#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/07/2012 13:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Κυριάκος και ο ... κουμπάρος του Μητσοτάκη



Τις τοποθετήσεις των γενικών γραμματέων των υπουργείων, που ανακοίνωσε χτες η κυβέρνηση, σχολίασε σήμερα ο βουλευτής της ΝΔ, Κυριάκος Μητσοτάκης. λέγοντας: «Nα ... 
μην αντικαταστήσουμε το open. gov. με το... koumparos.gov».

Φυσικά επειδή το koumparos.gov δεν ισχύει γι αυτήν την κυβέρνηση ο κ. Μητσοτάκης δικαιολόγησε τον ....αφορισμό του προς το Μαξίμου με τα γνωστά για «πολιτευτές που απέτυχαν στις εκλογές», ότι η θέση του γενικού γραμματέα πρέπει να είναι μόνιμη και να αποτελεί την ανώτατη εξέλιξη του δημοσίου υπαλλήλου κλπ κλπ.

Είναι προφανές ότι ο κ. Μητσοτάκης βρήκε τις τοποθετήσεις των γενικών γραμματέων αφορμή για να εκφράσει την δυσαρέσκειά του που δεν έγινε υπουργός, σχολίασαν πριν από λίγο κυβερνητικά στελέχη και πρόσθεσαν: "Την πρώτη φορά ο πρωθυπουργός τον έκανε αναπληρωτή υπουργό, αλλά δεν του άρεσε και δεν δέχθηκε. Ο Α. Σαμαράς όμως δεν είπε τίποτα. Την δεύτερη φορά βγαίνει και με τις σημερινές δηλώσεις του πλήττει την κυβέρνηση. Ο Α. Σαμαράς πάλι δεν θα πει τίποτα. Τρίτη φορά όμως δεν θα υπάρξει...".

Εγώ από την πλευρά μου θα θυμίσω ένα ανέκδοτο που κυκλοφορούσε στα φοιτητικά μου χρόνια:  Προκηρύσσει το τάδε υπουργείο μία θέση για κάποιον οργανισμό. Προκρίνονται τελικά τρείς, ο πρώτος απόφοιτος του ΑΠΘ, ο δεύτερος του Harvard και ο τρίτος από το LSE.  Ποιός προσλήφθηκε τελικά; Ο κουμπάρος του Μητσοτάκη!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 19/07/2012 14:45:02

    Ὄταν ἔλειπε ἡ ἀδελφή του ἀπό τό κόμμα,δέν τολμοῦσε νά τά κάνει αὐτά,τῶρα εἶναι χολοσκασμένος καί τό δείχνει μέ κάθε εὐκαιρία,ἀφοῦ ἒχει καί πλάτες...,μήπως εἶναι ἡ σειρά του νά πάει διακοπές;

  2. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/07/2012 14:51:39

    Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΑΤΟΜΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΑΠ ΗΤΑΝ 1. ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ, 2. ΚΑΙ ΚΟΡΟΪΔΙΑ, 3. ΟΥΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΣΟΚΩΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙ. ΕΙΧΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΟΥ ΣΕ 5 ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ, ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΕ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ, ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ~4 ΣΕ ΘΕΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕ 51 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ & ΗΜΕΡΙΔΕΣ. ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ !!! Η ΤΩΡΙΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΒΑΣΙΣΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΣΟΣΤΩΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 3 ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΩΝ. ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ, ΛΟΓΩ ΣΥΓΚΥΡΙΩΝ, ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ, ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ. Η ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΜΠΟΛΛΟΥΣ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΥΣ, ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΩΝ, ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΩΝ. Ο ΔΕ ΑΝΤΩΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ 1. ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΗ, 2. ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΗ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΑΙΣΙΩΘΗΚΕ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΙΚΑΝΟΥΣ - ΕΝΤΙΜΟΥΣ - ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΥΣ...

    • akenaton avatar
      akenaton @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/07/2012 16:46:47

      Μας λέτε παρακαλώ και τι πτυχίο έχετε; Η προϋπηρεσία σας ως διοικητής δεν μου λέει απολύτως τίποτε δυστυχώς!

    • np_complete_problems avatar
      np_complete_problems @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/07/2012 17:34:04

      Αν "συντάξατε" το βιογραφικό σας, με τον ίδιο τρόπο που "συντάξατε" το κείμενο στο antinews, καλά σας κάνανε ...

  3. tsapari avatar
    tsapari 19/07/2012 15:01:51

    ε όχι μόνο του Μιτσοτάκη??

    • NIKOΣ avatar
      NIKOΣ @ tsapari 19/07/2012 16:34:05

      κυριάκο πές αλεύρι ο κιουτσούκης σε γυρεύει...

  4. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 19/07/2012 15:32:59

    Ὅσα φέρνει ἠ ὥρα... Οἱ Μητσοτάκηδες κήνσορες τῆς ἀξιοκρατίας καὶ τῆς διαφάνειας- ἐκθρονίζει τὸν "Ἀλβανὸ τουρίστα" ἢ τὸ "τὸ ΠΑΣΟΚ θὰ ξαναγίνει κόμμα ἐξουσίας" ἀπὸ τὴν χορεία τῶν πιὸ σύντομων ἀνεκδότων.

  5. Αθηναίος avatar
    Αθηναίος 19/07/2012 16:10:36

    Προς πληροφόρηση ο Κυριάκος ήταν από τους λίγους βουλευτές που υποστήριζε σθεναρά την ΝΔ σε όλα τα μέσα και τον τύπο (ενώ κάποιοι άλλοι κρυβόντουσαν), αναδείχθηκε πρώτος βουλευτής στη Β΄Αθηνών και επιπλέον διαχωρίστηκε από την οικογένειά του, την ώρα που τα παπαγαλάκια είχαν σίγουρη τη μετακίνηση του στη ΔΗΣΥ, στηρίζοντας την ΝΔ του Α. Σαμαρά.

  6. Πανος avatar
    Πανος 19/07/2012 16:31:57

    Τι πιο λογικό απτό να υπάρχει μόνιμος γενικός γραμματέας στα υπουργεία κ τις υπηρεσίες κ έτσι να υπάρχει συνέχεια στο έργο των υπουργών. Μήπως δεν έχετε ακούσει ότι στο εξωτερικό υπάρχουν μόνιμοι υφυπουργοί, πχ παιδείας ; Πρέπει τα κόμματα να απαγκιστρωθουν απο το δημόσιο το οποίο έχουν κάνει τσιφλίκι τους!!! Ο Σαμαρας πρέπει να αποδείξει ότι μπορεί να κάνει το πέρασμα σε μια επόμενη εποχή παρα την κρίση. Στελέχη σαν τον Κυριακο Μητσοτακη είναι απαραίτητα, γιατι έχουν αντίληψη κ νοοτροπία που διαφέρει τελείως απο τους μεχρι τωρα κηφήνες που δεν έχουν ούτε όραμα ούτε διάθεση δημιουργίας!!!!

  7. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 19/07/2012 16:33:40

    Σωστός, αλλά όχι και μαθήματα αξιοκρατίας από τα συνώνυμα του νεποτισμού. Θα γελάν τα κλιματιστικά και οι καφετιέρες...

    • NIKOΣ avatar
      NIKOΣ @ Τιγράνης 19/07/2012 16:40:34

      ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ, ΛΕΦΤΑ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΕΧΕΙ.
      ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΙΚΥΚΛΟ ΕΙΧΕ....ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ;
      ΤΙ ΤΟΝ ΕΦΕΡΕΣ ΕΘΝΑΡΧΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟ 1977 ; ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ ΤΩΡΑ, ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΤΖΗΜΕΡΟ....

  8. φιλελευθερος avatar
    φιλελευθερος 19/07/2012 17:26:48

    Είναι προφανές ότι σε αρκετούς είτε από τον πολιτικό είτε από τον δημοσιογραφικό χώρο δεν άρεσε η πρωτιά του Κυριάκου στις εκλογές..δεν άρεσε το γεγονός ότι οδήγεισε ουσιαστικά τη ΝΔ στη νίκη (Να μη θυμίσω τα ποσοστά του ΣΥΡΙΖΑ στη Β Αθήνας)..δεν άρεσε το ότι στήριξε τη ΝΔ όταν όλοι τον είχαν σίγουρο για τη ΔΗΣΥ..Αυτό γιατί οι απόψεις του δεν συμβαδίζουν με την έννοια του πελατειακού Κράτους το οποίο και μας κατέστρεψε.Η επιλογή των γεν.γραμματέων με αυτό τον τρόπο δείχνει δυστυχώς πως η κυβέρνηση ίσως και να μην έχει αντιληφθεί σωστά την εν λόγω έννοια..Ας ελπίσουμε σε ορθολογικότερες επιλογές στο μέλλον...

  9. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 19/07/2012 17:29:59

    Ο Λιασκος... Ειχα κλεισει ραντεβου μαζι του -χωρις να εχω μπιλιετακι από καπου- με θεμα την αναπτυξη μορφων εναλλακτικου τουρισμου και μολις έσκασε το σκανδαλο που ο ιδιαιτερός του ζηταγε μίζες για να "προωθησει υποθεσεις" την εκανα Λούης. Ειχα προηγουμενως καεί και από τον Γεωργακοπουλο. Και από την Νομαρχια Αθηνων. Ηταν και η τελευταια φορα που αποπειραθηκα να συνεργαστω με το σιχαμερο ελληνικο κρατος και τα στελεχη του.

    Αυτη ειναι η μια μορφη της μαστιγας της διαπλοκης, που "βοηθα" στο να στελεχωνεται τελικά το δημοσιο από ατομα "διαθεσιμα" ή και κατωτατης ηθικής.

    Αλλα υπαρχει και η άλλη μορφη διαπλοκης. Η "νομιμη και ηθική". Δηλαδη η ανεψιούλα του Κυριάκου τίνος τα συμφεροντα θα κοιταξει; Τα δικα μου, του κρατους ή του πελατολόγιου της; Να πιασουμε δε την (τεως) συζυγό του;

    Βεβαια δεν ειναι και η μονη οικογενεια με μελη που εχουν στο πελατολογιο τους την ιδια "διαχρονικη επιχειρηματικοτητα" που διαφεντευει την Ελλαδα. Εδω μεχρι και η Barbie θα γινοταν μελος του koumparos.gov προκειμενου να οικονομιδίσει...

  10. ανωνυμος δημοκρατης avatar
    ανωνυμος δημοκρατης 19/07/2012 19:06:32

    Τις κουμπαριές και τα συναφή υπονοούμενα τα εφήρμοσαν άλλοι μεσα στην παραταξη της ΝΔ..Θεωρω οτι ο κ.Μητσοτάκης απέχει πολλα έτη απο αυτη τη λογικη.Το έχει αποδειξει αλλωστε ολα αυτα τα χρονια και με τις θεσεις του αλλα και με την αποτελεσματικοτητα του ως στελεχος της παραταξης..Κατα τη γνωμη μου τα οσα γραφονται παραπανω τον αδικουν...

  11. Takis avatar
    Takis 19/07/2012 19:26:46

    Δν έχει η ΝΔ κ ο Αντώνης Σαμαρας την πολυτέλεια να μην χρησιμοποιεί ανθρώπους σαν τον Κυριακο Μητσοτακη.
    Τώρα έκανε πρόταση ώστε οι γενικοί γραμματείς των υπουργείων να είναι δημόσιοι υπάλληλοι κ κάποιοι παραξενευονται... Μα το ίδιο δν είχε γίνει κ με τις προτάσεις του για τα βουλευτικά προνόμια, όταν παρέδωσε το βουλευτικο του αυτοκίνητο πίσω στην Βουλή κ όταν αρνήθηκε τα χρήματα απο τις επιτροπές;;;
    Ο Σαμαρας χρειάζεται όλους όσοι έχουν σοβαρές προτάσεις κ ο Κυριάκος Μητσοτακης είναι σίγουρα ένας απο αυτούς!!!

  12. Aris. A avatar
    Aris. A 19/07/2012 19:31:15

    Διαβάζω κάποια σχόλια και γελάω.

    Ο Κυριάκος ο πρώτος βουλευτής της ΝΔ που πολέμησε σθεναρά για την ΝΔ ο Κυριάκος με τις πρωτοποριακές ιδέες.

    Ο Κυριάκος που δεν πήγε στην αδερφή του για να στηρίξει την ΝΔ.

    ΧαΧαΧΑ.

    Που να πάει βρε παιδιά στο 2,5% που δεν έμπαινε στην βουλή ούτε από φεγγίτη.

    Σιγά την πρωτιά.

    Και ο Θανάσης Κρίκος ο μακαρίτης έρχονταν πρώτος και η Πετραλιά και τι έγινε σημαίνει ότι ήταν ικανότατοι.

    Τους φόρεσε τον Χατζηδάκη δελφίνο ο Σαμαράς από το μαντρί τους και το Μητσοτακέικο ζορίζεται.

    Είπαμε παιδιά την μακακία μια φορά την έκανε η δεξιά το 84 και έβγαλε τον αποστάτη αρχηγό.

    Δεύτερη δεν θα γίνει.

    Να κάνετε τον σταυρό σας που υπάρχει η ΝΔ και βλέπει ο Κυριάκος με την Ντόρα βουλευτική έδρα.

    ΧαΧαΧα ανάκαλυψε το Μητσοτακόπουλο την αξιοκρατία.

    Οτι και να κάνεις ρε Κυριάκο πάντα θα κουβαλάς το σακατιλίκι που λέγεται όνομα Μητσοτάκης.

  13. Elena Filou avatar
    Elena Filou 19/07/2012 20:18:20

    Ενώ ο Αντώνης... αυτός τα πέτυχε όλα με την αξία του. Έγινε βουλευτής στα 27 του αξιοκρατικά, Υπουργός Εξωτερικών εντελώς αξιοκρατικά, έδειξε και πόσες ψυχικές αρετές έχει μεταξύ των οποίων και η ευγνωμοσύνη. Ξέχασα, είχε μία πιτσαρία στην Αμερική που έφτιαχνε πίτσα με χοντρή ζύμη...
    Την κυβέρνηση της ΝΔ την έριξε χάριν της Μακεδονίας. Τώρα γιατί την ξεχνάει ανελλιπως αυτή την Μακεδονία βρε παιδί μου?
    Και το κυριότερο, έχει λόγο αυτό το παιδί. Είπε ότι δεν θα γυρίσει στη ΝΔ ούτε ως αρχηγός. Και το τηρούσε για πολύ καιρό. Μέχρι που τον έπιασε η μεγαλοψυχία του και είπε "άσε να πάω να τους αναλάβω να τους σώσω"
    Κύριοι του antinews, αν αναρτήσετε αυτό το σχόλιο θα είστε πολύ μάγκες!!!
    Καληνύχτα σας!!!

    • Κάτων avatar
      Κάτων @ Elena Filou 19/07/2012 20:46:40

      Καθόλου κακία δεν κρύβεις βρε παιδί μου για τον Αντώνη. Εντελώς ανιδιοτελής είσαι. Θα πρότεινα επίσης στο Antinews να ανεβάζει όλα τα εμπαθή σχόλια κατά του Σαμαρά για να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας.Αχ πως πονάει.....

    • Kennan avatar
      Kennan @ Elena Filou 19/07/2012 20:48:21

      Με συγχωρείτε πολύ που σας το χαλάω, αλλά η Ντόρα ήταν εκείνη που είπε οτι θα φύγει απο τη ΝΝ αν επιστρέψει ο Σαμαράς. Τελικά την έσπρωχναν απο την πόρτα για να φύγει, αλλά ξανάλθε με τον Σαμαρά αρχηγό.

  14. Sofia avatar
    Sofia 19/07/2012 20:43:52

    Από τεχνοκρατική σκοπιά η πρόταση του Κυριάκου Μητσοτάκη ώστε η θέση του Γεν Γραμματέα να είναι μόνιμη κ να αποτελεί την ανώτατη εξέλιξη του δημ υπαλλήλου είναι όχι μόνο καινοτόμα αλλά απαραίτητη.Για τους γνώστες του δημοσίου τομέα είναι γνωστό ότι η αποτελεσματικότητα ενός υπουργείου κρίνεται απο τη συγκεκριμένη θέση..πολλές φορές έχουν κληθεί να υπηρετήσουν πρόσωπα που καμία σχέση έχουν με το τομέα..δεν ειναι τυχαίο ότι σε πολλές χώρες στο εξωτερικό η θέση είναι μόνιμη ...

  15. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 19/07/2012 20:49:20

    Να με συγχωρούν οι ανωτέρω φίλοι του Κυριάκου, αλλά μια εταιρεία Ζήμενς και κάτι τιμολόγια τα θυμούνται;

  16. Πέτρος avatar
    Πέτρος 19/07/2012 20:54:42

    Μερικοί σχολιαστές ή δεν έχουν το θάρρος να υποστηρίξουν την ορθότητα της πρότασης για μόνιμο γεν.γραμματέα ή δεν έχουν δική τους γνώμη. Τι πιο λογικό και αξιοκρατικό από την εξέλιξη ενός δημοσίου υπαλλήλου σε μια ανώτατη θέση, γεγονός που θα δίνει κίνητρο σε κάθε υπάλληλο που έχει τα προσόντα να είναι όσο το δυνατόν παραγωγικότερος. Βέβαια, τώρα θα μου πείτε και τα κουμπαράκια τι θ΄απογίνουν, θα τα στείλουμε στο ταμείο ανεργίας;

  17. ανωνυμος85 avatar
    ανωνυμος85 19/07/2012 21:20:03

    Δυστυχώς στην Ελλάδα η λογική θεωρείται έγκλημα...Τι πιο λογικό από την φυσιολογική εξέλιξη ενός δημοσίου υπαλλήλου με ανώτερη θέση αυτή του γεν.γραμματέα...Θα μου πεις εδώ όταν ο Κυριάκος μιλούσε για κατάργηση βουλευτικών προνομίων κάποιοι πήγαν να ορμήξουν κατευθείαν πάνω του..και τώρα δειλά δειλά ακολουθούν το παραδειγμα του..Ας ελπίσουμε να μην είναι αργά και όταν θα επιλέγουν γεν.γραμματείς στα Υπουργεία...

  18. κισσαμος13 avatar
    κισσαμος13 19/07/2012 22:02:23

    Λυπαμαι διοτι παρότι έχουμε φτάσει στο έσχατο σημείο σαν Κράτος και κυρίως σε πολιτικό επίπεδο ακόμα εχουμε αυτη τη λαικιστικη πελατειακη νοοτροπία...Καλο θα ήταν να ακουμε και νεες αποψεις οπως αυτές εκφραζονται απο τον Κυριακο Μητσοτάκη.Το απέδειξαν άλλωστε και οι επιλογές των πολιτων της β Αθηνων...

  19. Aris avatar
    Aris 19/07/2012 23:37:35

    Ειναι πλεον συνηθισμενο οταν μιλαει ο Κυριακος Μητσοτακης συντεχνιες και κατεστημενα συμφεροντα να τον πολεμανε....ας μην ξεχναμε ομως ποιος βοηθησε την ΝΔ στην Β Αθηνας αλλα και γενικοτερα να βγει και ο Σαμαρας Πρωθυπουργος ..ποιον ο κοσμος επιδοκιμασε για τις αποψεις και την συνεπεια που εχει απεναντι και στο κομμα του αλλα και στην κοινωνια...ειλικρινα αποψεις οπως του Κυριακου χρειαζεται να ακουγονται ολο και περισσοτερο προκειμενου να ξεκολλισει η χωρα μας απο το σημερινο τελμα στο οποιο εχει περιελθει....

    • Factorx avatar
      Factorx @ Aris 19/07/2012 23:42:28

      Καλά ρε παιδιά, είπαμε να στηρίξετε τον κ.Μητσοτάκη, αλλά όχι κι έτσι. Εσείς πάτε να τον βγάλετε πιο σαμαρικό από τον ....Σαμαρά

  20. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 19/07/2012 23:43:22

    Επί της ουσίας όμως έχει δίκηο.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Β.Κ.Σ. 19/07/2012 23:49:12

      Γιατί ΒΚΣ; Επειδή ισοπεδώνει τις τοποθετήσεις ΓΓ; Θα σου πω δυο παραδείγματα που μου έρχονται στο νου και ειναι άνω του μέσου όρου: Κατσανιώτης στην ΓΓΤύπου, Σιμόπουλος στη ΓΓ Δημοσίων Εργων. 'Ομως το θέμα δεν είναι εκεί. Ο κ. Μητσοτάκης δεν είναι δημοσιογράφος να ασκεί ελεύθερη κριτική στην κυβέρνηση, συν το βεβαρημένο οικογενειακό ιστορικό που θα έπρεπε να τον κάνει πιο προσεκτικό