15/11/2010 00:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μπουτάρης κερδίζει για 352 ψήφους

Νίκη στο νήμα για τον Γιάννη Μπουτάρη στο δήμο Θεσσαλονίκης, ο οποίος με καταμετρημένο το 98,91% συγκεντρώνει ποσοστό 50,17% (51.598 ψήφοι), έναντι 49,83% (51.246 ψήφοι) του υποψηφίου της ΝΔ Κώστα Γκιουλέκα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. vardarskian avatar
    vardarskian 15/11/2010 00:57:02

    Μουτάρης;
    Ένα βήμα πριν το Μουχτάρης...

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 15/11/2010 01:00:36

    Ανάμεσα σε όλους που ευχαρίστησε, ξέχασε να ευχαριστήσει το Μητροπολίτη Άνθιμο...

    • Φαινότυπος avatar
      Φαινότυπος @ Επώνυμος 15/11/2010 01:03:35

      Ο Άνθιμος τον έβγαλε, μόνο που δεν το ξέρει.

    • Thraphsorchis avatar
      Thraphsorchis @ Επώνυμος 15/11/2010 01:07:50

      Αυτόν θα τον ευχαριστήσει στην ορκωμοσία. Η δεξιά του Κυρίου πυροβόλησε τα πόδια της. Λιγότερος κομματισμός της εκκλησίας δεν θα έβλαπτε το Σαμαρά, το αντίθετο μάλλον.

  3. tsilivithras avatar
    tsilivithras 15/11/2010 01:02:32

    Ε ρε γλέντια...!!!

    χαχαχαχαχαχαχα....απίστευτη βδομάδα ξημερώνει.

    Χάνεται το άντρο της Θεσσαλονίκης...!!!

    Από τον χικ-Μπουτάρη!!!!!

    ...εν μέσω αντιμνημονιακού αγώνα!!!!

    χαχαχαχαχαχα....

    και δεν φταίει γι αυτό η ΝΔ...ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ αλίμονο...δεν φταίνε τα στελέχη που τόσα χρόνια πλούτιζαν και έθαβαν την πόλη με σπατάλες και σκάνδαλα εκατομυρίων......φταίνει οι απατεώνες συμπολίτες μας που δεν πήγαν να ψηφίσουν τον "πουθενά" τον Γκιουλέκα...!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....

    Ξυπνάτε ρεεεεεε εκεί στη ΝΔ...

  4. nasos avatar
    nasos 15/11/2010 01:05:33

    τελικά η προειδοποιήση του ΔΟΛ προς το ΚΚΕ έπειασε τόπο
    αποχή-λευκό-άκυρο κινήθηκαν οι αντιμνημονιακοί σύντροφοι,τζάμπα οι λεονταρισμοί μέσω του Ριζοσπάστη

  5. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:07:17

    Γκιουλέκας η στελεχάρα!!!
    ολόκληρη παράταξη στοιχήθηκε πίσω από ένα άσχετο και τώρα φταίει το ΚΚΕ...

    • Aris avatar
      Aris @ yiannos 15/11/2010 01:14:47

      Μόνο που ο... άσχετος που λες είναι στις τρεις τελευταίες εκλογικές αναμετρήσεις πρώτος σε ψήφους βουλευτής της ΝΔ...

  6. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:19:13

    ναι ναι κερδίζει την Ράπτη και τον Coach!!!
    δεν υπήρξε πιο άσχετος υποψήφιος της ΝΔ σε μεγάλη πόλη
    φυσιολογικό το αποτέλεσμα

    • Aris avatar
      Aris @ yiannos 15/11/2010 01:24:14

      Ναι, έπρεπε να βάλει υποψήφιο έναν από άλλο νομό... Όταν όμως σου μαζεύει τα ψηφαλάκια στις βουλευτικές τότε είναι καλός... Αλλού να αναζητήσεις τις αιτίες, όχι στο πρόσωπο

  7. Max Stirner avatar
    Max Stirner 15/11/2010 01:25:44

    Εγώ πάντως την 25η Μαρτίου θα παρελάσω στην οδό Κεμάλ Ατατούρκ. Δόξα και τιμή στους ένδοξους και ηρωικούς προγόνους μας.
    Το επόμενο βήμα του κρασοπατέρα θα είναι η εξαγορά του Τσάνταλη για να αποκτήσει ο Μακεδονικός οίνος το αληθινό πιστοποιητικό εντοπιότητας.

  8. yiannos avatar
    yiannos 15/11/2010 01:40:05

    εγώ πάλι νομίζω ότι είστε τόσο άσχετοι με όλα αυτά που ο Μπουτάρης θα σας εκπλήξει αποφεύγοντας πολλές από τις μαλακίες που έλεγε τα προηγούμενα χρόνια. Αυτός θα επιχειρήσει απλά να είναι καλύτερος στα αυτοδιοικητικά θέματα από τον προηγούμενο (καθόλου δύσκολο) και καληνύχτα μαργαρίτα η Σαλονίκη.

  9. alepou avatar
    alepou 15/11/2010 01:42:45

    Νίκη για τόν Βενιζέλο έναντι τού Καστανίδη,ειναι ή Θεσσαλονίκη,και όχι του Μπουτάρη επιτυχία.
    Εν αναμονή μελλοντικών πολιτικών εξελίξεων

  10. Kostas D avatar
    Kostas D 15/11/2010 02:22:02

    Παιδιά κάθομαι και διαβάζω τώρα τις αναρτήσεις και σκέφτομαι, για όνομα Θεού, καθόμαστε κι αναλύουμε το τι ελαττωμα είχε ο Α η Β γαλάζιος υποψήφιος.... Το Μνημόνιο/ Τροικα... δε μας αφορά καθόλου...???? Που από αυριο θα δουμε κι άλλες συνέπειες?? Δηλαδή η αντιμνημονιακή πολιτικη τους ΔΕΝ ήταν κίνητρο για τον κοσμο... Σε άλλη χώρα ζούνε? ΔΕ θα τους επηρρεάσει???? Αυτό μας καίει πρωτίστως, από αύριο κιόλας.. Που έρχονται κι άλλα μέτρα με ευθύνη όσων απείχαν η ψηφισαν τα τσιράκια του μνημονιου/πασοκους....
    Πολύ χάρηκα που ο Μπουτάρης ευχαρίστησε τη Ντόρα..... Ετσι να πέφτουν οι μάσκες.. επιτέλους!!!!!
    (Μην κάθονται μερικοί και γενικολογουνε΄με αοριστίες )

  11. DIMSAV avatar
    DIMSAV 15/11/2010 02:25:11

    Τελειωστε με την οικογενεια μητσοτακη μονιμη πληγη για το κομμα, αυτη που διακηρυσε οτι δεν υποστελει την κομματικη της ταυτοτητα προτιμησε να στηρηξει μπουταρη, και μαλιστα ο κος μπουταρης την ευχαριστησε και δημοσιως. ΑΠΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ???ΙΔΩΜΕΝ...

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/11/2010 07:59:45

    Και τώρα τι θα απογίνει η πόλη χωρίς τον σερίφη της; Θα κλαίνε οι πράιτωρες της γαλάζ... δημοτικής αστυνομίας.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Strange Attractor 15/11/2010 09:29:40

      Strange τώρα καθόμαστε και περιμένουμε το πρώτο "Sex Fest" που θα διοργανωθεί στην πόλη με χορηγούς την Μητρόπολη Θεσνικης και την ΝΔ...!!!

      Χαχαχαχαχα...

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 15/11/2010 13:18:29

    Τον κυρ-Γιάννη τον έβγαλε δήμαρχο, κατά κύριο λόγο, η φυσιολογική και αναπότρεπτη φθορά 25 χρόνων Δημοτικής εξουσίας των αντιπάλων του.
    Sic transit gloria mundi, παντού και πάντοτε.
    Έτυχε ναι είναι και ελάχιστα συμβατικός και "κομματικός", αυτό βοήθησε πολύ.
    Βοήθησε, λίγο, και ο τοπικός Μητροπολίτης, παίζων εν ου παικτοίς.
    Πάντως, με το θρίλερ, κινδυνεύσαμε τη νύχτα να χάσουμε από έμφραγμα και τις τελευταίες αρκούδες της Πίνδου. Τελικά, σηκώθηκαν όρθιες στα 2 πόδια και πανηγύρισαν.
    .

  14. takis avatar
    takis 15/11/2010 15:31:27

    Επιτελους θα γινουμε ευρωπη.Επιτελους θα φανει η πολη μας ως μεγαλη πολη της ευρωπης γιατι μεχρι τωρα μας ειχαν για μεγαλο χωριο των βαλκανιων.Τυχερε Ανθιμε αντε τωρα θα παρεις και ευρωπαικη προβολη οπως γινεται σε μεγαλους καθεδρικους ναους της ευρωπης.Α..... ρε Γκιουλεκα κριμα τα κοστουμακια και οι γραβατες κανε καμμια δωρεα της γκαρνταρομπας σου τωρα γιατι δεν σου χρειαζεται να το παιζεις ομορφος.

  15. panagos avatar
    panagos 15/11/2010 23:30:57

    Επειδή χιλιάδες αριστεροί και σοσιαλιστές πανηγυρίζουν για τη νίκη Μπουτάρη, θα είναι μεγάλη αφέλεια να ρωτήσω τι έκανε την εποχή της Χούντας και του Πολυτεχνείου ο κ. Μπουτάρης ; Μήπως μπορεί να μας διευκρινήσουν κάποιοι από την Δημ. Αριστερά, τους οικολόγους ή το ΠΑΣΟΚ ; Να ξέρουμε, δηλαδή...