#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/09/2011 18:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μητσοτάκης ζητά να στηριχθεί το παραπαίον ΠΑΣΟΚ



Όταν όλα τα άλλα μέσα αποτυγχάνουν, εμφανίζεται το …βαρύ πυροβολικό!

Έτσι και τώρα:

Η κυβέρνηση σε φάση πλήρους παράλυσης παρακολουθεί αμήχανη τις εξελίξεις και σύρεται από τα γεγονότα.

Οι Ευρωπαίοι Εταίροι έχουν χάσει την υπομονή τους με τις παλινωδίες του ..στοχαστή.

Το ΠΑΣΟΚ κατακρημνίζεται στις δημοσκοπήσεις.

Το Κόμμα της θυγατρός  για ακόμα φορά ατενίζει με δέος το 3%

Η Ν.Δ. παγιώνει τη διαφορά της ως πρώτο κόμμα και ο Σαμαράς κερδίζει στα ποιοτικά χαρακτηριστικά.

Η παράσταση νίκης έχει επίσης αναστραφεί υπέρ της Ν.Δ.

Και ξαφνικά εμφανίζεται ο …Επίτιμος για να …προφητέψει!

Η κυβέρνηση απέτυχε, αλλά δεν χρειάζονται εκλογές!

Ούτε συγκυβέρνηση χρειάζεται (βλέπετε το χαρτί κάηκε)

Ε, τότε ποια είναι η λύση;

Η λύση είναι μια ευρύτατη συναίνεση, λέει ο Επίτιμος: «Η ευρεία συνεννόηση μεταξύ των πολιτικών δυνάμεων του τόπου και ιδιαίτερα των δυο μεγάλων κομμάτων αποτελεί προϋποθέση για να βγει σήμερα η Ελλάδα από την δύσκολη θέση στην οποία βρίσκεται».

Αυτό σε απλά ελληνικά σημαίνει να στηρίζει η Ν.Δ. και να κυβερνά το ΠΑΣΟΚ!

Όταν τα στερνά, δεν τιμούν τα πρώτα!

Με άλλα λόγια, ο Επίτιμος για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται καλός πατέρας, αλλά κακός πολιτικός!

Όφις Ιοβόλος

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 06/09/2011 18:41:19

    Ενα πολιτικό πτώμα στα αζήτητα των καιρών. Στην ηλικία που είναι , του είναι αδύνατον να καταλάβει ,πολλώ δε μάλλον ν'αλλάξει. Χρόνο ύπαρξης εξαγοράζει. Μην ασχολείστε, δεν αξίζει.

    • madprof avatar
      madprof @ Diamond Angel 08/09/2011 12:21:49

      "Ε, τότε ποια είναι η λύση;"
      Μα η πάση θυσία παραμονή της χώρας στο ευρώ και στην Ε.Ε. φυσικά! Ελπίζοντας παράλληλα να απαλλαγούμε από τα Μιάσματα!

  2. Orestios avatar
    Orestios 06/09/2011 18:41:35

    Το καλύτερο δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ.
    Καλύτερο κι από τον Σόρος

  3. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 06/09/2011 18:55:33

    Πραγματικά ακόμα και στα γεράματα είναι για λύπηση. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ , στην ηλικία που βρίσκεται να έχει τέτοιο μίσος εναντίον του Σαμαρά και για να του κάνει ζημιά (έτσι νομίζει , γιατί όταν μιλάει εναντίον του Σαμαρά , ο Σαμαράς ''τσιμπάει 1-2 μονάδες) στηρίζει την ΠΡΟΔΟΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.

  4. ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ 06/09/2011 18:55:47

    Aυτόν για ένα λόγο ο θεός τον κρατάει. Μόλις δει το Σαμαρά Πρωθυπουργό και την κόρη του στην κουζίνα τότε θα μας πάρει.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ 06/09/2011 19:20:56

      +10000

    • alakran avatar
      alakran @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ 06/09/2011 21:26:59

      +1000000000

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 06/09/2011 18:59:43

    ΚΑΙ κάτι τελευταίο.
    Η Ν.Δ. αυτή την στιγμή είναι στο 40% , δεν είναι δυνατόν στις 4 / 10/ 2009 που έγιναν εκλογές με τέτοια προπαγάνδα εναντίον της να πήρε περίπου 34% και τώρα να μην έχει 40%.

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 06/09/2011 19:01:18

    Καμία έκπληξη όσο η κόρη δεν πιάνει 3 για να έχει έδρανο τι να κάνει ο δόλιος πατέρας;
    Συνεργασίες ονειρεύεται και προτείνει για να τρυπώσει η θυγατέρα.
    Αν πχ η κόρη ήταν πρόεδρος της ΝΔ θα κατακεραύνωνε την καταστροφική κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ....ως γονιός δεν συμφωνώ αλλά τον κατανοώ και απλά ανθυπομειδιώ....

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Ο Ιθαγενής 06/09/2011 19:30:31

      Παραφράζω Σ. Κόκοτα!
      ....δεν τον άκουσες το δόλιο σου πατέρα
      παρασύρθηκες και μέρα με τη μέρα
      είσαι(.....)χρονών κι όμως γερνάς!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ Ο Ιθαγενής 06/09/2011 19:33:16

      Και τι έγινε;ο Μητσοτάκης φταίει όταν ''προωθήθηκε'' να γίνει πρωθυπουργός της Ελλάδας;
      Με το θράσος του ''αποστάτη '' ότι θέλει λέει.Μη τολμήσει κάποιος να μου πει για τα καλά που έκανε επί διακυβέρνησής του,Μάνος,Ανδριανόπουλος κ.α μελλοντικά δεκανίκια του Πασοκ,η κυβέρνησή του ήτανε πάντα φυτώριο υποστηρικτών του Πασοκ.
      Ιθαγενή ,το ταμείο απόρων και αναξιοπαθούντων κορατίδων χρεωκόπησε .
      Οσο για το αν η κόρη του ήτανε πρόεδρος της Ν.Δ ,δεν θα είχε μείνει τίποτε ...ο ένας θα ξεπούλαγε με το πρόσχημα της στάσης πληρωμών και η αλλη με το πρόσχημα να μη γίνει στάση πληρωμών.

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ juliet 07/09/2011 02:38:55

        Δεν πιστεύω να ψήφησε ποτέ κάποιος από εσάς τον Μητσοτάκη;

  7. armagedon avatar
    armagedon 06/09/2011 19:11:16

    ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ...

  8. siakkas avatar
    siakkas 06/09/2011 19:13:08

    Η μόνη νότα αισιοδοξίας που διάβασα εδώ και καιρό!
    Όποιον στήριξε ο Μητσοτάκης καταποντίστηκε.

  9. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 06/09/2011 19:13:19

    Δεν σας ακούει ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ρε σκορποχώρια γιατι το πολιτικό ανάστημά σας δεν αγγίζει ουτε την σόλα του παπουτσιού του.
    Ειστε νανάκια.
    Ενας πολιτικός που στα ενενήντα του εκφράζει την αγωνία του για το μέλλον της Ελλάδας σιγουρα δεν είναι πολιτικό πτώμα αλλα σπάνια στοφα πολιτικού απο τους ελάχιστους που εχει βγάλει αυτή η χώρα.
    Μην ξεχνάμε είναι απο τους πολύ λίγους που έλεγαν και ξαναέλεγαν οτι δεν πρεπει να ζουμε σαν χώρα πάνω απο τις δυνάμεις μας.
    Αν τον ακούγαμε δεν θα είχαμε φτασει ως εδώ δεν θα είχαμε ξεφτυλιστει !
    Αλλα απο οτι θυμάμε παλι οι ιδιοι μικρονοικοί λαικιστές αριστεροαναθρεμμένοι του εκαναν πάλι χυδαία κριτική.

    • ΠΕΤΡΟΣ Μ. avatar
      ΠΕΤΡΟΣ Μ. @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 06/09/2011 19:31:40

      Έλα τώρα Κυριάκο , μην συγχύζεσαι.
      Και μην κρύβεσαι , δεν σε παρεξηγούμε.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ΠΕΤΡΟΣ Μ. 06/09/2011 19:38:55

        Εμένα πάντως δεν μου αρκεί ο Κυριάκος. Θέλω και ντολμαδάκια από τη Μαρίκα, σαν αυτά που τράταρε τους Κυρκοφλωράκηδες.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 06/09/2011 19:36:47

      Αχαχαχαχα... να 'σαι καλά φίλε μου, με έκανες να γελάσω μέχρι δακρύων! Ο Θεός να μου κόβει μέρες και να σου δίνει χρόνια γι' αυτή την αχτίδα χαράς και ψυχαγωγίας μέσα στις τόσο μαύρες ειδήσεις της ημέρας!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Αυριανιστής 06/09/2011 19:37:57

        Βρε παιδιά, κι αν είναι η Έλσα;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 06/09/2011 19:48:08

      Αγαπητέ φίλε, αναμφίβολα ο Μητσοτάκης είχε τη στόφα μεγάλου κυβερνήτη και προσωπικότητας βεληνεκούς. Στη δεκαετία του 1960 όλοι τον θεωρούσαν τον βέβαιο διάδοχο του Παπανδρέου. Το 1987-89 ο Ανδρέας στη Βουλή κρυβόταν κάθε φορά που έβγαινε ο Μητσοτάκης. Δυστυχώς, αυτές οι εξαιρετικές ικανότητες του ανδρός χρησιμοποιήθηκαν για κακό και όχι για καλό. Για την ακρίβεια, χρησιμοποιήθηκαν για το κακό της χώρας και για το καλό το δικό του. Μην κρίνεις από αυτά που λέει, μόνον. Κρίνε από αυτά που κάνει. Κρίνε από το τι αφήνει πίσω του. Μια χώρα προδομένη, μια κοινωνία με στρεβλά εργαλεία για την κατανόηση της πραγματικότητας, θεσμούς ρημαγμένους, μια ευκαιρία αποπασοκοποίησης που τη σπατάλησε άσχημα, το 1990-93, τόσο άσχημα που κομπλεξάρισε άγρια και την επόμενη ευκαιρία του 2004-2009. Την υπόθεση της Μακεδονίας ναρκοθετημένη, το Κυπριακό σε τροχιά καταστροφής με τα επαίσχυντα "σχέδια Ανάν" που ήταν στην πραγματικότητα συγκεκριμενοποίηση της "δέσμης ιδεών Γκάλι" που παρουσιάστηκαν (τι σύμπτωση!) επί Μητσοτάκη, κλπ. κλπ. Κυρίως, όμως, το στήσιμο ενός "μαγαζιού" γενικών εξυπηρετήσεων, όπου σήκωνε ένα τηλέφωνο ο Μητσοτάκης και γινόταν η δουλειά σου. Με, αντάλλαγμα, φυσικά, την αιώνια ευγνωμοσύνη του εξυπηρετούμενου...

      Δεν ξέρω αν είσαι κι εσύ στους εξυπηρετηθέντας. Αν είσαι, καλώς. Αν όχι, άνοιξε τα μάτια σου και κοίταξε τι πραγματικά έκανε αυτός ο άνθρωπος στη χώρα του. Και στον εαυτό του, επίσης.

    • alakran avatar
      alakran @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 06/09/2011 21:30:44

      χχαχαχαχαχαχαχαχαχα
      Να γράφεις πιο συχνά ρε γίγαντα.....

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ alakran 07/09/2011 02:44:25

        Αλακράν,σα να μου φαίνεται ότι τον παρεξηγήσαμε τον κύριο Μητσοτάκη.
        Και την κόρη του, και τον υιό του,και το υπόγειο με τις συλλογές του.
        Μόνο η αυθεντία της κυρά Μαρίκας έμεινε για να σωθούν τουλάχιστον τα προσχήματα!

        • alakran avatar
          alakran @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 07/09/2011 10:07:44

          Φίλε Μακεδόνα Θεσσαλονικιέ,
          Τα 10 χρόνια πέρασαν προ πολλού΄, το "όνομα" δεν το έχουμε ξεχάσει και η άτιμη η ζωή έχει πάντα το πιο καλό χιούμορ....
          Καλημέρα!

  10. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 06/09/2011 19:32:41

    Όφι ιοβόλε, να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί εξακολουθούμε να αποκαλούμε "Ευρωπαίους Εταίρους" τους τοκογλύφους κατακτητές;

  11. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 06/09/2011 19:33:07

    Σπάνια στόφα πολιτικού από τους ελάχιστους που έχει βγάλει αυτή η χώρα...με χορηγό την Siemens και τα κουπόνια του Αλαφούζου......

    • juliet avatar
      juliet @ Dee Jay Stelios 06/09/2011 19:36:35

      Εκδόσεις εισιτηρίων Γ.Σουφλιάς.

  12. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/09/2011 19:37:23

    Αυτό έκανε πάντα ο επίτιμος. Ο πρυτανης της ίντριγκας θυμάμαι και στο παρελθόν σε απεργίες (καθηγητών) όταν ήταν υπουργός παιδείας ο Γιωργάκης κι ενώ είχαν πετύχει οι απεργοί την υπόσχεση για ικανοποίηση των αιτημάτων τους, βγήκε ο πολιτικάντης αυτός και κάλεσε τη ΔΑΚΕ να σπάσει την απεργία, πράγμα και το οποίο έγινε τελικά.

    Τώρα, νομίζω το ίδιο το πασοκ θα έπρεπε να του απαγορεύσει να το υπερασπίζεται γιατί χάνει και τα τελευταία ερείσματά του στον λαό, όντας ο
    αντιπαθέστερος των Ελλήνων πολιτικών.

  13. Katika avatar
    Katika 06/09/2011 19:40:48

    i scream
    you scream
    we all scream
    for an ice cream ......Siemens

  14. S.K avatar
    S.K 06/09/2011 19:41:33

    Εντολή από την πρεσβεία!!

  15. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 06/09/2011 19:50:35

    Γιατι δεν παραιτηται απο Επιτιμος; Δεν θα ηταν αξιοπρεπεστατο; Τον συνδεει τιποτα με τη ΝΔ;!!

  16. φωνη avatar
    φωνη 06/09/2011 19:57:27

    Λύσσαξαν όλοι τους!Ο Σαμαράς πρέπει να πηγαίνει πολύ καλά.

  17. Katika avatar
    Katika 06/09/2011 20:04:22

    Καλησπέρα

  18. Ευθύμιος Περίσσιος - Χαλάνδρας avatar
    Ευθύμιος Περίσσιος - Χαλάνδρας 06/09/2011 20:34:06

    Πραγματικά ακόμα και στα γεράματα είναι για λύπηση. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ , στην ηλικία που βρίσκεται να έχει τέτοιο μίσος εναντίον του Σαμαρά και για να του κάνει ζημιά (έτσι νομίζει , γιατί όταν μιλάει εναντίον του Σαμαρά , ο Σαμαράς ”τσιμπάει 1-2 μονάδες) στηρίζει την ΠΡΟΔΟΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.

  19. Ευθύμιος Περίσσιος - Χαλάνδρας avatar
    Ευθύμιος Περίσσιος - Χαλάνδρας 06/09/2011 20:35:45

    Αυτό έκανε πάντα ο επίτιμος. Ο πρυτανης της ίντριγκας θυμάμαι και στο παρελθόν σε απεργίες (καθηγητών) όταν ήταν υπουργός παιδείας ο Γιωργάκης κι ενώ είχαν πετύχει οι απεργοί την υπόσχεση για ικανοποίηση των αιτημάτων τους, βγήκε ο πολιτικάντης αυτός και κάλεσε τη ΔΑΚΕ να σπάσει την απεργία, πράγμα και το οποίο έγινε τελικά.

    Τώρα, νομίζω το ίδιο το πασοκ θα έπρεπε να του απαγορεύσει να το υπερασπίζεται γιατί χάνει και τα τελευταία ερείσματά του στον λαό, όντας ο
    αντιπαθέστερος των Ελλήνων πολιτικών.

  20. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 06/09/2011 21:16:13

    Πραγματι καταφερε το ακατορθωτο, απο ποσοστο 48% να πεσει στο 2,3%, μηπως πρεπει να επιληφθει το βιβλιο Γκινες;

  21. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/09/2011 23:10:09

    Αφιερωμένο στον επίτιμο και την Μονοπρόσωπη ΕΠΕ της θυγατρός:
    http://www.youtube.com/watch?v=1d0MYguAgRk

    • alakran avatar
      alakran @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 07/09/2011 10:09:15

      χαχαχαχαχαχαχα
      και ΠΟΛΥ περιορισμένης ευθύνης.....

  22. SERTIS avatar
    SERTIS 06/09/2011 23:24:22

    ΓΙΑΤΙ ΕΚΠΛΑΓΗΚΑΤΕ;ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΔ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ ΕΙΧΕ;ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΝΔ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ;ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ;ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ....ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΙ(Η 5ΑΔΑ) ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ;ΝΑ ΕΓΚΛΩΒΙΣΕΙ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΧΩΝΟΥΝ.....ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ.....ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ.......ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΝΔ ΕΧΟΥΝ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΤΕΙ.......ΑΥΤΗ Η ΔΗΛΩΣΗ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΟΠΑΔΥΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΕΙΝΑΝ

  23. NONOS avatar
    NONOS 06/09/2011 23:31:50

    Ξαναχτυπησε ο βρυκόλακας ρε δεν παει να πνιγεί ο μαθουσάλας που δινει και γραμμή, γιατί δε δίνει λίγα φραγγα να λαδοσει το αντερακι κανενού φτωχού ποχουνε να φανε και τα τρισεγγονά τους οι αρχιλύσταρχοι με τα ντετο στοπ, τη ρεμούλα του ΟΤΕ, τις αδειες ταξί της θεοδωρας, τα αρχαια του Νηστικακη, και τοσων αλλων λαμογιών.
    Πάντα δεξια με Αντωνη Σαμαρά ( κι αν ειναι αληθεια πως θα κανει κοινή εμφανα με Καραμανλή στη Σαλονίκη θα βουλιάξει το Βελλίδειο

  24. Απορία avatar
    Απορία 07/09/2011 04:20:18

    Και ποιος δίνει σημασία πλέον στο τι λέει ο επίτιμος.

    Λόγω γήρατος αδυνατεί να καταλάβει ότι τον έχουν καταλάβει ότι ό,τι λέει το λέει προς ίδιον όφελος.

  25. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 07/09/2011 16:59:30

    Παλιά του τέχνη κόσκινο! Πως θα διατηρούσε τον τίτλο του πρυτάνεως της Μεγάλης Υπονομευτικής Σχολής & Οικογενειακής Συντεχνίας (Μ.Υ.Σ.Ο.Σ), εάν δεν υπονόμευε τον Αντώνη και δεν νοιαζόταν για την παραμονή της Ντόρας του στην πολιτική.
    Τί να κάνει ο άνθρωπος, να αξιωθεί να δει τον Αντώνη πρωθυπουργό και την ατυχήσασα σε λέσχη μπριτζ; Ξέρει πολύ καλά πως με εκλογές, όποτε κι αν γίνουν αυτές, την αποστρατεία την έχει στο τσεπάκι της και μάλιστα όχι ως τιμητική!