23/12/2011 16:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Λοβέρδος κυβερνάει από τη .....Βιβλιοθήκη!

Η Βιβλιοθήκη, για τους μη γνωρίζοντες, είναι γνωστό στέκι της Πλατείας Κολωνακίου.

Εκεί,λοιπόν, έφτασε πριν τις 2 ο Υπουργός Υγείας  Ανδρέας Λοβέρδος.

Σήμερα, φαίνεται θα έλυσε τα προβλήματα του  Υπουργείου του νωρίς και είπε να ξεσκάσει.

Συνομιλούσε με τον πρώην επιτελάρχη του Παπανδρέου και αργότερα υπουργό.....επενδύσεων Χάρη Παμπούκη.

Τι συζητούσανε;

Δεν τα ακούγαμε και όλα επειδή καθόμασταν μακρυά, αλλά μάλλον δεν λέγανε για το ..γέμισμα της γαλοπούλας...

Πάντως, κάποια στιγμή του Χάρη μάλλον του ξέφυγε ένα "το σύστημα καταρρέει..."

Τώρα ποιό σύστημα εννοούσε δεν πάει το μυαλό μας, γιατί  ο  Χάρης ξέρει και παίζει σε  πολλά ...συστήματα....

Οφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pilot avatar
    pilot 23/12/2011 16:48:41

    Τώρα ποιό σύστημα εννοούσε δεν πάει το μυαλό μας, γιατί ο Χάρης ξέρει και παίζει σε πολλά …συστήματα….
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΕΣ KΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΝΔ!!!

    • madprof avatar
      madprof @ pilot 24/12/2011 23:22:24

      Προσωπικά μου είναι αδιάφορος πολιτικά ο και συνταγματολόγος Λοβέρδοβοτομημένος, ειδικά μετά από την περίφημη πλέον ρήση του "1 εκ. δημόσιοι υπάλληλοι καταδυναστεύουν 10 εκ. Έλληνες" αντί της ειλικρινούς και αντικειμενικής "1.000 κομματολησταρχοκατσαπλιάδες και η συν αυτώ ΚρατικοΔιαιτοΤραπεζοΧρηματιστοΕπιχειρηματοΣυνδικαλοΑλήτ (sic!) εκβιάζουν 1 εκ. δημόσιους υπαλλήλους και καταδυναστεύουν 10 εκ Έλληνες".
      Όμως οφείλω να πω ότι το ενέσιμο φάρμακο HUMIRA 40 mg από 870 ευρώα, σήμερα πωλείται προς 543.42 ευρώα.
      Το γιατί αυτή η τεράστια διαφορά λιανικής τιμής δεν οδηγεί κάποιους κ. Τίποτα, ένθεν κακείθεν, σε απολογία στους εισαγγελείς και άρα σε εφεδρεία ιδιώτευσης πάραυτα, λόγω πολιτικής ανεπάρκειας για να μην υποθέσω τα Miesenoχείριστα, είναι ανησυχητικό και επιβλαβές πολιτικό σύμπτωμα, που δείχνει ότι η διαπλοκή είναι παρούσα και έχει τα αντυπατάκια της και τα ωθεί σε ανώτατα κυβερνητικά officcia!

  2. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 23/12/2011 16:56:28

    Ο Λοβέρδος είναι θαμώνας στη Βιβλιοθήκη. Την τελευταία φορά μάλιστα συναντήθηκε με κάποιο σημαίνον στέλεχος της τέταρτης εξουσίας, το οποίο μόλις λίγο αργότερα το είδαμε να ασκεί καθήκοντα εκπροσώπου τύπου της κυβέρνησης. Κάτι συμπτώσεις καμιά φορά…

    Ο Χάρης πάντως βλέπει ότι το «σύστημα καταρρέει» και θέλει να αναλάβει το project για να το φέρει σε πέρας με διαδικασίες fast track. Άστο ρε Flash Gordon, δεν προλαβαίνεις τον ανασχηματισμό.

  3. ΘΕΟΦΑΝΗΣ Ο ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΣ avatar
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ Ο ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΣ 23/12/2011 17:41:39

    ΣΤΕΚΙ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΣ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΩΝ ΟΠΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΗΘΙΚΗ ΚΡΑΤΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟ

  4. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 23/12/2011 18:46:12

    'για τους μη γνωρίζοντας', στο 'γνωστό στέκι της Πλατείας Κολωνακίου' με πήγε πρόσφατα κάποιος φίλος τις μεσημεριανές ώρες για συνάντηση εργασίας. Εγώ παράγγειλα μια σούπα, αυτός μια σαλάτα και τον είδα να πληρώνει 70 Ευρώ! Κάπως αισθάνθηκα άσχημα!... και υποχρεωμένος!....Ποιος είπε ότι: 'Λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν'.

    • madprof avatar
      madprof @ Agrofylakas 24/12/2011 23:31:44

      Μήπως ήταν οι μερίδες Παγκαλικές (sic!), δηλαδή καζάνι σούπας και κιλοτονοσαλάτας; lol!

  5. Orestios avatar
    Orestios 23/12/2011 20:18:34

    Πολύ κούραση βρε παιδάκι μου!

  6. ioannis33 avatar
    ioannis33 23/12/2011 21:41:22

    ο καθένας έχει δικαίωμα στην ξεκούραση,στην χαλάρωση με ένα καφέ και στην διαπλοκή.Μήπως ονομάζεται βιβλιοθήκη γιατί εκεί αποφασίζουν ποια στελέχη θα μπουν ψηλά στο ράφι να γεμίσουν σκόνες και αράχνες;

  7. antonis avatar
    antonis 23/12/2011 23:37:20

    ΑΝ ΜΑΣ ΕΣΤΕΛΝΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΓΑΖΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝΕ!

    • ένας βισάλτης avatar
      ένας βισάλτης @ antonis 24/12/2011 10:03:23

      Η να ανακάλυπτε ποιοί έθαψαν τόνους φαρμάκων σε πηγάδια..Τα κουτιά αριθμούς παρτίδος -ημερομηνίες λήξης -δαχτυλικά αποτυπώματα δεν έχουν; Βρε αυτά έχουν μια χαρά .....όπως έχουν πρόσωπο και αυτοί που σπάνε με σφυριά τα μάρμαρα και τα πετάν στον κόσμο ,εμείς μνήμη χρυσόψαρου έχουμε και το εκμεταλεύονται στο έπακρο οι υπερτιμημένοι βολεμένοι παρλαπίπες υποτελείς μαριονέτες..