#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/09/2011 15:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Πάγκαλος «συνέλαβε» εργαζόμενη της ΕΡΤ μέσα στη Βουλή!



Πρωτοφανή σκηνές συνέβησαν μέσα στη Βουλή, όταν ο Πάγκαλος απαίτησε να συλληφθεί μία εργαζόμενη της ΕΡΤ επειδή μειδίασε σε όσα έλεγε!

Μετά την λήξη του Υπουργικού Συμβουλίου ο Πάγκαλος βγήκε από το περιστύλιο της Βουλής. Εκεί ήταν αντιπροσωπεία εργαζομένων της ΕΡΤ, ανάμεσα στους οποίους ήταν μία μοντέρ, η οποία, όταν πέρασε δίπλα της ο Πάγκαλος, έκανε μορφασμό αποδοκιμασίας. Αμέσως ο Πάγκαλος απαίτησε «να συλληφθεί, να κρατηθεί, διότι θα της υποβάλλω μήνυση»!!! Παρενέβη ο υπεύθυνος ασφαλείας της Βουλής και η εργαζόμενη κρατήθηκε στο φυλάκιο της Βουλής.

Αμέσως προσήλθε ο πρόεδρος της ΠΟΕΣΥ Γ. Σαββίδης, που ενημερώθηκε για τα γεγονότα, αλλά και άλλοι δημοσιογράφοι και τεχνικοί. Η αρχική πρόθεση των αστυνομικών ήταν να την μεταφέρουν στο Αστυνομικό Τμήμα του Συντάγματος, αλλά τελικά αφέθηκε ελεύθερη.

Υπενθυμίζεται ότι ο Πάγκαλος προ καιρού είχε «συλλάβει» αστυνομικό επειδή, κατά την γνώμη του, έτρεχε γρήγορα μέσα στο προαύλιο της Βουλής…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. NEOTERA avatar
    NEOTERA 15/09/2011 15:46:06

    Εχει παντού συμπάθειες ο Πάνκακος από παλιά, τώρα τι να λέμε...

  2. Κρης avatar
    Κρης 15/09/2011 15:50:03

    ( από το διαδύκτιο)
    MediaNews | 14/9/2011
    Γαργάρα έκανε το μιντιακό κατεστημένο τις αποδοκιμασίες Βενιζέλου
    και το φτύσιμο του υπουργού σε υπάλληλο!
    Μπορεί οι χθεσινές εφημερίδες και οι ηλεκτρονικές τους εκδόσεις να ενημέρωσαν το κοινό τους για τις αποδοκιμασίες και τις φραστικές επιθέσεις υπαλλήλων του υπουργείου οικονομικών κατά του πρώην τσάρου της οικονομίας, Γιώργου Παπακωνσταντίνου προχθές Δευτέρα, αποσιώπησαν όμως τις αποδοκιμασίες στον νυν τσάρο, Ευάγγελο Βενιζέλο!
    Όχι μόνο αποσιώπησαν το γεγονός και συμπεριφέρθηκαν σαν να μην συνέβη ποτέ, επιπλέον έκρυψαν την αντίδραση Βενιζέλου όταν εξαγριωμένος έφτυσε μία υπάλληλο του υπουργείου, για να φυγαδευτεί στη συνέχεια από μυστική έξοδο.
    Το μιντιακό κατεστημένο έκανε το θαύμα του για άλλη μια φορά και προστάτευσε τον προστάτη του!
    Βλέπετε τα τραπεζικά δάνεια και οι οφειλές στα ταμεία εμπίπτουν των αρμοδιοτήτων του!
    h**p://www.enimerosi24.gr/index.asp?a_name=medianews&item_id=18130

  3. kaka nea avatar
    kaka nea 15/09/2011 15:50:04

    Αυτά παθαίνει όποιος κάνει μορφασμούς.... αν του είχε φέρει το τακούνι στο κεφάλι ίσως να ήταν καλύτερα. Κοίτα κάτι τυχεροί άνθρωποι να περνάει ο πάγκαλος δίπλα του και να κάνουν μόνο μορφασμούς.

  4. manos avatar
    manos 15/09/2011 15:50:59

    Το τίποτα διατάσσει και αποφασίζει.
    Απίστευτο. Η θεωρία του χάους σε απόλυτη εφαρμογή.

  5. Χρηστος Νικολοπουλος avatar
    Χρηστος Νικολοπουλος 15/09/2011 15:52:13

    ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΕΛΛΑΣ!

  6. ΔΓΦ avatar
    ΔΓΦ 15/09/2011 15:52:49

    Σε λίγο θ αρχίσει να χτυπάει στα χέρια με χάρακα όποιον είναι ιδρωμένος...μιλάμε το παλλικάρι έχει χάσει τη μπάλα τελείως!

  7. zap-zap avatar
    zap-zap 15/09/2011 15:55:50

    πότε τα δύο σοβαρά σπίτια με ιδεολογία και αρχές, η αριστερά και η δεξιά, θα δίωξουν αυτά τα πολιτικά υποκείμενα βαρέων βαρών, Πάγκαλους, Καρατζαφέρηδες και Βενιζέλους, από πάνω μας;

    • tsiftsidis elefterios avatar
      tsiftsidis elefterios @ zap-zap 15/09/2011 17:38:09

      ελαμου ντε.τι αλλο περιμενουν??

    • Ρομαντικος avatar
      Ρομαντικος @ zap-zap 15/09/2011 19:56:34

      Ειναι πια αναμφισβητητο γεγονος πως οι Ελληνες εχουν ευνουχιστει ριζικα. Διοτι αν ειχαμε @ρχ@δ@@, θα ειχε πεσει αυτη η καταπτυστη παρασταση των υπερ-αθλιων. Εχουμε αλλοιωθει σαν λαος και οφειλουμε να το παραδεχτουμε. Αυτη η συμπεριφορα δεν συναδει με την ιστορια των προγονων μας.

  8. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 15/09/2011 15:55:52

    Θυμίστε μας ποιός είπε ότι ο φασισμός είναι θέμα νοοτροπίας και συμπεριφοράς;

  9. Απορία avatar
    Απορία 15/09/2011 15:56:13

    Έπρεπε να διατάξει να της κάνουν φάλαγγα της ξετσίπωτης, αναρχοκομμουνίστριας.

    Εαν ήτο δυνατόν τοιούτον ανθρωπάριον να ειρωνευτεί τον θεσμόν του κ.κ. Αντιπροέδρου.

    Εντροπήν και αίσχος προκαλούν τοιούτες πράξεις.
    Πρέπει να αναλάβει και η στρατονομία να διαφυλάττει πλέον την τάξην και την ασφάλειαν της πατρίδος των ημών προγόνων, δεν αρκεί μόνον η χωροφυλακή, εεε με συγχωρείτε, η ασφάλεια.

    • aristotelis avatar
      aristotelis @ Απορία 15/09/2011 20:09:27

      Λαικ....

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ Απορία 16/09/2011 09:10:18

      Σε λίγο θα βγαίνει με τον χάρακα και θα μετράει το ύψος των φουστών των γυναικών στη Βουλή σαν τον παππού του. Κι όταν τελειώσει μ' αυτό, θα επεκταθεί και στους δρόμους πέριξ της Βουλής.

  10. χρηστος α avatar
    χρηστος α 15/09/2011 15:59:44

    νομοθετης, δικαστης και εκτελεστης... αν ηταν και 100 κιλα λιγοτερα θα τον περναγες ανετα για τον δικαστη Ντρεντ!

    • KA-BAR avatar
      KA-BAR @ χρηστος α 15/09/2011 17:41:02

      Μπράβο φίλε. Εξαιρετικό το σχόλιο

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 15/09/2011 15:59:49

    Ενοχικές και κομπλεξικές αντιδράσεις

  12. mymoodgm avatar
    mymoodgm 15/09/2011 16:02:14

    To DNA του δικτάτορα παππού του !! Τα γονίδια βλέπετε ταλαιπωρούν 7 γενιές απογόνων......

  13. Lampros avatar
    Lampros 15/09/2011 16:03:05

    Ενα παράδειγμα για να χαλαρωσουμε ειναι η φάρσα της ελληνοφρένειας (δεν τους συμπαθώ το ξεκαθαρίζω www.ellinofreneia.net/sound.php?id=567 )

    Ειδατε πως αντέδρασε ο Πασόκος????? "Θα παρει η Υπουργός όλα τα μέτρα εναντίον του," έτσι να του πείτε, για να τρομάξει" κοκ. Μπορεί να ειναι εν πολλοίς αστείο, αλλα σκεφτείτε το λιγάκι... ακόμα και στην πλάκα μπορείς να διακρίνεις τον τρόπο σκέψης καποιου, που εχει μπει στο DNA του.

    Τι περιμένατε απο τον Υπουργό Οτσαλάν Ιμίων???

  14. Χρηστος Νικολοπουλος avatar
    Χρηστος Νικολοπουλος 15/09/2011 16:06:18

    Αυτος αντιδρα ετσι γιατι το 'χει παρει το μυνημα.Θελει μια δοιμηρια των ΜΑΤ για να παει ταβερνα και ενα Σινουκ σε ετοιμοτητα.Απο τους ιδιους τους δικους του θα κρυβεται.Ελα ομως που ο Ματατζης θα ειναι απληρωτος και ο πιλοτος του ελικοπτερου θα πληρωνει το πτητικο επιδομα στην ΔΕΗ .Τον βλεπω να κανει γεωτρηση τον ιδιο στο οικοπεδο 12 της Κυπρου.

    • nestor avatar
      nestor @ Χρηστος Νικολοπουλος 15/09/2011 16:25:10

      Ο πιλότος που μετέφερε τον Τσαουσέσκου φραγκάτος ήτανε αλλα αλλού έπρεπε να τον πάει και αλλού τον πήγε με την γνωστή κατάληξη για τον δικτάτορα.
      Δεν είναι κριτήριο πατριωτισμού η αφραγκία...

  15. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 15/09/2011 16:17:20

    Ο χουντικός Ιωαννίδης δεν πιάνει μια μπροστά στα παχύδερμα του ΠΑΣΟΚ..Το κόμμα αυτό πρέπει να στηθεί στα 5 μέτρα στο γουδί. Αλλιώς η Ελλάδα τελείωσε..

  16. φωνη avatar
    φωνη 15/09/2011 16:24:37

    Έχουν ξεφύγει από κάθε έλεγχο, το καταλαβαίνουμε; Είναι μια κανονική χούντα. Κανένας Έλληνας πολίτης δεν ανέχεται τέτοια συμπεριφορά από κοινοβουλευτικούς.
    Αλίμονο, στους υπόλοιπους κοινοβουλευτικούς που θα κάνουν γαργάρα τέτοια συμπεριφορά συναδέλφου τους.
    Υπηρετείτε το λαό, δεν κάνετε καριέρα εκεί μέσα! Αντιληφθείτε το ρόλο σας επιτέλους όλοι μέσα στη Βουλή.

    • The Saint avatar
      The Saint @ φωνη 15/09/2011 16:42:19

      Πρωτίστως πρέπει να αντιληφθούμε εμείς το ρόλο (και τη δύναμη) τη δική μας. Αλλά όταν έρχονται εκλογές, τα "ξεχνάμε" και θυμόμαστε μόνο το ρουσφέτι γιά το "μονάκριβο" μούλο μας...
      Η ατάκα του Χαρρυ Κλυν είναι όσο ποτέ επίκαιρη.
      "Εχουμε τις κυβερνησεις (σ.σ. εξ ού και τους κυβερνώντες) που μας αξίζουν"

      • φωνη avatar
        φωνη @ The Saint 15/09/2011 16:48:01

        Εσένα μπορεί να σου αξίζουν. Αν εσύ ψηφίζεις με τη λογική της ατάκας να ντρέπεσαι, εγώ δεν ντρέπομαι για λογαρισμό κανενός όμως. Εμένα δε μου αξίζουν.-

        • The Saint avatar
          The Saint @ φωνη 15/09/2011 17:35:32

          Δεν καταλαβαίνω

          1) Γιατί παρεξηγήθηκες, αφού το σχόλιο μου, ήταν περισσότερο επιπλέον προσθήκη στο δικό σου, και όχι κάποιου είδους μομφή (περιγραφω μιά σοβούσα κατάσταση)

          2) Προσωπικά δεν ντρέπομαι γιά τις επιλογές μου. Απο τα υπόλοιπα που λές και είναι ασυνάρτητα, δεν βγάζω νόημα...

          • φωνη avatar
            φωνη @ The Saint 15/09/2011 19:57:20

            Θα στο πω πολύ αληθινά όπως το νιώθω. Με νευρίασες γιατί ενώ δε σου αξίζουν και σένα και δεν τους ψήφισες, βρήκες και "ελαφρυντικά" για τη συμπεριφορά του δικτάτορα και μάλιστα είπες ότι μας αξίζει.

            Τη χούντα του ΠΑΣΟΚ κανένας δεν την ψήφισε, υφάρπαξε την ψήφο με το "λεφτά υπάρχουν" και κυβερνάει με το "μαζί τα φάγαμε".

            Δεν είναι εκλεγμένοι, όλοι ξέρουμε ότι είναι μια παράνομη κυβέρνηση, γιατί όταν δεν μπορείς να εφαρμόσεις το πρόγραμμα με το οποίο εκλέχθηκες ξανακάνεις εκλογές με νέο πρόγραμμα. Σταμάτα να τους αντιμετωπίζεις ως εκλεγμένους.

            Ναι πρέπει να προσέχουμε τι ψηφίζουμε, αλλά αυτό έπαψε να ισχύει για την περίπτωση ΠΑΣΟΚ, γιατί δεν κυβερνάνε με την ψήφο του λαού.

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ φωνη 15/09/2011 17:45:59

          Κι όμως, αν το ξανασκεφτείς, δεν έχει καθόλου άδικο. Το ΠΑΣΟΚ επιβιώνει χάρη σε μικρορουσφέτια όπως αυτό που ανέφερε. Να δεις τι έχει να γίνει τώρα με την εφεδρεία. Πεδίο δόξης λαμπρόν για τους πράσινους βολευτές, κι άντε μετά να ψαχνόμαστε γιατί διατήρησε σε μεγάλο βαθμό τις δυνάμεις του...

          • φωνη avatar
            φωνη @ Αυριανιστής 15/09/2011 18:08:59

            Καλά όταν μιλήσετε με κάποιον που ζει από ρουσφέτια να του το πείτε. Τότε θα πιάσει και τόπο.

          • The Saint avatar
            The Saint @ φωνη 15/09/2011 21:53:14

            OK θα το ξαναπώ άλλη μιά φορά και ελπίζω να είμαι κατανοητός. Το παραπάνω post, ΔΕΝ περιέχει κανενός είδους μομφή στα δικά σου προ-γραφόμενα, επιδή βλέπω ότι το πήρες προσωπικά και δεν καταλαβαίνω γιατί. Ουτε εγώ τους ψήφισα όπως σωστά αναφέρεις, γιατι είχα ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ απο πρίν στο ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ γιά το ποιόν και τις πραγματικές θέσεις, που εκφράζει και εκπροσωπεί ο ΓΑΠ. Αναφέρθηκα σε μιά ΕΠΙ ΕΤΩΝ (και όχι τώρα τελευταια μόνο) σοβούσα κατάσταση που χαρακτήριζε και χαρακτηρίζει τις πελατειακές σχέσεις που το ΠΑΣΟΚ έχει αναγάγει σε επιστήμη.
            Στα είπε και ο Αυριανιστής. Ξαναδιάβασέ τον. Απο εκεί και πέρα αν σε πείραξε που αναφέρθηκα σε πρωτο πλυθηντικό, αντι γιά τρίτο ("εμείς" αντι "αυτοί") εντάξει το αλλάζω αν είναι να χαλάσουμε τις καρδιές μας.... :D

        • manos avatar
          manos @ φωνη 15/09/2011 17:58:01

          Ωραίος,

          Εχει παραγίνει το κακό με αυτή την ατάκα.
          Αντί να δούμε πως θα πετάξουμε έξω τους προδότες, αυτοξεφτιλιζόμαστε και δεχόμαστε κάθε είδους ρεζίλια.
          Σε κανένα δεν αξίζουν.

  17. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/09/2011 16:36:29

    Διολισθήσεις. Ντροπή.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Strange Attractor 15/09/2011 17:16:45

      Μάλλον κατολισθήσεις...

  18. tpe avatar
    tpe 15/09/2011 16:41:37

    Αλλά βέβαια, το παχύδερμο δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Αλήθεια, γιατί δεν του έκανε η ίδια μήνυση; Α ναι, έχει ασυλία!
    Όπως και στο αρχηγό της φρουράς της βουλής για παράνομη κράτηση;
    Ξέχασα όμως... Σε λίγες μέρες έχει "κρίσεις" προσωπικού....

    Κι ο θυμός μεγαλώνει...

  19. Aggelos avatar
    Aggelos 15/09/2011 16:53:30

    ειναι δυνατον?τοσο τρελαθηκε ο Παγκαλος?

    μηπως φουσκωθηκε κατι?

    "Πρωτοφανείς σκηνές"
    τα εχουμε σκοτωσει πια αυτα τα επιθετα..

  20. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2011 16:56:34

    Μήπως φορούσε κοντή φούστα η άτυχη υπάλληλος και θυμήθηκε τον δικτάτορα παππού του?
    Φαίνεται ότι όλοι τους έχουν μεγάλο εκνευρισμό. Το πιθανότερο είναι ότι τους έχει κυριεύσει ο ο φόβος.

  21. avanti avatar
    avanti 15/09/2011 16:56:37

    Βρε παιδιά έχει τα νεύρα του ο άνθρωπος, με τον φόρο επί των ακινήτων καταλαβαίνετε τι έχει να πληρώσει για τα τόσα ακίνητα που έχει!!! και επειδή δεν πρόλαβε να βρίσει τον βενιζέλο τα έβαλε με την γυναίκα. Μιλάμε εξελίσσεται σε μεγάλο τσαμπουκά το τύπος.... αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα. Και μια παροιμία που έλεγε η γιαγιά μου: Σιγά - σιγά κοτούλα μου και γω σε μαγειρεύω.

    • Χρήστος avatar
      Χρήστος @ avanti 15/09/2011 17:12:48

      +1000000000000000000000000000000

  22. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/09/2011 17:02:06

    και τώρα πάλι Πασόκ. Για καλύτερες μέρες.

    • tsiftsidis elefterios avatar
      tsiftsidis elefterios @ archaeopteryx 15/09/2011 17:45:25

      το πασοκ θελει το γερμανο του.....

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ archaeopteryx 15/09/2011 17:50:06

      Για ΑΚΟΜΑ καλύτερες μέρες, αρχαίε!

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ archaeopteryx 16/09/2011 10:24:27

      ΠΑΣΟΚ και ξερό ψωμί (στην κυριολεξία)...

  23. Apo8iki avatar
    Apo8iki 15/09/2011 17:15:37

    Συγγνώμη,

    αλλά μπορεί ο κάθε βουλευτής να διατάζει την κράτηση κάποιου ατόμου, έτσι επειδή του κάπνισε?!?

    • M.Γ avatar
      M.Γ @ Apo8iki 15/09/2011 18:54:21

      Σε συνθηκες δημοκρατιας, οχι. Στις τωρινες συνθηκες, βεβαιως ναι. Αυτοι ειναι ικανοι πλεον, ακομα κι' οταν χασουν τις εκλογες, να αρνηθουν να παραδωσουν τα υπουργεια τους στους επομενους.

  24. φωνη avatar
    φωνη 15/09/2011 17:52:52

    Πουλάει τσαμπουκά στην υπάλληλο της ΕΡΤ και όταν τους παίρνει τηλέφωνο ο Όλι Ρεν, η Μέρκελ, Ο Σόιμπλε χέζονται πάνω τους, κάθονται σούζα, γλείφουν, παρακαλάνε και κλαψουρίζουν.

    Δουλοπρεπείς απέναντι στο μεγάλο αφεντικό και αυταρχικοί απέναντι στον πολίτη όπως όλοι οι αχυράνθρωποι.

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ φωνη 16/09/2011 10:30:40

      Η σύγκριση που έκανες είναι ατυχής.
      Δοκίμασε πάλι.

  25. ammos-mpaliagaios avatar
    ammos-mpaliagaios 15/09/2011 17:59:55

    Παρακαλείσθε όπως μην ενοχλείται το ΠΑΓΚΑΛΙΟ τέρας, της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΦΑΣΙΣΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.

  26. juliet avatar
    juliet 15/09/2011 18:07:32

    Τι έγινε ,βρε παιδιά,και εγώ που νόμιζα ότι την συνέλαβε γιατί του πήρε την μακαρονάδα.......δεν της μάθανε ότι όταν έχεις απέναντι φαγά η φαφλατά δεν μιλάς δεν γελάς , κινδυνεύει η Ελλάς.

  27. Astrahan avatar
    Astrahan 15/09/2011 18:43:51

    Ευτυχώς που έχουμε Κοινοβουλευτική Δημοκρατία (κατά ΠΑΣΟΚ) !!!
    Σκεφτείτε να είχαμε χούντα τι θα κάνανε !!!
    Θέλω τον Γιώργο ΠΑΠαδόπουλο τώρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  28. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 15/09/2011 19:49:13

    Αν πάτε σε θέατρο να δείτε κωμωδία και μπει κι αυτός μέσα, κάντε την με ελαφρά πηδηματάκια. Σας βλέπω σε τρένο για το Άουσβιτς, τώρα που έχουμε και τα κονέ με τη Γερμανία.

  29. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 15/09/2011 20:02:29

    ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ...

    ¨Καλημέρα σας¨ , απάντηση κ. Πάγκαλου : ¨Ρε δεν γαμιέσαι πρωί- πρωί ¨ !

    http://www.youtube.com/watch?v=np7IEgTcI4w

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΝΤΑΝΤΟΝ 15/09/2011 20:27:53

      Να παιχτεί στη ΝΕΤ...

  30. λαικη δεξια avatar
    λαικη δεξια 15/09/2011 21:09:40

    εχουν καιρο να φανε γιαουρτακια , ντοματες , αυγα και γιουχα και πηρανε τα πανω τους.
    οσο και να φαινονται αντιδημοκρατικα κανουν δουλεια...
    δεν πιστευω δυστυχως οτι καταλαβαινουν απο τιποτα αλλο.

  31. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 16/09/2011 01:36:07

    Έξι. Η σωστή απόσταση είναι στα έξι μέτρα...

    • anideos avatar
      anideos @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 16/09/2011 01:42:25

      Δεν θα τα χαλασουμε για ενα μετρο...

    • Ίωνας avatar
      Ίωνας @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 16/09/2011 07:44:12

      Εξ επαφής φίλε Φαήλε. Για νάμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα.

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ Ίωνας 16/09/2011 09:11:54

        Όχι εξ' επαφής. θα μας χαλάσεις την χαρά της χαριστικής βολής στο τέλος!

  32. Μαριάννα avatar
    Μαριάννα 16/09/2011 06:22:58

    Πόσα μας κοστίζει ο Πάγκαλος πρέπει να γνωρίζει ο ανεργος λαος...

    • ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
      ΔΗΜΗΤΡΗΣ @ Μαριάννα 16/09/2011 09:38:31

      Κάτω από 50.000€ μαζί με τα συμβούλια με τίποτα.

  33. anetos avatar
    anetos 16/09/2011 07:40:40

    "όταν πέρασε δίπλα της ο Πάγκαλος, έκανε μορφασμό αποδοκιμασίας"

    Όπου και να παει ο χοντρός νομίζει ότι τον κοροϊδεύουν ....

  34. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 16/09/2011 09:36:27

    Ευτυχώς που δεν έχουμε και χούντα. Τι θα έπρεπε να της κάνουν φάλαγγα? Μήπως έχουν ξεχάσει τελείως ότι περάσανε από το Πολυτεχνείο τα περισσότερα παλικάρια του ΠΑΣΟΚ.

  35. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 16/09/2011 10:15:52

    «Τρία πράγματα πρέπει να θυμάται κανείς όταν βρίσκεται στην εξουσία: Ότι κυβερνάει ανθρώπους, ότι πρέπει να διαχειρίζεται την εξουσία σύμφωνα με το νόμο και ότι δεν θα κυβερνάει αιώνια.»

  36. Διαστημοβλαχος avatar
    Διαστημοβλαχος 16/09/2011 10:20:45

    Παν-Κάλος, ονομαζεται κανονικα. το αλλο ειναι το καλλιτεχνικο του...

  37. Απορία avatar
    Απορία 16/09/2011 14:02:44

    "Επίσημη επίσκεψη Θ. Πάγκαλου στην Ουγγαρία"

    Τι πράγμα θα προσφέρει αυτός τώρα που πάει στην Ουγγαρία.
    Ποιος ο λόγος να πληρώνει το δημόσιο ανούσια και άχρηστα ταξίδια αυτή τη στιγμή.

  38. Χρηστος Νικολοπουλος avatar
    Χρηστος Νικολοπουλος 16/09/2011 18:06:24

    Παει στην Ουγγαρια για να δει πως σε οργανωμενες πολιτειες-κρατη στελνουν τους πρωθυπουργους φυλακη.Επισης το σαλαμι ουγγαριας ειναι μια τρομερη προκληση!

  39. NONE avatar
    NONE 16/09/2011 20:25:38

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΑΘΑΤΕ ΝΑ ΔΡΟΥΜΕ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΩΣΤΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΔΟΘΟΥΜΕ.

    *******************************************************
    Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΜΠΑΙΓΝΙΑ ΙΣΡΑΗΛ-ΤΟΥΡΚΙΑΣ
    ΕΛΛΗΝΕΣ !
    Ακούστε την Ο.Ε.Α. για να σωθείτε!
    Στο ellhnkaichaos.blogspot.com
    υπάρχει το Α’ + Β' ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ
    + ΤΡΙΜΕΡΕΙΣ ΑΡΧΑΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ
    ΤΕΧΝΕΣ ΤΡΙΜΕΡΟΥΣ ΕΠΙΒΙΩΣΕΩΣ.
    450.000 Αλβανοί ουτσεκάδες (UCK+UCC) και
    700.000 χατζαροφόροι ισλαμιστές ΛΑΘΡΟΜΕΤ.ΑΝΑΣΤΕΣ
    (με την υποστήριξη της ΚΙΝΑΣ)
    περιμένουν το σύνθημα για να μας ΞΕΣΚΙΣΟΥΝ.
    Λέτε, αν περιμένουμε, έτσι να κάνουμε και καινούριες γνωριμίες;(!)
    *******************************************************

  40. karakantan avatar
    karakantan 18/09/2011 17:11:41

    ΝΑ γινει μια επαναστατικη κυβερνηση ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ