14/10/2010 18:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης στηρίζει Παπακωνσταντίνου και Μνημόνιο 2

Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρης, χαρακτήρισε σήμερα «άνανδρη» την επίθεση της Νέας Δημοκρατίας στον υπουργό Οικονομικών κ. Γ. Παπακωνσταντίνου.

Ως αντάλλαγμα φυσικά για την στήριξη που προσφέρει καθημερινά σε όλους τους τόνους στην Κυβέρνηση του Μνημονίου ζήτησε εμμέσως πλην σαφώς την υπουργοποίησή του:

Έτσι, σε συνέντευξή του στον τηλεοπτικό σταθμό υπογράμμισε την ανάγκη συνεργασίας ώστε –όπως είπε- να «ετοιμάσουμε μία στρατηγική άμυνας και αντίστασης για αυτά που έχουν αποφασιστεί για εμάς, ερήμην μας».

«Δεν έχουμε άλλη επιλογή παρά να καθίσουμε, να συνεργαστούμε και να αποφασίσουμε τελικά ποια μέτρα θέλουμε να λάβουμε, καθώς και ποιες άσκοπες σπατάλες πρέπει να κόψουμε και να εξαλείψουμε».

Με άλλα λόπγια υπερ και του Μνημονίου Νο2 ο κ. Καρατζαφέρης, επειδή δεν είδα πουθενά να δηλώνει εναντίον του

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aggelos avatar
    Aggelos 14/10/2010 18:47:09

    "Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρης, χαρακτήρισε σήμερα «άνανδρη» την επίθεση της Νέας Δημοκρατίας στον υπουργό Οικονομικών κ. Γ. Παπακωνσταντίνου."
    καλα ποσο πουλημενος ειναι?
    οι οπαδοι του τι κανουν?

    • ΛαρσαΤαουν avatar
      ΛαρσαΤαουν @ Aggelos 14/10/2010 20:31:52

      Τον χαιρετάνε !!!Με διπλή γκαζωτή πενταδάκτυλη μούντζα!

      Αλλα το θέμα είναι άλλο!
      Οτι προφανώς το συμβόλαιο που υπέγραψε είναι πολυτιμότερο και πιο κερδοφόρο από ενα κομμα-τάκι με 14 χαζούληδες που πιστεψαν ότι θα κάνουν την διαφορά!
      Αφου τους εξεφτελίσει όλους-ΟΛΟΥΣ!- και ιδιαίτερα τους "επικίνδυνους", θα εγκαταλείψει μετά την δεινή ήττα που θα υποστή, το μαντρί!
      Δωστε ιδιαίτερη προσοχή στον έρωτα με τον Βενιζέλο! Εκει να δείτε τί μεζέ έχει η ιστορία!

  2. blue nile avatar
    blue nile 14/10/2010 18:55:06

    Είναι πικρό το ποτήρι που θα πιει μα δεν τον λυπάμαι καθόλου, αν ο Μητσοτάκης αποτελεί την ενσάρκωση της λέξης αντιπαθής ο Καρατζαφέρης φλερτάρει με ακόμα χειρότερους χαρακτηρισμούς...ας πω αηδιαστικός για να μην το χοντρύνω άλλο.
    Μα δεν έχει ίχνος επίγνωσης του ότι έχει ξεσκεπαστεί και δεν μπορεί να πείσει κανέναν, όσο και αν φιλότιμα προσπαθεί να στηρίξει τη κυβέρνηση του μνημονίου δεν βλέπει ότι καταποντίζεται και θα τον συμπαρασύρει?
    Τον είχα τουλάχιστον για πιο έξυπνο αλλά πλέον η κουτοπονηριά του δεν κρύβεται.

  3. Antilogos-gr avatar
    Antilogos-gr 14/10/2010 18:56:28

    O κ. Καρατζαφέρης πλέον έχει κουράσει ...

  4. Κρης avatar
    Κρης 14/10/2010 19:10:29

    επειδη η ''Δρακουλίνα'' το βραδυ θα ειναι μερικα μετρα απο το σπιτι μου

    η σημερινη συνεντευξη της σε τοπικο σταθμο
    http://bit.ly/9fTLnv

    ολοκληρη στο
    http://www.youtube.com/watch?v=kz8eQKSrWkc

    λογω της ανακοινωσης υποψηφιοτητας του αντιπεριφερειάρχη

    http://www.goodnet.gr/index.php?id=5,41775,0,0,1,0


    @@@

    • δημης avatar
      δημης @ Κρης 14/10/2010 22:52:06

      Από αυτά που ακούγονται από κάτω ακούγονται σειρήνες....

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/10/2010 20:30:38

    Αν ο λαός μας ήταν πιο μορφωμένος, πιο ξύπνιος, πιο ψιλιασμένος, τύποι σαν τον Καρατζαφέρη όχι Βουλή, ούτε κλητήρες στην τράπεζα δεν θα ήταν. Δυστηχώς τα χαζοκάναλα αποβλάκωσαν τις μάζες. Μέρα νύχτα οι μούρες αυτές στα κανάλια να λένε τις παρόλες τους. Και μετά πάμε και τους σταυρώνουμε για να μας εκπροσωπούν . Η αγραμματοσύνη, η κουτοπονηριά, η αισθητική του πάτρωνα πολιτικάντη, όλα τα κακά της φυλής μας μαζεμένα σε έναν άνθρωπο. ΞΥΠΝΑΤΕ ΑΓΝΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ που ακολουθείτε ακόμη αυτόν τον τύπο.

    • ΛαρσαΤαουν avatar
      ΛαρσαΤαουν @ ΓΙΑΝΝΗΣ 14/10/2010 23:42:52

      Φίλε μή τα μετράς τα πράματα έτσι. Σου μιλω ώς άνθρωπος που εγνωσμένα τον επέλεξα γιατί η κοροϊδία που έτρωγα ώς ενσυνείδητος δεξιός, καταραμένος, ειδικά με την υπόθεση της Μακεδονίας, του σχεδίου Αννάν, το θέμα της θράκης και του Αιγαίου, το βιβλίο της ιστορίας και την διάλυση του στρατού, που με ααφοσίωση συνέχισε και ολοκλήρωσε ο Μειμωράκης, έφεραν τα ΄πράματα στα μη περαιτέρω.
      Εκείνο που δεν κατάλαβε ο Καρατζαφέρης ήταν ότι δεν έλαβε λευκή επιταγή, αλλά ένα δάνειο με ημερομηνία λήξεως!
      Του δάνεισα την οργή μου και του έδωσα την ευκαιρία να υπάρξει.
      Η ψήφος που τον έβαλε στην βουλή το 2007 και δεν του δόθηκε το 2009, δεν θα την έπαιρνε ποτέ η ΝΔ της Κουτσικου και των Λουληδων, της Νδόρας ή του ΠΑκη και του ΜΕιμωράκη!
      Ο Σαμαράς με γύρισε πίσω! Ελπίζοντας ότι όλα τα βαριδια που μαγάρισαν την πατριωτική δεξιά και κατάντησαν την πατρίδα μας περίγελο των ηττημένων, θα αποτελέσουν παρελθόν!
      Ουτε ο καναπές μας έφαγε ούτε παρπίδες έχουμε ούτε χειρηλατημένα ζωντόβολα ειμαστε!
      Εκμεταλευτήκαμε τους εκμεταλλευτές!
      Αυτο ας το καταλάβουν καλά οι χρεώστες!

  6. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 14/10/2010 21:41:23

    Ε καλά τώρα αφού είναι συμφωνημένη και η συγκυβέρνηση με Ντόρα και Κουβέλη αν χρειαστεί.

  7. loretta avatar
    loretta 14/10/2010 22:55:50

    εγω παντως εχω την αισθηση οτι ο καρατζαφερης τρεμει το αποτελεσμα αυτων των εκλογων...εφοσον η νδ παρει αυτο που θελει πλεον το λαος δεν εχει λογο υπαρξης...ηρθε το τελος του και το ξερει..!!

  8. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 15/10/2010 11:06:43

    Εδώ ο άνθρωπος μετά το περιστέρι στην Κων/πόλη
    Βγήκε και είπε οτι ήταν σημάδι και οτι ήταν Το ¨Αγιο Πνεύμα!!!!

    Τι άλλο πρέπει να πεί , για να καταλάβει κάποιος το μέγεθος της Μ@@@@@@@ που έχει στο κεφάλι της η Κομανέτσι της πολιτικής ????

  9. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 15/10/2010 14:09:47

    Ε αυτό έλειπε τον διασκρίνει η συνέπεια πάντα, εναντίον του λαού μέχρι τέλους