11/10/2009 23:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μητσοτάκης για τη ΝΔ στις εκλογές του 2009

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 11/10/2009 23:23:45

    Το καλύτερο ξεκίνημα για ΄τη νέα βδομάδα....

  2. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 11/10/2009 23:28:37

    Kαι να φανταστείς ότι κάποτε τρέχαμε γι΄αυτόν. Που να ξέραμε ότι τρέχαμε για όλο το σόϊ του..

    • ΑΡΗΣ Θ avatar
      ΑΡΗΣ Θ @ Κώστας Θ. 12/10/2009 00:25:51

      Εδώ είναι το λάθος σου ,φίλε! Δεν τρέχαμε γι αυτόν! Τρέχαμε για τις ΙΔΕΕΣ ΜΑΣ!

      • Kώστας Θ. avatar
        Kώστας Θ. @ ΑΡΗΣ Θ 12/10/2009 08:18:46

        Φυσικά για τις ιδέες μας τρέχαμε! Ανεξαρτήτως αρχηγού.
        Αλλά αυτός το εκμεταλεύτηκε και έκανε βιλαέτι.

    • frog avatar
      frog @ Κώστας Θ. 12/10/2009 08:52:43

      Ο καλυτερος αρχηγος της ΝΔ που περασε.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/10/2009 23:36:58

    Tιτανομεγιστος
    Τιτανοτεραστιος
    Κολοσσιαιος

    ΠΠ

  4. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 11/10/2009 23:41:20

    ΚΑΒΟ ΝΤΟΡΑ......

  5. tolstoy avatar
    tolstoy 12/10/2009 00:25:15

    Τι βουκολικές εποχές!

    Ακόμα θυμάμαι τις συγκεντρωσεις του στο Συνταγμα.....άπαιχτες, μιλιούνια κόσμος.....τι αφελείς που ήμασταν τότε!

  6. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 12/10/2009 00:48:19

    Απίστευτο βίντεο. Κι εγω, όπως και άλλοι, σκέφτηκα: "πόσο μλκς έχεις υπάρξει στο παρελθόν, Βανζέλ;" Πολλά καντάρια...

  7. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 12/10/2009 02:14:19

    Ανεβάστε άλλο ποστ το γρηγορότερο. Θα σας φάει η γρουσουζιά...

  8. lalalalo avatar
    lalalalo 12/10/2009 02:19:55

    Για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι.. Μακριά και αγαπημένοι.

  9. aris53m avatar
    aris53m 12/10/2009 08:14:40

    για να χρησιμοποιήσω τις κουβέντες του επίτημου:

    η ντόρα? πρωθυπουργός? δεν κάνει η κοπέλα ...

    δεν νοείται πρωθυπουργός με μία σειρά αποτυχημένων ενεργειών στην εξωτερική πολιτική.

    ας μην επαναλάβουν οι μπλέ το σφάλμα των πράσινων.

    αποτυχία στην εξωτερική πολιτική ≠ της πρωθυπουργίας ...

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ aris53m 12/10/2009 09:00:22

      Δεν βλεπω καμμια αποτυχια.Ασε που ολη η εξωτερικη πολιτικη ηταν σε συμφωνια με τον Καραμανλη και ειναι απο τους λιγους πετυχημενους τομεις της κυβερνησης.
      1) Στο θεμα των Σκοπιων με το βετο ο διπλωματικος συσχετισμος ειναι πιο ευνοικος για μας.
      2) Υπογραφηκε συμφωνια για τα ορια της υφαλοκρηπιδας με την Αλβανια ευνοικη για την Ελλαδα.
      3) Ηλθε η Ευρωπαικη Ακτοφυλακη στο Αιγαιο.
      Τωρα φυσικα οσοι νομιζουν οτι μπορει να απελευθερωθει η Κυπρος ή να επιβληθουμε στην Τουρκια θα απογοητευθουν με οποιαδηποτε κυβερνηση γιατι δεν το επιτρεπουν τα αντικειμενικα δεδομενα.

      • kanis avatar
        kanis @ ψυχραιμια 12/10/2009 11:58:30

        Ξέχασες τους οικονομικούς μετανάστες, που κοιμούνται πιά και στα μπαλκόνια μας!

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ kanis 12/10/2009 12:35:02

          Ναι αλλα αυτο ηταν και καταλοιπο του νυν πρωθυπουργου μας ενω διοικητικα υπευθυνος ηταν ο Παυλοπουλος.
          Ως ΥΠΕΞ ο ΓΑΠ το 2003 υπεγραψε τη συμφωνια του Δουβλινου με την οποια ολοι οι λαθρομεταναστες της ΕΕ επιστρεφουν στην πρωτη χωρα οπου μπηκαν και εκτος και αν πανε με αεροστατο στη Γερμανια ή τη Δανια μαντεψε ποια ειναι συνηθως.Απο εκει και περα ο "Ευρωπαιος΄" Πακης ανελαβε τα υπολοιπα και οχι η Ντορα.ΔΕν ειναι δουλεια του ΥΠΕΞ η δημοσια ταξη.

  10. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 12/10/2009 08:51:06

    Αι να χαθείτε πρωί πρωί, ανατρίχιασα με τον έξω από εδώ...

    απαπαπα

  11. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 12/10/2009 11:09:13

    frog, μήν απορείς, πρόκειται για εξαρτημένα αντανακλαστικά, για ένα φαινόμενο που αγγίζει τα όρια του κωμικού. Δαιμονοποίηση και συγχρόνως γελοιοποίηση ενός αντιπάλου χρησιμοποιώντας ακόμα και την εικόνα, τη φάτσα που λένε ! Πρωτόγονο, χονδροειδές, αλλά στην Ελλάδα αποτελεσματικό !

    Τα ξέρει αυτά καλά η "Δημοκρατική Παράταξη", απ'την εποχή του Νόβα με το "γαργάλατα", ή τον δημοσιογράφο Βελουχιώτη που ονόμαζε "κίναιδο" όποιον αντιδραστικό δέν του άρεσε μέχρι το αίσχος με τον Ζαχόπουλο, όπου ο υπόκοσμος παρουσιάστηκε απο σοβαρές εφημερίδες σάν "αξιόπιστη πηγή".

  12. ο βουνισιος avatar
    ο βουνισιος 12/10/2009 11:46:43

    Νέες ιδέες νέοι άνθρωποι στη ΝΔ, σαν ανέκδοτο ακούγεται.

    Η 5ετης κυβερνητική θητεία απέδειξε ότι το κάθε μεγαλοστέλεχος έχει τη δική του ιδέα για τους δικούς του ανθρώπους (νέους ή παλιούς) .

    • Κασσάνδρα avatar
      Κασσάνδρα @ ο βουνισιος 12/10/2009 12:34:16

      και στο ΠΑΣΟΚ έτσι ακούγονταν φάε στην μάπα Γιωργάκη μετά από τόσα χρόνια και τα φρέσκα πρόσωπα του κομματικού σωλήνα.

  13. Υ. avatar
    Υ. 12/10/2009 12:02:16

    Σιγά τα ωά.

  14. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 12/10/2009 12:49:59

    To parapolitika gr. που λέει ότι όλοι θα πάνε με την Ντόρα, τι ρόλο βαράει; Ξέρει κανείς;

  15. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 12/10/2009 15:25:30

    Επειδή έχω βαρεθεί το έργο, βαριέμαι μετά από πέντε χρόνια να ξαναβλέπω το ίδιο τέλος...

    ετοίμασε το τσίγκινο σωβρακάκι γιατί έρχεται με φόρα η πράσινη ανάπτυξη.