26/10/2009 15:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Νικήτας είπε χρόνια πολλά στον Αβραμόπουλο με …ταβανόπροκα



Τα πρωτοπαλίκαρα της Ντόρας βγήκαν να “θάψουν” παλιούς συντρόφους και νυν αντιπάλους στη μάχη της διαδοχής.

Για τον Νικήτα Κακλαμάνη ο λόγος ο οποίος με αφορμή κάποιες δηλώσεις της υπουργού Υγείας, Μ. Ξενογιαννακοπούλου και τα χρέη 6,2 δισ των νοσοκομείων “κάρφωσε” τον αντίπαλο της Ντόρας, Δ. Αβραμόπουλο. Την ημέρα της γιορτής του τον “κέρασε” πίκρα λέγοντας ούτε λίγο ούτε πολύ ότι αυτός όταν ήταν υπουργός Υγείας είχε μηδενίσει τα χρέη

“Σε ότι αφορά δε στα χρέη των νοσοκομείων, αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι τα 2,5 δισ. ευρώ που παρέλαβα το 2004 από τον προκάτοχό μου του ΠΑΣΟΚ, αποπληρώθηκαν όλα μέχρι τον Ιανουάριο του 2006, όπως πολύ καλά μπορεί να πληροφορηθεί από τους εκπροσώπους των προμηθευτών, χωρίς μάλιστα να τους καταβάλω χρήματα για τις εξωσυμβατικές προμήθειες», είπε.

Αρα... ο Δ. Αβραμόπουλος μέσα σε δύο χρόνια δημιούργησε τα τεράστια χρέη.

Το ντέρμπι και ο βρόμικος πόλεμος θα έχει και συνέχεια...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 26/10/2009 16:05:05

    Ουτε τα χρεη μηδενισε, ΟΥΤΕ ΤΑ ΡΑΝΤΖΑ εξαφανισε ο Νικητας. Καθε αλλο...

    • ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ 26/10/2009 16:33:04

      ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑΝΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ?

      • MIG-21 avatar
        MIG-21 @ ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 26/10/2009 17:28:41

        Δεν ξερω για τα χρηματα αλλα για τα ρατζα υπηρχαν, υπαρχουν και μακαρι να παψουν να υπαρχουν!!!
        (πραγμα που αμφιβαλω)

  2. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 26/10/2009 16:48:48

    Θέλει πολύ θράσος ο άνθρωπος που εκτόξευσε τα κέρδη των φαρμακοβιομηχανιών (και τα χρέη των ταμείων υγείας) σε δυσθεώρητα ύψη να παριστάνει τον τιμητή. Όχι πως ο Αβραμό είναι πολύ καλύτερος...

  3. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 26/10/2009 17:01:26

    για τη λιστα ειπε τιποτα?

  4. μπιρίμπας avatar
    μπιρίμπας 26/10/2009 17:44:48

    Νικήτα Κακλαμάνη, την έκανες που την έκανες την πατάτα να πάς με την κόρη του Μητσοτάκη, μη συνεχίζεις να βουλιάζεις στο βούρκο της ανυποληψίας.
    Είναι ντροπή να λές τέτοια πράγματα αφού ξέρεις πολύ καλά τί σκατά σύστημα υγείας παρέδωσες στο Δημήτρη Αβραμόπουλο.
    Δεν φταίς εξ ολοκλήρου εσύ, ένα διαλυμένο σύστημα πήρες αλλά μην τα ωραιοποιείς κιόλας γιατί βγάζει μάτι η αδικία.
    Ντροπή σου μακιαβέλλι.

  5. zorro avatar
    zorro 26/10/2009 18:29:47

    επίσης να μας πει ο Νικλητας τι έγινε εκείνη η μήνυση που θα έκανε στους δημοσιογράφους για όσα του έβγαλαν σχετικά με την προεκλογική του υποστήριξη από τις φαρμακοβιομηχανίες. Κοκκαλα έχει?

  6. Στέργιος avatar
    Στέργιος 26/10/2009 18:36:39

    Θα γράψετε ποτέ τίποτα για τις φαρμακοβιομηχανίες που χρηματοδότησαν τον προεκλογικό αγώνα τού Κακλαμάνη με σκανδαλώδη ποσά, τιμής ένεκεν για τα κολοσσιαία κέρδη τους επί υπουργείας του;

    Ή μόνο το Πλαιζίρ τού Ψωμιάδη αποτελεί σκάνδαλο για σας;

    • μανιάτης avatar
      μανιάτης @ Στέργιος 26/10/2009 21:44:46

      Πότε ακριβώς είναι οι δημοτικές εκλογές?
      Εκεί να δείς πίκρα...