλοντός μας και τους λέτε κι ευχαριστώ…. Πολύ θα τους θέλατε στο…σπίτι σας, για …φίλους σας και για …γνωστούς σας. Μα είναι εγκληματίες κι αυτοί και μάλιστα τα θύματά τους είναι σαφώς αριθμητικά περισσότερα. Σφάζουν με υπογραφές, με συμφωνίες και με υπόγειες συνεννοήσεις οι μεγαλόσχημοι απατεώνες! Και καταλαβαίνετε πολύ καλά, ακριβώς τι σας λέω.

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 05/04/2014 20:37:29

            Καταλαβαινω πολυ καλα τι λετε. Εισαστε θυμα της προπαγανδας ΄ολοι οι αλλοι φταινε εκτος απο εμας΄. Στους Ελληνες παντα καποιοι αλλοι ηταν η αιτια του κακου. Οσον αφορα τους αλλους λαους εχω μεγαλωσει με το να μας φταινε οι Αγγλοι, οι Ρωσοι , οι Αμερικανοι, οι Γερμανοι, κλπ. Στην Ελλαδα παντα οι πολιτικοι ηταν υπευθυνοι για τα δεινα (εν μερει συμφωνω) . Αλλα δεν ηταν μονο αυτοι. Καθε εκλογες ειχαμε την ταξη των κοψοχερηδων την επομενη των εκλογων ημερα. Αμα ο πολιτικος μας εκανε το ρουσφετακι, αμα διοριζε εμας η το παιδι μας αμα μεσολαβουσε για να παρουμε μαιμου συνταξεις η επιδοτησεις η επιδοματα, ηταν καλος. Εγω δεν εχω καμια διαθεση να ανηκω σε κομμα ουτε να κανω παρεα με πολιτικους. Ειμαι ελευθερος να καταγγελω τον παρανομο Τσοχατζοπουλο, τον αιωνιο φοιτητη του Συριζα, τον Λιαπη και φυσικα την συμμορια της ΧΑ. Γιατι γιαυτο προκειται. Για μια συμμορια που εχει διαπραξει ποινικα αδικηματα. Αν ο φασισμος οπως λετε ανεβαινει παγκοσμιως και αν νομιζετε οτι η π.χ ΛΕΠΕΝ ειναι σαν την ΧΑ ειστε μακραν νυχτωμενος. Αν οι ανα τον κοσμο χουλιγκανς ειναι και νεοναζι αυτο αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και πολλοι. Η κοινωνια εχει βασεις και ξερνα τα καρκινωματα. Οπως καταλαβατε δεν φωταγωγω επιλεκτικα παρανομους. Απλα σας λεω καθε παρανομος πρεπει να υποστει τις συνεπειες. Πρεπει καθε ανθρωπος να επισκεπτει το Αουσβιτς και φυσικα καθε τοπο μαζικων δολοφονιων ειτε Σταλιν ειτε Χιτλερ λεγεται ο αρχηγος που δημιουργησε τα κρεματορια. Τελος οι παρανομοι λαδιαρηδες και λαμογια οταν συλλαμβανονται πρεπει να πανε φυλακη για πολλα χρονια. Π.χ ο Ακης . ο Λαυρεντιαδης κλπ. Αλλα οι δολοφονοι πρεπει να πανε φυλακη για πολλες φορες ισοβια. Τελος μαλλον δεν αναφερετε τιποτα για τους φοροδιαφευγοντες που ζουν τριγυρω μας. Που μη πληρωνοντας φορους , το κρατος χρεοκοπει και τα θυματα ειναι πολλα και αθωα. Τους εχετε φιλους σας, τους εχετε γνωστους σας , τους εχετε πληρωσει συνειδητα αλλα δεν τους εχετε ποτε καταγγειλει στην εφορια και στον ΣΔΟΕ. Απλα περιοριζετε τις καταγγελιες σας ανωνυμα και γενικα. Αν εχετε αποδειξεις προχωρηστε.

          • Άλυτη εξίσωση avatar
            Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 05/04/2014 23:52:26

            1) '' Εισαστε θυμα της προπαγανδας ''ολοι οι αλλοι φταινε εκτος απο εμας''. Στους Ελληνες παντα καποιοι αλλοι ηταν η αιτια του κακου'' . Αυτό θα το παρακάμψω, γιατί φανερώνει οτι είστε θύμα της προπαγάνδας του άθλιου Πάγκαλου -Όλα μαζί τα φάγαμε- και για να το αναπαράγετε σίγουρα, μαζί τους κάτι θα έχετε φάει και θέλετε να μοιραστούμε την ενοχή.... Λάθος πόρτα χτυπάτε. Εγώ απείχα. 2) ''Απλα σας λεω καθε παρανομος πρεπει να υποστει τις συνεπειες.'' Στο ..κλισεδάκι συμφωνούμε. Απλά τα γυαλάκια σας είναι θαμπά και δεν σας επιτρέπουν να διακρίνετε ΟΛΟΥΣ τους παρανόμους. Διαθέτετε επιλεκτική όραση και θολή κρίση. 3) ''Πρεπει καθε ανθρωπος να επισκεπτει το Αουσβιτς και φυσικα καθε τοπο μαζικων δολοφονιων ειτε Σταλιν ειτε Χιτλερ λεγεται'' Οι ...μαζικές δολοφονίες συντελούνται γύρω σας μέσω νόμων, διατάξεων, μνημονίων, συμφωνιών, καταπάτησης δικαιωμάτων, καταστροφής ζωών κ.λ.π. Δεν βλέπετε το αίμα, αλλά περί εθνοκάθαρσης πρόκειται. 4) ''Τελος μαλλον δεν αναφερετε τιποτα για τους φοροδιαφευγοντες που ζουν τριγυρω μας.'' Τα παράπονά σας στους ασκούντες την εξουσία κύριε, που δεν επιθυμούν να τους....ανακαλύψουν και που τους συγκαλύπτουν επιμελώς. Είναι φίλοι, γνωστοί, συνεργάτες, συγγενείς, συναλλασσόμενοι και αλληλοδιαπλεκόμενοι. Μάλλον σ΄αυτό οφείλεται η ...δυστοκία. Δεν είμαι ο αστυνόμος Σαϊνης εγώ, ούτε και με πληρώνετε με 15.000 € μηνιαίως για να ...κυνηγάω ληστές. Απευθυνθείτε στους πολιτικούς-Δημ.Υπαλλήλους που χρηματοδοτείτε αδρά ο πτωχευμένος κι αν κρίνετε οτι δεν ανταποκρίνονται στις υποχρεώσεις τους, ΑΠΟΛΥΣΤΕ ΤΟΥΣ!

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 06/04/2014 01:47:16

            1.Ενταξει, αφου εσεις γνωριζετε τους παρανομους μπορειτε να τους καταγγειλετε. Ειναι πολυ απλο. 2. Ειμαι θυμα των ΔΥ και των κομματικων πελατων. Οπως επισης και των συνδικατων . Πολυ απλο . Τους πληρωνω με τους φορους μου για να με υπηρετουν σωστα και οχι για να συνταξιοδοτουνται στα 40 και στα 50. Οχι να συμπεριφερονται ανρμοστα περιμεντας γρηγοροσημα για να κανουν την δουλεια τους. Υπαρχουν τιμιοι αλλα ειναι πολυ λιγοι. 3. Οι νομοι δολοφονουν? Γνωριζετε κοινωνια χωρις νομους? 4. Η εξουσια τους συγκαλυπτει τους φοροφυγαδες? Μηπως ζητε σε αλλη χωρα? Μηπως γνωριζετε οτι υπαρχει ομερτα σε μικρα πλουσια τουριστικα μερη? Μηπως γνωριζετε το κυκλωμα της οικοδομης , υης πολεοδομιας , του ΙΚΑ, των ανασφαλιστων Αλβανων, των υλικων που διακινουνται χωρις παραστατικα? Συμφωνω οτι το κρατος ειναι αδυναμο να τους πιασει ολους αλλα που η κοινωνικη ευθυνη? Ποσες καταγγελιες εχουν γινει επωνυμα? 5. Σας ενοχλει οτι υπαρχει καποιος που δεν επισκεφτηκε ποτε πολιτικο? Που δεν εκλεψε ουτε ενα Ευρω απο φορους? Που ποτε δεν δουλεψε στο Δημοσιο? Που υπηρετησε 36μηνες μακρυα απο το σπιτι του? Που δουλευε και σπουδαζε? Η σας ενοχλει οτι αυτος καταδικαζει τα ακρα και ζητα βαρια τιμωρια αυτων που παρανομουν και αυτων που σαμποταρουν την Δημοκρατια? Να γνωριζετε οτι η Δημοκρατια εχει αδυναμιες αλλα ειναι το καλλιτερο πολιτευμα απο καθε μορφης δικτακτορια μαυρη η κοκκινη. Συγγνωμη αλλα δεν θα δικαιολογησω αποβρασματα οπως αυτα της ΧΑ , ουτε αυτα της 17Ν ουτε των πυρηνων ουτε των δολοφονων της Παρου. Αρκει που υπαρχετε εσεις που βαζετε στην ιδια κατηγορια υποδικους με κατηγορια για δολοφονιες και παρανομους σε θεματα οικονομικα. Εσεις που καταδικασατε ηδη αοριστα ολους τους εχοντες καποια οικονομικη ανεση ή καποια θεση . Οσον αφορα την θεση του Παγκαλου (ανθρωπος που ποτε δεν μου αρεσε) καλο θα ηταν να δειτε τι εγινε στην επαρχια με τις μαιμου επιδοτησεις , τι εγινε στο δημοσιο με τα σκαναλωδη επιδοματα , τι εγινε στην υγεια, στις πολεοδομιες, στις μαιμου αναπηρικες συνταξεις τα τελευταια 30 ετη, στις επιτροπες διαγωνισμων και προμηθειων και θα δειτε οτι ειναι ελαχιστοι αυτοι που απειχαν. Αλλωστε οι Καγιεν, οι BMW τα πολυτελη 4κινητα κλπ ηταν πολλες δεκαδες χιλιαδες σε ολη την χωρα. Οπως και οι βιλλες και τα εξοχικα και τα διαμερισματα των 4 και 5000 Ευρω /τμ.

          • Άλυτη εξίσωση avatar
            Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 06/04/2014 06:45:46

            1) Είπαμε. Τους παρανόμους, τους γνωρίζουν πολύ καλά ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕΤΕ. Μαζί διασκεδάζουν, καλοπερνάνε και μας κατσικοκλέβουν. Αποτανθείτε σ΄αυτούς λοιπόν, είναι …ειδικοί. 2) Απαιτείστε από αυτούς που ψηφίζετε και που ασκούν εξουσία, να εφαρμόζουν τους νόμους αυστηρά απέναντι στους διορισμένους ''στρατούς τους'' και να ΑΡΟΥΝ ΤΗ ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑ, ώστε να ....ανεξαρτητοποιηθούν οι υπόδουλοι πελάτες-ψηφοφόροι-κομματικοί φαντάροι τους και ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥΝ από το πολιτικό προσκήνιο. Αυτοί τους στηρίζουν, μαζί με τους μεγαλονταβατζήδες μόνο πια….. 3) Οι ''νόμοι'' των κατακτητών, μνημόνια, μεσοπρόθεσμα, δανειακές συμβάσεις καθώς και οι ''νόμοι'' που εφαρμόζονται ...επιλεκτικά και μεροληπτικά, ΝΑΙ, ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ. 4) Όπου υπάρχει...''ομερτά'', υπάρχει και ανοχή της εξουσίας στην ..ομερτά. Επειδή και οι ασκούντες την εξουσία, ΜΑΦΙΟΖΟΙ ΕΙΝΑΙ κι αυτοί (με ελάχιστες εξαιρέσεις) :-), και μεταξύ τους οι μαφιόζοι πάντα αλληλουποστηρίζονται. 5) Δεν με ενοχλεί κανένας άνθρωπος εξ αιτίας των ιδεοληψιών, των εμμονικών πεποιθήσεων ή και των αυθυποβολών που τον βοηθούν να ...ισορροπεί στοιχειωδώς.Η ...Δημοκρατία δε που απολαμβάνουμε, κατά την άποψή μου είναι σχετική. Ο φασισμός μας καταδυναστεύει και μας εξευτελίζει καθημερινά και τον υφιστάμεθα συστηματικά από πολιτικούς παράγοντες, ΜΜΕ, κρατικές δυνάμεις καταστολής πάσης φύσεως, ψυχολογική τρομοκρατία και βία, προσπάθεια βιασμού της κρίσης και της σκέψης μας κ.λπ, κ.λπ. 6) Για τη διαφθορά και τη σήψη που επικράτησε και επικρατεί στην Ελληνική πολιτεία, εγώ πιστεύω οτι την κύρια ευθύνη θα την έχουν πάντα οι υποκριτές κατσαπλιάδες....τιμητές, αυτοί που είχαν και τη …..Διεύθυνση του καταστήματος. Αυτοί φρόντισαν οι πολίτες μέσω ελλειπούς αγωγής και μόρφωσης, να διαμορφώσουν ''συνείδηση'' μικροαπατεωνίκου-συνεργού, μιας και οι ...ταγοί με τους οποίους συναλλάσσονταν, υπήρξαν ΜΕΓΑΛΟΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ. Όσο τέλος και να μην εξυπηρετεί την ...αφήγησή σας, η μόνη αλήθεια είναι, πως πάντοτε από το κεφάλι θα βρωμάει το ψάρι......

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 06/04/2014 11:30:04

            Και απο τα ποδια αρχιζει η γαγγραινα , η σηψη και επερχεται ο θανατος. Η εμπαθεια δεν βοηθαει. Τελος.

          • Άλυτη εξίσωση avatar
            Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 06/04/2014 20:28:30

            Κάποτε πρέπει όλα να λέγονται με τ΄ όνομά τους και να το αντέχουμε, χωρίς να καταφεύγουμε σε χάρτινες ασπίδες-ψευτοκατηγορίες περί .....εμπάθειας. Ας κοιτάξει ο καθένας μας με γενναιότητα τον εαυτό του στον καθρέφτη, απαλλαγμένος από έξωθεν επιρροές, κομματικά γυαλάκια κι απλοϊκά, χυδαία ΠρετεντεροΠαγκαλοτσιτάτα. Ας καταπιεί τις ενοχές του ο ένοχος μοναχικά, μην απαιτώντας να ....μοιραστούν οι ευθύνες σε όλους, για να του έρθει κάπως ....ελαφρύτερη η πίκρα. Τέλος.

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Άλυτη εξίσωση 05/04/2014 11:29:58

        Από κάποιες πρόσφατες υποθέσεις, 18 μήνες είναι το όριο προφυλάκισης αν δεν αρχίσει η δίκη. Επομένως δεν υπάρχει θέμα με τη ΧΑ.

        • Άλυτη εξίσωση avatar
          Άλυτη εξίσωση @ Γεώργιος Τ. 05/04/2014 11:57:13

          Κακώς είναι 18 μήνες, για όλους. Για διωκόμενους δε πολιτικούς αντιπάλους, θα έπρεπε οι διαδικασίες να επισπεύδονται, ώστε να διαφυλάσσεται το κύρος της Δικαιοσύνης και να μηδενίζονται οι υπόννοιες για πιθανή μικροπολιτική...εκμετάλλευση.

    • ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
      ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ @ Ρεαλιστης 05/04/2014 22:43:41

      Φίλε ρεαλιστή συμφωνώ εν μέρει, αλλά μην ξεχνάς ότι υπάρχουν υπόδικοι με πολύ σοβαρότερες κατηγορίες, οι οποίοι κυκλοφορούν ελεύθεροι με χρηματική εγγύηση. Είναι φανερό ότι στην περίπτωση της ΧΑ (που και εγώ θα ήθελα να εξαφανισθεί από τον πολιτικό χάρτη), έχουμε δικαιοσύνη αλα καρτ.

      • Ρεαλιστης avatar
        Ρεαλιστης @ ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 06/04/2014 01:55:09

        Υποδικοι για δολοφονιες και ξυλοδαρμους? Δεν γνωριζω να ειναι καποιοι εκτος . Εδω ο Ακης ηταν μεσα τοσο καιρο μεχρι να γινει η δικη του. Και καλα εκαναν και τον ειχαν μεσα. Εγω νομιζω οτι η δικαιοσυνη λειτουργει . Αυτο που χρειαζεται ειναι καταγγελιες με στοιχεια. Αν ηταν αλα καρτ, ο Ακης , ο Μαντελης , ο Λαυρεντιαδης κλπ ευκολα θα ηταν εκτος. Ομιλω γενικα γιατι εξαιρεσεις και αστοχιες υπαρχουν παντου αγαπητε φιλε ΈΝΕΡΓΕ ΠΟΛΙΤΗ¨.

        • Άλυτη εξίσωση avatar
          Άλυτη εξίσωση @ Ρεαλιστης 06/04/2014 06:50:48

          o ....Άκης, αποτέλεσε το ...ξεκάρφωμα ολόκληρου του πολιτικού κόσμου. Είναι το φτηνό άλλοθι-σανό που προσφέρεται στους χαιρέκακους, μίζερους, αφελείς Νεοέλληνες. Στάχτη στα τσιμπλιάρικα μάτια των κουτοπόνηρων μικροαστών. Χαχαχαχα. Απορώ με το ...επιχείρημα, πραγματικά. Καλύτερα μετακινείστε λίγο το ....φακό σας, στο ΠΟΙΟΙ ακριβώς ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ, ΚΑΙ ΡΟΚΑΝΙΖΟΥΝ ΗΣΥΧΟΙ ΤΑ ΚΛΟΠΙΜΑΙΑ.

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ Άλυτη εξίσωση 06/04/2014 11:20:19

            ¨ξεκάρφωμα¨ , ΄φτηνο αλλοθι΄, ΄κουτοπονηροι μικροαστοι΄. Εκφρασεις οχι ευγενικες για να υποστηριζουμε την γενικολογια. Ειστε ετοιμος για την θεση το αρχιδικαστη στα λαικα δικαστηρια. Σταματω εδω σεβομενος το antinews .

          • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
            ΝΙΚΟΛΑΣ @ Ρεαλιστης 06/04/2014 11:37:41

            Αγαπητέ Ρεαλιστή, Αν εσύ μετά και απο το βίντεο του Μπαλτάκου εξακολουθείς να πιστεύεις (ειλικρινά εννοείται) στην ανεξαρτησία της Ελληνικής δικαιοσύνης που λειτουργεί κανονικά όπως λες, κι αν υπάρχουν ακόμα σήμερα και ακετοί άλλοι σαν εσένα, ας πούμε ενα 5% του Ελληνικού λαού,τότε όντως είμαστε άξιοι της μοίρας μας και έχουν δίκιο οι πολιτικοί να θεωρούν οτι τα "πρόβατα" θα ψηφίσουν τελικά όπως είπε κι ο Πολύδωρας...

  4. Γεώργιος Τ. avatar