13/03/2009 17:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Νικολιτσόπουλος πίσω από συμβασιούχους ΥΠΠΟ

Για την Tροπολογία Σαμαρά για τους συμβασιούχους με την οποία λύνονται τα προβλήματά τους παρά την οικονομική κρίση γράφουμε προηγουμένως. Προσέξτε όμως τι ανακαλύψαμε στη συνέχεια:

Με την κίνηση Σαμαρά και τις ευεργετικές γι αυτούς διατάξεις συμφωνεί η μεγάλη πλειοψηφία των συμβασιούχων και για το λόγο αυτό άλλωστε λύθηκε το θέμα της κατάληψης της Ακρόπολης. Συνεχίζει όμως να αντιδρά μια ομάδα περίπου 30 ατόμων η οποία εκπροσωπείται από τον πρώην εργατολόγο της ΓΣΕΕ κ. Χρ. Νικολιτσόπουλο !!! Τον ίδιο που συνόδευε ως δικηγόρος την κ. Τσέκου και τα ... DVD με τον Ζαχόπουλο στα κανάλια, όταν κατήγγειλε τον «στημένο διαγωνισμό» και τα συναφή - και μετά μπήκε στο νοσοκομείο με αυτοκτονικό ιδεασμό.

Ο αγώνας συνεχίζεται λοιπόν και εμείς ρωτάμε:  Αν οι συμβασιούχοι - πελάτες του κ. Νικολιτσόπουλου δεχθούν τις ευεργετικές γι αυτούς διατάξεις της τροπολογίας Σαμαρά, ο εργατολόγος θα χάσει χρήματα; Ή όλα γίνονται αφιλοκερδώς;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 13/03/2009 18:05:39

    Ο κύριος αυτός δεν δασκάλευε την Τσέκου;

    Αυτόν τον κύριο τι τον είχε ο Τατούλης;

  2. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 13/03/2009 18:38:39

    Ανεξαρτητα απο αυτα που λες,εγω θαεπιμεινω οτι ολη αυτη η ιστορια με τις απεργιες και το κλεισιμο της Ακροπολης,για μενα,ειναι μια ξεφτιλα,που εγινε σε βαρος εκεινων ου ενω ειχαν καλυτερα προσοντα απ αυτους τους κυριους,μεουνε απ εξω,γιατι αυτοι εχουν πιασει τα ποστα,μπαινοντας απ το παραθυρο.
    Αν χρειαζοντουσαν υπαλληλους,και μπορουσαν και να τυς πληρωσουν,με την κριση που υπαρχει και με την ελλειψη ανθρωπων σε κρισιμους τομεις,οπως της υγειας πχ.,επρεπε να κανουν νακοινωση,και να να τουςκαλεσουν μεσω ΑΣΕΠ να πανε,μεσω εξετασεων.
    Αλλα βλεπεις,εδω μπαινουν τα παλιοσκυλα οι βολευτες,και οι αλλοι ,αλεξιπτωτιστες,που φωναζουν αμα γινεται κατι που τους θιγει,αλλα καουν την κοροιδα,αμ παιρνουν τη σειρα των αλλων
    Και τελος,θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
    Εχει κανεις τη δυνατοτητα,να καταγγειλει την πολιτικη αυτη,την επεκταση της συμβασης,περαν του νομιμου χρονου, σε κανα δικαστηριο,ως παραβαινουσα το νομο;
    Γιατι θα μπορουσε καποιος,εχων εννομον συμφερον,να την προσβαλει πχ.

  3. Orestios avatar
    Orestios 13/03/2009 19:02:16

    Να και τα λαμόγια!
    Τι να τα κάνεις τα ψυχιατρεία και τις φυλακές? Πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι!

  4. ataktos avatar
    ataktos 13/03/2009 19:47:19

    εμ...

  5. ΠΑΤΡΑ avatar
    ΠΑΤΡΑ 13/03/2009 21:04:44

    ΑΙΣΧΟΣ

  6. Jiovani avatar
    Jiovani 13/03/2009 21:27:58

    Το αστείο βρίσκεται στο μετά, όταν θα τους ζητήσει την αμοιβή του...

  7. kanis avatar
    kanis 13/03/2009 22:06:47

    @Jiovani

    Αν... δεν την έχει προπληρωθεί!

  8. κόρακας avatar
    κόρακας 13/03/2009 22:32:11

    Οι συμβασιούχοι του ΥΠΠΟ γνώριζαν πολύ καλά όταν υπέγραφαν τις συμβάσεις τους, οτι υπήρχε ημερομηνία λήξης.

    Βλέποντας όμως οι άνθρωποι οτι σε αυτό το νεοελληνικό κράτος τα πάντα στο δημόσιο τομέα λειτουργούν μεροληπτικά, πελατειακά, οικογενειακά, κομματικά και ΑΝΑξιοκρατικά, προσπαθούν να βολευτούν και αυτοί!!

    Ανθρώπινο και κατανοητό.

    Εκείνο που είναι κατάπτυστο, είναι το γεγονός οτι όλα τα άνω αποτελούν χαρακτηριστικά του πολιτισμού μας πλέον!!!

    Και κάποιοι από εμάς αρκούμαστε να καμαρώνουμε τους Μεγάλους Έλληνες που διέπρεψαν στο μεγάλο μας παρελθόν!

  9. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 14/03/2009 10:15:56

    Ρε συ κορακα,ετσι ειναι,οπως τα λες,αλλα ποιος σ ακουει;

  10. τσιτασ avatar
    τσιτασ 25/04/2009 19:53:23

    re alhtes volemenoi sas tin xalane oi symbasioyxoi poy trone ena komati psomi re remalia !