#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/07/2011 08:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Κουρουμπλής συζητά να προσχωρήσει στο ΛΑΟΣ;



Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι τις τελευταίες ώρες βρίσκονται εν εξελίξει επαφές του διαγραφέντος από την ΚΟ του ΠΑΣΟΚ μετά το ΟΧΙ στο Μεσοπρόθεσμο βουλευτή Παναγιώτη Κουρουμπλή, με το ΛΑΟΣ (!!!).





Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες μόλις έγινε γνωστή η πληροφορία στο περιβάλλον του υπήρξε αναταραχή, καθώς θεωρείται "αδιανόητη" η ένταξη - ή ακόμα και η προσέγγιση - του βουλευτή με ένα ακροδεξιό κόμμα που έχει επιπλέον αναλάβει ρόλο προώθησης των επιταγών της Τρόϊκας.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nikos petrou avatar
    nikos petrou 02/07/2011 08:44:03

    Δηλαδή αν πάει ο Κουρουμπλής στο ΛΑΟΣ θα γίνει αυτομάτως και ακροδεξιός?
    ΥΓ Ακροδεξιους που συμετεχουν και σε επειδόδια δεν έχει ο ΛΑΟΣ αλλά η ΝΔ ν α σου θυμήσω το στέλεχος της ΝΔ Χριστίνα Σιδέρη!

    • chrisss avatar
      chrisss @ nikos petrou 02/07/2011 13:10:12

      Δηλαδή δεν θα έπρεπε να διαμαρτύρεται η Σιδέρη για τους μετανάστες, για να είναι πολιτικά ορθή ε?ή μήπως δεν θα έπρεπε όλη η ΝΔ να είναι στον Άγιο Παντελεήμονα για να στηρίζει τους ΕΛΛΗΝΕΣ κατοίκους?

      • nikos petrou avatar
        nikos petrou @ chrisss 02/07/2011 19:44:53

        Η Σιδέρη τα έχει κάνει πλακάκια με τους ναζί της χρυσής αυγής και η ΝΔ δεν τη έχει διαγράψει ακόμα!!! Μπάβο ακροδεξιά στελέχη που έχει η ΝΔ.

  2. spiros avatar
    spiros 02/07/2011 08:55:52

    Για να τον κάψει το βαθύ ΠΑΣΟΚ άρχισαν οι διαρροές. Ειδικότερα στην Αιτωλοακαρνανία όπου θα γίνει μεγάλη μάχη επανεκλογής.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ spiros 02/07/2011 10:27:44

      Δεν αποκλείεται να συμβαίνει κι αυτό. Το πιθανότερο είναι, όμως, να του την πέφτει ο Καρατζαφέρ προκειμένου να μπορέσει τον κάψει το σύστημα μια ώρα αρχύτερα.

      Ο Κουρουπλής, όπως και οι περισσότεροι πολιτικοί, σχεδόν όλοι, δεν έχει ο κακομοίρης αυτό που αποκαλώ εγώ "αντινεοταξική αυτοσυνειδησία". Αν είχε, πρώτον θα είχε ψηφίσει "όχι" ήδη από το πρώτο Μνημόνιο και, δεύτερον, δεν θα έλεγε ούτε καλημέρα σε κανέναν από δω και πέρα, μέχρι να ελέγξει ποιοι είναι πράκτορες και προβοκάτορες από αυτούς που τον προσεγγίζουν.

      Τελικά είμαστε εδώ στο διαδίκτυο πολύ πιο μπροστά από το πολιτικό σύστημα... Έχουμε υποχρέωση να τους διαφωτίσουμε και να τους καθοδηγήσουμε.

    • Loukoulos αχορταγκους avatar
      Loukoulos αχορταγκους @ spiros 02/07/2011 11:48:28

      Μα ειναι προφανες οτι αυτες οι "πληροφοριες" προερχονται απο αστειους πασοκανθρωπους. Ο ανθρωπος εχει δειξει εδω και καιρο οτι εχει αρκετα προοδευτικες ιδεες, κι' αν αργησε να ξεκολλησει απο το μαντρι -μην ξεχναμε οτι ψηφισε την Δανειακη Συμβαση- δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να επαινειται για την τωρινη του σταση (στο μετρο που του αναλογει βεβαιως και παντα σε συγκριση με τους αλλους αθλιους πρωην "συντροφους" του, για να μην υπερβαλουμε κιολας)

      • Νίκος Α avatar
        Νίκος Α @ Loukoulos αχορταγκους 02/07/2011 22:01:28

        Πρός τι η αναπαραγωγή εδώ;

  3. black sea avatar
    black sea 02/07/2011 09:54:12

    Ε όχι και ακροδεξιό το ΛΑΟΣ νεοφιλελεύθεροι κάργα είναι

    • anonymous avatar
      anonymous @ black sea 02/07/2011 11:43:23

      Αν ήξεραν κι αυτοί τι είναι θα ήταν καλά. Το πρόβλημα με αυτούς είναι ότι δεν έχουν σαφές ιδεολογικό στίγμα. Πάνε όπου φυσάει ο άνεμος. Επιβιώνουν λόγω του ότι τα άλλα κόμματα έχουν τα χάλια τους και είναι εξίσου ή περισσότερο αναξιόπιστα από το ΛΑΟΣ.

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ black sea 02/07/2011 14:01:46

      Ακροπασοκικό

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ black sea 02/07/2011 14:13:08

      Είναι ακροδεξιό-και- επειδή είναι νεοφιλελεύθερο.

      Παντού, σε ΕΕ και ΗΠΑ οι νεοφιλελεύθεροι κατατάσσονται στα άκρα της Δεξιάς. Αν κρλινουμε με βάση το κοινωνικοοικονομικό προσανατολισμό των θέσεων.
      Ακροδεξιοί είναι και οι νεοφιλελεύθεροι Μάνος, Ντόρα και Ανδριανόπουλος. Απλά στην Ελλάδα λόγω ιστορικών και πολιτικών ιδιαιτεροτήτων η ακροδεξιά οικονομική νεοφιλελεύθερη προσέγγιση ντύνεται "εκσυγχρονιστική", "κεντρώα", "μεσαία" κλπ για να ψαρεύει στα θολά νερά.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/07/2011 10:25:13

    ΓΙΑΤΙ δεν μπαινει στη ΝΔ ?

    ΠΠ

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/07/2011 10:28:42

      Πασοκικές αγκυλώσεις...

  5. avaskol avatar
    avaskol 02/07/2011 12:37:22

    Πολύ καλή επιλογή. Ο ΛΑ.Ο.Σ. τρίτο κόμμα.

  6. δημης avatar
    δημης 02/07/2011 12:48:55

    ΑΜΑ ΕΧΕΙΣΤΟ...ΓΟΝΙΔΙΟ ΤΟΥ...ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ....

  7. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 02/07/2011 16:25:51

    Αποδεικνύεται σιγά-σιγά αυτό που έχει γραφεί από χρόνια ότι το ΠΑΣΟΚ αποτελεί την κολυμβήθρα του σιλωάμ γιά την χούντα. Ποιός τολμά να αμφισβητήσει τα "δημοκρατικά φρονήματα" όσων υπηρετούν στη "δημοκρατική παράταξη"? Κι όποιος τολμά βαπτίζεται αυτόματα ακροδεξιός κλπ.....

  8. AZ avatar
    AZ 02/07/2011 16:27:41

    Μα καλα...στραβος ειναι και δεν βλεπει τι ρολο παιζει το ΛΑΟΣ εις τα πολιτικά δρωμενα???? Τσιμπησε κι αυτός στον "ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΌ" βερμπαλισμό?

    ΑΖ

  9. Δήμος avatar
    Δήμος 02/07/2011 18:52:31

    Αυτό λέγεται character assassination. Κάτι ξέρουν οι Πράσινοι.

  10. PANOS avatar
    PANOS 02/07/2011 20:28:55

    Εγώ τον θεωρώ σοβαρό για να πάει στο κόμα του Κολοτούμπα.

  11. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/07/2011 23:58:28

    TI ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ "ΤΟ ΤΙ ΚΟΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ" ? ΕΥΚΟΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ . -"ΤΙΠΟΤΑ" .