#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/05/2012 15:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης προσπαθεί να ξαναγίνει ...ακροδεξιός



Τον ακροδεξιό του χαρακτήρα, θυμήθηκε ο κ. Καρατζαφέρης, τώρα που βλέπει τη Βουλή με το κιάλι και κατηγορεί τη ΝΔ γιατί τον εγκαταλείπουν τα στελέχη του. Αφού είδε ότι δεν πέρασαν οι δήθεν αποκαλύψεις του για χρηματισμούς και άλλα τέτοια αστεία, επιστράτευσε το γνωστό φάντασμα της Χούντας, τον Κ. Πλεύρη, για να κάνει ρελάνς.

Ο κ. Πλεύρης, γνωστός για τις ακροδεξιές του απόψεις, είναι ο πατέρας του Θανάση Πλεύρη που προσχώρησε πρόσφατα στη ΝΔ. Θα τεθεί επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας σε μια προσπάθεια να πάρει ο ΛΑ.Ο.Σ. καμιά ψήφο από αυτή τη δεξαμενή που έχει βουτήξει για τα καλά η Χρυσή Αυγή και κατά δεύτερο λόγο ο Καμμένος.

Μάλλον με παράδοση των όπλων μοιάζει όλη αυτή η προσπάθεια.

Αλήθεια, που είναι ο μέχρι πρότινος επικεφαλής του Επικρατείας και εκπρόσωπος του κόμματος, κ. Γ. Κύρτσος; Τι έχει να πει αυτός ο μετριοπαθής δεξιός με τη στροφή του αγαπημένου του αρχηγού;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 24/05/2012 15:19:08

    Γιατι δεν τα παραταει?
    Ποσο θα μοιασει ακομη στον Βασιλη Λεβεντη?

  2. Αστέριος avatar
    Αστέριος 24/05/2012 15:50:52

    Τόσα Χρόνια τον εκρυβε μηπως του προσαψουν τον χαρακτηρα ακροδεξιου....εχει κανει τοσες κολοτουμπες..που και τον Παπαδόπουλο τον ιδιο να αναστήσει, οι με ελαχιστο εστω μυαλο αληθινοι εθνικιστές δεν ξαναγυρνανε πίσω !!! Τον πλευρη τρον αγαπαμε για τα βιβλια του και για τις ιδέες του, αλλα στα γεραματα του ειναι κριμα για το μυαλο που εχει να κανει τετοιο λάθος. Υπογραφη : πρωην λαοσίτης χρόνια που δεν ξαναγυρναει πισω , διότι ο χωρος της Χ.Α. ειναι πιο αληθινός, πιό ελληνικός , πιο ντομπρος και διχως καρατζαφερικές κολοτούμπες ! ακους εκει....μετα απο βανες μπαρμπες, ψινακιδες και 1002 τσιρκα, θυμιθηκε τον πλεύρη. Είναι αργα...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Αστέριος 24/05/2012 16:57:50

      Ο φυσικός σου χώρος είναι ο Κορυδαλλός.

      • nestrom avatar
        nestrom @ Tassos 24/05/2012 18:34:57

        Kαι ο δικός σου ο Άρειος Πάγος.

  3. Νίκος Π. avatar
    Νίκος Π. 24/05/2012 15:53:51

    για το ότι ''βλέπει βουλή με το κιάλι'' να είστε λίγο πιο επιφυλακτικοί...

    • man8os avatar
      man8os @ Νίκος Π. 24/05/2012 17:56:25

      Συντομο ανεκδοτο

  4. Δημήτρης ΜΑΝΗ avatar
    Δημήτρης ΜΑΝΗ 24/05/2012 16:13:22

    ΕΔΩ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ....ΑΚΟΜΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ...ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ...ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ..Η Χ.Α. ΚΑΙ ΠΟΛΥ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΔΕΞΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΔ ΚΑΙ Η ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΗ ΔΕΞΙΑ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ....ΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΛΥΣΗ...

    • dim avatar
      dim @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 24/05/2012 16:59:58

      Όλοι οι γνήσιοι πατριώτες του τόπου πρέπει να στηρίξουν σε αυτές τις εκλογές Νέα Δημοκρατία.

      Αν δεν ήταν τόσο πιθανός πια ο κίνδυνος της κατάληψης της εξουσιας από την ακροαριστερά, θα έλεγα ας ψηφίσει ο καθένας ό, τι τον εκφράζει πιο πολύ. Αν κάποιος είναι υπερεθνικιστής και τον εκφράζει πχ η Χ.Α. ας ψήφιζε σε άλλες εκλογές Χ.Α. Αλλά τώρα ψήφοι σε οποιοδήποτε άλλο κόμμα εκτος Νέας Δημοκρατίας δεν νοούνται.

      Εκλογικές αναμετρήσεις έχουν κριθεί σε λίγες ψήφους (θυμίζω οτι ο Μπους Τζόυνιορ έγινε πρόεδρος ΗΠΑ για 400 ψήφους), και έτσι κάθε πατριωτική ψήφος που δε θα παεί στη ΝΔ, μπορεί να είναι η μοιραία ψήφος που θα φέρει στην εξουσία αυτούς που έχουν αντίθετη με τα πιστεύω μας ατζέντα σε όλα τα εθνικά θέματα (Σκόπια, Αιγαίο, Κύπρος, Ελληνοποιήσεις λαθρομεταναστων)

      • Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ avatar
        Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ @ dim 24/05/2012 17:19:04

        Το σχόλιό σου με εκφράζει απόλυτα.
        +1000!!!
        Το λογικό και το αυτονόητο πρέπει να κάνουμε επιτέλους σε αυτές τις εκλογές με το τεράστιο διακύβευμα.

    • Απορών avatar
      Απορών @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 24/05/2012 21:23:27

      Η ΧΑ δεν είναι εθνικιστική δεξιά αλλά εγκληματική συμμορία η οποία λειτουργεί στα πρότυπα των ναζιστικών S.A. ο δε αρχηγός της ρουφιάνος ολκής.
      Επιπλέον, όποιος γνωρίζει τα στοιχειώδη από πολιτικές επιστήμες, γνωρίζει ότι οι εθνικοσοσιαλισμός δεν είναι εθνικιστικό κίνημα αλλά φυλετιστικό / διεθνιστικό, αφού επιδιώκει τη συνένωση ολόκληρης της Αρίας Φυλής.

      • man8os avatar
        man8os @ Απορών 25/05/2012 02:51:12

        Ο εθνικοσσοσιαλισμος εχει παρει απειρες ερμηνειες απο απειρους ανθρωπους πολλοι απο αυτους ειναι προκαλτηλειμενοι.

        Ειναι εθνικιστικο κινημα και συνεπως δεν ειναι διεθνιστικο αλλα ταυτοχρονα ειναι εντελως σοσσιαλιστικο, σχεδον κομμουνιστικο. Δεν εχει μεγαλη διαφορα απο τον κοσμμουνισμο.

  5. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 24/05/2012 16:34:33

    Θα είχαμε πολλά να διδαχτούμε απ’ τον Καρατζαφέρη στο επικοινωνιακό κομμάτι. Άντε , πάμε εμείς με τον Πάκη, να.. "ευχαριστεί τους λαθρομετανάστες που μας προτίμησαν"!

    Βέβαια το θέμα με την …οικογένεια Πλεύρη είναι σοβαρό: Συμπαθέστατος και αξιοπρεπέστατος ο Θ. Πλεύρης ,αλλά , μην κρυβόμαστε ,ο «θρύλος» στον χώρο είναι ο πατέρας του. Και υποτίθεται πήραμε το Θάνο, για την αίγλη του ονόματος.

    Και τώρα ο Κώστας Πλεύρης πήγε στον Καραντζαφέρη, να μας κόψει ακριβώς εκείνες τις ψήφους που ελπίζαμε να πάρουμε?? Τι σόι συνεννόηση είναι αυτή;;;

    Δηλαδή τελικά οι…στρατηγικές κινήσεις του Α.Σ ήταν η Ντόρα και ο Ανατολάκης;

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/05/2012 16:57:01

      Τουλάχιστον ο Θ. Πλεύρης διαθέτει και μια αξιοπρέπεια όπως αναφέρατε κι εσείς. Συστρατεύτηκε ανταποκρινόμενος στο κάλεσμα και έθεσε εαυτόν στην διάθεση του κόμματος για να τον αξιοποιήσει όπως αυτό νομίζει χωρίς να θέσει όρους, χωρίς να έχει βλέψεις και ακριβώς γι αυτό δεν μπορεί κανείς να τον κατηγορήσει ότι έδρασε καιροσκοπικά εγκαταλείποντας το πλοίο (ΛΑΟΣ) όταν αυτό βούλιαζε. Δεν νομίζω ότι η ΝΔ αποζητούσε ποτέ τον πατέρα και κατέληξε στον "ελαφρύτερο" και πολιτικά "πιο ανώδυνο" υιό έτσι ώστε να εκμεταλλευτεί την όποια δύναμη του ονόματος χωρίς να κληρονομήσει και το βάρος των ακραίων θέσεων του. Ο ίδιος ο Θ. Πλέυρης έχει πολλές φορές διαχωρίσει την θέση του από αυτή του πατέρα του. Ας μην βρίσκουμε λοιπόν ακόμα μια αφορμή για γκρίνια και ας δείξουμε για μια φορά ότι επικροτούμε κάτι...ανάλογη κίνηση σήμερα και από Οικονόμου που τελικά αρνήθηκε να μπει στα ψηφοδέλτια της Φθιώτιδας. Ας πούμε κι ένα μπράβο μια φορά...

    • dim avatar
      dim @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/05/2012 17:06:16

      Εδώ παίζεται το μέλλον της πατρίδας μας, η αλλοίωση του πληθυσμιακής μας σύνθεσης, η παραχώρηση των εθνικών μας θεμάτων (Σκόπια, Αιγαίο, Κύπρος) και δε ντρέπονται εκεί στο ΛΑΟΣ να ασχολούνται με επικοινωνιακους τακτικισμούς?

      Ντροπή του, τον ειχα για πατριώτη τον Καρατζαφέρη, αλλά τελικά αποδεικνύεται ότι τον νοιάζει μόνο ο εαυτούλης του....

      Η Νέα Δημοκρατία εκφράζει το νέο, σύγχρονο πατριωτικό λόγο. Η προσχώρηση Βορίδη, Άδωνι, Πλεύρη, Βελόπουλου είναι όλη η Α' Εθνική...Τα φαντάσματα του παρελθόντος (υμνητές του ναζισμού και του χίτλερ) δεν έχουν θέση σε ένα σύχρονο ευρωπαϊκό πατριωτικό κόμμα.

  6. Κρης avatar
    Κρης 24/05/2012 16:44:06

    lol
    Την ίδρυση πολιτκού φορέα ανακοίνωσε ο Γιώργος Τράγκας

    Την ίδρυση ενός πολιτικoύ φορέα ανακοίνωσε πριν από λίγη ώρα στo Facebook, ο γνωστός δημοσιογράφος Γιώργος Τράγκας, με όνομα "Ελλάδα Εθνικό Απελευθερωτικό Μέτωπο".

    Συγκεκριμένα, έγραψε στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης που διαθέτει τα εξής:

    "Σας ανακοινώνω την ιδρυτική διακήρυξη του πολιτικού forum-πολιτικού φορέα που θα δραστηριοποιηθεί φυσικά με τη μαζική συμμετοχή σας και ονομάζεται ΕΛΛΑΔΑ ΕΘΝΙΚΟ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ. Ένα μέτωπο που δεν επιλέγει δεξιούς ή αριστερούς και δεν έχει το ερώτημα μέσα ή έξω από το ευρώ, αλλά: Εντός ζωής"



    Πηγή:www.capital.gr

    Πηγή:www.capital.gr

    • avanti avatar
      avanti @ Κρης 24/05/2012 16:55:48

      Ουδεμία έκπληξη και μάλιστα άργησε, εδώ έχει ιδρύσει πολιτικό φορέα με σκοπό την ανεξαρτησία της χώρας από τις δυνάμεις κατοχής η θεία μου στη κάτω ραχούλα πετροχωρίου, δεν θα ίδρυε ο Τράγκας! Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την ίδρυση φορέα με σκοπό την " απαλλαγή των Ελλήνων από τους εκατοντάδες ιδρυθέντες πολιτικούς και ημι-πολιτικούς φορείς που επιβαρύνουν την νοημοσύνη μας ".

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Κρης 24/05/2012 16:58:44

      ε τώρα δέσαμε! μόνο λολ; Καραλολ λέμε... :)

    • Tassos avatar
      Tassos @ Κρης 24/05/2012 16:59:09

      Μαζί με Τσίπρα και Καμμένο θα φωνάζει κι αυτός στις 18 Ιούνη όταν θα τους βάζουν ζουρλομανδύα: "Αφήστε με , είμαι ο Πρωθυπουργός"

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Κρης 24/05/2012 17:11:56

      Ε, ο καημένος ο Βασίλης Λεβέντης έχει γεράσει πιά.....

    • alogomiga avatar
      alogomiga @ Κρης 24/05/2012 18:40:49

      Ε, αν είναι έτσι θα κάνω και εγώ κόμμα.

  7. stamoschios avatar
    stamoschios 24/05/2012 18:48:08

    O Πλεύρης (πατήρ) είναι κόκκινο πανί για τον ακροδεξιό χώρο λόγω των ιστοριών κατάδοσης του Καλέντζη και άλλων αγωνιστών. Ο εν λόγω πάλαι ποτέ πράκτορας της ΕΥΠ έχει ξεσκεπαστεί πλήρως και ως εκ τού μόνο ζημία κάνει στον υπέρβαρο κολοτούμπα

    • Απορών avatar