08/05/2010 13:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ο Ξυνίδης είναι γραμματέας μειοψηφίας στο ΠΑΣΟΚ»

Δηλώσεις του βουλευτή κ. Β. Οικονόμου σήμερα στο Mega:

Αυτό που ήθελα εγώ να δηλώσω και να καταθέσω με την ψήφο μου ήταν η αντίθεσή μου στην κατανομή των βαρών μέσα απ’ αυτά τα μέτρα, τα οποία πήρε η κυβέρνηση.

Την δοσολογία των μέτρων και την ανάληψη των βαρών από τη μεσαία τάξη, από τα λαϊκά στρώματα τη θεωρώ υπερβολική, δυσανάλογη και τη θεωρώ δυσβάσταχτη.

Ζητώ η κυβέρνηση πλέον να αρχίσει να μαζεύει το σπάταλο δημόσιο.

Την θεωρώ υπερβολική την κίνηση του κ. Παπανδρέου.

Σύμμαχοι της κυβέρνησης σ’ αυτό το νομοσχέδιο ήταν η κα Μπακογιάννη και ο κ. Καρατζαφέρης.

Αμφισβητείται το δικαίωμά μου να ψηφίσω κατά συνείδηση.

Θα πρέπει ο κ. Ξυνίδης να μην προκαλεί και να μην απειλεί. Και θα πρέπει να σέβεται την ιστορία και τα πρόσωπα του ΠΑΣΟΚ. Διότι είναι γραμματέας μειοψηφίας αυτή τη στιγμή και καλό θα κάνει να εξασφαλίσει ότι το ΠΑΣΟΚ να αρχίσει να λειτουργεί.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 08/05/2010 13:24:04

    Θυμήθηκαν και κάλεσαν τον Οικονόμου στο Mega. Τώρα που τους έτσουξε. Μέχρι τότε ουδέποτε καλούσαν "λαϊκούς" βουλευτές μόνο του "μεγάρου".

    Μπράβο ρε Οικονόμου μπορεί μην είσαι του Λόντον Σκουλ οφ Οικονόμικς αλλά έχεις αχαμνά μεγάλα και σέβεσαι την ψήφο του λαού που σε ψήφησε.

    Ξέχνα τα στρατόπεδα, χέσε τη διαπλοκή στο ΠΑΣΟΚ, πάρε τις 30.000 ψήφους σου και έλα με το Σαμαρά γιατί εκεί είναι η νέα μεταπολίτευση και το μέλλον πλεόν.

  2. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 08/05/2010 13:27:20

    Μπορεί ο κ. Ξυνίδης να μην είναι είναι ακόμη γραμματέας μειοψηφίας όσο αφορά την κοινοβουλευτική ομάδα, βουλευτών που έβαψαν τα χέρια τους στις συνέπειες προσφυγής στο ΔΝΤ. Είναι όμως γραμματέας κόμματος συντριπτικής κοινωνικής μειοψηφίας. Διότι εάν νομίζει, ότι ο κόσμος πιστεύει ακόμη το τα λεφτά υπάρχουν, βάσει του οποίου ψηφίστηκε, είναι στην καλύτερη των περιπτώσεων διανοητικά πίθηκος.

  3. PamizensSOK avatar
    PamizensSOK 08/05/2010 14:00:44

    Η Νυχτα εφτασε στο ΤΕΛΟΣ της

    ΔΕΝ μπορουμε να προσποιουμαστε

    παρε μας μακρυα απο εδω

    προστατεψε μας να ΜΗΝ πληγωθουμε,

    πρεπει να κερδισουμε

    πρεπει να κερδισουμε

    ΕΙΝΑΙ η ΩΡΑ να ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ !!!!


    Π.Α.Μ.Ε για ΑΝΑΤΡΟΠΗ και κοινωνια ΑΛΛΗ.

  4. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 08/05/2010 14:02:15

    Πόσοι άλλοι άραγε βουλευτές του ΠΑΣΟΚ έχουν την ίδια άποψη για τον κ. Ξυνίδη;;

  5. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar