#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/08/2012 15:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μανώλης Κεφαλογιάννης υποψήφιος γραμματέας της Νέας Δημοκρατίας



Την υποψηφιότητά του για τη θέση του γραμματέα της Κεντρικής Επιτροπής της ΝΔ, ανακοίνωσε σε συνεδρίαση της ΝΟΔΕ Ηρακλείου, ο βουλευτής Μανώλης Κεφαλογιάννης.

«Βρισκόμαστε», τόνισε ο κ. Κεφαλογιάννης μιλώντας στους δημοσιογράφους, «σε περίοδο κρίσεως και σε περιόδους κρίσεως οι άνθρωποι που άφησαν ανεξίτηλη τη σφραγίδα τους άλλαξαν τις δομές». «Αυτό», συνέχισε, «προσπαθεί να κάνει η κυβέρνηση με πρωθυπουργό τον Α. Σαμαρά. Αυτό θέλουμε κι εμείς να επιχειρήσουμε να κάνουμε στη λειτουργία του κόμματος», σημείωσε.

Όπως υποστήριξε , «το κόμμα πρέπει να αλλάξει, πρέπει να αλλάξουν όλα» για να προσθέσει στη συνέχεια ότι «η ΝΔ είναι κυρίαρχη δύναμη σήμερα και στην κυβέρνηση και στην κοινωνία» .

Παράλληλα, εξέφρασε την πεποίθηση ότι «η Ελλάδα, το 2020, θα είναι μια καλύτερη χώρα για τη νέα γενιά» και ότι μετά από λίγα χρόνια « αυτή η κρίση θα θεωρείται μακρινό παρελθόν».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γρύνη avatar
    Γρύνη 13/08/2012 16:56:25

    να σε δω τώρα κυρ-Νικητα, πόσα απίδια πιάνει ο ...σάκος σου!!!!

  2. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 13/08/2012 20:01:39

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΩ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ, ΠΟΣΩ ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΑ ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΕΧΗ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ, ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΠΑΡΟΥΤΟΚΑΠΝΙΣΜΕΝΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΟΣΤΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΡΕΣΤΕΣ ΣΤΑ Μ.Μ.Ε. ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΣ...
    ΚΑΘΕ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ, ΔΙΟΤΙ Η ΖΥΜΩΣΗ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ, ΟΣΕΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΙΣΤΩΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΩΝ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΗ ΣΥΝΙΣΤΑΜΕΝΗ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ !
    ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΔΙΔΟΥΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ, ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΕ ΘΕΛΩ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ.
    ΘΑ ΨΗΦΙΣΗΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ...ΔΙΑΠΑΛΗ ΤΩΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΑΣΕΩΝ ?
    ΑΚΑΠΝΟΥΣ, ΜΜΕΔΕΣ, ΚΑΙ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΠΟΙΟΥΣ Δ Ε Ν Θ Ε Λ Ο Υ Μ Ε.

    • Γρύνη avatar
      Γρύνη @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 13/08/2012 20:18:16

      μπαρουτοκαπνισμένος πολιτικος ο Νικητας!!
      υποχηφιος με ιδεολογικο περιεχομενο ο Νικητας!!

      ...οταν οι λεξεις εχουν χασει το νόημα τους!!!!!!!!!!!!!!

  3. ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ avatar
    ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ 13/08/2012 20:46:42

    Βρε τι μας λες κὐριε Ξενοφώντα.Που μπαρουτοκαπνίστηκε ό Κακλαμάνης στη μάχη των Δερβενακίων μαζί με τον Νικηταρά;

  4. Nietzsche avatar
    Nietzsche 13/08/2012 23:27:52

    Αυτός δεν είχε διαγραφεί; Χα, χα, χα!!!

  5. Βασίλης Γκιώνης avatar
    Βασίλης Γκιώνης 13/08/2012 23:50:07

    Ο Κεφαλογιάννης είναι άξιος εκπρόσωπος της οικογενειοκρατίας... Εφάμιλλος του Κυριάκου Μητσοτάκη...
    Δεν μπορεί να μην ήταν υποψήφιος...

    • Iωάννης34 avatar
      Iωάννης34 @ Βασίλης Γκιώνης 14/08/2012 00:23:19

      Ολοι θα κριθούν απο το έργο τους.Δεν θα τον βάλουμε τον άνθρωπο να αλλάξει και επώνυμο.Οι συγγένειες δεν αποτελούν κριτήριο αποτυχίας,ούτε επιτυχίας δυστυχώς

    • Factorx avatar
      Factorx @ Βασίλης Γκιώνης 14/08/2012 02:27:54

      Αγαπητέ, αν δεν γνωρίζεις να μην γράφεις. Καμία σχέση πολιτική με τους συνονόματους - υπάρχει μακρινή συγγένεια - αλλά καμία πολιτική σχέση. Ο χαρακτηρισμός είναι άδικος

  6. achaios avatar
    achaios 14/08/2012 00:05:01

    Εκείνος ο πολιτικός γίγαντας ο αναμορφωτής της Ν.Δ. τι έγινε ;Μην τον απαντήσατε, μην τον ανταμώσατε;

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ achaios 14/08/2012 00:12:41

      Αποστέλλει εξώδικα.

  7. Vee avatar
    Vee 14/08/2012 00:31:48

    Ξενοφώντα, να υποθέσω ότι είσαι ο αρχαίος, γι'αυτό γράφεις με κεφαλαία;;

  8. Aris. A avatar
    Aris. A 14/08/2012 16:20:38

    Εξαιρετική επιλογή.

    Αν ήθελε θα μπορούσε να ξημεροβραδιάζεται στο Μέγκα όπως άλλοι και άλλοι αλλά είχε τα άντερα να μιλήσει για εθνικούς εργολάβους και εθνικούς εκδότες και εθνικούς προμηθευτές.

    Εκτιμώ ότι ως υπουργός του Καραμανλή στο ταξίδι στο Κουβέιτ είπε την αλήθεια ότι η κυβέρνηση τότε συμβιβάστηκε με την διαπλοκή και βγήκε αληθινός.

    Τα χαίρια του Καραμανλή τα είδαμε.

    Μην ξεχνάμε τον πόλεμο που του έκανε ο Μπόμπολας όταν ήταν υπουργός Ναυτιλίας και το Μέγκα κάθε μέρα ήταν στον Πειραιά να τον κατηγορεί για τις στημένες βλάβες των καραβιών του Αγούδημου της Δημητρούλας του.

    Επιλογή από τα σπλάχνα της παράταξης που προβλέπω να σαρώνει στις εκλογές.

    Αντρίκια με δυναμισμό.

    Και για να μην γίνουν παρανοήσεις αυτά τα γράφει ένας γκάγκαρος Πελλοπονήσιος.

    • akenaton avatar
      akenaton @ Aris. A 14/08/2012 16:45:40

      Έχει επίσης την απόλυτη προτίμησή μου απέναντι σε όλα τα ονόματα που ακούστηκαν!

      • Γρύνη avatar
        Γρύνη @ akenaton 15/08/2012 08:16:11

        για όλους τους παραπάνω λογους και οχι μονο, ανεφωνησα παραπάνω: να σε δω τώρα κυρ-Νικητα, πόσα απίδια πιάνει ο …σάκος σου!!!!