10/11/2010 20:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μαντούβαλος στηρίζει Μιχαλολιάκο και Κικίλια

Αλλάζουν τα δεδομένα και στην μάχη του Πειραιά και στην μάχη για τον Κικίλια, μετά την ανοικτή υποστήριξη του Πέτρου Μαντούβαλου στον Βασίλη Μιχαλολιάκο.

Ο κ. Μαντούβαλος δήλωσε: «Εγώ και οι συνεργάτες μου συμπαρατασσόμεθα στο πλευρό του Βασίλη Μιχαλολιάκου για τον Πειραιά και του Βασίλη Κικίλια για την Περιφέρεια Αττικής και καλούμε όσους μας ψήφισαν να πράξουν το ίδιο».

Στην ίδια δήλωση αναφέρει: «Δυστυχώς, οι εκβιασμοί και τα διλήμματα του κ. Παπανδρέου στέρησαν σε μας τη δυνατότητα να εισέλθουμε στο δεύτερο γύρο. Θα περίμενε κανείς τώρα να προβούμε σε άμεση και παραδειγματική τιμωρία όσων μας έβλαψαν, εκείνων που μας αδίκησαν. Δεν είναι όμως ώρα επί του παρόντος. Μας αρκεί η λαϊκή δικαίωση. Τώρα προέχει η επισφράγιση της ανοδικής πορείας της παράταξης εντός των κόλπων της οποίας γεννηθήκαμε και εκτραφήκαμε. Γι' αυτό με ευθύτητα και ανιδιοτέλεια δηλώνουμε ότι θα στηρίξουμε ανεπιφύλακτα τις επιλογές της ΝΔ κατά το δεύτερο γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών».

Ο Αντώνης Σαμαράς δήλωσε:  «Ο κ. Μαντούβαλος έκανε την υπέρβασή του και απέδειξε ότι διαθέτει παραταξιακή συνείδηση».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 10/11/2010 20:27:31

    Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΒΑΦΤΗΚΕ ΓΑΛΑΖΙΟΣ..ΝΥΝ ΥΠΕΡ ΠΑΝΡΩΝ ΑΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ..

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ περήφανος δεξιός 10/11/2010 20:28:15

      *ΠΑΝΤΩΝ

    • tiramola avatar
      tiramola @ περήφανος δεξιός 10/11/2010 20:38:01

      Τώρα και με την στήριξη του Καρατζαφέρη θα σαρώσετε.

      • Misha avatar
        Misha @ tiramola 10/11/2010 20:41:14

        Eχεις πολύ θράσος Ρατατούλη

        • tiramola avatar
          tiramola @ Misha 10/11/2010 20:47:31

          Μίσα με τη γνωστή διαδικασία "δημοκρατικού συγκεντρωτισμού" πήρατε την απόφαση στον Περισσό για στήριξη στους αντιμνημονιακούς δεξιούς τοπικούς άρχοντες?

          • Αυριανιστής avatar
            Αυριανιστής @ tiramola 10/11/2010 21:02:02

            Τσούζει το αντιμνημονιακό, ε; Να δούμε τώρα που γύρισαν τα πράγματα, τι θα λέει ο χαμπουργκεροπώλης της Πάρου;

          • tiramola avatar
            tiramola @ tiramola 10/11/2010 21:07:54

            Μεγάλη κουβέντα "γύρισαν τα πράγματα".
            Άστο καλύτερα...

      • loretta avatar
        loretta @ tiramola 11/11/2010 00:07:59

        ενω εσεις με ΨΑΡΙΑΝΟ ΘΑ ΣΚΙΣΕΤΕ....ρε γελανε και τα παρδαλα κατσικια με τους πασοκους ετσι οπως καταντησαν το πασοκ...!!Ο δε τατουλης....δεν λεω....

        εχετε χασει μπαλα....και για ολα σας φταινε ολοι αλλοι εκτος απο το ιδιο το πασοκ που κυβερναει...εδω και ενα χρονο και παει απο το κακο στο χειροτερο.

        απιστευτο γελιο.....σε σημειο δακρυων....και αυτο...ειναι επικίνδυνο!!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/11/2010 20:35:58

    Ο ένας κατηγορούσε τον άλλο για βομβιστή και νονό, τώρα αλληλοστηρίζονται. Αθάνατη ελληνική πολιτική σκηνή.

    • ο παγωτατζής avatar
      ο παγωτατζής @ Strange Attractor 10/11/2010 20:42:04

      ...και ο Bodybuilder στηρίζει...... Σγουρό!!
      Αμοιβαία συμπάθεια;
      ή μήπως τούς ενώνουν κοινοί αγώνες γιά τίς καλύτερες αθλητικές επιδόσεις;;
      Μυστήρια πράγματα!!!

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ Strange Attractor 10/11/2010 20:46:24

      Φτάνει με τις πολιτικές αβρότητες.
      Νονός και βομβιστής να πατήσουν τον Μιχα στο κεφάλι.
      Αυτό θέλω. Οι αβρότητες και οι ευγένειες για τα σαλόνια. Ο πόλεμος κατά του πασοκ θέλει άντερα, πουστιά και @@.

      • ο παγωτατζής avatar
        ο παγωτατζής @ Ηλίας 10/11/2010 20:49:10

        όταν λές α@@@@α εννοείς μήπως σαν του Κωλοτούμπα, με τη θέση του για τόν Σγουρό;;;

        • Ηλίας avatar
          Ηλίας @ ο παγωτατζής 10/11/2010 20:52:37

          Δεν ασχολούμαι με τον κωλοτούμπα. Ο κύριος είναι γραφικό απολειφάδι του μητσοτακισμού και εκτός της παράταξης τουλάχιστον στα βιβλία μου.
          Εννοώ για την σύμπλευση του μαντούβαλου και του μιχαλολιάκου. Προσωπικά δε δίνω δεκάρα για κανέναν από δαυτους. Με νοιάζει η άνοδος της παράταξης και η διάλυση του πασοκ.
          Προς αυτόν τον σκοπό ας συνεργαστούμε και με τον διάολο.

    • Misha avatar
      Misha @ Strange Attractor 10/11/2010 20:54:13

      SA

      Πού να δεις τι διαμοιβόταν μεταξύ Μελά -Μιχαλολιάκου και τώρα είναι μελι-γάλα. Είναι περίεργοι οι μανιάτες, σα Νότια Ιταλία ένα πράγμα.

  3. TASSOS avatar
    TASSOS 10/11/2010 20:52:07

    tiramola, προσπαθώ τόσο καιρό να καταλάβω τι είδους συναλλαγή έχετε με τους γερμανοτσολιάδες και ξεπουλάτε στην "ληστοσυμμορία" (κατά Τράγκα) την χώρα. Είστε πραγματικά απίστευτοι. Τουλάχιστον (κατά Zack Snyder σκηνοθέτη των "300") ο Εφιάλτης ξέρουμε τι πήρε από τον Ξέρξη.

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/11/2010 20:53:01

    Ο Σγουρός θα χρειαστεί τον Ψαριανό : να τού δώσει κάνα "καλό", να "την ακούσει" την Κυριακή το βράδυ που θα κλαίει.
    ==
    Όλοι πάνε με τον δυνατό : ο Μαντούβαλος ρίχνει γέφυρες, γονατίζει, φιλάει το χέρι και περιμένει.

  5. ΚΟΝΔΩΡΑΣ avatar
    ΚΟΝΔΩΡΑΣ 10/11/2010 20:55:26

    Ο ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ.

  6. Φαινότυπος avatar
    Φαινότυπος 10/11/2010 21:10:54

    Η Ντόρα χτίζει το μέλλον με Μαρκογιαννάκη και ο Αντώνης με τον Μαντούβαλο. Ζούμε μεγάλες εποχές...

  7. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 10/11/2010 21:36:46

    Το μυνημα Μαντουβαλου ειναι ξεκαθαρο:ΓΑΛΑΖΙΑ ΠΑΝΣΤΡΑΤΙΑ

  8. φωτεινη νασιου avatar
    φωτεινη νασιου 10/11/2010 21:51:07

    οι μανιατες μπορει να ειχαν βεντετες και να ξεκληριζοντουσαν μεταξυ τους ομως ταυτοχρονα ενωνοντουσαν για να αντιμετωπιςουν το κοινο εχθρο τους τουρκο

  9. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 10/11/2010 23:03:27

    Εφόσων ο Πέτρος Μαντούβαλος κριθεί τελεσίδικα αθώος για τη γνωστή υπόθεση του παραδικαστικού, τότε ΝΑΙ, έχει θέση στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ στην Α Πειραιά στις επόμενες εθνικές εκλογές. Τόσο απλά.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 10/11/2010 23:16:08

      Θα τον δικάσει παραδικαστικός;

      • loretta avatar
        loretta @ Προφήτης 11/11/2010 00:10:44

        γιατι θα το δικασεις εσυ?? τα λαικα δικαστηρια ρημαξαν την ελλαδα...και το παραδικαστικο βεβαιως βεβαιως..

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ loretta 11/11/2010 00:55:52

          Καταλαβαίνεις τι λες;

          • loretta avatar
            loretta @ Προφήτης 11/11/2010 01:59:57

            για να μη με παρεξηγησεις προφητη λαικα δικαστηρια ενοω τα.....ιδιωτικα μμε και τους απαραδεκτους δημοσιοκαφρους που ξεσηκωνουν τον κοσμο....για να εξυπηρετησουν την...τσεπη τους... ρημάζουν το συμπαν και οταν αποκαλυφθει η αληθεια που απεχει ....ετη φωτος με αυτο που παρουσιασαν.....δεν τρεχει τιποτα.!!

            εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε.

  10. anonymous avatar
    anonymous 10/11/2010 23:09:56

    Ο Πειραιάς έχει 45% μανιάτικο στοιχείο. Όλοι αυτοί θα πάνε μονοκούκι στο Μιχαλολιάκο. Αν καταφέρει να πάρει και 5% από τους άλλους έχει βγει.

    Γενικότερα για όλη την Ελλάδα αν ψηφίσουν αντιμνημονικά θα πάει άπατο το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ μπορεί να πάρει και 10 περιφέρειες.

  11. daimonaki avatar
    daimonaki 11/11/2010 00:21:45

    ο κύριος Μαντούβαλος πάντως την Τρίτη δήλωνε "ψήφο κατά συνείδηση" και ότι οι ψηφοφόροι δεν είναι "αγέλη"....τι άλλαξε λοιπόν μέσα σε 24 ώρες?

    Προφανώς διαπραγματεύτηκε την επιστροφή του στην ΝΔ.....και με την σημερινή του ενέργεια την πέτυχε........

  12. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 11/11/2010 03:23:41

    κάθε μέρα που περνάει ο Σαμαράς με κάνει να πιστεύω ότι την πολιτική την ξέρει όσο λίγοι..περίμενε καιρό για αυτή τη στιγμή και δείχνει να την απολαμβάνει..θα χορέψει πολλούς στο ταψί ο καλαματιανός..και όταν ζαλιστούν δεν θα χρειαστεί καν να τους σπρώξει..θα πέσουν μόνοι τους..

  13. The Narrator avatar