#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/04/2011 15:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης υπερασπίζεται τον Καραμανλή !!!



[caption id="attachment_98417" align="alignnone" width="600" caption="Αποκλειστική φωτογραφία από μελλοντική συνεδρίαση του υπουργικού συμβουλίου"][/caption]





Είναι άκομψο ένας αλεξιπτωτιστής, να κατηγορεί τον πρώην πρωθυπουργό είπε  για την απογραφή και τον Χρύσανθο Λαζαρίδη ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ στον REAL Fm.

Αναφερόμενος στην απογραφή, ο Γ. Καρατζαφέρης σημείωσε ότι «δεν είναι μόνο το θέμα, αλλά και ποιος κάνει την κριτική. Την κάνει ένας άνθρωπος που ουδέποτε ήταν στη ΝΔ και κατηγορεί τον μακροβιότερο πρόεδρο και πρωθυπουργό της ΝΔ».

Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ διερωτήθηκε ποια είναι τα οφέλη αυτής της επίθεσης, επισημαίνοντας ότι «όταν ο Κ. Καραμανλής γινόταν αρχηγός και πρωθυπουργός, ο νυν αρχηγός της ΝΔ βρισκόταν εκτός κόμματος». Ο ίδιος παραδέχθηκε πως εκείνη την περίοδο έγιναν λάθη, ενώ τάχθηκε κατά των πομπωδών εκφράσεων που χρησιμοποίησαν τόσο ο Κ. Καραμανλής το 2004, όσο και ο Γ. Παπανδρέου το 2009 για να κερδίσουν την εξουσία και κατέληξε: «Τα λάθη δυστυχώς επαναλαμβάνονται».

 

Ο Καρατζαφέρης βγήκε να υπερασπιστεί τον Καραμανλή!

Ο υπερασπιστής των «δικών μας παιδιών» στην οριακή εκλογική μάχη του 2000 και ο εμπνευστής της «Σαλώμης». Έγινε κριτική στην οικονομική πολιτική των κυβερνήσεων Καραμανλή όχι στον ίδιο. Αν δεν κάνουμε λάθος στην ερώτηση ποια ήταν τα μεγαλύτερα λάθη του Καραμανλή, ο Χ. Λαζαρίδης απάντησε όλο νόημα «το σχέδιο Ανάν και το Βουκουρέστι»…

Όψιμος πόνος για τον  Καραμανλή από τον Καρατζαφέρη. Στον πρώην πρωθυπουργό το ΠΑΣΟΚ έχει επιφυλάξει πρωτόγνωρη χλεύη, δριμεία κριτική και απίστευτη μανία , η οποία γινόταν εντονότερη παρά τη σιγή ασυρμάτου του πρώην πρωθυπουργού. Και ποιοι άσκησαν την κριτική; Όχι μόνο αλεξιπτωτιστές, αλλά και πεζικάριοι, της αεροπορίας, ναυτικοί δόκιμοι, αδόκιμοι περαστικοί, επιμελώς τυχάρπαστοι, ατημέλητοι αφισοκολλητές, της προσκολλήσεως και του σαματά, όσοι δεν είχαν άλλη δουλειά, άπαντες μίλησαν για τα «εγκληματικά λάθη» της διακυβέρνησης Καραμανλή  που «οδήγησαν τη χώρα στο αδιέξοδο».

Τι έκανε τότε ο κ. Καρατζαφέρης; Μήπως υπερθεμάτιζε από την τηλεοπτική του συχνότητα;

Και γιατί είναι κακό να είναι κανείς νέος στη ΝΔ; Χρειάζεται πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων από τον ΛΑΟΣ ; Ή μήπως δια να ομιλεί κανείς πρέπει να προέρχεται από δεξιό τζάκι;

Διότι παραφράζοντας τη γνωστή ατάκα, δεν είναι αρετή να είσαι από τζάκι, δεν είναι κακό να είσαι νέος στην κεντρική πολιτική σκηνή.

Στη σκέψη του Προέδρου του ΛΑΟΣ δεν υπάρχει τίποτε άλλο εκτός από τα ψηφαλάκια. Γνωρίζοντας την εκτίμηση που απολαμβάνει ο Κ. Καραμανλής σε μεγάλη μερίδα αυτοαποκαλούμενων  «δεξιών ψηφοφόρων» ψαρεύει στα θολά νερά. Παλιά του τέχνη κόσκινο. Παράλληλα αποφεύγει να μας θυμίσει ότι επί Κ. Καραμανλή «διαφώνησε» και έφυγε από τη ΝΔ.  Ιστορικές λεπτομέρειες.

Και να μην υπήρχε ο ΛΑΟΣ,  η ΝΔ  θα έπρεπε να τον  εφεύρει. Παρά τη φαινομενική «ζημιά» που προκαλεί η παρουσία του, στην πραγματικότητα και σε βάθος χρόνου, η ύπαρξη του είναι πολλαπλώς ωφέλιμη, ιδίως στους αντιπολιτευτικούς καιρούς…

Μικρός Οδυσσέας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 28/04/2011 15:43:06

    Eκεί δυστυχώς έχουμε φθάσει να μπορεί να στέκεται στο πολιτικό προσκήνιο ένας Καρατζαφέρης.
    40 χρόνια στην παράταξη γνωρίζουμε κάθε λαμόγιο και κάθε έμπορο του Πατριωτισμού.

  2. Aris. A avatar
    Aris. A 28/04/2011 15:51:38

    Μ.Ο

    Οι χοντράδες πληρώνονται.

    Είναι προφανές ότι κακώς ανοίχθηκαν τέτοια θέματα αυτήν την στιγμή.

    Αυτά τα λέμε οχι για να προστατεύσουμε τον Καραμανλή.

    Ο καθένας όπως στρώνει κοιμάται και ο Καραμανλής ας πρόσεχε να έκανε το σωστό όταν ήταν πανίσχυρος αλλά με τέτοια φάουλ της ΝΔ δίνονται λαβές σε σπεκουλαδόρους τύπου Καρατζαφέρη να τις εκμεταλλεύονται.

    Ολοι στην ΝΔ αντί να είναι κοντά στον κόσμο ασχολούνται με τα εσωκομματικά.

    Οσο η ΝΔ δεν φεύγει μπροστά με παραγωγή πραγματικής πολιτικής κινδυνεύει να θαφτεί μαζί με το Πασόκ στον λάκο που ανοίγει η οικονομική κρίση που βιώνουμε.

    Οι στιγμές είναι κρίσιμες.

    Κουραστήκαμε από τις νεοδημοκρατικές αψιμαχίες.

    Κάποια στιγμή η περίπτωση Καρατζαφέρη πρέπει να αναλυθεί και να αντιμετωπισθεί κατάλληλα.

  3. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 28/04/2011 15:59:18

    Ο ΛΑΓΟΣ -ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ ΨΑΡΕΥΕΙ ΣΕ ΘΟΛΑ ΝΕΡΑ. ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ. ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

  4. Misha avatar
    Misha 28/04/2011 16:00:23

    Roof-Ιανός

    :)

  5. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Γκ. avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Γκ. 28/04/2011 16:14:28

    Να ξυπνήσουν ΑΥΤΟΙ που διοικούν σήμερα την Ν.Δ.
    Να σεβονται την ιστορία ,τα ιερά και όσια της παράταξης και κιρίως τα εκατομύρια λαού που εκφράζει η Ν.Δ.
    Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ειναι στην καρδιά των ΝΔημοκρατών.
    Ειναι περίεργο και αστείο να δυσφημίζουν την Ιστορία της παράταξης;
    Εχουν αρχίσει να γινονται η χαρα των ΤΣΙΜΟΤΡΕΜΟΠΡΕΝΤΕΝΤΕΡΗΔΩΝ!!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Γκ. 28/04/2011 16:55:33

      Απόστολε

      Το γεγονός ότι επισημαίνουμε λάθη δεν σημαίνει ότι πιστεύουμε και στις αγιοποιήσεις προσώπων.

      Αρκετά αυτό το παραμύθι με ιερά και τα όσια της παράταξης.

      Ο καθένας κρίνεται για το έργο του και τις αποφάσεις του.

      Ο Καραμανλής τον ψηφίσαμε δυο φορές και έκανε πολύ λίγα σε σχέση με αυτά που υποσχέθηκε.

      Εχασε τις εκλογές και παραιτήθηκε.

      Η ζωή προχωράει και η χώρα είναι σε δύσκολο σταυροδρόμι για να ασχολούμαστε με τα πρόσωμα ειδικά όταν αυτά σιωπούν δεν έχουμε κανένα λόγο να τα ερμηνεύουμε.

  6. Loretta avatar
    Loretta 28/04/2011 16:20:21

    Βρε τον Καρατζαφυρερε....εχει δεν εχει παντα βρισκει βημα σε "αντικειμενικους δημοσιουγραφους" 2 με 3 φορες την εβδομαδα...!! Ειναι φαινομενο ο ανθρωπος!!

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/04/2011 16:30:19

    Στηριζω ΘΕΣΕΙΣ και ΟΧΙ ΠΡΟΣΩΠΑ !!!
    οταν οι Θεσεις γέρνουν σαν το υποβρυχειο θα φωναζω προς πασα κατευθυνση !
    Να βγαλουμε τα εγχρωμα γυαλια και να κοιτουμε/ακουμε αντικειμενικα τον καθε σχολιαστη και ομιλουντα απο καθε κομμα.

    Αποψη μου ειναι οτι Μιχελακης/Λαζαριδης δεν εχουν πολιτικο ενστικτο στην αναφορα τους στην απογραφη. Τελος. Ειναι πολυ καλοι στην κοντρα και τα επιχειρηματα και μ αυτα εχουν ριξει στο καναβατσο ουκ ολιγες φορες τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ...!!!!! απανωτα νοκ νταουν.

    ΑΛΛΑ οταν εχεις το ΠΑΣΟΚ μεσα στο κλουβι και το κοπανας δικαιως.... και ο διαιτητης ειναι ετοιμος να σφυριξει υπερ σου... ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ μια φωνη απ το πληθος και σηκωνεσαι να χαιριατησεις !!! ΘΑ ΦΑΣ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ !!!... και αυτο εγινε.

    Μην στρθγγυλευουμε την κατασταση!!! Το λαθος ειναι λαθος. Να μην επαναληφθει.. και μιλαω ΕΓΩ αντικειμενικα και χωρις να φανταζομαι "κουρτινες" και σταχτη... οκ??

    ΠΠ

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/04/2011 16:46:17

      +10000

    • Νίκος Α avatar
      Νίκος Α @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/04/2011 18:32:52

      ΠΠ
      Σε χαιρετώ. Δες που καταντήσαμε με τα καμώματα. Να επιτρέπουμε στον θυρωρό της πράσινης πολυκατοικίας, να ψαρεύει στα θολά νερά. Θα βάλουν μυαλό ή θα επανέλθουν σε λίγο, όπως πολλές φορές μεχρι τώρα; Ας ελπίσουμε πως ναι.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Νίκος Α 28/04/2011 20:05:43

        Νικο,
        το απερκατ θα τους συνεφερει ή θα τους ξαπλωσει...
        Αν δεν εχουν μαθει 35 χρονια οτι με το ΠΑΣΟΚ και τα ΜΜΕ δεν παιζεις σαν να ειναι πλεϋμομπιλ...... ηρθε η ωρα να το μαθουν !!
        αν θενε... αν δε θενε... παγκο και διαπιστωσεις..!

        ΠΠ

  8. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 28/04/2011 16:31:45

    Όταν σπέρνεις ανέμους, θερίζεις θυέλες... αυτο για τους χειρισμούς στο θέμα από τη ΝΔ.
    Όσον αφορά το Λα(γ)ό, ξέρει το περιβάλλον και το εκμεταλλευεται.
    Ας ασχοληθεί κάποιος σοβαρά με την τεκμηρίωση εκει στη Συγγρού και με τα "μαργαριτάρια" στο παρελθόν του Λα(γ)ού και θα βγάλει λαβράκια για να έχουν στη φαρέτρα τους τα κοινοβουλευτικά και όχι μόνο στελέχη της ΝΔ, ...αν προλαβαίνουν να ασχοληθούν απο τις εσωκομματικές τους κόντρες -του κώλου-.

  9. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 28/04/2011 16:44:21

    Καλά,αυτοί στο ΛΑΟΣ, αυτοκτόνησαν πολιτικά και μάλλον αργά το πήραν χαμπάρι. Η ψήφιση του μνημόνιου και η στήριξη στην τρόικα και τα ντόπια τσιράκια της,ήρθε η ώρα να πληρωθούν. Και ο λαός πληρώνει ...άσχημα. Ούτε την ψήφο τους δεν θα βρουν στην κάλπη. Εμπόριο πατριωτισμού και αφελής λαικισμός ΤΕΛΟΣ.

  10. Παναγος avatar
    Παναγος 28/04/2011 16:57:22

    Ο διαβοητος καρατζαφερ κανει την δουλεια του.
    Η Ν.Δ τι δουλεια εχει και ανακατευεται μαζι του.
    Τι νοημα εχει αυτη η αναρτηση?

    Έγινε κριτική στην οικονομική πολιτική των κυβερνήσεων Καραμανλή όχι στον ίδιο.
    ==
    Και το ερωτημα ειναι ΓΙΑΤΙ??????
    Κανει κριτικη η συμμορια πασοκ για δικους της λογους.
    Η Ν.Δ ΓΙΑΤΙ να κανει κριτικη??

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Παναγος 28/04/2011 17:44:06

      Πολύ σωστά. Αντί να κάνει κριτική στο ΠΑΣΟΚ η ΝΔ, που το άφησε να αλωνίζει, αντί π.χ. να ασχοληθεί με το σκάνδαλο Τ+10, που θα μπορούσε να ρίξει την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ, κάθεται και κάνει κριτική στον... εαυτό της.

      Από μια δυο κουβέντες νομίζω ότι αντιλαμβάνομαι ποιος είναι ο λόγος αυτής της τακτικής της "χαμηλής μπάλας" εκ μέρους της ΝΔ, όμως δεν υπάρχει λόγος να στρέφει την προσοχή και τα βέλη κατά του εαυτού της.

      Ας ελπίσουμε μόνον το μακροπρόθεσμο κέρδος από αυτή την ιστορία να είναι μεγαλύτερο από τη βραχυπρόθεσμη ζημία που γίνεται.

      • Παναγος avatar
        Παναγος @ Επώνυμος 28/04/2011 18:05:31

        Υστερει στη προπαγανδα εναντι της συμμοριας πασοκ.
        Και υστερει δραματικα . Και δεν εχει και δικα της ΜΜΕ .
        Και "αυτοχειριαζεται" .
        Ακους εκει να αναφερθουν επικριτικα στο θεμα της "απογραφης" !
        Το πηραν οι αλητες και ενα μηνα θα το παιζουν τωρα..

  11. Orestios avatar
    Orestios 28/04/2011 17:00:12

    οχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/04/2011 17:32:19

    Μ.Ο ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΄΄ΨΑΡΕΜΑ ΣΕ ΘΟΛΑ ΝΕΡΑ΄΄...ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗ Ν.Δ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΕΣ ΤΩΝ ΟΧΤΡΩΝ ΜΑΣ

  13. Καλάμι avatar
    Καλάμι 28/04/2011 17:37:41

    Έχει βρει και τα κάνει ο ευτραφής κύριος! Ποιός έμεινε στη ΝΔ για να υπερασπιστεί τις θέσεις του Λαζαρίδη; Με διαρροές στον Παπατζόν για διώξιμο στελεχών; Αυτός έμεινε; Ο Παπατζόν; Χα,χα!
    Σίγορα κάτι δεν πάει καλά, αλλά το ποιός φταίει είναι το θέμα...

  14. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/04/2011 17:40:48

    Μάλιστα. Εγκλήματίας ο Χρύσανθος, ενώ ένας εκβιαστής του κοινού ποινικού δικαίου, σαν και του λόγου του, δικαιούται να είναι ο τιμητής των πάντων.

    Σηκώθηκαν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι...

    Τελικά, το ελληνικό κράτος είναι η συνωμοσία των ανίκανων. Των μετριοτήτων που επιμένουν να μας καπελώνουν και να ζουν πλουσιοπάροχα εις βάρος μας..

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Επώνυμος 28/04/2011 17:44:46

      *Αλεξιπτωτιστής ο Χρύσανθος, εννούσα, όχι βέβαια "εγκληματίας", αυτό ήταν για τον άλλον.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 28/04/2011 17:50:47

      Επώνυμε, αυτή είναι η "γενιά του Πολυτεχνείου". Η Γενιά της μετριότητας, της μίζας και της συκοφάντησης όσων πραγματικά εργάζονται και θέλουν την πρόοδο.
      Η Γενιά που δεν διστάζει να κατηγορεί ως φοροφυγάδες όσους εργάζονται αμοιβόμενοι, ως κοπρίτες όσους δουλεύουν σκληρά, και ως λαμπρά δείγματα όλα τα λαμόγια

  15. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 28/04/2011 18:26:08

    Δεν υπάρχει μακροπρόθεσμο κέρδος από αυτή την ιστορία, ούτε βραχυπρόθεσμη ζημία. Μόνο μακροπρόθεσμη ζημιά.

  16. SERTIS avatar
    SERTIS 28/04/2011 18:35:44

    ΑΛΗΘΕΙΑ
    ΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΕΡΙΣΥ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΦΥΛΑΚΗ;;;;;;;
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ.....Ο ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ SERTIS 28/04/2011 23:30:09

      Και άλλα, και άλλα πολλά...
      -Δεκέμβριος του 2009, δηλώνει τα εξής γελοία ο Καρατζαφέρης, εναντίον του Καραμανλή, χωρίς να ντρέπεται για τον πνευματικό βούρκο που κομίζει στο Κοινοβούλιο:
      "Προτείνω να συνδέσουμε το κλειστό κύκλωμα της βουλής με το club '18' στο Κολωνάκι. Εκεί που πέρασε χθες ο πρώην πρωθυπουργός εννέα ώρες πίνοντας με τους φίλους του ποτά".

      -Σεπτέμβριος 2010:
      " Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρης προέβλεψε ότι ο Καραμανλής μπορεί να βρεθεί φυλακή αν δεν προσέξει τους χειρισμούς του. Με ελάχιστη ώρα διαφορά ο βουλευτής του ΛΑΟΣ Θανάσης Πλεύρης επανέφερε το αίτημά του να προσέλθει ενώπιον της προανακριτικής ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής."
      http://www.makthes.gr/news/politics/61340/

      -και το απόλυτο hit του Προέδρου-Βούρκου "ελάτε Χρυσαυγίτες", τότε που έκανε φραξιονισμό μέσα στη ΝΔ του Κώστα Καραμανλή με την τηλεοπτική του ΝΕΑ ΕΛΠΙΔΑ:
      http://www.youtube.com/watch?v=lTU5Z_eGUH0

  17. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 28/04/2011 19:32:51

    Κανέναν όψιμο πόνο δεν έχει ο πρωταθλητής των κυβιστήσεων για τον Καραμανλή! Άλλωστε είναι και θα είναι ο άνθρωπος που έχει πει τα χειρότερα γι αυτόν και που του έχει κάνει το μεγαλύτερο κακό. Αυτά τα έχουμε ξαναπεί, πολλάκις.

    Η ξαφνική υπερασπιστική του στάση, αφορά στο ό, τι θέλει να ρίξει νερό στο μύλο της δήθεν διαμάχης μεταξύ Σαμαρά και Καραμανλή με έναν και μόνο σκοπό, να βλάψει τον Αντώνη όσο μπορεί περισσότερο. Διασπαστικός είναι για άλλη μια φορά, πιστεύοντας πως τα «ορφανά» του πρώην πρωθυπουργού θα επηρεαστούν και θα συσπειρωθούν ως ομάδα, απέναντι στο νέο αρχηγό.

    Τορπίλη, για άλλη μια φορά, προσπαθεί να βάλει στο κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης, τώρα που το βλέπει να έχει καλύψει ενάμιση χρόνο μετά την μεγαλύτερη ιστορικά ήττα του, τη διαφορά του από το ΠΑΣΟΚ. Αυτό τον πονάει και τον τρελαίνει, όπως και την ομογάλακτη αδελφή του, Ντόρα.

    Μόνο που η τορπίλη του είναι τζούφια, όπως τζούφιες ήταν και είναι και όλες του οι κορώνες του περί κάθαρσης. Η σημερινή του άλλωστε αποχώρηση από την ψηφοφορία αποδεικνύει το μέγεθος της αλλοφροσύνης του και της ιδιοτέλειάς του. Κρατάει μια πόρτα ανοικτή για το χειμώνα του και ας είναι και πράσινη. Θα σκέφτεται ο άνθρωπος, πως αφού δεν βλέπει φως για συγκατοίκηση στην παραταξιακή πολυκατοικία, γιατί να μην κοιτάξει και προς αλλού! Το εγχείρημα της ατυχήσασας κόρης δεν μοιάζει να είναι βιώσιμο, οπότε οι ορίζοντες στενεύουν και οι προοπτικές της δικής του επιβίωσης ελαχιστοποιούνται. Καραμπίνας, με όλη τη σημασία της λέξης!

  18. Κώστας avatar
    Κώστας 28/04/2011 22:25:19

    O Καραμανλής-και πολύ ορθά- είχε χαρακτηρίσει το ΛΑγΟΣ ως ακραίο κόμμα.
    Ο Καρατζαφέρης, ως γνήσιος τυχοδιώκτης, καμώνεται πως το ξεχνάει. Ξεχνάει και το χαμερπές γλύψιμο που έριχνε το 2010 στον ΓΑΠ και τις αντίστοιχες κατηγορίες κατά Καραμανλή, που διατύπωνε από το λαθρόβιο κανάλι του.
    Να θυμηθούμε δε, πως σε παλαιότερους καιρούς(αλλά ακόμη και τώρα τηρείται σε σημαντικό βαθμό από τα κόμματα εξουσίας) ήταν πάγια αρχή το "δεν ανακατεύομαι στα εσωτερικά άλλων κομμάτων". Ο Καρατζαφέρης ως πολιτική κουστομπόλα και επειδή στερείται των πνευματικών ικανοτήτων για γνήσια παραγωγή πολιτικής ασχολείται με τα εσωτερικά της ΝΔ. Και σοβαροφανείς δημοσιογράφοι, τύπου Χατζηνικολάου του δίνουν βήμα(αλήθεια πως και τον έβγαλε σήμερα Πέμπτη, Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή δεν είναι το πρόγραμμα να τον βγάζει στο ραδιόφωνο;) για να μετατρέπει το κουτσομπολιό, τους εξυπανκισμούς και τις κρυάδες σε πολιτική.
    Λούμπεν στοιχεία όπως ο πρώην βιντεοκασσετάς καταδεικνύουν τον κατήφορο που έχουμε πάρει ως κοινωνία. Σε άλλες εποχές δεν θα έκανε ούτε για θυρωρός υπουργείου ένας τραγικά αμόρφωτος και απαράμιλλα θρασύς όπως ο τηλεπρόεδρος.

  19. A.M. avatar
    A.M. 28/04/2011 23:50:20

    Άσχετα τώρα με το τι είπε και γιατί το είπε ο Καρατζαφέρης..
    Συμφωνώ με τον ΠΠ
    Είναι ΒΛΑΚΕΊΑ τεραστίων διαστάσεων να επαναφέρεις από μόνος σου θέματα «αμφισβητούμενα» που αφορούν το παρελθόν της δικής σου παράταξης.
    Ανοησία!
    Εδώ θάπρεπε ακόμα και αν οι πασοκοδημοσιογράφοι προσπαθούσαν να φέρουν το παιχνίδι σε τέτοια ζητήματα να πετάς την μπάλα στην περιοχή του πασοκ! και όχι να βάζεις αυτογκόλ!
    ΔΈΝ έχει καμμία απολύτως σημασία ΣΉΜΕΡΑ αν καλώς η κακώς έγινε η απογραφή!
    Καμμία απολύτως!
    Και οι ΝΔτες ούτε κάν θάπρεπε να συζητάνε τέτοιο θέμα, ούτε εδώ μέσα!
    ΜΌΝΟ για τα λάθη του πασοκ μιλάμε σήμερα.
    ΜΌΝΟ!
    Δεν βάζεις τα χεράκια σου να βγάλεις τα ματάκια σου!
    έλεος!

  20. Κώστας avatar
    Κώστας 29/04/2011 00:43:04

    Κακά τα ψέματα ο Καραμανλής ήταν και ο τελευταίος ηγέτης σε αυτόν το τόπο ......Σχέδιο Ανάν.. ¨οχι στο όνομα Σκοπίων _Σύνοδο Κορυφής ΝΑΤΟ Μπουργάζ Αλεξανδρούπολι!! Συζητήσεις με Πούτιν και άλλα πολλά!!!!!

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Κώστας 29/04/2011 13:54:51

      Τον άθλιο Ελληνικό Λαό... τίποτα δεν κατάλαβε!!!

      • Νίκος Α avatar
        Νίκος Α @ ΣΟΝ ΠΕΝ 29/04/2011 15:23:46

        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 29/04/2011 08:51:46

    Απόστολε Γκ.
    Πρόσεξε γιατί σέρνονται καρδιοπάθειες.

  22. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 29/04/2011 08:59:56

    Πόρτα-Πόρτα
    Αν δεν έχετε καταλάβει ακόμα ότι ο Καραμανλής αποτελεί το μέγα βαρίδι για την παράταξη τότε μάλλον δεν κυκλοφορείτε στην κοινωνία και συγχρωτείσθε με φανατικούς του κόμματος.
    Ο Μαύρος ο Χρύσανθος το έχει καταλάβει και προσπαθεί απεγνωσμένα εν μέσω μιας Σταλινικού τύπου εμμονή υπεράσπισης της πολιτείας Καραμανλή, να αποκαταστήσει τα πράγματα.