#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/01/2012 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης πήγε στην σύσκεψη για να φύγει, αλλά έμεινε!



Η κωλοτούμπα της ημέρας από τον Γ. Καρατζαφέρη: πήγε στην συνάντηση του Παπαδήμου με τους πολιτικούς αρχηγούς για να φύγει από την κυβέρνηση, αλλά έμεινε!!!

Κάτι τέτοιο είχε να του συμβεί του Καρατζαφέρη από τότε που του έκατσε το περιστέρι στην Κωνσταντινούπολη.

Ήταν τόσο φοβερό που ούτε ο ίδιος δεν το πιστεύει. Γι’ αυτό φώναξε τους βουλευτές του (που ακούν συμμετοχή στην κυβέρνηση και φεύγουν τρέχοντας) για να τους το πει. «Ήταν εξαιρετική συνάντηση! Πήγα γνωρίζοντας ότι για να πετύχει, είχα αποφασίσει να αποσύρω το ΛΑΟΣ από την κυβέρνηση. Όμως έγινε! Εστέφθη με πλήρη επιτυχία! Έγινε ένας επιτυχημένος διάλογος!», είπε στους εμβρόντητους βουλευτές του. Δηλαδή ο Καρατζαφέρης ήθελε να τους πείσει ότι ήθελε να φύγει από την κυβέρνηση, αλλά τα κατάφερε τόσο πολύ που δεν μπορεί να φύγει!

Προτείνουμε να γίνει άμεσα νέα συνάντηση και να περιμένουν τον Καρατζαφέρη στο διπλανό δωμάτιο πίνοντας πορτοκαλάδα. Την προηγούμενη φορά είχε πιάσει το κόλπο…

Επί της ουσίας από όσα είπε ο Καρατζαφέρης προκύπτει ότι

- Ο Σαμαράς δεν αλλάζει γνώμη για τις εκλογές. Έτσι το θέμα παρέμεινε ως έχει στην υφιστάμενη συμφωνία – το παραδέχθηκε και ο Καρατζαφέρης…

- Ανασχηματισμός: ο Καρατζαφέρης θέλει, ο ΓΑΠ δεν έχει πρόβλημα.

- Μείωση 13ου και 14ου μισθού: ο Σαμαράς είναι αρνητικός γι αυτό και ο υπουργός Εργασίας ο Κουτρουμάνης άρχισε κι αυτός σήμερα τις κωλοτούμπες και είπε οτι "η κυβέρνηση θα σεβαστεί τις αποφάσεις των κοινωνικών εταίρων". Αυτό δηλαδή που έλεγε ο Σαμαράς από την αρχή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lampros avatar
    Lampros 20/01/2012 14:49:01

    Το πιο γελοιο άτομο στην νεότερη ιστορία της Ελλάδας. Δυστυχώς, καταλύτης, ή δεκάνίκι του συστήματος για τις ειδικές αποστολές.
    Μακάρι, άπο όλο αυτό το γολγοθά που περναμε, να γλυτώσουμε τουλάχιστον απο την Παπανδρεική και Πασοκική σαπίλα, και απο αυτόν τον κωλοτουμπα

  2. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 20/01/2012 15:27:27

    Ο μετρ τις κωλοτουμπας προτείνω να γίνει ολυμπιακο άθλημα τότε θα έχουμε σίγουρα το χρυσό μεταλιο

  3. ΑΖ avatar
    ΑΖ 20/01/2012 15:38:32

    Καρατζαφερης: Ο λεκές που τοσκασε. Ειναι βλεπετε το κατι που μενει οταν η αγαπη πεθαινει.

    ΑΖ

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΑΖ 20/01/2012 16:22:19

      Ποτέ κάτι τόσο σουρεαλιστικό δεν περιέγραψε τόσο πιστά την πραγματικότητα, εύγε αγαπητέ.

  4. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 20/01/2012 15:53:55

    ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΕΦΙΑΛΤΙΚΗ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΥΦΙΣΤΑΜΕΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟ ΤΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΟΥ ΩΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΟΥΣ ΣΥΝΟΛΟΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΜΕΘΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΨΙΣΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ Η ΥΠΑΡΞΗ (ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ) ΤΟΥ ΄΄ΗΓΕΤΗ΄΄ ΤΗΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΗΣ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑΣ???? κ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ, ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΑΓΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ κ. ΚΑΜΙΝΗ ΣΤΗ ΛΑΪΚΗ ΑΓΟΡΑ ΑΘΗΝΩΝ (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ), ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΩΣ ΠΑΡΑΓΩΝ ΣΤΟΥ ΜΑΞΙΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΜΕ ΤHΣ ΥΨΗΛΗΣ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗΣ ΣΤΑΘΜΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΜΑΣ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΟΣΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΗΘΟΥΜΕ!!!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ, ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΤΟΥ!!! ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕ ΤΟΝ, ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΟΥΣ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗΣ!!!!!!!

  5. Y. avatar
    Y. 20/01/2012 18:22:08

    Το ανυπόγραφο άρθρο, μυρίζει ΜΟ

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Y. 20/01/2012 18:31:38

      Άρα δεν είμαι μόνο εγώ που του ήρθε η ιδέα.

  6. Μανώλης avatar
    Μανώλης 20/01/2012 19:58:45

    Να μου πει κάποιος τι πιστεύει αυτος ο άνθρωπος. Μου φένεται ότι το μόνο που τον νοιάζει είναι να μιλάει στις κάμερες.

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Μανώλης 20/01/2012 20:20:32

      Με εξυπνακισμούς και ατάκες (βαρετές και χαμηλού επιπέδου), χωρίς καμμία ουσία ,απευθύνεται στη βλακεία ,στο συντηρητισμό ( αυτά πάνε μαζί) και στα χαμηλά ένστικτα του ψηφοφόρου. Πρόθυμος να μετέλθει των πάντων για την εξουσία.

      • Δημήτρης avatar
        Δημήτρης @ Diamond Angel 21/01/2012 06:14:37

        Το παραμύθι του Διαφωτισμού ότι η αλλαγή είναι πρόοδος έχει καταρρεύσει προ πολλού.
        Mην προσβάλλεις τους συντηρητικούς. Ξέρουν πολύ καλύτερα τον κόσμο από τους ανιστόρητους 'προοδευτικούς' και δεν έχουν σχέση με ανθρωπάκια τύπου καρατζαφέρη. Το ότι η Ελλάδα υπάρχει ακόμη οφείλεται σε αυτούς, όχι στους καταστροφείς της αριστεράς. Τυχαία άραγε η πιο αναπτυγμένη οικονομικά και πολιτικά χώρα της Ευρώπης το 18ο-19ο αιώνα, η Βρετανία, γέννησε το συντηρητισμό; Αν είσαι κατά του συντηρητισμού τότε να αλλάζεις κάθε τόσο δουλειά, φίλους, σχέση, σπίτι, τρόπο σκέψης και ζωής, τα πάντα. Αφού το να 'συντηρείς' ό,τι αξίζει το θεωρείς λάθος.

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ Δημήτρης 22/01/2012 01:59:54

          Δεν κατάλαβες αυτό που έγραψα. Με τη λέξη συντηρητισμός, εννοώ τον άνθρωπο που έχει στενούς, περιορισμένους ορίζοντες, δύσκαμπτη σκέψη και γι'αυτό το λόγο , ένας καιροσκόπος μπορεί να τον κατευθύνει. Γι'αυτό και το συνέδεσα με τη βλακεία. Δεν εννοούσα τους ανθρώπους που έχουν αρχές, πρόγραμμα, βάσεις και σεβασμό τόσο για τη ζωή τους , όσο και για τη ζωή των άλλων. Αυτοί οι άνθρωποι είναι βέβαιο ότι δεν έχουν σχέση με τον εν λόγω. Ούτε και είχα στο μυαλό μου τους ανιστόρητους '' προοδευτικούς''. Το να συντηρώ κάτι που αξίζει , να ξέρεις ότι το θεωρώ πολύ σωστό.

  7. ΜΠ avatar
    ΜΠ 20/01/2012 20:15:32

    Έκανε η μύγα κώ....ο κι έχε.....ε τον κόσμο όλο!!!!

  8. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 21/01/2012 10:34:52

    Η μαϊμού όσο σκαρφραλώνει στα ψηλά τόσο φαίνεται ο πισινός της, λέει μια παροιμία