#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/10/2011 11:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μικρός Οδυσσέας συμφωνεί με τον Αλέξη

[caption id="attachment_126836" align="alignnone" width="600" caption="Ο Μικρός Οδυσσέας μεταμφιεσμένος οδεύει προς την εκπομπή"][/caption]

Εγώ προσωπικά συμφωνώ με τον Αλέξη και την άποψη του για το διαδίκτυο. Δεν μπορεί να υπάρχει κριτική.  Ξηγιέσαι το κομματάκι σου στην εφημερίδα, την εκπομπούλα σου στην τελεβιζιόν, γράφεις και λες ό,τι γουστάρεις χωρίς αντίλογο.

Γι’ αυτό και όσοι κάνουν σχόλιο από εδώ και πέρα θα δηλώνουν και το ζώδιο τους με τον ωροσκόπο και αν έχουν ανάδρομο Ερμή και κορμί.

Όσοι διαφωνούν θα λένε και την ομάδα αίματος. Και σε κάθε περίπτωση την ηλικία τους. Μας έφαγε η δημοκρατία στο διαδίκτυο. Πρωτάκουστα πράγματα. Αρένα. Ο καθένας να μπορεί να εκφράζει την άποψη του ελεύθερα.

Στον αγώνα μαζί με τον Αλέξη για να αναρτηθούν και τα «κομμένα» σχόλια. Εκεί φαντάζομαι θα ζητήσει τη συνδρομή της Ιντερπόλ, της Ιντερσαλόνικα και του Ιντερκοντινένταλ.

Κατά τα λοιπά ήταν μια ωραία εκπομπή. Ποικιλία συμπερασμάτων για όσους είναι καλοί τηλεθεατές και κατανοούν και πίσω από τις γραμμές τις λέξεις, στις οποίες δεν κρύβεται μόνο ο Αλέξης.

Αν ο Φάκτορας έχει συμφωνήσει γκρίζα διαφήμιση με τον Σκάι, υποκλίνομαι και υπόσχομαι να σκάσω μύτη στο Κολωνάκι με κελεμπία και εμφάνιση του Παναθηναϊκού.

Από τη στιγμή που τον κύριο Παπαχελά, τον απασχολεί το ζήτημα του διαδικτύου του προτείνουμε να κάνει μια ξεχωριστή εκπομπή.

Ως ο πιο όμορφος αρθρογράφος του site,σύμφωνα με τη μυστική δημοσκόπηση που παρήγγειλα, ζητώ  την εξουσιοδότηση από την Κεντρική Επιτροπή του Εθνικού Συμβουλίου του Antinews, να παραστώ ως εκπρόσωπος.

Θα εμφανιστώ με κουκούλα XXL , φωνή αλλοιωμένη στα μπάσα, δίπλα από τον κύριο Μπάμπη για να δείχνω ελκυστικότερος…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nικόλας avatar
    Nικόλας 12/10/2011 11:47:12

    Ωραίο τουρμπάνι!

    Γαμώτο μα να μην ξέρω τον ωροσκόπο μου! :-D

    • μαρικα avatar
      μαρικα @ Nικόλας 12/10/2011 12:45:05

      Αιγοκερος

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ μαρικα 12/10/2011 13:30:34

        Αν είχες δόντια και μαλλιά θα ήσουν ακόμα πιο όμορφος!
        Κι εγώ αν είχα τόσο μεγάλο σόι όπως εσύ,πρώτος θα έβγαινα!

        • Nικόλας avatar
          Nικόλας @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 12/10/2011 13:40:51

          Μα να μην καταλαβαίνετε από καθαρό σπαρτιάτικο χιούμορ εδώ πέρα!

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 12/10/2011 12:13:14

    Στην Public Issue την παρήγγειλες τη δημοσκόπηση ή στη GPO? Γιατί μου φαίνεται λίγο πειραγμένη...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 12/10/2011 14:20:09

      Είναι στρωματοποιημένη σε δείγμα που επέλεξα προσεκτικά...

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Μικρός Οδυσσέας 12/10/2011 20:08:09

        Το δείγμα είναι εσύ, εσένα και ο Μ.Ο.?

        Τοξότης με ωροσκόπο μπατήρι.

  3. danaos avatar
    danaos 12/10/2011 12:30:22

    ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΠΑΤΡΙΔΟΓΝΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΙΚΩΝ: Μικρός Οδυσσέας
    Σου επιτρέπω υπουργέ μου!

    • Ignoramus avatar
      Ignoramus @ danaos 12/10/2011 12:39:59

      εσυ ακουσα πως εισαι βαψομαλιας

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Ignoramus 12/10/2011 15:34:42

        Λάθος πληροφορίες...Στα καλλιστεία ''Mister body'' της Χαλκιδικής, είχε πάρει τον πρώτο τίτλο!
        ΥΓ:Ουπς..συγγνώμη, ξέχασα:
        Καρκίνος με ωροσκόπο Παρθένο
        με ίσιο (ενίοτε αμφίδρομο ) Ερμή και κορμί

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ danaos 12/10/2011 14:21:07

      Τον Οίκο Ναύτου βγάλτον από τις αρμοδιότητες μου

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Μικρός Οδυσσέας 12/10/2011 20:10:16

        Εσύ τουλάχιστον πήρες υπουργείο, με ναύτες ή άνευ, εμένα ούτε μια Γ.Γ. δε μου έδωσε, να βγάζω τις βενζίνες μου βρε αδερφέ!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ TopGunZ 12/10/2011 20:26:09

          Το καλύτερο θα πάρεις! Δ/ντής στο τμήμα κορασίδων Νέας Γενιάς!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ danaos 12/10/2011 14:41:04

      ...Διαφόρων οίκων, τουτέστιν, υπεύθυνος ΚΟΥΚΟΛΟΧΩΡΩΝ (πως λέμε Πολυχώρων) εξοπλισμένων με πολύγραφο για να γράφουμε ανώνυμα άρθρα και σχόλια καθώς και πηγάδι για να κρύβουμε το ραδιόφωνο...

  4. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 12/10/2011 12:33:12

    Μπορω να δηλωσω ομαδα αιματος?Sivas o +
    Oμαδα Μπαοκ
    Ζωδιο ημιαιμο και
    Χρωμα μαλλιων κομοδινι
    Εχω καμμια τυχη να μπω στο φαν κλαμπ του Αλεξη-Μ.Ο?

    • μαρικα avatar
      μαρικα @ NIK THE GREEK 12/10/2011 12:47:40

      Ο Αλεξ ομως θελει να ξερει και τη ωρα πας στην του....α.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ NIK THE GREEK 12/10/2011 14:22:39

      Ομάδα αίματος με πάγο;
      Κομοδινί της καρυδιάς ή της κερασιάς;

      • daughter of mercy avatar
        daughter of mercy @ Μικρός Οδυσσέας 12/10/2011 15:40:34

        To antinews προσφέρει και λύσεις!
        http://www.justformen.com/

      • NIK THE GREEK avatar
        NIK THE GREEK @ Μικρός Οδυσσέας 12/10/2011 17:41:03

        Απαγορευονται οπαγος ,η κοκα κολα,στα μαυρα ,μονο νερο η σκετο.

  5. Theo avatar
    Theo 12/10/2011 12:54:33

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ!!!!!!!

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
    Β. Τζότζολα: «Η ΝΔ δεν κλείνει το μάτι σε κανέναν»
    Η ΝΔ προτείνει καθαρές λύσεις, δεν κλείνει το μάτι σε κανέναν, δήλωσε η ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Β. Τζότζολα.

    «Η ΝΔ δεν κλείνει το μάτι σε κανέναν. Με καθαρό βλέμμα και ορθάνοιχτα μάτια, ο πρόεδρος αυτό που τόνισε προχθές ήταν ότι τα συνδικαλιστικά αιτήματα ή οι συντεχνίες είναι αιτήματα που βολεύουν κάποιους για μικρό χρονικό διάστημα, αλλά δεν λυτρώνουν τον ελληνικό λαό», τόνισε η αναπληρώτρια εκπρόσωπος της ΝΔ Βασιλική Τζότζολα μιλώντας στο ραδιόφωνο της ΝΕΤ.
    Η κ. Τζότζολα απέρριψε τα περί συγκυβέρνησης. «Οι δικές μας κουβέντες είναι καθαρές, οι δικές μας λύσεις είναι καθαρές και για αυτό ο ελληνικός λαός, υποθέτω πολύ σύντομα, θα μας δώσει και ποσοστά αυτοδυναμίας, ώστε να εφαρμόσουμε αυτές τις καθαρές λύσεις μας» σημείωσε και ανέφερε πως «θα πρέπει να συμφωνήσουμε ότι κεντρικός άξονας στην πολιτική που καλείται να εφαρμόσει η Ελλάδα ως χώρα είναι και η μείωση του δημοσίου τομέα».

    μου αρεσει που σας στεκεται στο λαιμο η Βοζεμπεργκ!!!! στην υγεια σας και εις αλλα με υγεια!

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 12/10/2011 13:01:21

    Μ.Ο., όταν τελειώσει η καμήλα, την θέλω και εγώ. :-)

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ archaeopteryx 12/10/2011 14:19:07

      Παρεξήγησες. Εγώ είμαι η καμήλα, φτιαχνουμε κουκούλες με ζώα πλέον

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ archaeopteryx 12/10/2011 16:54:51

      !!!

      Εσύ Μικρέ, κι από μένα εξουσιοδότηση.
      Α, και ωροσκόπος Υδροχόος!

  7. OLYMPIOS PANOS avatar
    OLYMPIOS PANOS 12/10/2011 19:33:15

    EINAI ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΑΛΕΞΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΣΤΟ ΔΙΑΠΛΟΚΟΣΥΚΡΟΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ ΟΠΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΝ Π.Χ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΑΡΘΡΟ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΙΧΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ<>

  8. juliet avatar
    juliet 12/10/2011 20:14:49

    Γιατί νομίζω ότι ο καμηλίερης είναι ο Μπένυ και η καμήλα ο Παγκαλίνο,την κάνουν σιγα-σιγά ......
    Παιδιά ,όλα καλά; δύσκολες τούτες οι μέρες...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ juliet 12/10/2011 20:49:44

      Το παλεύουμε πανάθεμά το.

  9. juliet avatar
    juliet 12/10/2011 21:07:25

    Μέχρι πότε ...τα περιθώρια στενεύουν .

  10. Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
    Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 13/10/2011 02:34:38

    Έξι φοιτητές κάνουν τουρισμό στην Αίγυπτο.
    Έπειτα από τρεις ημέρες αποφασίζουν να νοικιάσουν καμήλες για να κάνουν μια εκδρομή στην έρημο.
    Πηγαίνουν από μάντρα σε μάντρα,αλλά δε βρίσκουν ούτε μια καμήλα διαθέσιμη.Απογοητευμένοι αποφασίζουν να επιστρέψουν στο ξενοδοχείο τους.Στο δρόμο της επιστροφής βλέπουν στην άκρη του δρόμου,μια πολύ μικρή μάντρα,κι έναν καμηλιέρη να καπνίζει αργιλέ.
    -Μάστορα,του λένε,έχεις έξι καμήλες να μας νοικιάσεις;
    -Παιδιά λυπάμαι τους λέει,αλλά έχω μόνο μία.
    Είναι πάρα πολύ δυνατή,κι αν στριμωχθείτε λίγο,μπορεί να σας σηκώσει όλους χωρίς πρόβλημα!
    Ε,τι να κάνουν τα παιδιά,από το τίποτα,καλή είναι και η μία καμήλα σκέφτονται,και αποφασίζουν να τη νοικιάσουν για δύο ημέρες.
    Ανεβαίνουν και οι έξι,ο ένας στο λαιμό,ο άλλος στην πρώτη καμπούρα,ανάμεσα σ την καμπούρα, στη δεύτερη καμπούρα, πίσω από την καμπούρα κοντά στην ουρά,και ξεκινούν.
    Έπειτα από δύο ώρες,η καμήλα αρχίζει να βογγάει.
    Λέει αυτός που καθόταν στο λαιμό της στον πίσω του:
    -Η καμήλα βογγάει.Πες το και στους άλλους.
    Ο ένας το λέει στον άλλον,μέχρι που φτάνουν στον τελευταίο που καθόταν κοντά στην ουρά.
    -Η καμήλα βογγάει Μανωλιό,του λέει ο μπροστινός.
    -Ε,και τι να κάνω ρε παιδιά άμα τον βγάλω θα πέσω!